Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

bellasandra
9. apr 2008

Ahojte, neviem , či tu uz je podobná téma, ak hej tak sorry 😉
Ale zaujíma ma, ako si ziju rodinky, ktoré su zmiesané- či rasovo, nábozensky alebo inak.
Ci ste rozmýšlali nad tým ako vysvetlite svojim detom , prípadné odlisnosti ...a tak 😉

sonicka25
4. mar 2009

To poznam 😝 Na nieco take ako upratovanie musim mat chut 🙂 inak to odflaknem 😝
Idem robit aspon tie rezne a zemiaky,omacku pohladam neskor-v nemecku su hotove ku kazdemu jedlu,clovek ich zmiesa uz len s vodou,povari a su fantasticke.

afry
4. mar 2009

ved aj tu sa myslim take daju dostat ale ja neviem ...ja som neni super kuchar a dneska je take pocasie ze si pripadam jak keby som stale spala..

nippa
4. mar 2009

ahoj tictactoe..som rada ze si sa pridala...inak bluebell to s tym silnejsim pohlavim...to vies to sa len tak hovori ale silnejsie pohlavie sme aj tak my zeny.... 😀 sonicka take rezen by som si aj ja dala...dnes boli kamosky u mna na obed robila som perkelt...to sa mala potesi lebo to ma rada...no padam ju vyzdvyhnut...

afry
4. mar 2009

ahojte babule...tak jak mame???toto pocasie je nechutne....take na depku stvorene....tak perkelt by som si dala. 🙂 a aj rezen 🙂 silnejsie pohlavie nippa ma pravdu..to sme my zeny...ale ja som sa stretla fakt s tym ze cernosi "vedia"viac chlapcov ako dievcata 😀

sonicka25
4. mar 2009

Marcelka akurat vcera mi brasko hovoril,ci by som mu neurobila perkelt taky ako nasa mamina 😵 tak to mam zajtra na plane 😀

Tak nakoniec som tie rezne naplnila syrom,obalila a oprazila a ako omacku som opiekla cibulku,zaliala to vodou,dala som tam trochu gulasoveho korenia,zahustila to maslom a dala tam trochu citronoveho fernetu-dodalo to super prichut 😀 😝 😀
To s tym alkoholom mam z nemecka,tam dochucuju takto niektore omacky 😀 Su dobre 😀 😀

Nasim to chutilo tak som spokojna 😀

A co afry?Podarilo sa trosku upratat?? 😀 😝

afry
4. mar 2009

hmmm noooo 😀 to upratovanie nic moc...nechcelo sa mi,., ☹ ale zato varim veceru,,,ja som sa od mojho naucila jest rybu s ryzou a lubim to moccccc

nippa
4. mar 2009

no teda sonicka ty si hotova kucharka....ja som sa dnes vymkla....isli sme do obchodu ze nemam cestovinu k tomu perkeltu ...vyjdem von a hovorim ved nemam kluce od auta...no tak sme sa presli pesi a medzitym prisiel svagor otvorit dvere lebo ma kluce tiez. No ale hodinku mu to trvalo kym sa k nam dopravil....ale nastastie bolo vonku krasne slnecno a zevraj len 5stupnov ale vyzeralo ako keby bolo 15 lebo som mala len taku teplakovu bundu a sal ale nebolo mi zima...dufam ze aj zajtra bude slnecno aspon trosku energie ked uz nie je teplo....no zevraj sa ma velmi ochladit a mozno aj snezit, to som si uz urobila zahradku a kvietky mi uz vykukaju...tak hadam nepomrznu....

afry..no ta ryza..oni vsetko jedia s ryzou...ked dam nieco ine drahemu tak povie ze este nejedol 😒 Ja mam rada jollof rice tu si uz mala? cervena ryza (teda varena s omacky z cervenej papriky a rajcin s koreninami je to super)

afry
4. mar 2009

ahojky nippa nejedla som este moj stale robi parboiled rice...ale ked som bola u nich v jesus house...to ako kostol lebo on je babtista mali tam nejaku birdthay party a kopec jedla a tam bola ty ryza......skoro som umrela jaka bola stiplava ..vsetci sa tam na mne smiali 😀

jankando
4. mar 2009

Caute baby
ta vy take kucharky a ochutnavaci hej?
ja absolutne nic nejem africek a vlastne ako by som aj, ked nic agricke nevari.. 😠
a stale mi hovori, ze od kedy je so mnou este africek jedlo nevaril..len sem tam si robil dodo alebo fufu, ale to len dodo som vyskusala
ja nejak nemusim ine kuchyne nez slovneske.. 😀

jankando
4. mar 2009

A ja kucharka vobec nie som ,ale dnes som navarila.. 😀
a chutilo.. 😀
i Johnovi.. 😀

afry
4. mar 2009

co si varilla jani????baby ja pojdem mozno v juni do uk do londona...svagrine..by som vas rada stretla teda aspon niektore ktore ste blizko..inak jani aj moj stale hovoril ked som bola v rakusku..God still oyebo food 😀

jankando
4. mar 2009

No varila som , taky recept som tu nasla na konikovi jednoduchy, ale uz by som ho zmenila
zemiaky s kyslou kapustou a kuracim maskom , to sa na pekac kladie a zalieva sladkou smotanou
ja by som ale bez kyslej kapusty najrdsje.. 😀
JOhn si na to hodil stiplavu omacku a spapal vsetko.. 😉

afry
5. mar 2009

baby dobre ranko ake mate v Uk pocasie,???tu je hrozne

nippa
5. mar 2009

v uk je zima...v aute nameralo 3,5 stupna...takze sme zasa v zimnom obdobi...vcera bolo este ok ale dnes ani slnko nesvieti. Popijam nejaky ginger caj co som si kupila ze dobre na hrdlo a dobre ma zohrieva.
Janka inak ak mate blizko Lidl obchod tam tam maju kapustu v sklenenej flaske ako na vepro, knedlo, zeli.....len ja usmazim cibulku a pridam cukor a kmin....je to uplne super...mamka mi narobila knedle ked tu bola a zamrazili sme ich a robila som k tomu len pecene kura..tak som sa potesila ze sa to podarilo aj segra si chvalila...moj drahy to nechcel a mala ta spapala knedlu, kura a iba trosicka kapusty....moj drahy vobec nic taketo nejedava...ked pojdeme na slovensko tak bude hladovat....alebo nabalime nejake prisady a moze si uvarit jeho dobroty u nas....
Afry kde do londyna idete? Urcite sa rada stretnem, mozno sa prida aj Poppy ked bude mat cas....ale to sa este dohodneme je to este daleko...ak prides okolo 6teho tak to na moje narodky...potom ta pozyvam...

afry
5. mar 2009

jeej nipaa dakujem za to pozvanicko..ja neviem presne kedy..viem ze adresu maju london city walk alebo nejako tak anthena street neviem musim presne kuk....ja som na nervy..mali je strasne funny ...dam mu dudel...vypluje ho alebo ho od nervov odhodi..potom place ze ho chce ...tak mu ho zasa dam zasa ho vyhodi vopcha si obidve male rucicky do pusy a ked mu ich chcem vybrat tak sa jeduje...

nippa
5. mar 2009

no afry to bude z toho ze mu idu zubky....kasle ti on na dudlik....jeho svrbia dasna....tu v Uk predavaju nieco co mu mozes na to natriet, ono to strosku strpne a nebude ho to boliet....ak slinta tak to je prvy znak toho ze mu zubky idu...(aj ked nevidno oni sa len zosuvaju dole zatial)...

afry
5. mar 2009

ooo boze..to bude placu ked pojdu zuby.. 🙂 😀 musim povedat svagrine nech mi to kupi a posle ...ja ked som bola v salisbury v Uk....ja som milovala trhy sobotne a celkovo nakupovanie..milujem tie obchody

jankando
9. mar 2009

Caute babuchy, zase to tu zaostava.. 😠

Nippa,
ja mam kyslu kapustu, len ja ju velmi nemusim, teda ze dobre bolo papanie, ale mne by asi viac chutilo bez tej kapusty.. 😉

Afry
Petko slinta uz dobre asi 3 mesiace...a to poriadne a do ust nechce kusatka, len kable najradsej a snurky nejake ...a ja som teraz dostala od brata hej na zubky taky gelik, co Nippa spominla, a som mu 2x uz i dala, ale nie je este velmi nervny..a zuubka ani jedneho este nikde..este stale su dole, ako pise Nippa... 😠
ale vidno, ze to tam cosi svrbi, tak papulku furt naspulit vie, ze nieco by tam najradsej poskrabal.. 😀

afry
10. mar 2009

caute baby sak ja ked som tu vy ste tu neni a sa nejako furt miname 🙂 jak sa vola ten gel....asi v maji idem do londona zeny 😀

jankando
10. mar 2009

CAfte

Afry
ja mam od znacky Bonjela,ale myslim, ze je ich tu viac, nemam checknute, ale tusim, ze hej.. 😉

nippa
10. mar 2009

no aj ja som mala bonjelu alebo calgel obidva boli ok...su aj nejake prasky ale tie sa mi velmi nepacili...tieto gely vlastne znecitliveju trosku tie dasna tak ich to tak neboli....ma sa to davat v nejaky intervaloch nie prilis casto....moja mala tiez slintala velmi tak iba toto pomahalo....
afry a kde do londyna pojdes?

afry
10. mar 2009

nippa ja neviem mozem ti len povedat ze central london...viem adresu ked ti to pomoze...bo ja sa vyznam v uk tak asi jak anglicania tu 😀 svagrina ide na holiday do Ameriky a tak ideme strazit house 😀

nippa
11. mar 2009

ok....no tak si to uzijete budete blizko vsetkemu(myslim take ako pamiatky) ked bude krasne pocasie tak to bude super...v maji by uz malo byt krasne...dnes bolo pekne u nas ale uz je zasa zamracene...budem musiet stiahnut oprate veci zo zahrady nech mi nezmoknu...nejak tomuto pocasiu neverim....
...dnes tu boli baby tak sme cajikovali a kavickovali, teraz tu ma mala kamosku tak sa hraju ....dnes vecer davaju Zufale manzelky tak si to nemozem nechat ujst....zajtra ideme ku kamoske na obed tak to mam vesele...nie je mi teda ale dobre? uz nech som tehotna lebo takto len stracam cas....co vy? nic zaujimave? jankaado vy to tam musite mat super...ty tusim byvas niekde pri mori nie? taka prechadzka pri mori by bola fantasticka...afry u vas este snezi?

afry
11. mar 2009

cauko nie nie u nas uz nesnezi...akurat som rada ze je svetlo uz dlhsie ....a neni to pocasie take na nic....ale co sa tyka mna...strasna Depka...a je to na dlho...nejako uz nicomu neverim..a uz ma neutesuje ani to ze dont worry be happy....sa neda

nippa
11. mar 2009

afry ak chces napis IP...mozno sa ti ulavi ☹ baby este zijete? nejak to tu riadne tichne....

afry
11. mar 2009

napisem tu moja zajtra.....ip cko....mozno poradis.....baby a fakt to tu je nejake tiche,,,,,,

timinka1984
11. mar 2009

Ahojte!Tak po dlhej dobe sa tu hlasim, vidim, ze sa to tu rozbehlo o kusok, len tak dalej..... 🙂 🙂 🙂
Nippa, ty mas uzasnu malu, a tie vlasky, moja nema take proper africke, no j tak, ked ju cesem, tak place, chudiatko moje 😢 🙂
Tak sa vsetky drzte 🙂

afry
11. mar 2009

ahoj timinka....ja uz odchadzam pomali mas krasnu princeznu....dufam ze popiseme....pap

timinka1984
11. mar 2009

dakujem, pa 🙂

jankando
11. mar 2009

Custe Babusky

Nippa, priala by som si velmi zit pri mori a najlepsie v tepluckej krajine.. 😎
ale nie, my nie sme pri mori. 😠
ale vcera bolo tak nadherne a este i teplucko, ze sme 4 hodiny boli vonku, 4 hodiny som prechodila a pretlacila kociarik..super....no a stihla som si i 2 podpiry kupit.. 😀 takze to iste stalo aspon trochu za to 😀

Timinka
ze si sa opat ukazala..dlho ta tu vidno nebolo.. 😉 😉
Afry
o ddepkach by som vedela romany pisat....na mna i slnko posobi....myslim, ak nie je vonku, ja som v depke