Ako zapôsobiť na budúcu svokru?

zuzka_majko
20. apr 2007

Asi trosku cudna tema ale co uz 🙂 baby neviete mi poradit co spravit aby ma svokra buduca svokra mala radsej???

maminkatn
3. júl 2008

cafko babulky pise vam tiez jedna svokra sice len 3 roky som nou ale viem vas poxopit... ja som vydatata 27 rokov tak o tom nieco viem aj ked moja svokra xvalabohu nesla az do takyxtro extremov ako citkam tu ☹ takze ja som jej vdacna za to ze je pretoze svojix rodicov uz nemam a v priade nudze mam kam ist ale tiez mi lezie na nervy ked vyxvaluje predo mnou svoju dceru mimoxodom moju byv.spoluziacku teraz pani ing. a tiez jej dcery ktore xodia na vys.skolu inak moje decka mam 3 a 2 z nix maju len ucnovku a maturu pripada mi to tak ze swa xvali nimi ze moje na to nemaju je to dost blbe a sere 😠 😠 😠 musim ju brat taku ako je aj ked vaceri tvrdia ze nieje zla neni ale toto xvalenkarstvo ma zerie 🙄 🙄

martinka16
3. júl 2008

maminkatn je super ze aj ty prispievas aspon si precitame aj nazor drhej strany ...i ked,,,,moc si toho o tom aka si svokra nepopisala....

martina.d.
4. júl 2008

ahojte, prečo by mala žena chcieť zapôsobiť na svokru? Myslíte si, že svokry sa trhajú o to, aby zapôsobili na svoje nevesty. Podľa mňa, je potrebné, aby človek ostal takým, aký je a nehral žiadne divadlo.
Ja som vydatá druhý krát, v oboch prípadoch som nemienila hrať divadlo a ani nemienim. S prvou svokrou to bolo fajn, a s druhou to nevyšlo. Našťastie sme vzdialení 130 km. 😀

mimkao
4. júl 2008

Ja mám svokru päť domov od nás a včera tu bola po vyše dvoch mesiacoch. Stretávame sa fakt minimálne. Do výchovy mi nekafre, teda, zo začiatku bolo pár pokusov, ale to som hneď stopla. Ju štve len to, že jej nechcem povedať "mama". Je tomu tak už takmer päť rokov a ona stále dúfa, že raz jej tak poviem, aj keď som jej už pár krát povedala, že tak ju nenazvem nikdy v živote. Vtedy som bola pre ňu najdrzejšia nevesta na svete.
Ináč, tiež som za názor, že sa nepchať svokre, zbytočne, do zadku. 😉

csilla76
4. júl 2008

mimkao u mna je to to iste,hoci som jej to jasne povedala ale za to predomnou zakazdym samu seba vola ,mama,hoci ja jej to nedokazem povedat...a nemienim ani hrat divadlo pred nou takze asi tak...nech ma berie taku aka som... 😉

mimkao
4. júl 2008

Ináč, ja to nechápem, prečo jej na tom tak záleží. Do hája... veď má deti dosť, ma ju kto tak oslovovať, prečo to chce ešte aj odomňa počuť. Ja svoju mamu volám "Vierka" a nevadí jej to. A svokre, čo mi neni nič, okrem svokry 😀 vadí, že jej tak nehovorím. Mňa moje deti tiež volajú krstným menom. "Mama" mi ešte v živote nepovedali, a vôbec mi to nevadí, práveže som rada. A nechápem, čo ona furt do mňa kôli tomu rýpe... 😖

mivin80
4. júl 2008

ja mam velmi dobru svokru, je ovela starsia ako normalne svokry 🙂 nemozem na nu povedat kriveho slova, a svokor to iste oni su starsi ludia 75, 63. tak mozno aj preto mame dobry vztah 😉

shela
4. júl 2008

Dievcata...je to zbytocne snazit sa zaposobit...tak ci tak so svokrami su len problemy 😉 😀

bershka
4. júl 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 - tak toto je téma. baby, ja som sa snažila zapôsobiť 5 rokov a márne. až som sa k nim nasťahovala, tak teraz ma doslova miluje. nikdy som neverila že sa budeme mať rady

shela
4. júl 2008

bershka...tak ty si unikat...ja mam tiez rada svokru ale ked je minimalne vo vzdialenosti 50km odomna...uvidis po narodeni miminka ako svokry dokazu byt neprijemne...snazia sa ti vnucovatich pravdu co by si mala robit...aspon moja sa sprava tak ako keby moja dcerka bola jej... 😖

bershka
4. júl 2008

shela: uf, tak to hádam tak nebude. ona je taká, že nechce sa do ničoho starať a keď sa aj stane, tak manžel ju "utrie" a potom je to ok

monatko
4. júl 2008

ja suhlasim s tym, ze ja zbytocne zaposobit, aj tak to akosi ide mimo nas, bud si vas svokry oblubia od zaciatku, alebo si jednoducho nesadnete...... mam stastie, ze u nas to bol ten 1. pripad 😉

shela
4. júl 2008

bershka...no moja svokra nas nenastevuje nejako moc casto ale aj tak mam z nej krvny tlak jak tesne pred infarktom...vies mna najviac stve to ako si moze dovolit ma kritizovat napriklad za to ze som malej zacala davat prikrmy od 6 mesiacov(ked jej deti zacali jest uz 4) alebo take ze preco nemozem dat 6 mesacnemu decku do zemiackov sol a kravske mlieko...no povedz 😠

stansun
4. júl 2008

ja sa k vam tiez pridavam...s mojou buducou svokrou sme zatial nemali ziadny konflikt ale dost sa bojim, ze k nemu onedlho prijde pretoze mi stale hovori, ze mam sa poriadne starat o jeho synceka vsetko mu pripominat upratovat zanho atd. A toto ma hrozne vytaca ako keby bol nesvojpravny 😒 Este stastie, ze moj priatel to vidi rovnako ako ja ale on uz je na to zvyknuty odmalicka a uz to ani moc nevnima...aj mne hovori, aby som si to nevsimala ale ked to sa jednoducho neda brat tak lahko ☹ A este jedna vec...je jedinacik 😖

egyptanka
5. júl 2008

zuzka, mam len jedinu radu, bud sama sebou, pretvarka ti nepomoze.

horallka
5. júl 2008

škoda, že sa nemôžem do vašej diskusie zapojiť- ja svokru našťastie nemám - tak si len čítam vaše príspevky ako román na pokračovanie

kisska
5. júl 2008

Ahojte, ja som mala stastie, ze som si so svokrom hned vyjasnila vztahy. Ked ma videl prvy krat (s drahym sme chodili par tyzdnov), tak sa ho spytal ze Dalsia? (ako frajerka), tak som mu odpovedala ja, ze Ano, ale posledna 😎 A zatial to aj tak je a moj drahy svokor vie, ze so mnou sa nema zahravat. S mojou skorosvokrou (svokrovou druzkou) je to sice zlozitejsie, ale odkedy som si uvedomila, ze sterilna je len na mna a u nich doma je vacsi bordel ako u mna, tak som kludna... Aj ked obcas si to musim pripomenut, lebo ked sa ohlasia na navstevu, tak mam vzdy zaludok v krku... nastastie tiez je to par krat do roka.
Inak moj drahy ma skvelu svokru. Moja mama je do neho uuuplne zblaznena a obcas im musim pripominat, ako sa ma spravat svokra s zatovi. Ona je schopna mi nadavat, ze sa o neho nestaram 😠 Asi ma obcas pocit, ze mozem byt rada, ze som "klofla" takeho dobreho chlapa. Ved aj som 😉

martinka16
5. júl 2008

kisska je dobre ze ste si vyjasnili hned vsetko na zacaitku...ja som sa so svokrou stretla ked sme spolu este chodili a v tom obdobi som bola v UK len som bola na dovolenke doma na slovensku....doteraz neviem ako som na nu zaposobila ....ale doeraz si myslim ze ona si mysli svoje o mne a ja svoje o nej....

petrunka01
5. júl 2008

Já možná budu provokovat,protože manželova maminka umřel,když byl malý kluk,takže tchýni nemám.Někdy si připadám trochu ochuzeně.Tchán mě asi mc neřeší a myslím,že mě má docela rád...

sophie1981
5. júl 2008

caute...ja som zo zaciatku urobila velku chybu...nakolko som len jedna nevesta,.. kedze manzel ma same sestry...som sa snazila byt mila, ochotna stale pomoct...no ale podaj prst....takze teraz, kedze uz mi praskli nervy je to troska zlozitejsie....myslim pre nu, kedze mne to je tak akurat jedno co si mysli a vravi.. 🙄 ...momentalne zijem 1500 km od nej...: 🙂 s jej synom.. 😉 ..co ju asi najviac zerie, ze synacik uz tiez neskace ako mamka piska... 😀 😀 😀

junovka
6. júl 2008

Zuzka, na to bohuzial neni ziadneho lieku 😉 😀 😀 😀 😀

lilyk
6. júl 2008

dobra tema 😀
ja mam tu svoju rada 😀 , ale ona mna stale menej a menej 😅

martina.d.
6. júl 2008

baby, tak mne práve tá moja odišla. Bola na návšteve 22 a pol hodiny. Prišla po polroku. Celkom fajn. Okrem nevyhnutných odpovedí som nekládla žiadne otázky a nezapájala sa do rozhovoru. Stihla do mňa aj rypnúť, akými "sračkami" chovám svojho syna, ale videla, že u nás nepochodí. Ja som bola ticho a pre zmenu sa pustil do nej jej syn. To nečakala. 😀 😀 😀

marselina
6. júl 2008

tak já se připojuju k těm které vůbec nevychází s rodinou manžela,vůbec tam nejezdím,jednou jsme se trošku nepohodli protože jsem řekla co rodina nechtěla slyšet,ale pravdu,tak bohužel.ted je to ve fázi kdy k manželovým rodičům nejezdí ani můj syn,protože pravděpodobně nesmí,navíc ted s manželem čekáme miminko,což jeho rodina ani neví a svým způsobem je mi to i jedno,nikdy mi nic nedali a pěkně se ke mě taky nechovali i když neměli důvod.nejsem prostě ti vyvolení,manželovi rodiče žijí prostě jeho dvěma sestrami a jejich vnoučaty,my je nezajímáme.mrzí mě to jen vůči dětem,protože jim všechno vynahrazují jako babička s dědou moji rodiče.

maminkatn
6. júl 2008

mila martinka16 to aka som svokra ti ja neviem povedat to by mal posudit moj zatko-radko ktory je mimoxodom celkom fajn ale vies ako sa hovori neni domu kde by nebolo lomu takze...ale z mojel stranky hadam oki aspon s mojho pohladu snazim sa pomahat aj méoj manz.aj s vnucenkou babulkou ktoru mame strasne radi financ.moc nie bo mam ece jedneho 17 xalosa ale inak si celkom rozumieme 🙂 🙂 🙂

jonatanka
7. júl 2008

tak az mi je luto ako nevychadzate so svokrami, mna ta moja tiez nemusela ale ked zistila ze cakam dvojicky uplne sa zmenila az ju nepoznavam,drobcov pobavi nakrmi, mne pecie kolace lebo vie ze sladke zboznujem, a ak chcem nieco co moj drahy nie, staci ak jej to len tak medzi recou poviem, a ona ho do toho jemne posunie. je to parada svokor je tiez perfektny, takze vam drzim palce, nech vam svokruse tak neztrpcuju zivot

frogy22
7. júl 2008

ahojky
tak babenky suhlasim vo vsetkom s vami ohladom svokier 😀 . ale zaklad je si zachovat svoju hlavu a robit si len to co chcete vy, co je dobre vam - ziadne prisposobovanie len aby bolo dobre, ved casom sa to mozno zmeni. nezmeni!!! viem velmi dobre o com hovorim. ja som bola zo zaciatku tiez taka tutka a nic z toho len cim dalej tym viac si ku mne dovoluje a teraz ked som si postavila hlavu ja ako sa narodil maly tak uz som najhorsia len ja.

binki
8. júl 2008

no, nejlépe zapůsobíte, když působit nebudete, jinak je dobré být trochu hluchá a trochu slepá, nechytat se každého "háčku" 😀

ina.b
8. júl 2008

Asi když se budete chovat přirozeně a slušně...
Já svoji panimámu znala dřív než manžela 😀 Takže, když jsem s ním začala chodit, šli k němu domu a když se podvečer vrátili jeho rodiče, tak s matkou jsme si řekly "ahoooj" a s tátou mě seznámil 😀 😀 😀

zetana
8. júl 2008

Ja si neviem buducu svokru vynachvalit (snad sa to po svadbe neotoci... 🙂 ). Zatial som nemala ziadny problem, od zoznamenia si tykame a mame skor kamaratsky vztah. Nehovori nam do nasho zivota, nepletie sa do nasej domacnosti, proste nechava nas zit svoj vlastny zivot...a ucit sa trebars aj z vlastnych chyb. Pritom si co-to aj povieme, ale snazime sa to nadniest humornou formou. Svokra je vtipalek a milule vtipy o svokrach... 🙂
Jej najoblubenejsi:
http://humor.pozri.sk/vtip-pohreb-116.html

Proste ju v pohode mozem a neprekazame si... 😎