Ako zachránim srsť otrasne ostrihaného psa?

penelope2066
3. máj 2009

Prosim POMOZTE Mam 3 a pol mesacneho yorkshirika a dnes som ho dala ostrihat.Mala som pripraveny obrazok ako by mal vyzerat,ale vysledok je KATASTROFALNY!!!Upne ho vystikala a uz som to nemohla zachranit.Ako rychlo rastie yorkom srst?Alebo nepoznate nejaky pripravok na urychlenie rastu srsti?Budem vam velmi vdacna pretoze pri pohlade na nho mi je do placu

lucia283
3. máj 2009

no tak za mesiac to bude lepsie:D ja si priska striham sama doma a aj ked ma strasne schody,ale viem,ze ako si ju striham a ze nemam zbytocne stresy zo salonu a podobne a 3.5mesiacov no neviem podla man je na strihanie este skoro...skor tak od pol roka....nuz,ale co uz teraz....ma smolu ako clovek,ktoreho v kadernictve dorafu:Dmusi vyckat kym to dorastie🙂len teda pozor aby mu nebola zima a ak je velmi nakratucko tak aj na kozu nech sa nespali

penelope2066
autor
4. máj 2009

nam ho odporucila ostrihat veterinarka lebo mal velke problemy s lupinami,ja by som este strihat nedavala.ano,on je strasne nakratucko.a mam ho niecim aj natierat aby si nespalil kozu?ja by som tetku co mi ho strihala najradsej ....

livi
4. máj 2009

ahoj, no psíkovi predpokladám do jedného mesiaca už dosť srsť podrastie, neboj 😉 my máme maltezáka, ale mám pocit, že aj keď ju dáme celkom nakrátko, dlho jej to nevydrží 😅 a hlavne si treba pozisťovať dobré salóny v okolí. my máme jednu pani, ktorá strihá psíkov aj na súťaže a má aj stránku s fotografiami jej prác. vždy sme tam boli spokojní. tiež som už natrafila na amatérku, ktorá ju ostrihala nakrivo a ešte aj nadávala, ako pes "nespolupracoval" 😠 pritom tá baba, čo nám ju teraz strihá, povedala, že je to poslušný psík a nie sú s ňou problémy 🙂

livi
4. máj 2009

penelope - alebo to dočasne vyrieš nejakým chutným oblečkom 😉

lucia283
4. máj 2009

jaj no lupinky sme mali aj mi a hlavne hrozne vysusenu pokozku ale kupila som sampon od allsystem a som neskutocne spokojna...stoji sice300sk ale riedi sa1:1 a je cisto prirodny a jemny s kondicionerom....vydrzi rok a aj rok a pol....je fakt super....a kremovat na slniecko netreba,ale radsej nech nieje cely den na slnku alebo nech ma nejake tricko:D a veru srst narastie rychlo...moja tap v lete ide stale na kozua je na nej vidiet ,ze ju to uvolni a citi sa hned lepsie:D

mamutka
4. máj 2009

radsej ho snad strihaj sama v buducnosti, normalnym stojkom ako sa chlapi strihaju, ja s tym mojmu pobeham po hlave a je to, teda manzelovi 😉 ma to rozne dlzky a je pravda ze nebudes psika tak stresovat ako v nejakom akoze salone. Raz som strihala skotskeho teriera tak a pohodicka a to ma teda drsnejsiu srst ako york.

lucia283
4. máj 2009

no len je aj dost otazne ako to bude zvladat,...moja strasne stresovala z noznic a strojcekov az som ju musela stale prispat tabletkov a mamka ju musela drzat...inak sa to nedalo,ale teraz uz mi pekne stoji problem je iba na krku a hlavice...to neznasa:D

mirka1308
4. máj 2009

Ahojte. Aj ja mám yorkiho a tiež sme ho dali ostrihať asi pred 2 týždňami. Má 4 mesiace a keď som ho prvý krát videla, tak som sa zhrozila 😨 😀 😀 Mne sa zdal taká malá guľka a myslela som si, že je trochu tučnejší-ako malé šteniatko. ale keď ho pani čo strihá psíkov ostrihala, tak to bola len taká "salámka" 😀 😀 😀 S nožičkami a veľkými ušami. 😀 😀 A dali sme ho strihať preto, lebo sa nechcel absolútne česať, išli sme von, vyváľal sa v tráve a hline a bol ako bezdomovec špinavý. 😅 😅
No na psíkovi vidím, že je to pre neho teraz keď sú teplejšie dni lepšie.
A nestresuje sa česaním a ani ja sa tak nestresujem, že v čom sa zase vyváľal!! 😅 😅
Veď keď mu tá srsť narastie, tak si ho vystrihaj ako sa ti bude páčiť, a určite to bude aj lepšie, lebo táto prvá "bábätkovská" 😉 srsť je moc jemná.

dadous
4. máj 2009

taky mame jorina a zkoušela jsem strojek 😅 ale ma tak jemny chlupy , že mi to vubec nevzal 😕 takže nužky a hřeben to jistí 😀

penelope2066
autor
4. máj 2009

ano,vyzera presne ako taka "salama" ☹ len velke usi mu trcia a kruti vystrihanym chvostikom.chudiatko,je vystrihany uplne na kozu 😢

lucia283
4. máj 2009

🙂no moj oco sa smeje,ze ked tap ostriham tak ze je ako podkan:Dma uz2roky takze vyzera ako vychudnuta srnka:D je velmi chuducka ale vraj je v norme....a normelne sa bojim ju nejako vziat,alebo v posteli aby som ju neprilahla:D posobi hrozne krehko:D no kazdopadne v takom pocasi je to omnoho lepsie...ja dokonca striham aj v zime koli uprave srsti ked som mimo domova..ale v tom pripade musi von s hrubou bundickou a nieje dohola

livi
7. máj 2009

no ono tí chlpatejší psíkovia vyzerajú raz takí veľkí ako v skutočnosti sú vďaka tej srsti 🙂 naša lilinka je väčšia ako klasický maltézsky psík, ale keď ju dáme ostrihať, je z nej iba polovica 😀

lucia283
7. máj 2009

no ono aby z maska bola spagetka netreba ho strihat:Dstaci okupat:D ked je tapka mokra taj tiez vynikne jej stihla linia:DDDD

tulenicek
9. mar 2010

cauko,,vcera som ostrihal svojho psika,je to maly špic..sice vyzera strasne ale to je vedlajsie..od vcera sachova divne ,vsetkeho sa boji ,kuse si chvost aj labky,nechce chodit ani von,,neviete preco?zeby to strihanie bolo pre nho az take stresujuce?

emi1881
25. feb 2013

Zdravím! Prosím pomôžte, mám ročného maltezáka a v piatok som ho dala dať ostrihať (už to bolo nevyhnutné!). Kaderníčka mi povedala, že ho musí ostrihať na holo(cca má teraz tam 1,5cm srsť) a jak ho strihala, tak pri nohe mu trošku ostrihala srsť až na kožu, má to vydreté, furt si to oblizuje a stále iba sedí, kaderníčka mi povedala, že pes sa asi bude hanbiť, lebo si bude myslieť, že je nahý. Je úplne smutný, vždy sa hral a teraz nechce vôbec, je oveľa prítulnejší a stále chce aby som ho zobrala na ruky :( Som z toho nešťastná, že je taký smutný. Neviete mi poradiť? či existuje na to nejaký krém alebo hoc čo, alebo ho radšej zobrať k veterinárovi? Ďakujem Vám za odpoveď!

anatanka
26. feb 2013

@emi1881 @tulenicek
Taky mame maltezaka a asi v roce jsem ho taky nechala ostrihat. Kadernice ho vzala trojkou a vypadal jak stazenej kralik, minimalne mesic jsem se s nim stydela chodit ven. Kdyz prebehl pres cestu cyklistovi, tak ten malem spadnul z kola, jak se leknul, co to sakra bylo... 😀
Jinak taky to odneslo jedno ucho, ale pomerne rychle se to zahojilo. Bibi se chovala presne, jak ten vas, byla proste divna, bez tech chlupu se zkratka neciti dobre. Musis jen vydrzet, nez mu srst alespon trochu doroste, pak bude zase OK.
Ja od te doby striham jedine sama a doma...

twixi
16. aug 2016

Nedá mi nereagovať. Chovam yorksirov uz nejaký ten rok a tiež mam salón pre psov. Prvý krát som strihala nášho krpca asi v 10 mesiaci a odvtedy mu srsť vždy upravim. Keď ma byť pes pekne ostrihany je potrebný profi strojček aby nemal srsť vyholenú až na kožu, strihala som už veľa yorksirov a majitelia boli vždy spokojní. Treba si len nájsť dobrý salón.