Ako zvládnuť starostlivosť o domácnosť?

newyorkgirl
31. dec 2006

ahojte maminky, uz dlhsie som rozmyslala nad zalozenim tejto teeeemy, lebo ja teda sama potrebujem poradit... 😀

mile maminky napiste mi prosim ako to vsetko zvladate, konkretne vedenie domacnosti popri starostlivosti o mimi, lebo nase je dooost aktivne a vyzaduje vela pozornosti uz od narodenia a ja mam blby pocit, ze pri nej vobec nic nestiham, akurat sa najest a ist na WCko a hned sa zasa cosi zomelie 😖

zaujimalo by ma ci ma niekto nejaky tip ako efektivne upratat a navarit, pranie este stiham, no zehlenie sa mi tu docela kopi a to zehlim len veci pre malu 😅

ako casto robite inak take vacsie upratovanie bytu, myslim take dokladnejsie do hlbky, nielen oprasit a povysavat? a ako casto cistite a dezinfikujete napr. kupelku a WCko?

som si ista, ze nazory a ohlasy sa tu budu lisit, ale dufam, ze nie som sama, kto to nestiha a potrebuje v tomto poradit... este staaale spominam na tehotenstvo ako som prenasala a ku koncu lestila dvierka kuchynskej linky aj kazde 3 dni a teraz som rada, ked ma to raz za cas napadne 😝

bubatko
6. jan 2007

peha, uz som to tu citala a myslela som si, ze som jedina taka "sibnuta" 😀 😀 😀 ale proste nemozem si pomoct, musi to byt...

vsetky navstevy vzdy ochkali, ze ako tu mame upratane (pre mna normalka) a vsetci mi hovorili, ze pockaj, ked bude babo - teraz zase hovoria, ze nechapu ako mame tak krasne upratane ked mame babo (vzdy ma podozrievaju, ze upracem len pred navstevou, proste nechapu, ze je to tak u nas vzdy)

upratovaniu venujem naozaj co najmenej casu, mam svoj system a upratujem stale priebezne, takze ziadne velke upratovanie sa nemusi konat a som uz taka rychla a efektivna vo svojom bytiku, ze mi to fakt nezaberie vela casu

Ty ale len lez 😀 aj ked sa na ten "bordel" nemozes divat, nestoji to za to, ved potom sa doupratujes, ked uz budes s babom doma 😀 😀 😀

andrea.m
7. jan 2007

bubatko ja tiež upratujem týmto systémom...je super 😉

viamka
7. jan 2007

bubatko, ozvi sa na teme, ked bude tvoje dietatko chodit , behat a skakat a zmeni sa na metaci stroj, alebo ked bude mat "linkove" obdobie, teda zo vsetkych otvoritelnych skriniek a suflikov vsetko von a potom dnu v inom poradi a stave.................. daj vediet, ako pokacujete, mna to budemoooooooooooc zaujimat... 😉
pripadne ked budes mat dalsie mimco...

prajem ti aby tvoj system vydrzal co najlhsie!!!

newyorkgirl
autor
7. jan 2007

bubatko, tak napis presne akym systemom, mna by to veeelmi zaujimalo, lebo ja v systeme akosi zlyhavam teda 😀

bubatko
7. jan 2007

viamka, on je dost akcny uz teraz, nemyslim, ze by to mohlo byt moc horsie, lebo sice vacsie dieta je pohyblivejsie, ale zase aj viac uz chape...

newyorkgirl, ja by som sa neodvazila niekomu radit a davat system, zalezi na velkosti bytu, mnozstve nabytku a pod. podstata mojho systemu ale spociva v tom, ze nemam nikde milion ozdobok a sosiek a obrusov a zavesov a tak podobne, cize udrzba je o moooc jednoduchsia, ako keby som mala plny byt caciek maciek, potom to proste uz ide jednoduchsie, ked kazda vec ma svoje miesto (ja milujem komody a rolldory 🙂)) nie som zatazena na policky a vystavy vselicoho, proste vsetko je schovane pekne na mieste a hned po pouziti sa to aj da naspat na svoje miesto a je to 😵 prilis vela vystavenych veci a prilis vela policiek vzbudzuje dojem neporiadku a rozbitosti celkoveho dojmu, aj ked mas poupratovane, toho sa drzim 🙂))

bubatko
7. jan 2007

viamka, este som chcela, ze toto iste co Ty hovoris 😀 hovorili kedysi aj mojej mame napriklad, ze pockaj ked dieta bude chodit a ked budes mat dve deti atd atd a boli sme dvaja s dvojrocnym vekovym rozdielom a u nas doma bolo vzdy ako na operacke xi xi xi

vsetko sa da!!! mozno to bude potom narocnejsie ked si budem chciet udrzat ten isty poriadok ale asi teda budem tomu venovat viac casu, co uz, jednoducho bordel nepripustim 😉

mukky
20. jún 2009

ja varim zvacsa ked je manzel doma,postrazi maleho..alebo si ho dam do stolicky na jedenie,a pozera sa na mna..sprchujem sa tak,ze si ho dam do stolicky a otvorim kupelnu 😀 ,zvladame to uz celkom dobre.,,u nas zehli len manzel,takze som od tohto odbremenena..ked spi maly doobedu,spim aj ja,niekedy aj 3,4 hodky..spolu snim,takze som aj oddychnuta..ked vesam pradlo,beriem ho k sebe do izby a dam mu na zem lavor,alebo ide k vysavacu,ci lozi kade tade...sice mi vesanie jednej varky trva aj 30 minut 😀 ,lebo odbieham za nim..je velmi hyperaktivny,a nikde neobsedi dlho
na nezaplatenie je prenosna postielka a aj ta stolicka,v ohradke ho uz sameho nenechavam,lebo ju uz tlaci..

najtazsie boli prve 4 mesiace..teraz uz len cakam ked zacne chodit,to uz budu fofry 😀

mukky
20. jún 2009

najdolezitejsie je aby bol maly spokojny,jasne ze moja domacnost uz nie je taka aka bola,nikde som nemala nic polozene,ani na stole,ani na linke..vsade tip top vsetko..a dnes?Tu kociar,tu druhy kociar,stolicka,ohradka,postielka,lehatko,hracky,plienky,atd atd..obcas nejake to oblecko,vecne plny kos na pranie,skoro v kuse vytiahnute obe susiaky na pradlo..no co uz.. 🙄 😀

ked je ocko doma,sme stale von ci mame program a domacnost pocka,ved neutecie a spinavi a hladni nechodime 🙂

maca793
20. jún 2009

možno dávnejšie som sem písala, že zvládam všetko na jednotku ale čím sú deti staršie tým je to horšie síce stíham všetko čo predtým ale musím sa viac obracať. našťastie malá začala chodiť do škôlky, takže za 4 hodiny bez nej spravím v byte o 2 hodiny viac ako keby bola doma. ale nesťažujem si. keby mal deň aj 30 hodín, tak by mi to nestačilo. no neviem si predstaviť, ak pôjdem do roboty, čo potom. kto bude variť, žehliť, prať...

pancake
24. jún 2009

treba si vediet spravne zadelit cas:
varim iba ked maly spi a aj upratujem.
nezehlim iba pekne poskladam a veru si to este nikto nevsimol ze som od tohoto ,,zlozvyku,,upustila 😀 😀 😀
chodim do prace na 8 hodin denne
a s malym sa cely cas co nespi hram. a az ked zaspi, tak ma cakaju povinnosti.
najdolezitejsie je aby maly bol v pohode a usmiaty. ostatne ma cas.
a ak nahodou nestihnem povysavat, tak sa svet nezruti. povysavam na dalsi den. 😉

monikametod
8. sep 2010

čaute ženy. . . . ja mam doma 5mesačného chlapíka a nestíham upratovať, variť ba ani niekedy jesť!!!! Ale čo narobím som sama tak len s obdretými ušami to zvládam. malý cez den nič nespí najviac tak 10min. pri kojení. . . . 😝 😝 😝 a ktomu ten príšerný strach či úzkosť, že sa mu niečo stane, že či mi ho neukradnú, či budem mať dosť papinky pre neho . . . . 😔 😔 😔 😔

m.p.
8. sep 2010

@monikametod ahoj ja mam doma skoro trojrocneho certa,ktory nevie obcas co zo sebou a to byvam aj so svokrovcami.A dedko sa rad vracia do svojich detskych cias.A ja kym navarim tak nestiham sa divit aky bordel narobi trojrocna dcera a sedemdesiat rocny dedko a nehovoriac o tom,ze coskoro cakame prirastok do rodiny tak sa tiez budem mat o co viac obracat.A nebudem stihat sa ani najest. 🙂

briketa
21. sep 2010

ja sa spytujem sama seba ako to zvladnem bez pomoci s tromi detmi a psom, manzo byva doma iba v nedelu (inak sest dni skoro odchadza a az v noci prichadza)
vsetko je daleko a vsade treba chodit autom, co zabera nesmierne vela casu. kazde dieta iny rezim, najstarsi skolka, kruzky, prostredna a najmladsie budu len 18 mesiacov od seba 😅 uz len ta predstava dostat sa z domu a naladovat vsetkych do auta so vsetkymi cakompakmi ...
ja uz svoje zbozne priania zuzujem iba na okruh - kedy budem schopna najblizsie nerusene prespat vkuse celu noc? (ani jedno z deti nemam dobreho spaca)

beru30
21. sep 2010

@briketa klobuk dolu 🙂 ja mam 9 mesacneho akcneho hrdinu, ktory sa rano zapne a vecer o siedmej vypne, stale sa mu treba venovat, vsetko ho bavi tak dve minuty a na domacnost akosi nie je cas, ale nastastie mam manzela ktory aj uprace obcas a hlavne vari, mne ostava iba pranie (a to vlastne perie pracka), zehlenie a obcas utriem prach. Asi by som sa mala nad sebou zamysliet 😒

beru30
21. sep 2010

@monikametod ja som mala taketo pocity asi tri mesiace, prve dieta, nevedela som co-a-ako a stvalo ma ze nic nestiham a bola som neskutocne nervozna 😠 Raz mi manzel povedal, ze aby som sa na vsetko vykaslala a jedine co mam robit tak sa starat o dieta a ked nebude povysavane alebo umyta kupelna tak sa svet nezruti. Postupne som sa s tym zmierila, ale najdu sa dni ked mi to lezie na nervy. Dieta spi niekedy hodinu a pol ale niekedy (ako vcera) 25 minut 😒 a to som sa konecne po tyzdni odhodlala zehlit. Asi som divna, ale ked dam dieta vecer spat a pre mna "zacina" oddych tak mi zacnu klipkat oci a keby som sa nepremahala tak kludne by som mohla ist o osmej spat. Lenze chcem aj par viet prehodit s muzom, nieco si pozriet v telke alebo si nieco precitat, ale stoji ma to velmi vela sil.
Vela sily ti prajem aj ten spanok sa casom upravi, uvidis 🙂 a riad sa heslom...neporadek v byte rovnasa stastne dite 🙂

katussska24
11. sep 2013

Mile maminy aj nemaminy, hladala som podobnu temu, resp. temu " najlepsi pomocnici v domacnosti",a le sem to myslim celkom spada. (ci zakladat novu?). PRemyslam nad kupou niekolkych pomocnikov,a le neviem ktori z nich skutocne "pomozu" a ktori su len dielom marketingu....napriklad Karcher - cistic okien, lestic podlah....a taktiez soms a chcela poradit o robotoch v kuchyni, kde sa oplati investovat....napr. zn. Kitchen Aid....

Mate tieto produkty doma? Alebo skusenosti?Rada by som mala radsej par dobrych vyrobkov, s kt. lahko upracem dom, ako zapratanu technicku miestnost lavorikmi, handrami a rarohami...