Ako zabrániť lastovičkám v stavaní hniezda?

gabrielkabj
11. máj 2008

Ma niekto nejaku dobru radu ako bojovať s lastovičkami lebo už nepomahaju ani igelity v okne.

thostin
28. apr 2014

Dobrý deň, ponúkame veľmi účinný hrotový systém vyvinutý špeciálne proti lastovičkám. Ak si do Googlu zadata vyraz "proti lastovickam" vyhodi Vam odkaz na nasu stranku, je hned prva - platena a najdete tam celu ponuku a aj zopar fotografii z instalacii.

thostin
17. sep 2014

internetova adresa je: www.hostinkovo.sk

marylen
17. apr 2015

Nechápem, ako môže niekto bojovať proti maličkým užitočným lastovičkám. Tak ako si ľudia musia urobiť potrebu, tak si ju musia urobiť i lastovičky. Stačí podložiť staré noviny alebo reklamné letáky (určite ich máte plné schránky) a občas trus jednoducho zabaliť a vyhodiť. U nás si postavili hniezdo v krytom prístrešku pri dome. Bráničku nechávam odchýlenú, aby sa mohli nerušene pohybovať. Bolo neskutočne zaujímavé pozorovať ako si stavajú hniezdo, ako kŕmia mláďatá a nádherne spievajú. Okrem toho sa už nemusím natierať repelentom, keď si chcem posedieť v lete vonku pri dome. Lastovičky vychytajú komáre aj muchy- živia sa nimi. A takto si spolu pomáhame a je nám dobre... Len na nášho kocúra musím dávať pozor, lebo aj jemu sa tie lastovičky neuveriteľne páčia...

bibinka379
24. máj 2015

Mne sa nastahovali hned nad dvere balkona ,stavaju hniezdo stale ja im tu hlinu zoskrabem pokial maju len trocha,nechcem aby tam urobili hniezdo ,potom to uz samozrejme nezhodim.davala som cd,lepila na okna velke nalepky vrán ,sacky,nic nepomaha.tak som nakreslila na karyon velku vranu a nacapila pod hniezdo.lietaju ale boja sa ,k tomu miestu kde chcu mat hniezfo uz neletia.

bibinka379
24. máj 2015

Takto neako vyzera nasa vrana 😀

wandusa
25. máj 2015

Tie lastovicky su naozaj chytre pouzivame alobal po mynule r9ky pomahal 😵 ale teraz je vsetko inak domceky si stavaju na alobak je mi luto ich pracu burat ale robia velky bordel jedina rada je si zaobstarat nejaku pichlavu vec

wandusa
25. máj 2015
teniakova
26. máj 2015

@bibianna Savo som odskúšala, nefunguje

teniakova
26. máj 2015

@marylen asi to nepochopíte, kým Vám lastovičky nezničia ročnú fasádu. Ja som to tiež nechápala, ale proste ak máte celý dom ošpinený, tak Vám to neni jedno. Doštička pomôže možno v bytovke, ale na dome to nemáte ako primontovať, nehovoriac a ich výkaloch potom celý rok, ak si postavia hniezdo. Bohužial nikomu neuverím, že z lásky k lastovičkám si nechá zničiť dom, ktorý krvopotne nadobudol. Len preto sa s nimi snažím ja osobne bojovať

thostin
26. máj 2015

posielam fotografiu overeneho a naozaj účinneho riešenia.
produkt najdete na: http://www.hostinkovo.sk/sk/products/17/19/pl-4...

bibinka379
26. máj 2015

@thostin reklama?

teniakova
27. máj 2015

@thostin presne toto som objednala

zuzu9877
31. máj 2015

Ahojte,prosim Vas,poradte mi,čo mam robiť z lastovičkami,robia si hniezda a už som zufala.Dali sme sačky ,nepomohlo,dali sme cdečka-nepomohlo,dali sme alobal(ten tenky)chvilu bol pokoj,ked zafukal silnejši vietor,tak sa to odtrhlo a zase chodia,dali sme take pasiky z folie-nepomohlo,tak,teraz mame na dome cdečka,folie,sačky a aj tak chodia,čo mam robiť?dakujem

horana
31. máj 2015

Nebrante im, praveze im pomozte podlozkami, nehladiac na to ze su zakonom chranene, nosia domu stastie, tak vsetkym ktorym vadi pripadny ich "hluk" (jemne piskanie, moje deti milovali), tak by som im dopriala aby tie tony komarov postipali kamsi, aby si uvedomili ze sterilnost sa nevyplaca a aj my sme sucastou prirody.

filipal
31. máj 2015

@zuzu9877 a preco si zufala? bud stastna, ze mozete pozorovat zivot. Obohati to aj tvoje deti. a presne ako pise Horana, vychytaju vam hmyz. Vtaky su uzasne stvorenia. Vies o tom, ze napriklad vrabec - samcek si usilovne buduje hniezdo a samicka pride skontrolovat, ale ked nie je spokojna, najde si noveho? 🙂

mata231
31. máj 2015

dobry den lastovicky robia hniezdo po celom dome , poradte mi co mam roobit uz mam toho dost , sused nema ani jedno hniezdo. CHcem sa este opytat ci tie zabrany su aj plastove???? vie niekto 😉 dakujem

mata231
31. máj 2015

@teniakova su tie zabrany aj plastove? 😒

teniakova
1. jún 2015

@mata231 myslím že niektoré boli aj plastové, skús cez Google, ja som objednávala tie originál nerezové

bandikovajana
1. jún 2015

@horana ak si niekto kupi dom za stotisice eur a ma novu fasadu a chce sediet na terase bez hovien tsk mu tie lastovicky vadia, cakame babo a som uz na prasky nemozem ich zostat z domu fasada cela spinava zadna predna terasa plna vykalov a bojim sa ze ani kocik nebudem moct nechat vonku kvoli tomu aby mali lastovicky raj

horana
1. jún 2015

@bandikovajana Len ked budu mat vsetci ludia na zreteli fasadu pred prirodou (obrazne povedane, plati to aj pre jednotlivcov ale aj pre polnohospodarov a ine odvetvia, kde kazdy "kope" bez ohladu na previazanost biodiverzity), tak to potom vyzera presne ako to vyzera a ludstvo ide stale rychlejsie do p*****.
Uz od detstva sme mali lastovicky, ked je podlozka, ich trus je na nej, sa da vsetko nastavit, napr. vyhradit im miesto tak, aby bol dosiahnutelny a lahko zotieratelny (cize hygiena by bola normalne primerana, zaroven prilis sa vyhybat uplne panicky vsetkemu lebo babo ma za nasledkok akurat paradoxne narast alergii a este slabsie imunity u tych ktorych chceme nadmerne "chranit"), pre deti ma velky vyznam zazit tychto tvorcekov, ich jemne stebotanie, vidiet krmenie maldatiek a let, lepsie ako telka, a samozrejme teda tie desattisice bodaveho hmyzu od ktory nam odpomozu bez chemie.
Prave pre fasady na vystavu sa populacia mnohych druhov vtakov prakticky straca, za posledne desatrocia klesla o tretinu a rychlo to pokracuje, podla mna este sa raz ludia uvedomia, a budu sa smiat a zaroven si trhat vlasy, nad hladiskom co prevzuje teraz, nebudu tomu vobec rozumiet, ze aka divna historicka epocha.

bandikovajana
1. jún 2015

@horana no teda mne ladia kade letia a rozhodne ich nenechám ničít si miliónový dom nech idu do lesa alebo na opustené fabriky staré domy a nie mne na kocik srat

h2
3. jún 2015

Mne by sa páčilo, keby sme mali na dome lastovičky, ale nejako nás obchádzajú. Momentálne máme na záhrade 2 hniezda, o ktorých viem, jedna z nich je hrdlička, má hniezdo na strome nad synovým pieskoviskom. Mohla by som si povedať, že z hygienických dôvodov ich tam nechcem a dať to preč, ale ja som rada, že tam tá hrdlička je. So synom sme jej dali meno Hrkútka a vždy, keď sme vonku, kontrolujeme, či tam je a či sedí na vajíčkach. 🙂

bandikovajana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucik85
14. júl 2015

My sme sa vytrapili tiez, nalety lastoviciek, ktore ale nestavali jedno hniezdo, ale robili bodky z blata dokola celeho domu. Mam rada zvieratka ale to bolo uz aj na mna vela. Nepomohli ani pásiky z novin, sackov, alobal. Nakoniec manzel objednal take pasy z hrotmi v eshope a aj za super cenu a to pomohlo. na stranke aj celkom dobre popisuju a radia http://www.interierdvere.sk/ako-proti-lastovickam/ co nema vyznam skusat ... a tie pichliace ze to na ne plati

anika151
14. júl 2015

Zdravím my sme mali ten istý problém a tak nam poradila nasa dobrá susedka ze na spagate naviazat alebo prispinkovat sacky čo sustia tesco a hneď odisli lastovičky robiť inym na dom dať si to hneď tam kde si chcu robit hniezda a uz nebudú vôbec robiť hniezda.

teniakova
15. júl 2015

@lucik85 presne súhlasím, nepomôže nič, len tie zábrany, ja som to riešila tak isto

teniakova
15. júl 2015

@anika151 skúšala som všetko, toto bolo prvé čo som urobila, narobili sme sa ako kone , kým sme to urobili okolo celého domu. Jeden večer ich to ako-tak odradilo, na druhý deň absolutne bez problémov stavali hniezda aj na tie sáčky, nevadili im. Potom mi poradili striekat, najprv nejakým sprejom na vtáky - nepomohlo, sprejom na včely - nepomohlo, savom - nepomohlo, potom prišla rada, že dať rybársky silón okolo domu, tak sme bežali kúpiť, zase to tak pracne dávali - ani to im nevadilo, zalepili aj silón. Takže z vlastnej skúsenosti viem, že nič nepomôže, kúpila som si nakoniec tie nerezové zábrany a odvtedy mám svätý pokoj. To jediné zaberá

jazminn
15. júl 2015

my sme mali okolo celého domu popod štablon narobené hniezda a vybodkované...Rozhodli sme sa premaľovať a dookola domu popod štablon sme na hmoždinky upevnili v troch radoch pod seba rybársky priesvitný silon....a už dva roky pokoj a ako ozdobu sme na zabradlie na balkone posadili čiernu vranu...

teniakova
16. júl 2015

@jazminn mne toto tiež poradili, ja som dala silón najprv v jednom rade, nepomohlo, potom ešte v ďalšom rade, a figu pomohlo, mne lepili aj ten silón, tak som to zas dávala dolu a dala nakoniec zábrany a mám pokoj. Ale veľa ľuďom tento silón pomohol čo viem, ale mne vôbec, ale tieto naše liptovské lastovičky sú celkovo neodbytné.

adina0501
20. jún 2016

Búrať metlou kým ho stavajú a ja som posadila za okno veľkého plyšáka scoobyho doo tak sa potom už báli chodiť lebo si mysleli, že je niekto stále na okne Ada 🙂