Ako zvládnuť starostlivosť o domácnosť?

newyorkgirl
31. dec 2006

ahojte maminky, uz dlhsie som rozmyslala nad zalozenim tejto teeeemy, lebo ja teda sama potrebujem poradit... 😀

mile maminky napiste mi prosim ako to vsetko zvladate, konkretne vedenie domacnosti popri starostlivosti o mimi, lebo nase je dooost aktivne a vyzaduje vela pozornosti uz od narodenia a ja mam blby pocit, ze pri nej vobec nic nestiham, akurat sa najest a ist na WCko a hned sa zasa cosi zomelie 😖

zaujimalo by ma ci ma niekto nejaky tip ako efektivne upratat a navarit, pranie este stiham, no zehlenie sa mi tu docela kopi a to zehlim len veci pre malu 😅

ako casto robite inak take vacsie upratovanie bytu, myslim take dokladnejsie do hlbky, nielen oprasit a povysavat? a ako casto cistite a dezinfikujete napr. kupelku a WCko?

som si ista, ze nazory a ohlasy sa tu budu lisit, ale dufam, ze nie som sama, kto to nestiha a potrebuje v tomto poradit... este staaale spominam na tehotenstvo ako som prenasala a ku koncu lestila dvierka kuchynskej linky aj kazde 3 dni a teraz som rada, ked ma to raz za cas napadne 😝

melory
1. jan 2007

viamka mala by si ju umyt kazdy den 😀 aby sme nevysli z cviku 😅 a ked sa nieco stane bez problemou a s usmevom treba vytiahnut vysavac a mop 😵

mimi109
1. jan 2007

na dlazku mam aj ja tazke srdce, pekne ju poumyvam a ked sa o par hodin pozrem tak ma ide porazit, vyzera ako predtym a to sme vystriedali uz niekolko cistiacich prostriedkov

fafa
1. jan 2007

Moja dcera teraz rosypala po kuchyni konfety, vcera nepouzite....a pre istotu to aktivne zacala umyvat mokrou handrou...no comment 😠

melory
1. jan 2007

a to s tou dlazkou u nas nekonci, a maly ma 3roky 😠

mimi109
1. jan 2007

asi som rada ze moje mimco je este malinke 🙂

melory
1. jan 2007

mimi od 6mesiacov to zacne, ale to ti vadit nebude, budes mat z toho zatial radost...ale po roku 😒 ach

viamka
1. jan 2007

melory berem to ako for........... inak ma trafi. ja ju umyvam kazdy den a dnes isty usek dvakrat!!! ach

mimi109
1. jan 2007

viamka ja to mam ako ty s tym rozdielom, ze to umyvam po muzovi, mojom velkom decku 🙂 strasne rad chodi bez papuc a na taj nasej strelenej podlahe vidno kazdu smuhu, neznesam ju

mimi109
1. jan 2007

baby ked som sa registrovala na tejto stranke a prvy raz sa prihlasila na fore natusila som, ze si tak dobre pokecam s takymi fajn babami 🙂

viamka
1. jan 2007

mimi, mi mame dole dlazbu, co vypada ako stare drevo ani nie je hladka ani jednofarebna, tak vselico sa na nej strati, ale co je vela, to je moc... my doma chodime len bosi, lebo mame podlahovku... hore okrem kupelne a wc mame vsade laminatove parkety a na tie pouzivam len cistu vodu. je co robit, lebo nemame nikde koberce ani klasicke zaclony a takemr ziadny tapacirovany nabytok - teda nezijeme v jaskyni, len nemame zariadene slovenskou klasikou. a prach sa v podstate nema do coho chytat. takze skoro vsetok vidime. mam dojem, ze ho vidim len ja, lebo len ja upratujem. ...

mimi109
1. jan 2007

no ten prach sa mi na tej podlahe tiez stale drzi, niekedy mam pocit ze cim viac ho odpracem tym viac sa ho tam zas nanosi, akurat sa mi podarilo na podlahu viliat ceu dzus 😀 tak som utierala

certica
1. jan 2007

uz neupratujte 😝 😀 . jasne, ze na parketach ti vidno vsetky tie chumace prachu a vlasov a kadecoho minimalne po dvoch dnoch, hlavne po krajoch a rohoch. Ja to povysavam alebo len vezmem lopatku a metlicku, dlazku rozhodne neumyvam denne. Zas si ale vezmite, ze v kobercoch sa to sice naoko "strati", ale je to tam a dychas to...takze, co je lepsie 😕 😉
viamka, my mame nastastie (v tomto smere)len byt, koberec akurat v krpcovej izbe a v obyvke len pod stolikom, inak tiez parkety, klasicke zaclony som nikdy nemusela, akurat mame dekor.zavesy, zopnute, takze prakticky okna volne

viamka
1. jan 2007

certica, ved o to ide, prach nama kam, tak ide k naaaaaaaaaam 😀

po basnicke pozvanie: poddte na chudneme, idem sa spovedat§

ikulka
1. jan 2007

ahoj NY dobrú tému si založila. keď sa narodila moja malá bola som na tom podobne ako ty. len možno ešte trochu horšie, lebo som ju musela brať aj na to WC. stále len plakala, grckala, dusila sa, plakala, grckala, dusila a tak dookola. bola som zrelá na psychiatriu. ukľudnila sa na chvíľu len na mojich rukách, tak som ju nosila a nosila a spievala, tancovala, uspávala na fitlopte a pod. keď som ju kojila musela byť stále prisatá na mne od rána od šiestej do obeda. čiže sa stávalo, že ako ma manžel ráno nechal v pyžame, tak ma v ňom poobede našiel a o upratanom byte, navarenom obede a vyžehlenom prádle radšej pomlčím. ale teraz to už zvládame lepšie. malá už má určitý režim a ja sa prispôsobím, tak aby som to všetko stihla. ale aj tak to nieje ešte na 100%. neboj, babenko si zvykne na tento svet a bude lepšie. a my za chvíľu nebudeme vedieť čo s volným časom. 😉

viamka
1. jan 2007

ikulka, zlato si to napisala, ale snivaj dalej o volnom case a pockaj na zubky a ine radosti detstva... 😉

certica
1. jan 2007

viamka, bude polnoc, uz sme na dnes doupratovali nie? 😲 😕 😲 😀

viamka
1. jan 2007

dn

mimi109
2. jan 2007

ahoj baby tak co uz sa venujete kazdodennym cinnostiam, ktore tak zboznujeme? 🙂

newyorkgirl
autor
2. jan 2007

mimi, si uhadla, ja mam uz konecne vseeeeetko upratane a vydrhnute, tak navsteva moze prist, az na to, ze tu nikdy neboli a potrebuju instrukcie a k tomu maju vypnuty mobil, tak sa kludne moze stat, ze nakoniec ani nepridu a ja si to vecer hodim, ze som sa tu isla zodrat len tak pre nic 😀 ci aspon dobry pocit, ze na par dni mam s upratovanim zas pokoj, hoci nejake detaily ako umyt sporak a pod. sa tu este najdu, ale to mi je jedno, ked tam nie su neviem ake flakance a navsteva mi do neho urcite pozerat nepoooojde 😅

certica
2. jan 2007

ja sa dnes statocne vyhybam vsetkym dom.pracam, ak neratam doobednajsie rychlovysavanie 😎

newyorkgirl
autor
2. jan 2007

ja som zasa dneska jedla len par bebe keksikov a trocha ovsenych vlociek s mliekom a medom, tak sa idem napapaaaat 🙂

fafa
2. jan 2007

NYgirl, mne prave odisla navsteva po tyzdennom pobyte...takze si idem trochu zamakat a dat to tu do povodneho stavu...navyse dvaja clenovia rodiny su chori...no smola, pomoc necakam... 😒

barunka
2. jan 2007

aj my sme dneska upratovali... pri utieraní prachu Simi narobila bordelu, že sa mi až oči krížili, pri vešaní prádla usilovne asistovala (čo som ja vyvešala ona postrhala). Pri menení postelného prádla zaliezla medzi to, čo som hodila na zem, ako špinavé . A pri vysávaní usilovne vysávač vypínala...
ale už to tu vyzerá trošku normálnejšie 😀 😀

certica
2. jan 2007

barunka, proste partacka 😎 😀

mimi109
2. jan 2007

caute ja som ziez uz upratal akurt v spalni mam mensiu potopu, malu som pred chvilku okupala takze musim vytret dlazku 🙂

newyorkgirl
autor
3. jan 2007

no vam poviem babule, navsteva dosla az o 19.30, ale ceeelkom v pohode, hoci som si vcera vazne nesadla cely den a dneska moj manzelik zacal v novej praci, takze ho cakam az vecer a nastupujem sama na plny rezim s malym sidlom a este teraz som v pyzame, co mi dala zabrat, no akurat zaspala, tak by sa patrilo aspon nejaky obed spravit 😅

mimi109
3. jan 2007

my sme akurat prisli z ockovania tak nas caka dlhy den, mala akurat spi tak idem rychlo upratat lebo je tu ako po boji, nechapem ako dokaze 1 chlap urobit taky hrozny bordel 😠

mitinka
3. jan 2007

mimi hahaha ja to poznam rano stanem zacnem upratovat tiez ako po boji a slipy na kazdom rohu potom sa cuduje ze nema co nosit o ponozkach ani nehovorim!!rano si robi kavu vsade rozliate mlieko cisty obrus nam vydrzi kym je v robote tak asi 8h. a to ho tam musim dat hned ako odide no des a to by som mohla este hovorit!!!! 😀 😀 😠

mimi109
3. jan 2007

to aj ten moj v jednom rohu slipy, za dverami ponozky, vcera mi na novy obrus polozil spinavy nozik, ten obrus tam bol asi 10 minut, som ze ho zastrelim

nedavno tu bola mama a nasla vedla stolika s pocitacom bananovu supku, asi ti nemusim hovorit kto ju tam nechal 🙂 som skoro odpadla

zuzu13
3. jan 2007

baby pošlite chlapov na preškolenie!? Skúste začať robiť to isté aj vy, alebo sa ich opýtajte, či si myslia, že práve týmto vám pomáhajú...Nech si skúsia jeden deň robiť vašu robotu a vy robte to čo oni 😀