Ako zaistiť vianočný stromček a výzdobu proti pádu?

l.lara
10. dec 2008

ahojte maminky a tatovia, poradite ako zabezpecit stromcek proti tomu, aby ho nase deticky neustale nezhadzovali? mam 11mesacne zive striebro, nikde nemoze byt nic polozene, lebo vsetko stiahne na seba, nejake decky, obrusy a pod. vobec neprichadzaju do uvahy. bez vsetkeho sa zaobideme, ale bez stromceka asi nie. privitam kazdu radu. dakujem 🙂

elika
13. dec 2008

ahojte, ja som dnes pozerala vianocne stromceky v tych velkych kochlikoch. tak budeme mat aj zivy stromcek, aj mi pride, ze neprevratitelny, nakolko potrebujem niekoho, aby mi ho vobec doniesol z obchodu. 😀 v kule stoji 600 korun a mozem ho dat potom na balkon, alebo von pred dom, alebo proste ho niekde dalej pestovat... a to mi pride super. ozdoby dam zo vcelieho vosku.... mala uz nejaku olizovala a bez alergickej reakcie, takze by to malo byt v pohode... pripadne tam zavesim jablcka, susene slivky, alebo nieco podobne...
takze tak u nas. len neviem ako vyriesit svetla na stromcek. ale mame take stare velke klasicke, tak ked ten kabel dobre obtocim, tak by to malo vydrzat aj hankine najazdy. a kedze stromcek bude zivy, bude trosku pichat, takze mozno sa jej nebude chciet stahovat ozdoby

amatula
13. dec 2008

my sme to riesili tak ze sme malemu zakazali a posluchol.a minuli rok ho prekotil manzel 😵 takze nic neriesim..... 😎

masinka
14. dec 2008

my stromcek mame v rohu a privazujeme ho o okno a skrinu - tak sme to robili este kym neboli deti a pokracujeme v tom dodnes, este sa nam nestalo ze by spadol. Nelka mi minuly rok par guli obrala, ale nic nerozbila, uvidime ako to bude tento rok, keby o ne prejavovala prilis velky zaujem, dam kam dociahne plastove gule a asi pouzijem aj ohradku - my v nej mame stolik na ktorom je papagaj, aby si nahodou nestiahla klietku na seba. Salonky asi tento rok davat nebudem (resp. rovno do misky na stol, ale nie na stromcek), tie by boli pre nu asi najvacsim lakadlom 😀

zulok
14. dec 2008

trixi s tou ohradkou, supeer naaaapad..
my budeme mat na vysokom stole..

AALE, co s kablami od elektrickych sviecook????? toho sa doost bojiiim. ☹

emjee
27. dec 2008

vandas • 1d • 23. dec 2008 o 23:02
asi sa tema pravidelne opakuje....
...ale, ako chranite deti a stromcek, aby boli deti nadsene a stromcek v bezpeci? 🙂))

maca793 • 3d • 23. dec 2008 o 23:11
nijako u nás je stromček postavený na stolíku, máme u našich krásne komunistické sklené guličky. doma mám len umelé. u nás deti ani nepomysleli na to, že by mali stromček "ochutnať" alebo sa s ním hrať.

sirinka • 1d, 19tt • 23. dec 2008 o 23:30
priviazany je silonom o radiator a garnizu aby nespadol, inac nijako...klarka obcas skusa, ale v podstate ju to nejako zvlast nedrazdi, jedine co chela, bolo obtrhat kolekciu. gule sme povesali len do takej vysky, kam nedociahne.

danu • 1d • 24. dec 2008 o 20:18
Ella ma 18 mesiacov a stromcek ju zaujima stale, zatial. Mame ho priviazany o stolik a gule mame nerozbitne, zatial sa da hovorime jej ze stromcek picha tak zatial stoji

vinka • 2d, 11tt • 24. dec 2008 o 20:27
Tak nám nešli po stromčeku ani jeden.Neviem asi ich to nezaujíma.No darčeky to radi.

gucz • 1d • 24. dec 2008 o 20:33
naša má 17 mesiacov a stromček nechytá i keď sa jej páči. Povedali sme jej že tam žiža páli, tak teraz len príde a ukáže naň a povie páui. A ide preč

elise • 1d • 24. dec 2008 o 20:38
stromček máme postavený hovoríme mu ne ne ne nechytáme ale dali sme mu jednu ozdob a konár uplne dole že tam ju môže zavesiť aj položiť. máme umelý stromček a zatial stojí a vydržal aj nápor rozbalovania darčekov

zuzu13 • 2d • 24. dec 2008 o 21:28
nechranime...vysvetlime...
mali sme stromcek aj min. rok a to mala Lucia 1 rok...tento rok sme ho zdobili spolocne, tak si ho vazi....
inak stastne a vesele

denisocka • 1d • 24. dec 2008 o 22:31
no my sme dnes išli rozbalovať darčeky a nášho zaujímali len gule,síce su nerozbitne - za 5 minut lietali po obávačke ,čo mi sice nevadí,ale horšie je som mu za šnurky musela z ust vyberať tie dzindziky čo su na guliach , a toho sa bojím aby to nepojedol,lebo už aj z ovládačoch si ochutnal

vandas • 1d • 25. dec 2008 o 19:21
u nas je no, no iba pre srandu. tiez ochutnava gule, tak dole su uz len slamene ozdoby🙂)))
...tak si svieti ziarovcickami do nosa a obdivuje a obdivuje🙂

petulienka • 1d, snž • 25. dec 2008 o 19:22
ahojte

aj nas si pochutnal na ovladaci (keby len na tom) a pochutnal si na "hlasitosti" ale uz to vykakal
a stromcek zatial pohoda, ked sa pritrafi, ze ide chytat perniky alebo gule, tak ho vzdy upozornime a odpriamime pozornost. Zatial to funguje
inak stastne a vesele

sassi • 25. dec 2008 o 20:07
my sme kupili 1m vysoký stromček a mam ho na komode - extra kvoli malemu
mame aj velky stromček, ale kym nemá aspon 4-5 rokov, isto ho nebudeme vyťahovať
nie kvoli tomu, že by niečo rozbil ... ale keby ho prevrátil, mohol by si ublížiť

u starkích maju stromček normálne velky na zemi a maly k nemu ani moc nešiel

danuska24 • 1d • 25. dec 2008 o 22:32
Lindu som nechala nech ide ku stromceku, mame obrovsky zivy stromisko, ze zje ozdoby sa nebojim, lebo su na nom len perniky, jablka a pomarance. ale stromceka sa nechyta ani sa k nemu nepriblizuje, lebo dnes som nu nechala nech ide k stromu a sa pichla na ihlici, tak uz vie ze nesmie

evaka • 1d • Včera o 19:58
U nas to istia slamene ozdoby, mala si ich zvesiava a uklada po zemi, potom zasa povesiame a tak dokola. Stromcek sme zdobili spolu, takze vie, ze ten stromec tam stoji len na to, aby sme ho zdobili .