Ako zapôsobiť na budúcu svokru?

zuzka_majko
20. apr 2007

Asi trosku cudna tema ale co uz 🙂 baby neviete mi poradit co spravit aby ma svokra buduca svokra mala radsej???

majacska
16. nov 2008

ahojte kočky. Čo som prežila ja s mojou svokrou, to teda nikomu neprajem. Nechcem to tu opisovať, pretože by to bol ten najsmutnejší príbeh, aký ste počuli. Trvalo mi asi 15 rokov, kým som sa s tým ako tak zmierila, momentálne je všetko v poriadku. Stretávam sa s nou velmi zriedka, už zostarla. Ale ajked spravila preto snad všetko, nepodarilo sa jej rozbit nase manželstvo. ked tak rozmýslam keby som ju poznala skor, v živote sa nevydám za jej syna.
A momentálne som sa aj ja stala svokrou. Zbožnujem nevestu, je velmi dobré dievča. Ale keby aj bola hociaká, nikdy by som s nikým nevedela spravit to, co robila so mnou tá moja svokra. Mexicke seraly su nic oproti tomu 😔

titinkaa
16. nov 2008

ja som si zatial s mojou potencionálnou svokrou zatial nepotykala ale poznáme sa uz 7 rok. Udržiavame taky dosť zvláštny vzťah preťože môjho partnera vychovala jej mama nie ona. Priatelovi rodičia sa rozviedli ked on mal 1 rok, mama sa druhý krát vydala ked on mal 7 rokov a z jej druhym manželom si vôbec nerozumel tak ostal pri starkej a tá z neho vychovala úžasneho človeka za čo som jej neskutočne vdačná.

angua27
16. nov 2008

ahojte, nečítala som celú tému, ale svokru si človek veru nevyberie. ja som moju najlepšiu nemala, našťastie stále to bola iba budúca svokra a teraz je už bývalá budúca. 😀 prvé tri roky, čo sme s priateľom boli spolu sa nás snažila rozoštvať, teraz sa nevie zmieriť s tým, že sme sa rozišli a silou-mocou chce dať dokopy to, čo už nejde.
ale zažili sme si svoje, najhoršie bolo snáď to, že to nebol otvorený boj, ale pod fúzy medové motúzy a do chrbta nôž. inak sa to opísať nedá. za všetko snáď hovorí fakt, že jej vlastný syn - môj ex sa s ňou rok nerozprával a to sme žili pod jednou strechou.

sassi
16. nov 2008

ja som v každej situácii sama sebou a hovorím, čo si myslím ... nemám chuť na nikoho robiť opičky a pretvarovať sa, len aby bol "dobrý dojem" a aby som "zapôsobila" ... na to sa aj tak príde, prinajmenšom je to pre mna trápne a pre zvyšok asi neprirodzené ...
aj tak zaleží od jej povahy, či sa k buducej partnerke svojho syna postaví priatelsky alebo odmietavo ...
ja som mala aj mam so svorou neutrálny vzťah, taky normálny, porozprávame sa, tak o bežných veciach... som rada, že sa nam do života nemieša, ked treba pomože nam, postráži deti ... ale nie sme "priateľky", nešla by som sa jej z niečim trebárs zdôverovať
niekedy by som možno prijala, keby sa o nas viac zaujímala, ale rešpektujem ju ako ženu, ktorá porodila a vychovala mne manžela ... a nie zle
a ona mna snad tiež rešpektuje

olise69
16. nov 2008

byť normálna, nepretvarovať sa, nebyť sladká ale ani protiva. A treba aj trochu tolerancie a diplomacie. Ale to asi v každom vzťahu. Ja si so svojou nevestou tykám, navrhla som to aj zaťovi. Ten odmietol, lebo tvrdí, že keby nás niekto počul ako sa doberáme, tak by si mysleli , že je drzý. 😅 Ale slušným treba byť. 😉

vivere
17. nov 2008

netreba sa snazit zaposobit, but bude fajn, alebo nie... staci respektovat a preventivne byt v strehu, ved mame ich milacikov 😉 🙂

etnicka
18. nov 2008

podla mna kazda mamina je rada, ked vidi, ze je jej dieta stastne a spokojne, takze ak chcete zaposobit na svokru, budte mile k manzelovi 😉 a hlavne treba byt sama sebou, nijak sa nepretvarovat.

olise69
18. nov 2008

etnička- 😉 😉

vivere
18. nov 2008

juj, az teraz si vidim preklep. "bud bude fajn..."

daniela1983
18. nov 2008

ak je svokra normalna, tak podla mna jej bude prirodzene sympaticke dievca, ktoru miluje jej syn. ved ho vychovala. zrejme maju kus spolocneho 😉

angelik
18. nov 2008

daniela, mudro vravis, dufam, ze raz budem dobra svokra
ja som mala dobru svokru
do nasej domacnosti sa nestarala, mala som ju rada
troska divne mi pripadalo, ze nebrala sem-tam vnucata, ako to mali zariadene ine kamosky, a ked ja som bola na konci s nervami-silami

a potom necakane zomrela- a vsetkych nas to vzalo, a uvedomila som si, aky je ten zivot kratky, a trosku to zmenilo aj moj vstah s mamou- uz ma tak nevytoci (len sem-tam) 😉

olise69
19. nov 2008

zdá sa mi , že tu zaviali lepšie vetry. 😀
Každá raz bude svokrou. Doteraz som tu čítala o svokričkách hrozné veci, snáď až velmi vzťahovačné. Ktovie aký názor by mala opačná strana. Čo už, svokru si nenavyberáš, ale ani nevestu, nie ?
Ja mám pekný vzťah s nevestou aj zaťom, ale ktovie čo by povedali oni?

slnieckova
19. nov 2008

na svokru netreba zaposobit... bud si ta oblubi na prvy pohlad, alebo to bude peklo... potom uz len utekat kade lahsie 😀

majcik
19. nov 2008

Ja byvam so svokrou uz vyse 2 roky v jednej domacnosti a zhruba 1 rok este budem ... No nemozem sa nejako stazovat, svokrovci sa snazia ... samozrejme, ze mensie konflikty boli, lebo niekto nie je idealny a bez chyb ... Nedovolila by som si na nu povedat, ze je striga alebo bosorka ... to su silne slova.

Hm... ktovie, ake svokry budeme my o par rokov ... snad na nas nebudu nevesty a zatovia nadavat ..

majacska
20. nov 2008

olise mozes byt asi moj rocnik, a ja som uz tiez svokra. Zaposobit nezaposobit,byt normalna.... nic nepomoze, pretoze su vynimoční zli ludia, ktori bezdovodne ublizuju, ja som mala taku. A je zla aj k druhej neveste. Mala som vazne smutny pribeh, ale som to musela prekonat aj kvoli detom. No stalo ma to vela namahy, plakala som neustale, a mohla som byt hociaka, nic nepomahalo. Takze aj take skokre su... ☹

tamarka
20. nov 2008

byť sama sebou, aj keď ani to nie je vždy najlepšia cesta. Ja som sa snažila byť sama sebou, pomáhala som pri varení, umývala som riady......, proste kadečo, a aj tak som mala pocit, že nikdy nebudem dokonalá nevesta. A je to tak dodnes.

olise69
20. nov 2008

majacska- ani ja nemám ideálnu svokru, ale kto je ideálny? Vždy sa snažím nerozpitvávat problémy, keď sa cítim ukrivdená- po hroznej skúsenosti,ked som si to chcela vydiskutovat- radšej sa dvihnem a dám si pauzu s návštevami. Prehrmia tak emocie, a nezdá sa to až také hrozné. A boli by čo písať !( aj ja som si poplakala a trápila sa , ale zas som si nerobila také problémy ako píšu dievčatá- niečo kúpi- zle je, nekúpi- zle je, navštevuje drobca- zle, nenavštevuje- zle.)

katrin21
20. nov 2008

baby necitala som celú diskusiu.. ale...
moja exsvokra ma na zaciatku milovala, teda bolo vsetko OK. Kym sme sa nezobrali...a narodila sa mi dcera... to som bola zrazu najhorsia matka na svete, lebo mi manzel pomahal, vozil, kupal... to jej muz nikdy robit nemusel.... furt nieco proti mne mala a bola som sama sebou, mrzelo ma, aka je... zaslepena... ale co uz. Je to v povahe cloveka...
a mala som aj jedneho priatela, s kt. maminou som si strasne dobre rozumela, dodnes je to vzor idealnej svokry, vedela som sa s nou nasmiat, vedela sa ku mne pridat, ked mi nieco na frajerovi vadilo, suhlasila so mnou... a videla tiez, ked som ho chavlila a ze to myslim dobre... a to som uz bola rozvedena s dcerou, ktoru mala tak rada,m ze mala na chladnicke jej fotku a ked sme sa rozisli, velmi zle to niesla.... Ja na nu stale myslim, dnes ma inu " nevestu", konecne aj malinku 3,mes. vnucku a chybam jej aj ja stale.. rozmyslala som, ze ju zavolam do posty pre teba... ale nebolo by to fer pre moju terajsiu skoro svokru, aj ked s nou mat taky vzrah v zivote nebudem,... vsetko je OK, len si nemame moc co povedat...

Netreba sa snazit zaposobit, ono nie s kazdym si clovek rozumie, je to len otazka stastia, ci je ta svokra na vasej IQ urovni, ci mate nieco spolocne, ci ste z podobneho prostredia a pod... a podobne povahy,... asi tak ma to naucil zivot

olise69
20. nov 2008

a zlého človeka neprerobíte ani si ničím nezískate 😠 😠