Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

bellasandra
9. apr 2008

Ahojte, neviem , či tu uz je podobná téma, ak hej tak sorry 😉
Ale zaujíma ma, ako si ziju rodinky, ktoré su zmiesané- či rasovo, nábozensky alebo inak.
Ci ste rozmýšlali nad tým ako vysvetlite svojim detom , prípadné odlisnosti ...a tak 😉

julia225
1. máj 2008

petka...moj drahy(anglican) tiez nama rad poliakov... 😅 ale nic v zlom, ked som prisla do uk som s 13 zila na dome 😀 som vedela po polsky "gadat" za2dni... 😀
anglicania ich nemusia, lebo im"beru byty a pracu" ale to je o inom...ja som mala tiez poliakov frajerov, ked som bola 15stka...
mne sa rataju, az na ten bordel co po sebe nehavaju, ale hovorim, netreba vsetkych hadzat do 1dneho vreca... 😠
a tvoj pribeh... no moj otec dodnes nadava na mojho ex...ze nevdacny atd... len on(ex) nikdy o nic neziadal a nasi to nevedia pochopit... totiz na slovensku sa len narodis a rodicia uz vedia aj koho si vezmes a kolko deti budes mat... v UK je to ine, tam deti vyrastaju na vlastnu past cca od 13tich rokov...vlastny byt, auto, praca!!! a skola...
a rodicia jasne dohliadaju, ale dako extra sa nstaraju... cize nam ked rodicia s dacim pomozu tak sa im pchame do ritky aby videli ze sme vdacni, oniniesu na to zvyknuti, preto si moj myslel ze to je tak ok, ze to je tu taky zvyk....no nevedel ze musi sto krat za vse dakovat 🙄
neviem, ci chapete co tym chcem povedat 😖

petka82
1. máj 2008

No Julia presne si to vystihla!!!!

nippa
1. máj 2008

jaaaj...babenky mate to ale tazke s tymi rodicmi....moja mamka ma podporovala vo vsetkom...my sme ako kamosky a uprimne som jej mohla vsetko povedat tak vedela ako sa veci maju....otca som do nicoho nenutila ani som o tom nehovorila, ked sa narodila mala tak bol cely bez seba...a teraz je uplne zblazneny....hned ako sme prisli na slovensko bral malu na zmrzku a hrdo sa pysil...mala je rozumna a kazdy si ju hned oblubi. Manzel je riadny cernoch a je to najlepsi manzel na svete...moja mamka si stale hovori ze niktora mama nemoze byt stastnejsia ako ked vidi ako si zatko prituli jej dceru a ked sa blazni s vnuckou....je super otec, manzel a co si viac mozem zelat...to je vsetko co od zivota chceme nie> je jedno odkial sme a odkial su nasi partnery...ja som este nestretla jedineho cloveka co by nenanadaval na inu rasu ci kulturu...hlavne tu v UK je to lahke lebo je tu vela pristahovalcov....my sami nadavame na inych tak sa potom cudujeme ze to robia aj anglicani? niekedy staci to aby si mala zlu skusenost z niekym a uz nenavidime cely narod...aky sme len smiesny ... ale ludia vzdy taky boli aj budu a my sme presne take iste....moje oblubene heslo je : In order to be irreplaceble one must always be different!(coco chanel)....or another good one...."Be a leader not a follower!".....zijeme svoj zivot a nie niekoho ineho tak sa ani neopovazim nikoho kritizovat...niektory ludia maju ale guraz...myslim ze za nazory niektorych ludi moze este ta komunisticka influence....

nippa
1. máj 2008

az teraz som si precitala vsetky responses....dakujem za pochavlu mojej princeznej....pozerala som fotecky vasich drobcekov, krasne deticky sa nam to rodia...asi to bude ta slovenska krv 😉 .....
S tym scanom a urcenim pohlavia, nam nechceli povedat(niektore nemocnice v Londyne nehovoria pohlavie) tak som nevedela az kym sa nenarodila....a bola som si 100% ista ze mala je chlapec..jednoducho som to tak citila ze osm este aj nejake modre veci kupila....na nase prekvapko ked sa spytali ani nechcete vediet co sa vam narodilo? odokryli uterak a ziadny curacik tam nebol....prva vec co som vtedy povedala drahemu bolo "This is little Philipa"...meno jej hned sadlo aj ked sme si neboli isty az do porodu ktore si vyberieme...takze na tie instinkty materske nejak neverim, je to asi nahoda...

leishmania
1. máj 2008

moj ocino sa tiez spociatku bal ale teraz si s MM rozumie lepsie ako s ostatnymi 2 slovenskymi zatmi 😀

jankando
1. máj 2008

no baby..ja nemam teda ziaden instinkt matersky..mozno raz niekedy pride a to , ze si myslime, ze to bude chlapcek, to len preto, ze asi obaja by sme chceli chlapceka 😉 , ale ako sa zase raz budem opakovat, nezalezi na nicom, len aby bolo zdrave..
nippa...no to teda mas nadhernu dcerusku..vazne..taka chutna na spapanie.. 😵 😵 ozaj a ropzrava aj po slovensky hej? tak to je supis..takto by som aj ja chcela...teda, ja sa budem s mojim babom prirodzene rozpravat po slovensky a priatel po anglicky..no uvidime co z toho vznikne.. 😝 ....no a ako ste to vy dvaja riesili s recou?
no baby, moja mamca tiez zo zaciatku nebola nadsena, ze mam cernocha, ale uz je s tym v poho..je tam akurat ta jazykova bariera...no ale to sa snad casom napravi.. 😉

leishmania
1. máj 2008

jankando ale ty nie si prave bledy typ tiez...vy iste nebudete mat blede babo 😀

jankando
1. máj 2008

no to ano..ale nech je ake je,.hlavne, ze bude zdrave a moooje..-nase 😉

leishmania
1. máj 2008

no jasne 🙂 a jake mena mate vybrate?

jankando
1. máj 2008

inak na tom vobec nezalezi...ja som sa nikdy nevyjadrila, ze preferujem ,alebo ocakavam biele babo.. 😠
a meno mame len pre chlapceka...Sean Peter

leishmania
1. máj 2008

ved ja som to tak ani nebrala...len sa tu pisalo o coko babatkach....ja som tiez nikde necitala ze by si biele babo preferovala 😀

bubba
1. máj 2008

no....a mate pravdu ze tie vase deturence su uzasne krasne.... 😀 😀 mnam ako z tej reklamy teraz co bezi v tv na SK co sa ten chlap nasprejuje tusim AXe alebo co to je a zmeni sa na coko panaka a kazdy zenska ma chut si do neho zahryznut 😀

leishmania
1. máj 2008

bubba ty mas teda originalne prirovnania 😀

julia225
1. máj 2008

ahojte... 😵

leishmania
1. máj 2008

dobre motto mas 😀

jankando
1. máj 2008

ahoj, julia225..ako? 😉

bluebell12sr
1. máj 2008

ahojte, a este taku zaujimavost, ktoru som kdesi precitala, ze vraj bolo vedecky dokazane, ze rasovo miesane deticky maju mensiu pravdepodobnost genetickych vad, kedze tie geny su uplne ine a naopakuju sa tak ako geny tej istej rasy .... len tak mimochodom...takze ako spomenula nippa, maju v sebe best of both 😀
jankando, ziaden matersky instinkt? 😀 neboj, aj to pride casom..... 😵

jankando
1. máj 2008

no to dufam, ze pride.. 😠 😉 .tiez som pocula o tych genoch, vraj su uz uplne premiesane, tak by sa nemali opakovat ako geny tej istej rasy.. 😉 😉

bluebell12sr
1. máj 2008

jankando, ja so si nakupila pocas tehotenstva tolko knih o tom ako byt 'perfect mother' atd.... a natolko ma zdeptali, ze som z nich dodnes mam komplexy... 🙄 nechaj to na prirodu, ta dobre vie ako si to zariadit... 😵

leishmania
1. máj 2008

a baby co mate muzov/priatelov cernochov, tak akeho su nabozenstva?

jankando
1. máj 2008

ja viem, ze budem dobra mama a to preto,ze sa budem snazit aby som bola tou najlepsou mamcou... 😝
inak bluebell ty si rodila v uk, co? 😉

ifrimka
1. máj 2008

zdravim vas vsetky....na tu temu rodicov....moja mama bola nahnevana, ked som im poveddala, ze som tehotna..upodozrievala mojho muza, ze si machce 'poistit', kedze isiel na mesiac domov...ale ono to bolo aj tym, ze ho este nepoznali(a to sme uz rok spolu zili, ale nemohli sme ist na slovensko) a moj starky povedal, ze dalsi cigan v rodine (jedneho ozaj mame, aj ked je len polovicny a slusnejsi ako vacsina ludi)...obaja ho teraz maju radi

karolinkafe
1. máj 2008

Ja si teda uz ani nepamatam ako zareagovali moji rodicia ked som im oznamila, ze drahy je arab 😅 asi to bolo take prirodzene, ako keby som im oznamila, ze je to chlapec z nasho mesta, tak preto mi to ani neostalo v pamati 🙂 Ani raz nemali ziadnu poznamku a mojho mileho zboznuju 😉

leishmania
1. máj 2008

ved asi vsetci casom stratia predsudky ked je ten clovek normalny 😉

bubba
1. máj 2008

a vy co tu?domov nejdete? 😀

karolinkafe
1. máj 2008

😀 😀 😀

bellasandra
autor
2. máj 2008

Ahojte ste toho vela , vela postíhali... 🙂

Co sa týka futbalu -----ja som mojmu nakupila pivo--urobila pukance a kukali sme doma 😀 😀 ja vačšinou po pekných zadkoch pozerám...moj sa nad tým rozčuluje a ja ho provokujem 😀

Co sa týka tých predsudkov....napríklad Arabi...vsetci moji znami si myslia, ze su to fanatici , ze smrdia 🙄 --a ked im tvrdím, ze to tak nie je..ez som spoznala viacerých,,,,neveria-jednoducho to maju zakorenené v hlave.
Alebo ked som dosla len sem za humná do rakuska som sa bavila s jedným týpkom- o teniskách..ani uz neviem ako prisla na to reč...a on bol normalne soknutý, ked som mu povedala...ez značky ako adidas, nike a spol....su tu uplne bezná vec 😝 😀 on si myslel....ze mi to ani nepoznáme...lebo sme z východneho bloku 😀 😝 😀 , a vela ludí si myslí, aj u nás napríklad, ze ukrajina, slovinsko, rumunsko- ze tam nič nemaju........ 😖 nooo...to je niekedy--fakt ako vymyté mozgy 😎 😀 😝

A čo sa týka rodičov----ja som im oznamila len to , ze mala bude pravdepodobne tmavsia--a oni predpokladali, ze otec je turek....poznaju moj vkus...a vtedy som mala jedného kamarata...
No a ked som im neskôr povedala, ez kto je vlastne otec...tak to zobrali uz vcelku v poho..... 😅 😀

julia225
2. máj 2008

leishmania...moj neni taky pravy cernoch 😀 ale nebol nic...tak sa dal pokrstit, ked prisiel na slovensko, takze teraz je krestan katolik, dobre ranko inac...ideme sa prejst...papa 😉

nippa
2. máj 2008

ku tomu nabozenstvu...moj drahy je krestan, vlastne takeho isteho nabozenstva ako anglicka kralovna....vola sa to Church of England. To len pre tie ktore nevedia....su to krestania ale nie katolici....my sme vlastne rimsky katolici a oni anglicky.....je to v podstate to iste, aj v kostole to tak isto prebieha ako u nas v katolickom. Malu sme tam krstili a mamke keby nepoviem tak ani nevie ze nie je v katolickom kostole(ona rozprava po anglicky).
Bellasandra to o tom smrdeni hadam nemyslis vazne....taka nahoda...kamoska cestovala autobusom do prace a ten vedla nej tak smrdel ze si musela odsadnut....ked mu zazvonil telefon tak pocula ako rozprava po slovanky...znamena to ze vsetky smrdime? ja teda nie...a to takto taktne treba vysvetlit aj tej znamej ktora to povedala.....ja som uz stretla tolko smradlavych a vonavych ludi ale nezalezi na tom odkial su....nepovedz mi ze ta tvoja znama hadam veri ze jej chlap je odolny smradu aj ked sa neokupe? niektory si davame zalezat na hygiene a niektory nie..preto smrdime alebo nie....niekedy sa tak nasmejem aky ludia vedia byt primitivny...vies ze si myslim ze to povedala len preto aby ti ublizila a nevedela ako to taktne povedat aby to nevyznelo priame ze uraza teba....ach primitovovia by mali castejsie cestovat a vseobecne sa vzdelavat....
jankaado...Sean pekne meno, aj kamoskin maly sa vola Sean a volaju ho Sony(makcen na s)....tiez je mixovany z cernochom...kamoska je velmi biela skoro ako albin a maly su taky tmavy ako moja....dalsia kamoska (madarka) ma malu tmavsiu ako ja ale jej vlasky su ako nase vlnite a ma rovny europsky nos, vyzera ako krasna arabka, ich syn je blond s modrymi ocami ale zasa ma uplne cernosske crty ako keby otcovi z oka vypadol.....priroda si ich vie krasne namixovat.....

karolinkafe
2. máj 2008

Nippa dobre si to vystihla o tom smrdeni 😅 Ja tiez nepochopim ako si niekto moze mysliet, ze urcita rasa ludi smrdi 🙄 vsetko zalezi od hygieny a nie od toho ci je clovek arab, cinan alebo cigan. Moj drahy je arab a vobec nesmrdi 🙂 . Dokonca on sa poti ooooovela menej ako ja, takze to vobec necitit. Ja pouzivam prostriedky proti poteniu, lebo keby som ich nepouzivala, tak by to bolo neprijemne citit. Cize by mohol povedat, ze slovaci smrdia 😀