Ako zaistiť vianočný stromček a výzdobu proti pádu?

l.lara
10. dec 2008

ahojte maminky a tatovia, poradite ako zabezpecit stromcek proti tomu, aby ho nase deticky neustale nezhadzovali? mam 11mesacne zive striebro, nikde nemoze byt nic polozene, lebo vsetko stiahne na seba, nejake decky, obrusy a pod. vobec neprichadzaju do uvahy. bez vsetkeho sa zaobideme, ale bez stromceka asi nie. privitam kazdu radu. dakujem 🙂

miriamkac
10. dec 2008

No my uz mame od minuleho roka dve diery v stene na upevnenie stromceka, podstatne je aby na decka nepadol.... ☹

emogeon
10. dec 2008

minuly rok sme maly zivy stromcek v kochliku postaveny na stoliku a tento rok asi zopakujeme.... 😎

varticek
10. dec 2008

My sme to zatiaľ ešte praktikovať nemuseli, ale kamarátka mala zavesený vianočný stromček na voľajakej šnúre, čo jej visela zo stropu, takže stromček bol vlastne vo vzduchu, asi meter od zeme.

jaduska
10. dec 2008

No buď dať malý stromček na nejaký vysoký podstavec, aby nedosiahli, alebo zavesiť, ako písali baby vyššie, alebo si zabezpečiť nejakého strážcu k stromčeku.... 😀 Tiež som zvedavá, ako dopadneme tohto roku so stromčekom my, lebo máme doma malého zvedavca, ktorého neustriehne ani rota opatrovateliek... 😵

jaduska
10. dec 2008

A ešte ma napadlo, ak nič nevymyslíte, jedna babenka u nás v júnovkach ozdobuje stromček malými plyšovými sobíkmi a medvedíkmi a ozdobami, ktoré sa nedajú rozbiť, takže aj v prípade pádu nenastane žiadna škoda 😉

miriamkac
10. dec 2008

jaduska nejde o skodu.....ale o zdravie ...taky strom ked sa zvali na prcka...to moze byt problem...a nie rozbite gule na zemi... ☹ ...ale prima napad....uvazujem nad tym...s ozdobami.

jaduska
10. dec 2008

miriam, v tejto súvislosti ma to ani nenapadlo, lebo náš stromček nie je ťažký, aj keby nedajbože capol na niekoho, tak ublížiť by mohli jedine tie rozbité ozdoby. Ale kto má veľký ťažký strom...fúha, si radšej ani nepredstavujem...

nevesta
10. dec 2008

V Kauflande maju umelohmotne vianocne gule 😉 Ja uz mam nakupene, vyzeraju super, vobec nieje vidno, ze su umelohmotne... Ja planujem kupit zivy stromcek v kochliku a dat ho na stol... svetielka zapneme na obdivovanie, inak nebude mat sancu na ne dosiahnut... Teda v case jej pritomnosti budu svetla vypnute a snura na stole... Netrufnem si nechat stromcek na zemi a upevnovat ho o stenu, bo to moje male sidlo by sa na neho urcite liepala a urcite by ochutnavala, ci je dobry 😉

miriamkac
10. dec 2008

jaduska my taky mame....ten keby niekoho privalil...au... 😉 ...napr. minuly rok malu ani nenapadlo sa nejako chytat, alebo tahat stromcek....oj...ale teraz to bude horsie.... ☹ ....ale bude isteny v stene....inac si myslim, ze ked si decka zvyknu tak to budu brat v pohode.... 😉

addaa
10. dec 2008

ja to mám naplánované tak, že k stromčeku pristavím dvojtaburetku, ktorá patrí k sedačke, aby sa k nemu malý nedostal. Ozdoby máme slamené, slamené a vždy len slamené 🙂 🙂

kili
10. dec 2008

dradím rozhodne dať stromček mimo dosah, lebo rozhodne nebudete mať POKOJNÉ vianoce 😝 . My ho budeme mať aj kôli nedostatku miesta na umývačke 🙂

janina77
10. dec 2008

Ja som zatial vymyslela miesto pre stromcek v obyvacke v rohu, kde z jednej strany pri stromceku bude gauc a z druhej volnej strany kreslo, a z dvoch stran je stena. Cez den maleho do obyvacky aj tak nepustam, ale vidi do nej, lebo miesto dveri mame len ratanove dvojkreslo 😀 (zabrana aby tam nechodil). Keby ho mal nadosah, tak to mozem dat stromcek spokojne lezat na zem, lebo tak by bol asi vacsinu casu 😀

kili
10. dec 2008

janina, no vidíš, tak to tu ešte nikoho nenapadlo dať stromček horizontálne na zem 😀

weroni
10. dec 2008

baby mne kamoska poradila priviazat stromcek silonom (normalnym silonom na ryby) o radiator - z jednej aj z druhej strany. Teda ak sa to samozrejme da - u nas ano lebo my budeme mat stromcek pod oknom pri radiatore 🙂
No a plastove gule to istia 🙂 Inac zdobime len cervenymi maslickami a pozlatkom 😉

sirinka
10. dec 2008

no tak ja zatial netusim, po dlhej dobe budeme mat zivy... ale uz som vylozila pred dvere taky mensi umely a jeden den ho vkuse natahovala a zbierala z neho ozdoby a odvtedy ju uz nezaujima... tak uvidime, budeme musiet strazit...zase az taky velky dom nemame, zeby som ju nemala na dohlad, kedze mame kuchynu spojenu s obyvackou a tam sa aj vacsinu casu zdrziavame...

bublinkajasminka
10. dec 2008

weroni - super nápad len máme podlahové kúrenie 😀 😀

deina
10. dec 2008

My viazeme stromcek o garnizu, zatial nebol problem, no ale zatial sme krpca nemali. 😅

sirinka
10. dec 2008

bublinka keby sa vam to s tym radiatorom podarilo, pridem sa pozriet 😀

ale ten silon je dobry napad...mame ho doma dost, tak vyskusame... u nas bude vacsi problem s kocurom, lebo stromcek bude stat pred dverami na terasu, kadial ma on vybeh... 😅

miriamkac
10. dec 2008

my sme ho mali tiez priviazany silonom, a normalne diery do steny, hmozdinky a srob s okom...a strom drzal ako pribetonovany.... 😀 😝

ena
10. dec 2008

ja som uz videla aj taku dekoraciu, ze kmen stromu privrtany v rohu izby o stenu a do toho kmena navrtane diery.. a mali to tam cely rok a na vianoce tam napichali vetvicky a mali stromcek

nevesta
10. dec 2008

Sirinka, moje macky stromcek nejako doteraz neriesili, len chodili packou buchat do ozdob 😉

pietra
10. dec 2008

ena, to nam navrhovala svokra, ale vobec sa mi to teda nepacilo 😝 ale vraj oni to tak mavali dlhe roky kvoli detom. My stromcek bud priviazeme o radiator alebo zavesime zo stropu

danu
11. dec 2008

my priviazeme o radiator inak by ho Ella zhodila skor nez nanho dam ozdoby 😅

sirinka
11. dec 2008

nevesta....len mi mu tym stromcekom zahatame vybeh von, budeme ho musiet pustat inokade...hlavne v noci to bude zabava... 😝

caruzo19
12. dec 2008

my mavame stromcek na malom stoliku ,tak v rohu obyvacky a este je uchyteny na obidvoch stenach silonom.sklenene gule nehrozia,mame drevene a slamene ozdoby

l.lara
autor
12. dec 2008

hmm..niekto premenoval temu, vianocny sa pise s malym v..

dakujem za rady, nas tatino navrhol, aby sme dali pred stromcek zabranu co sa pouziva na schody, aby sa malinka k nemu nedostala, ale je to dost drahe na 1 pouzitie, tak nakoniec budeme mat maly stromcek polozeny na skrinke. lebo i keby sme ho priviazalli, tak nase dietatko by ho hned "pooberalo".. 🙂

trixi
12. dec 2008

ahojte, niekto dava vianocny stromcek do ohradky. My ohradku nemame a musime uchytit 2 stromceky. Jeden u nasich a jeden u nas doma. Nasi maju super stojan a je neprevratitelny ale aj tak ho otec uchyti, navrta do stropu jeden hak a na to to upevni. U nas to budeme riesit tak isto, kedze nemame ohradku. Stromcek robime pre maleho a nech si ho pochyta, ozdoby budu detske, nerozbitne, tak ak nejaku stiahne nic sa nestane.

l.lara
autor
12. dec 2008

ahoj trixi, to uz aj mna napadlo ale svagrina ma vysmiala, tak som to zavrhla. ☹ no neviem, neviem ci to nakoniec tak neurobim.. 🙂

trixi
12. dec 2008

lara, ja som videla, ze niekto ohradku pouziva napr. na izbove kvetiny (kvietky su v ohradke) a tym ich chrani pred najazdami neposedneho dietatka. Tak preco by nemohol byt stromcek v ohradke.

zuz11
13. dec 2008

londyncanka • 3d • Dnes o 17:17
Mamicky,ktorych deti mali rok a skoro 2 mesiace ked boli vianoce,strhavali vam ozdoby zo stromceka?minuly rok mal starsi rok a skoro 4mesiace a nebolo to najhorsie.Stromcek bol za kreslom na stolicke priviazany.Ale teraz dvojicky stale lezu na to kreslo a bojim sa najhorsieho.Ake mate vy skusenosti?

audreyd • 2d • Dnes o 17:19
skúste zavesiť stromček zo stropu, ako za starých dobrých čias 😎

mikalove • 1d • Dnes o 17:23
aj naša malá lozí po celom byte a zaujíma ju všetko okrem hračiek,tak aj my sa bojíme ako to dopadne