Ako vyrobiť domček na hranie?

martina46
14. feb 2009

mate nejake napady? nejaky jednoduchy navod 😉

martina46
autor
14. feb 2009

videla som aj nieco taketo:
http://img.mimibazar.sk/2/2/071129/15/b2241224.jpg
ale to asi velmi stabilne nebude. a neda sa to postavit asi ani velmi velke.

marlene
14. feb 2009

ja som synovi kdysi vyrobila z velikanskej krabice,vystrihla okno,dvere,spolocne sme ho pomalovali,mal vnutri lampu,podusku .skus zohnat niekde v obchode velikansku krabicu,alebo v zdrav.potrebach mavaju krabice z velkych baleni.

martina46
autor
14. feb 2009

marlene, dakujem za tip 🙂
ja som niekde nna nete nasla aj "navod", vyzeral pekne, ibaze mi prisiel nestabilny, neposuval sa ti po zemi a neprevracal? da sa aj nejako upevnit?

johanda
14. feb 2009

martina - já vyrobila domeček z krabice od starého monitoru - takové té velké krávy - je to pevný papundekl a nebortí se. Střechu jsem vytvořila z nějaké obyčejnější krabice, přilepila lepicí páskou ke zdem 🙂, řezačkou jsem vyřezala okna a dveře a pak jsem celý domek oblepila "perníkem" z barevbých papírů a takových těch krajek z papírových tácků. Vydržel asi 2 roky, pak ho děcka rozbily.

andrea78
14. feb 2009

aj my máme dom z veľkej , tvrdej, stabilnej krabice, vyrezala som okná, dvere, oblepila....

dcéra sa v ňom hrala od asi 3 do 8rokov, mala tam zariadenie pre bábiky (postieľky, nábytok, čo sme vyrobili doma), mala záclonky na oknách, umelé kvetinky v kvetináčoch z kartónu prilepených pod oknami,
syn (16mes) ho používa asi od roka (záclony aj všetky "doplnky" sú odstránené), zatiaľ tam má autá a všetky svoje hračky, vlezie dovnútra a hrá sa tam aj pol hodinku sám 😉 na noc tam "ustajňuje" aj svojho kojdacieho koňa 🙂.
je to super "hračka", má jedinú nevýhodu (nevýhoda len z hľadiska priestoru), zaberá pomerne veľkú časť izby (rozmery 130cm/100cm/120cm d/š/v). už sa nepamätám, z čoho je pôvodne tá krabica, máme to dávno, no viem, že som vtedy veľmi dlho zháňala vhodnú.

videla som aj také skladacie domčeky, na spôsob stanu....možno by ti taký stačil, len neviem, nakoľko je to stabilné (asi veľmi nie 😖 )

bibula
14. feb 2009

aj my sme mali krabicovy,cely pokrelseny,okna,dvere, dohromady sme ho zosili, lebo ondrik to odliepal.

bubba
14. feb 2009

domcek na hranie?nasa mala mala aj z tych penovych puzzli to sa stale rozpadavalo a potom sme jej kupili v tescu v akcoske ten stan tusim 600 korun stal a v tom sa najlepsie teraz zahra a aj ju to dlho bavi

anavila
14. feb 2009

moja svokra kupila mojej malej na vianoce taky stan stal 700sk...neches radsej kupit??? su vselijake aj s tunelom aj bez...vselico..je to stabilne a vies to rychlo spratat.

martina46
autor
14. feb 2009

ja by som radsej urobila, paci sa mo to viac, tie kepene nie su originalna, videla som taky jeden dreveny, ale tie peniaze..... 😅

bambusko
14. feb 2009

martina, my sme mali domcek z 2 osb dosiek z baumaxu, vyslo to asi na 1000 🙂 samozrejme treba zrucneho majstra. nam to narezal otec a zmontovali sme spolu s manzelom, ako spojky sme pouzili hranoly

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zveron
14. feb 2009

inak nas starky kedysi robil domceky z prepraviek na zeleninu
- material sa vola - balza - (nieco medzi drevom a kartonom),
da sa na to krasne malovat, relativne pevne
skridle na strechu z paliciek od doktorky ...

martina46
autor
14. feb 2009

andrea78, tvoj domcek je z jedneho kusu? teda, bola to jedna taka velka krabica?
este som nasla toto, ale v cechach, to by sa mi pacilo, ale jdine, keby to bolo dostat niekde na SK:
http://www.tojatoy.cz/domecek.html

martina46
autor
14. feb 2009

bambusko, to je krasa 😵
no ja by som chcela nico intomnejsie, aby sa tam mohla aj zatvorit a rodicia by nemali prehlad v jej cinnostiach 😀
robit s drevom, to by bolo asi na nas moc zlozite, najs potom niekoho, kto by to spravil ale z rodiny asi nik 😒

aponchie
14. feb 2009

jo tak to mame dva jeden mame stan z ikei iglu ten je super modrej velkej a pak manzel donesl domu megakrabici pevnou co v nich k nim vozi zbozi a vyrezal ji dvere houpaci jak pro kocicku a okynko a mala by byla v tom nejradeji 😀

bambusko
14. feb 2009

ten stan-iglu sme mali, ale dievcata ho hned rozdriapali, ked vyliezali oknom a stale si tam prizipsovali vlasy 😒

aponchie
14. feb 2009

jak to mohli rozbit vzdyt to ma jen jeden otvor a ten je u zeme okna to nema 😎

bambusko
14. feb 2009

my sme mali s oknami a zipsom na vchode 🙄 hrali sa v nom v zahrade

aponchie
14. feb 2009

aha tak to mame na doma a pak neco na ven nikdy ne jeden na vsecko ..s tim se da pocitat,ze to venku rozbiji 😀 ja jinej nez tento v ikea zatim nevidela tak proto nevim,ale tento je fakt dobrej a myslim,ze i v lete na zahrade kam pujde udela sluzbu jen se musi pripevnit dobre k zemi do zavetri a pripadne zakryvat plachtou anebo lehce dat do boudy ..prece jen na zahrade sou kocky a muzou to rozdrasat 😎

martina46
autor
14. feb 2009

aj ten ikeacky vyzera pekne, prakticky, ale nema to atmosferu 😵
skusim sa poradit s MM a uvidime. mozno bude mat tiez nejaky napad. mne sa podarilo uz kadeco zostrojit, ale zial, napady boli vzdy z cudzej hlavy.... v tomto som nulova 😅 😒

aponchie
14. feb 2009

to mas jedno koho to napadne ne? 😀 to pomalovani uz je kazde origos preci..hele neni nad krabice proste i sebelepsi stan nebo hradba z cehokoliv nebude tak zajimave pro dite jako stavba a spolupodileni se na domecku z papiru 😀

bambusko
14. feb 2009

aha, ten nas nebol z ikey, som to prehliadla 😕 aponchie. ale pokial mas len 1 hracie dieta, tak asi take psie kusy tam stvarat nebude ako nase 2 opicky 😀

martina46
autor
14. feb 2009

nasla som toto, mozno nieco vyberiem, uvidim. zeby zvitazila lenivost.......? 😅
http://detskahracka.sk/-c-3_48_55.html?zenid=9d...

aponchie
14. feb 2009

teda tolik penez??to bych asi za to nedala,ale kazdeho vec ja bych udelala ten domcek z papiru a krasne to pomalovala s detma 😵

martina46
autor
14. feb 2009

ja by som tie lacnejsie - do 900sk.... 😎 🤐
len to dumam, ci zozeniem taku skatulu, aby sa tam pripadne mohlo dieta aj vystriet......
tipy:
kde by sa dali zohnat megaskatule?

aponchie
14. feb 2009

u nas v robote 😀 nebo firma model pack dela obalove materialy nebo proste jakakoliv firma na obalovou techniku

aponchie
14. feb 2009

prodejna elektro kde se vybaluji pracky lednice mrazaky atd bych zkusila nebo velke prodejny hader a tak

martina46
autor
14. feb 2009

s bielou technikou mame blizko, ale nie su tie masiny balene uz len do polystirenu?

martina46
autor
14. feb 2009

skusim sa tam v pondelok zastavit.

aponchie
14. feb 2009

to nevim teda..ja bych ti rada pomohla pac takoych obrovskych mame mrak v praci,ale poslat to nejde 😝