Ako zabrániť lastovičkám v stavaní hniezda?

gabrielkabj
11. máj 2008

Ma niekto nejaku dobru radu ako bojovať s lastovičkami lebo už nepomahaju ani igelity v okne.

emjee
11. máj 2008

nasi mali dlho nastahovane lastovicky priamo nad vchodom do domu, nepomahalo nic a vsetko bolo obsr... 😅 nakoniec sa rozhodli, ze ok, lastovicky zostante si, ale sr.. na nas nebudete - tatko im pod hniezdo namontoval taku dosticku, aby ked vyhadzuju z hniezda, to nepadalo na zem - ocividne sa im doska nepacila, lebo sa odstahovali

bibula
11. máj 2008

skus alobal,alebo zaves nejake cd-nieco co sa ligoce,alebo zvys premavku na tm mieste,to nemaju tiez radi. 😀

malaskoricka
11. máj 2008

emjee ma pravdu namontujtwe si striesku a je to 🙂

gabrielkabj
autor
11. máj 2008

dik za rady ta strieška to asi nepojde ved to su vymrdane stvory robia si hniezdo v rožku okna asi si to viete predstavitale ten alobal alebo CD by mohlo pomoct zatial dik 😎

magg
11. máj 2008

lastovicky nosia stastie 😉

gabrielkabj
autor
11. máj 2008

ty koky ta dufam že vyhram športku tam su tušim 2 melka a potom sa delime všetky čo ste mi napísali ok suhlas?

sharlotta
11. máj 2008

a okrem stastia,aj plostice a rozne choroby... 😒

nobody
11. máj 2008

odstěhuj se 😀 😉 🤐 😉

pantomima
11. máj 2008

nám pomohl alobal

gabrielkabj
autor
11. máj 2008

ta sa nemožem odstahovat ved som si spravila byt podla mojich predstav a teraz sa ho vzdám? ta čo si pipi 🙄

ada78
11. máj 2008

ja kym som ich videla "len obchendovat", tak som tan striekala lacne smrdlave vonavky. 😔

julia225
11. máj 2008

nastrihany alobal zaves do rohov alebo im to hniezdo zakazdym zburaj...viem ze oco raz rohy domu nastriekal sprayom na hmyz tak ich to odplasilo... 😉

alami
12. máj 2008

nám sa tiež nasťahovali - ešte v byte, prilepili si hniezdo o okno - takže som ho nemohla otvárať. Niekde sme boli mimo domu - ked sme prišli hniezdo tam už bolo ☹ ten rok som ich tam nechala, ked odleteli, som okno otvorila a spadlo....ale dalšie roky bol problém - nepomáhalo nič striekať....žiadne smrady, tak som len poctivo búrala, čo stavali ☹ ☹ ☹

tilly
12. máj 2008

my máme také neviem ako by som to opísala, ale videla som to na viacerých domoch, je to také plastové (majú aj nerezové, ale to je strašne drahé) a má to také hroty smerom dole, čiže sa tam lastovičky nedostanú... lepí sa to silikónom na fasádu

bibianna
12. máj 2008

mne susedka podadila ten roh striekať savom, ten smrad ich vyženie

gabrielkabj
autor
12. máj 2008

zatial vďaka žienky 😵

kitty68
12. máj 2008

ja si pamatuju ze js davali na balkon bud alobal nebo i hadru povesili a uz neprisli 😉

gabrielkabj
autor
22. máj 2008

jééééééééj vdaka tie alobaly fakt zabrali som rada teraz lietaju už k susedom hi hi ešte raz dik 😉

pipi1211
22. máj 2008

moja babka ma vecny problem s holubmi kazdy rok sa jej stahuju priamo na balkon 😠 😠 😠 skusala uz rozne triky ako im zabranit aby tam opat prilietali ale jedina moznost ako by sa tomu dalo asi zabranit je zasklit balkon a to nechce takze asi tak.... no veselo ma, chuderka 😠

daska1
23. máj 2008

moja mama má na všetkých oknách v každom rohu sáčky (to šušťanie by ich malo odplašiť), po minulé roky to vždy pomohlo, ale tento rok už ani tie sáčky nepomáhajú, tie beštie s nimi bojujú s tými sáčkami, strhnú ich a hneď začnu robiť hniezdo.

a mojej tete robili lastovičky hniezdo na dome na prednej stene celkom hore pod strechou, tak si nastrihala z alobalu také pásiky, natiahla ich na špagát a ten špagát pripevnila pod tú strechu po celej dlžke domu a lastovičky už hniezdo nerobili. Vyzeralo to dosť smiešne ale zabralo to.

gabrielkabj
autor
23. máj 2008

ano tie sačky u nas zaberali asi 3 dni a potom sa ich už nebáli potvory

maca793
23. máj 2008

naši dali do kúta okna igelit a alobal.

mysti
2. jún 2008

ahojte baby, aj my mame problem s lastovickami...zacali si nam stavat hniezda hned na dvoch oknach a to asi tyzden po tom, ako som tie okna poumyvala...som si myslela, ze ma porazi! tak im ich zatial poctivo burame, ale tiez tam dame asi alobal, lebo je to strasne skarede...mame sponave okna aj parapety. Neznasam vtaky, neviem si pomoct, ale vzdy sa obavam dna ked priletia. budim sa na ich cvirikanie o pol stvrtej rano a potom neviem zaspat...nech idu radsej do lesa a neotravuju ludi v meste!!!!!

duskaf
2. jún 2008

Ahojte kočky a to som si myslela, že problém s lastovičkami máme len my, stavajú si 6 hniezd teda na troch oknách- jedno je na vonkajšej chodbe pri výťahu. tento rok prvýkrát doteraz nikdy, nejako veľa ich je tohto roku. veľmi ma prekvapilo to s tým sáčkom, teda, že ho strhli a stavajú ďalej, tiež ma už týždeň ráno nebudí malá, ale ešte skôr lastovičky. Keď som bola malá, vždy som čakala, kedy si u nás postavia lastovičky hniezdo a teraz to prišlo, len tá radosť sa nedostavila. Ja mám vtáčiky rada, ale tie ploštice o ktorých minule v súvislosti s lastovičkami hovorili, z tých mám strach.

alinka189
2. jún 2008

my sme nastriekali difusil 😀 , odvtedy pokoj, klop, klop 😉

mokuska
20. jún 2008

ja mam pocit,že vzdy ked im zmarim stavanie hniezda tak sa mi pomstia riadnym kakancom na okne ako naschval inak su to ciperky ale roznasaju aj plucnu chorobu,takže bojovat .

cester
18. máj 2012

Kupila som si stary dom,,,mala som v kazdej izbe lastovicky,ale museli sme ich dat dolu pretoze som robila rekonstrukciu,,,,Po rokoch je dom hotovy,a,,teraz by som chcela mat lastovicky ,ale uz niekolko rokov ,len pridu a neurobia si ziadne hniezdo,,,,Neviem,co by som mala urobit aby som ich dostal spat ,,,,,velmi by som ich chcel,,,poradte mi ako ich dostat ,,Dakujem

martin123456789
17. jún 2012

skususte dat palicu a na nu igelit a počkajte 2 tiždne a uvidite ja to tak robím 😝

mamulienka77
25. okt 2012

@gabrielkabj Neviem kde ich mate u Vás . My sme ich mávali v rohoch okien, tiež nepomáhali igelity , ale môj manžel tam navŕtal dierky dal hmoždenky a do nich našrauboval také dlhšie šrauby .Od tej doby tam lastovičky neboli.

velkaanna
23. apr 2014

Ahojte poradte mi mam zakrytu terasu a tam mi na terase začali stavat hnezdo lastovičky poradte ako im zabranit dakujem