Ako zapôsobiť na budúcu svokru?

zuzka_majko
20. apr 2007

Asi trosku cudna tema ale co uz 🙂 baby neviete mi poradit co spravit aby ma svokra buduca svokra mala radsej???

zanett
21. apr 2007

moje zkusenost s partnerovou rodinou me naucila jedine: bud sama sebou, protoze i kdyz bys byla ta nejlepsi, nejlaskavejsi a nej nej osoba, stejne se jim nezavdecis! Bohuzel jsem na tom tak ja...jsem se svym partnerem vic nez dva roky a prvnich asi 18 mesicu jsem se snazila, co mi sily stacily, aby me meli radi...bohuzel, bez uspechu. Jeho matka hned na zacatku prohlasila, ze me nechce poznat a nebude me mit rada proste z principu, ze je jeji synacek se mnou. Pry mela radsi jeho byvalku, takze bud bude on se svou byvalou (a to nebude), nebo pro jeho rodinu zadna jina zenska nikdy existovat nebude....Cely rok a pul jsem se snazila se ji 'zalibit' a dokonce obcas podlezala....cim jsem byla milejsi, tim hnusneji se ona chovala...Po jedne velke hadce jsem si rekla 'stop!' Od te doby je mi jedno, co si o me mysli...je to obcas velmi tezke, ale ucim se je ignorovat, nenecham si sve mlade roky zkazit bojem s pritelovou rodinou...Nikomu z nich jsem nic neudelala, jen to, ze jsem zacala chodit s pritelem..to je pro ne obrovske provineni...Neberou me jenom z principu...to je ale jejich problem...Naucila jsem se, ze oni maji problemy, jsou nejisti a zabedneni, ucim se, jak si nenechat zkazit naladu a cely zivot....Je to tezke, nevyhledavam spory, ale nejsem nici rohozka, aby se do me mohl utirat....Zjistila jsem tedy, ze at jsem mila, ci nesympaticka, vsechno vyjde nastejno: nebudu u nich oblibena z principu, ze chodim s nim. A nez abych se pretvarovala a nechala se sebou mavat a ponizovala se, chovam se radeji prirozene, i za tu cenu, ze je mezi nami otevrene nepratelstvi (za ktere ovsem vinim pritelovu rodinu, ja jsem jim pratelstvi nabidla, oni odmitli a dodnes odmitaji....). Jejich problem...

katka27
21. apr 2007

najlepsiu svokru ma moj muz 😀 😀 😀

zuzka_majko
autor
21. apr 2007

ahojte baby tak sme sa o tych nasich bosorkach (svokrach) rozrecnili az ma prekvapila dnesna sprava ze moja buduca svokra pride ku nam o par dni na navstevu dlhu navstevu 😝

nana
21. apr 2007

moja svokra práve odišla, malý má dnes 3 mesiace a doniesla mu darček. Je fajn, ale bývať by sme spolu nemohli.

zuzka_majko
autor
21. apr 2007

ja moju buducu neznesiem asi ani den

katka27
21. apr 2007

Ja mam dobru svokru a neprijemneho svokra, vzdy si vravim, ze musim byt mila, ved je to otec mojho manzela, ale on vzdy povie nieco co zaboli a potom je uz tazke to v sebe dusit. On nema nic proti mne, naopak ja si myslim, ze ma ma rad, ale on je proste strasne sebecky a niekedy velmi neprijemny a sprava sa tak skoro ku kazdemu. Napr. sa rozhodol, ze nepride na nasu slovensku svadbu lebo on nerad lieta, ja som sa s tym nevedela vyrovnat, hlavne kvoli mojim rodicom, ktori svokrovcov pred svadbou kvoli vzdialenosti nameli sancu stretnut, tak sme im zavolali, ze svadba sa v takom pripade rusi (to sme si vymysleli). Svokra to psychicky nezvladla, pustila telefon na zem a plakala a svokor si este v ten den kupil letenku, nakoniec si nasu svadbu nevedel vynachvalit. Ale potom ma to kvoli svokre mrzelo ci taketo klamstvo a stres stal za to, aj ked sme svoje dosiahli.
Myslim si, ze ak niekto chce byt neprijemny, tak taky bude bez ohladu na to ako sa snazime, preto je potrebne v takej situacii byt sam sebou, neustupovat a hlavne byt trosku nad vecou a nenechat si znicit naladu a v konecnom dosledku vztah.

escada17
21. apr 2007

preto si myslim, ze faaakt sa netrapit a ak to nejde, tak to nejde ... ja by som asi ochorela snazit sa denne ziskat si niekoho alebo sa snazit zapacit. Fakt- byt sam sebou a kto chce byt hnusny ku mne, nech je, mne je to tak...a este s usmevom 😉

maca793
21. apr 2007

zuzka-majo
len hlavne sa nepretvaruj a buď sama sebou. nikdy jej neprikyvuj a neboj sa aj troška oponovať. a povedať si svoj názor. treba sa hlavne riadiť svojim rozumom a srdcom. neviem, akej povahy je tá tvoja svokra, ale ja som mala mrchu. zo začiatku som jej prikyvovala a dávala najavo, že má pravdu, aby som ja nebola tá najhoršia a to sa mi vyplatilo. tak som si povedala, dosť, a otočila som sa o 180C voči nej a skrz ňu som sa aj rozviedla, pretože mi dosť zasahovala do manželstva. 😉

zuzka_majko
autor
22. apr 2007

hmm tak ked pride t obude asi tazky mesiac az sa bojim

tomaslavka3
22. apr 2007

Baby,ja som nemala problem so svokrou ani s prvou ani s tou co mam teraz.Natrafila som na starsie zeny,takze mala som a mam aj teraz respekt a aj jedna,ci druha voci mne. Skor zacinam mat ja o seba obavu aka budem ja svokra.Mam skoro16rocnu dceru o nejaky rocik mozem byt aj babicka.Este stale sa neviem zmierit,ze moja dcera ma vazneho priatela.Neviem si predstavit,ako sa zachovam. Poradte vy z tej mladsej a hlavne modernejsej generacie.

henri
23. apr 2007

Ahoj Zuzka. Tento problem mam aj ja, ale ja som uz rezignovala, pretoze cim sa clovek viac snazil tym to bolo horsie. Ona ma predstavu, ze som jej ukradla syna, a ze ked spoznal mna, tak sa od zakladov zmenil. Mozno som mu v niecom otvorila oci a teraz je ohen na streche. Uz to neriesim, lebo to dopadlo cele tak, ze sa nenavstevujeme, chodi za nou len moj muz a to byvame v jednom dome /dve brany vedla seba/. Teraz mam pocit, ze ked sa nevidime je to tak pre mna lepsie, aspon nemusim nic pocuvat, pripadne vidiet tu falos, s ktorou ku mne pristupovala. Neries to a nechaj tomu volny priebeh, uvidis ako to dopadne. Ja som sa pokusala s nou aj porozpravat, ale skoncilo to vzdy hadkou. ☹

marya
23. apr 2007

Podľa mňa najlepšie je zostať sama sebou, ak ťa bude mať rada, tak fajn, ak nie, tak čo už, smola pre ňu 🙂 Lebo ak je svokra protivná, tak by si mohla byť aj anjel, a aj tak si vždy niečo nájde...takže byť sama sebou 😉 Ale ja sa nemôžem sťažovať, moja je milá 🙂

siduska
23. apr 2007

asi ucinny lek na svokry neexistuje bohuzial je to tak myslia si , ze bereme ich milacikou a chceme s nimi manipulovat a bojia sas, ze o svojich syncekou pridu. 🙂 😒

anjeliksu
23. apr 2007

ahojte kocky.. ja a moja svokra??? teda skor buduca, ak Boh da🙂))) je celkom ok, len neviem, ako sa ku nej mam spravat.. je to tazke.. poradte..🙂)) niekedy je naladova, ale t aco narobis.. svokry si nevyberas🙂))))))))))))))))))))

zuzka_majko
autor
23. apr 2007

presne tak ech jaj baby ja som zistila ze potom co mi dr. posunul termin tak sa ma moja malicka narodit v rovnaky den ako ma buduce svokra 50tku

astora
23. apr 2007

mario maš pravdu ja mam tri deti môžem urobiť čokolvek ale pre moju svokru asi nikdy nebudem to čo by si predstavovala môj muž tvrdí že ma má rada ale ja z nej ten pocit nemám nechodí k nam na navštevu nezastaví sa a naše dvojičky nebola ešte ani raz kočíkovať a to už budú mať 2 roky! Býva od nás kusok ale na návštevu nepride je radšej ked pridem ja s troma detmi k nej ako ona jedna k nám no ťažká povaha čo k tomu dodať.... 🤐

vilki
23. apr 2007

baby ja mam zase skvelu svokru, byvame teraz tu u nich, zatial, ale uz coskoro pojdeme do svojeho dufam...ale ona mi velmi pomohla.navarila, upratala, porozpravala sa...nikdy sa neurazila, mozem jej vzdy povedat co sa mi nepaci...ona je super, no niekedy je taka dobra ze to az prehana tak vtedy jej poviem ze dobre, dobre staciiiiii, tak sa len usmeje... 😀

astora
23. apr 2007

vilki požičaj mi ju 🙂

zuzka_majko
autor
24. apr 2007

ahojte baby dnmes prisla buduca svokra k nam ech tak to dopadlo najprv na mna hucala ze sa o jej syna neviem postarat ze nie je upratany cely dom a potom to stocila takze ze zacala na mna nadavat ze preco neoddychujem viac normalne som bola z nej mimo

franti
24. apr 2007

....na buducu svokru sa zaposobit neda...na ziadnu svokru sa zaposobit neda, ked ona sama nechce...

zuzka_majko
autor
25. apr 2007

franti no len vies aspon raz by swom chcela spravit nieco co by jej vyhovovalo a neofrflala to

iwis
25. apr 2007

zuzka tak to nemáš asi šancu lebo potom by musela priznať že o jej synáčika je dobre postarané a teda ju už vôbec nepotrebuje 😀 a to teda nemôže dopustiť 😅

zuzka_majko
autor
28. apr 2007

heh sakprave posledne dni mi z enj uz uplne sibe doslovne heh jednu hodinu taky nazor dalsiu hodinu taky

mimma
28. apr 2007

Zuzi, niektorým ľuďom proste nevyhovieš, to platí nielen na svokry. A čím viac sa snažíš a čím viac s ňou chceš byť "kamoška", tým horšie. Lebo niektorí ľudia majú taký "dar", že akonáhle im ukážes, že iveš ustúpiť a že si tolerantná, tak to považuú nie za pekné gesto, ale za tvoju slabú stránku. Veľmi dobre to poznám, román by som o tom mohla vydať. 😀 Takže najlepšie je slušne, ale bez zbytočného strachu povedať, keď s niečím nesúhlasíš a nenechať sa manipulovať. Aj keby si zo zlata bola, tak za všetko budeš niesť vinu len ty a jej syn bude tan najlepší, aj keby neviem čo urobil. to už potom závisí aj na tvojom partnerovi, či ťa podrží.

zuzka_majko
autor
29. apr 2007

mima presne takm oj partner ma chut uz svoju matku hodit von onkom dakedy sak ani on ju uz nevladze

mimma
29. apr 2007

To je dobre,že mu to nepripadá normálne, len je rozdiel, či tzv len frfle, keď ste spolu vy dvaja, alebo či si ťa zastane aj pred ňou.

mokuska
14. jún 2008

moje mile zienky,ak ma svokra mrcha povahu mozete jej zniest modre z neba ,vzdy vas buse povazovat za votrelca,ja som nastastie nemusela robit nic,pretoze mam uzasnu svokru a veru niekedy by som ju vymenila za vlastnu,ktora mi zo zivota robi v mene dobra peklo na zemi,nastastie je 1OOkm daleko a casto nechodi,chce to len trpezlivost a niekedy prassky na nervy,drzim palceky vsetkym

mysti
16. jún 2008

ahojte, ja som sa na moju svokru nesnazila nikdy zaposobit...a to z jedneho dovodu-mam svagrinu, ktora je vydata ovela dlhsie ako ja za jej rduheho syna a je to asi pre nu ta naj nevesta na svete...moja svagrina jej na vsetko prikyvne, rehoce sa s nou, dava jej vzdy za pravdu a moja svokra je z toho cela unesena...a potom jej svagrina strci do ruk dceru a starka staraj sa...a starka sa stara. ja este dieta nemam ale nerobim to co moja svagrina. Ja si poviem aj svoj nazor a je mi jedno, ci sa to niekomu paci alebo nie.stojim nohami pevne na zemi, moja svagrova este stale lieta naivne v oblakoch! Nikdy som sa mojej svokre nepchala do zadku a ani to ikdy robit nebudem. Viem, ze svagrinu ma radsej ako mna, ale je mi to sum a fuk. Clovek hadam moze mat svoj nazor, aj ked sa nestotoznuje s nazorom svokry...ale inak je moja svokra v pohode, mohlo byt aj horsie...

aponchie
16. jún 2008

hehe leda tim,ze ji reknu ,ze ta svatba je jen zert at se hodi do klidu 😀

pinco
16. jún 2008

Tak ja som na svoju svokru nezaposobila uz asi hned 😒 Ale bolo to jednoducho vzajomne. Ona je taka jednoduchsia zena a vzdy si o mne myslela, ze som nieco ine ako ona, lebo chodim na vysoku skolu, tak asi neviem varit a nie som taka poriadna gazdina.. Co akoze nie je pravda. Nie ze by som sa vyzivala v upratovani, ale varit viem a poriadok byt musi 😉 A ked sa zoznamila so svojou prvou nevestou (my sme sa uz asi 3 roky poznali, ale vztahy boli vlazne), tak ma uz zavrhla nacisto, lebo ta druha je pre nu stelesnenim doknalej zeny - stale len upratuje a vedie s nou slepacie reci. No co viac k tomu dodat? Netreba sa snazit zaposobit na svokru. Ak je vasa krvna skuoina, tak si padnete do oka a ak nie, tak sa mozete aj pokrajat a nebudete si nikdy rozumiet (iba ak sa budete totalne pretvarovat a to nema vyznam).