Ako vyprať saténové šaty popísané perom?

marse
1. feb 2008

Ahojte žienky, mam taku otazku, dcerka ma satenove šaty ale nechtiac si ich popisala perom. a teraz neviem ako to vyprat. Nejde to dole ani na 40, ani na 60 ani s Vanishom ani bez neho. Nemate nejaky typ s cim by som to odstranila??? dakujem 🙂

mixka
1. feb 2008

marse, ja som vyprala pred polrokom manzelovi koselu s perom v naprsnom vrecku, spravil sa tam fliacik, ako vytiekla tuha a neslo to nicim dole... skusala som uplne vsetko a zliezla akurat farba z kosele, ale flak tam bol stale krasne viditelny... aspon, ze to nebola nova kosela, tak som ju nakoniec vyhodila 😅

lenka0005
1. feb 2008

ahoj skús lanzu mydlo 🙂 😉 🙂

marse
autor
1. feb 2008

mixka to si ma nepotesilatie saty su nove od vianoc a stali celkom dost 😖

lenka dakujem skusim 🙂 snad to pojde

ivka19
1. feb 2008

marse,skus ich dat vycistit do cistiarne,oni maju rozne pripravky na taketo veci a hlavne neposkodis latku,kedze skusas vselico 😉

dominica
1. feb 2008

v DM drogiške majú prípravky na všeličo, sú to také malé fľaštičky, len neviem, či tam bude niektorá na pero. Pozerala som to dosť dávno, sú tam na škvrny od oleja a ani už neviem čo všetko, len sa mi to zdalo celkom dobré. Ale zatiaľ som nič podobné nepotrebovala, treba to ísť najlepšie pozrieť. Držím palce.

marse
autor
1. feb 2008

dakujem babulky za rady, zrejme pocuvnem ivku a dam to do cistiarne nech mi s tym pomozu. este raz dakujem 🙂

mixka
1. feb 2008

marse, ja som skusala vazne vsetko... mydlo na pranie, praci prasok, vypranie na vysokej teplote, drhnutie v ruke... fakt nic... 😖

pietra
1. feb 2008

ja som niekde citala, ze na pero zabera zubna pasta. Nanesie sa, necha zaschnut a kefkou vykefuje. ale neviem, ci to pomaha, aj ked je to uz zaprane

zuz11
17. nov 2008

tak ja sa potrebujem zbavit pisanic od pera z gaucu viete ako na to? je biely a je to ta kozenka alebo ako sa to vola, ta latka co ma imitaciu koze... akoze hned za cerstva som to ako tak podrhla ale nejde mi to uplne nastriekala som na to ariel profesional 🤐

lindda
17. nov 2008

ja si rozriedim vo vode v miske ariel alebo persil + vanis a dam dole hadam vsetko

lindda
17. nov 2008

este som zabudla a aj ked mate flaky tak to pred pranim natrem a tak pol hodku necham tak a potom operiem ak je to biele a flak je velky a nejde dlho dolu tak tiez natrem tu kasicky a necham cez noc a potom operiem uff dufam, ze som to ako blb nenapisala 😀 😀

zuz11
17. nov 2008

ja sedacku do pracky nenarvem 😀 😀 😀

dadulik
17. nov 2008

zuz, my mame kozenu sedacku - kremovu a pero nam islo dolu odlakovacom na nechty alebo technickym benzinom. Mozno by to islo dolu aj zo syntetickej koze (ekokoze). 😉

briluxina
17. nov 2008

na vecne pero je dobry lieh alebo nieco co lieh obsahuje, ono sa to trocha rozpije ale potom sa to da normalne vycistit mydlovou vodou...

ella1
17. nov 2008

zuz-ja som čítala, že pokiaľ sa z ekokože neodstráni pero hned, tak sa už ničím nedá odstrániť......

lekno
17. nov 2008

Aj mne malá popísala kabelku smotanovej farby a tiež mi to ničím nejde dole. Skúšala som aj horúcu vodu, normálne mydlo, mydlo Lanza, aj alpu aj všeličo iné a nič 😠

slzicenka
17. nov 2008

nastriekajte na flak z pera obycajný lak na vlasy,nechat chvilku posobit,potom vyprat v pracke

lekno
17. nov 2008

Vyskúšame 😝

slzicenka
17. nov 2008

Dufam,ze to pomoze 🙂

zuz11
17. nov 2008

no tak odlakovacom to ide celkom dobre 😀 ale aj tak to treba drhnut ale ide to 😀 😀 😀 dik za typ 😉

ella1
17. nov 2008

hm, tak vyskúšam,dúfam, že mi nezlezie farba zo sedačky 😅

zuz11
17. nov 2008

no ja ju mam bileu takze je este belsia kedze som ju uz davno neumyvala 😉
skus to najskor niekde na mieste ktore nie je viditelne ze ak pojde aj farba tak aby ti zisla na neakom mieste kde to nevadi 😀

ella1
17. nov 2008

ja mám tu istú, len v červenom.no skúsim najprv niekde kde to nebude vidno......
ale mám len odlakovač s aloe vera 😅 nevadí?

zuz11
17. nov 2008

aj ja som to robila s takym aspon to tak velmi nesmrdelo 😀 😀 😀

ella1
17. nov 2008

fajn,zajtra skúsim.potom napíšem ako to dopadlo.aspoň budeme vedieť, ako to funguje na farebných sedačkách z ekokože.......

asitka
17. nov 2008

a ako vyčistiť z gauču fixku??? 😕 😕 kto má skúsenosť prosím poradte....

zuz11
20. nov 2008

zasa mala pisala perom po gauci a hned som pouzila odlakovat a super to zislo do par minut 😀
tak asi aj fixku by som tak skusila len podla toho z coho mas gauc 🤐 a skus najskor na mieste kde to nebude vidiet aby ti to nezobralo aj farbu ak mas farebny gauc 😉