Ako začať šiť?

bridgetjonesova
9. feb 2013

Ahojte chcela by som vas poprosit o radu a nejake navody kde najdem ako na to. Kupila som stroj ale som uplny zaciatocnik. Za kazdy tip alebo hoci aj lahky strih pre deticky dakujem 😉

pollyanna
7. jan 2014

Ja osobne by som uz singer nekupovala..mam singerku uz cca 10 rokov a uz zacina byt problem k nej dokupit prislusenstvo, a co je velmi dolezite hlavne zo zaciatku, singer nema univerzalne ihly, ale mozes pouzit len ihly singer..je jednak problem ze ich malokde maju a ide to dost do penazi. Je to skoda, ze kedysi boli singerky na spicy, ale to uz aktualne neplati..vela z nich hlavne lacnejsich ma kopec plastovych dielov.
Ked som kupovala sestram sijaci stroj ako svadobny dar kupila som Berninu. Myslim, ze aktuálne je top v sijacich strojoch bud bernina, Janome alebo ak by si sa velmi chcela buchnut po vacku tak Pfaff 🙂

pollyanna
7. jan 2014

Janome aj Bernina maju kopec prislusenstva. Je to vyhoda pokial sa neskor rozhodnes sit trosku viac a potrebovala by si si dokupit nejake patky

josenka
8. jan 2014

@katka2224 Len tak som hodila do "gúgla" a toto mi vyliezlo http://www.uniaspecial.sk/domace-sijacie-stroje... - trošku posurfuj alebo sa aj popýtaj v miestnej galantérii a uvidíš 🙂 . Ja osobne som si k mašine dokúpila ešte kráčajúcu patku a som veľmi spokojná http://www.sijaciestroje-tenex.sk/?314,patka-kr... , inak to je tiež dobrá stránka. Ale ja mám iba starú veritasku, pokukujem skôr po overlocku, nový stroj až neskôr, veritaska šije ako drak. 🙂

adkasmolka
20. jan 2014

ahojte maminky, mozem sa k Vam pridat ako zaciatocnik? 🙂

hanahsuza
31. jan 2014

@martinkah Ahoj chcela by som sa spýtať, kde sa ten časopis dá zohnať? Ďakujem 🙂

martinkah
31. jan 2014

@hanahsuza https://www.ottobredesign.com/subscription/sing...
tu si môžeš objednať jednotlivé čísla, príp. objednať predplatné

http://www.ottobredesign.com/en/index.html
keď si tu klikneš na obálku niektorého čísla a zvolíš all designs pdf, uvidíš všetky strihy, ktoré v ňom sú
🙂

hanahsuza
31. jan 2014

@martinkah Ďakujem si veľmi milá a ešte aká rýchla 🙂 Pekný zvyšok dňa

gp2000
1. feb 2014

ahoj,som uuuuplny ale že uplny začiatočnik(teda zatial sa len učim šit na kuskoch látky,aby som niečo nezbabrala 😀 a mam otazočku pre vás ,ktoré šijete....ak ma látka napísanu širku napr. 150cm,to je natočena na tych baloch po 75cm,či je po 150cm a vlastne ked ju roztiahnem tak mam 3metre? 😅

katkatt
1. feb 2014

@gp2000 presne tak, je natocena po 75 cm 😉

gp2000
1. feb 2014

@katkatt dakujem....tajne som dufala,že je po 150 ked roztiahnem budem mať 3m látky 😅 🙂

katkatt
1. feb 2014

@gp2000 no to by bolo idealne pri cenach tych krasnych zahranicnych latok 🙂 treba ratat aj s tym, ze sa latka moze aj kusok zrazit (+ - 5%) a neviem, ako je to s tym uzkym okrajom latky kde su dierky, ci sa rata alebo nie

quaxi
1. feb 2014

@gp2000 je natocena po 75cm a ked ju roztiahnes, ma 150cm. Vzdy je pisana sirka po uplnom rozlozeni. A treba ratat s tym, ze na okraji mas z kazdej strany 1-3cm nepouzitelne, tam je to inak tkane.

pollyanna
4. feb 2014

a to este pozor, lebo zahraničné látky bývajú 110cm
@gp2000

gp2000
4. feb 2014

@pollyanna och to som nevedela,dakujem za info

miska_d
27. apr 2014
Používateľ miska_d je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miska_d.

Dámy, tak Ottobre sa už dá objednať aj na SR 🙂 pozrite na www.vecicky.sk

podhora
28. máj 2014

dievčatá, kuk na FB skupinu Úpletkovo - možnosť kúpiť detské nemecké bavlnené úplety, príp. pokiaľ máte nejakú konkrétnu predstavu o vzore úpletu, napíšte upletkovo@gmail.com, úplety sa objednávajú z Nemecka

sue
5. nov 2014

Ahojte šikovnice, prosím Vás, nepomohli by ste mi so strihom na tento živôtik?

chantellle
13. jan 2015

ahojky..neviete mi poradiť kde si môžem objednať časopisy o šiti? myslim predplatne a ak mate skusenost s nejakym slovenskym casakom...a este by som sa chcela opytat to burda uz nie je???dakujem

hoggi
21. okt 2015

Dobri den mam 8 rokov ako mam zacat sit??? 🙂

siss_sz
8. dec 2015

prosim vas, poradte mi nejaky strih na kapucnu - pre cervenu ciapocku.. nieco taketo jak na foto
dakujeem

michaela1711
16. jan 2016

@gretka2 Takže keď som v šití začiatočníčka mala by som šiť zo starej látky aby som ju nepoškodila. Super mna to tak chytilo ja zatial šijem ručne šijací stroj ešte nemám ale chcem si zaobstarať taký starší mi stačí. Zatiaľ si trenujem na starých látkach ručne si šijem takú tašku. Síce nieje vzhľadovo najkrajšia ale na huby bude hadam dobrá alebo na volaké veci. Začala som šiť také srdiečka a tvari všeliaké a teraz skúšam tú tašku 🙂 Dúfam že ta neotravujem len som sa chcela vyrozprávať a aj poradiť.

nikuska_1
11. mar 2016

@michaela1711 Ahoj 🙂 Na začiatočnícke šitie sú dobré aj rôzne zbytky látok. Sú lacnejšie a môžeš si vyskladať rôzne farebné kombinácie aké sa ti budú hodiť. Môžeš kuknúť aj na KvetinovéLátky.sk tam majú tiež pekný výber zbytkov látok, ja tam nakupujem pravidelne a som veľmi spokojná 🙂 http://www.kvetinovelatky.sk/kategoria/zbytkova...

margaretkamirka
11. mar 2016
Používateľ margaretkamirka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od margaretkamirka.

Baby aj ja by som si chcela uz konecne nieco usit, ked ja to ale neviem.. nejake rady pre zaciatocnikov? dakujem 🙂

jahodkanezrela
23. nov 2016

Ahoj, perfektné návody pre začiatočníkov má stránka: http://www.kreativne-sitie.sk/, nie len veci, ale aj hračky a všeeličo 🙂. Dokonca aj kurzy majú 🙂.

lucinka7784
30. mar 2017

Ahojte, máte niekto prosim Vas preložený návod z Ottobredesign do Slovenčiny?

1dudo1
4. aug 2017

Ahojte, kúpil som si šijací stroj a chcel by som sa naučiť aspon nejaké základy. Hlavne ako šiť lemy rovno. Potrebuje to len na také jednoduché veci, žiadne zložité oblečenie nebudem vyrábať.

Nejaký videonávod , alebo dobrú knižku pre začiatočníkov, ak by ste mohli poradiť.

Fakt len tie základné veci by som potreboval zatiaľ. Ďakujem.

andreapeto
10. okt 2017

Ahojte poradte ktore cislo Ottober casopisu je dobre alebo iny casopis zo strihmi na deti chcem na
teplacky
Pudlace
Ciapky
Mikiny
Na male deti

marty85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreapeto
3. sep 2019

Dobrý deň ja som si kúpila časopis Ottobre a tam su strihy a podľa nich sijem niekedy prispôsobím dĺžku a tak....

lilitela
14. dec 2020

Ahojte, da sa strojom coverlock prilezitostne aj obendlovat okraj stylom overlock? Je tam tato moznost, ak niekto mate?