Ako zvládnuť starostlivosť o domácnosť?

newyorkgirl
31. dec 2006

ahojte maminky, uz dlhsie som rozmyslala nad zalozenim tejto teeeemy, lebo ja teda sama potrebujem poradit... 😀

mile maminky napiste mi prosim ako to vsetko zvladate, konkretne vedenie domacnosti popri starostlivosti o mimi, lebo nase je dooost aktivne a vyzaduje vela pozornosti uz od narodenia a ja mam blby pocit, ze pri nej vobec nic nestiham, akurat sa najest a ist na WCko a hned sa zasa cosi zomelie 😖

zaujimalo by ma ci ma niekto nejaky tip ako efektivne upratat a navarit, pranie este stiham, no zehlenie sa mi tu docela kopi a to zehlim len veci pre malu 😅

ako casto robite inak take vacsie upratovanie bytu, myslim take dokladnejsie do hlbky, nielen oprasit a povysavat? a ako casto cistite a dezinfikujete napr. kupelku a WCko?

som si ista, ze nazory a ohlasy sa tu budu lisit, ale dufam, ze nie som sama, kto to nestiha a potrebuje v tomto poradit... este staaale spominam na tehotenstvo ako som prenasala a ku koncu lestila dvierka kuchynskej linky aj kazde 3 dni a teraz som rada, ked ma to raz za cas napadne 😝

viamka
1. jan 2007

uz som tu napisala jedno stare mudre cinske prislovie: kto chce psa jest palicky si najde? mimi, prave preto, ze vies, ze jej neulahodis, ani sa o to nepokusaj. nastoji to za tu namahu... 😝 hlavne, ze tvoja rodinka sa citi fajn!
a nie je tvoja svokra mojou matkou? tiez je z kategorie "dokonola - uzasna" ☹

mimi109
1. jan 2007

ahoj viamka ktovie mozno su vzdialene pribuzne 😀 keby si prisla do jej obyvacky tak sa tam bojis aj sadnut aby si jej to tam nebodaj nepokrcila inak je svokra celkom fajn, zeby rarita? 🙂

certica
1. jan 2007

mimi, ja ked som byvala s nasimi, resp. detstvo atd., tak ked uz spominas tu sedacku - neexistovalo sadnut si na nu bez deky, aby sa neznicila. To ale podotykam, ze sme boli uz normalni dospeli jedinci, segra je o 10r.starsia. Ja som aj tak radsej sedavala na zemi, ale zase: opierat sa chrbtom o sedacku a nicit ju... 😝 😀 Oco obcas trefne zahlasil mame, ze naco kupujes novu stylovu sedacku, ked na nu potom hodis deku,jak na tavu 😀 teraz mi to je s odstupom smiesne, ale to bol iny "teror"... Ked sa u nas nevysavalo alebo neumyvalo po kolenach, to by ani upratovanie nebolo. Mohla by som veselo pokracovat...Dodnes ma maniu, aj ked pride k nam nabehnut a upratovat: ze treba umyt okna, daj mi handru, ja to spravim - lebo len ona to vie najlespsie alebo hned zacne nalievat cilit alebo co najde do WC a umyvadla... Viem, ze to mysli v dobrom a chce pomoct, ale ja mam na tieto veci totalnu alergiu a musim povedat, ze mi velmi pomohlo, ked som sa osamostanila a vydala. Inak by ma asi slahlo o zem 😝

mimi109
1. jan 2007

ahoj certica moja mama nastastie taky pedant nie je ju to chyti len parkratdo roka ona sa radsej supne do postele 🙂 to skor moj tatko ten ked chytil rapel tak sme lietali aj ja aj mama aj segra on je taky ked ho daco alebo dakto nastve tak si zmysli ze je doma bordel aj ked je u nasich vzdy upratane len 9r brat ma v izbe bordel, ale to je decko

viamka
1. jan 2007

certica, aj ty si zila s mojou mamou? 😀 uz vtedy klonovali taketo typky? 😅 najhorsie je, ze si moja mama mysli, ze zlyhala, ked mi nedostatocne vo vychove vstepila tieto upratovacie dogmy, lebo ja som spokojna v mojom chlievy ako sa vyjadrila naposledy.............

certica
1. jan 2007

viamka, moja mama ma navyse aj vizazisticke ambicie a vlohy a snazi sa ich vehementne presadzovat a realizovat aj v nasom pribytku, typu: to jak to toto vypada, spravte, natrite, vymente, kupte si... a ked sa dlhsiu dobu, t.j. maximalne tyzden v danej veci nic neudeje, vrhne sa na to sama - potom su bud hadky alebo rezignujem alebo ju uzemnim (ovsem to vacsinou len na chvilu, kym nechyti druhy dych - a tych ma ona pozehnane 😲 )

fafa
1. jan 2007

Tak sa pripajam do klubu...moja mama to chuda tiez dost intenzivne preziva..ale ona ma teraz lutuje, ze nemam cas lestit a umyvat a pod...ona to este nepochopila, ze to tak bude aj potom... 😀
Svokra detto...ta umyvala okna o stvrtej rano 🙄

mimi109
1. jan 2007

baby ja by som vam dopriala moju maminku, je to pre mna ten najlepsi clovek na svete, celkom ma chape ked nestiham domace prace a ked je u mna tak mi aj pomoze, ona pomaha rada

certica
1. jan 2007

mimi, ved aj moja chce len pomoct, ona je v tom, ze je to to najlepsie pre nas, lenze...Teba by nestvalo,ze sa do vsetkeho stara a nenecha ti trochu priestoru pre sebauplatnenie a vlastneho pohladu na vec aj ked trochu z ineho uhla?

mimi109
1. jan 2007

certica moja mama mi pomahalen do istej miery, najcastejsie mi strazi malu ked kdesi potrebujem zajst a popri tom sem tam cosi urobi, napr. umyje riad ak som nestihla alebo mi vynesie smeti takze moj priestor nenarusa ja som to myslele takto asi som to pred chvilu blbo napisala jedine co ma vytoci ked mi riad schova tak, ze ho potom nemozem najst 😀

viamka
1. jan 2007

mimi sprosto ti zavidim a nehambim sa za to. povedz jej kazdy raz co mozes, ze ju mas rada... 😉
certica, my preto zijeme takmer v inej galaxii

fafa, ty co sa stazujes 1500 km od matky a svokry?

mimi109
1. jan 2007

viamka ja som si uvedomila aku mam super mamu az ked som sa vydala a odstahovala a nehanbim sa povedat ze mi je casto smutno, ked sa nemozeme porozpravat tak osobne ale cez telefon ☹ tieto vianoce som stravila prvy raz bez mamy a padali aj slzicky

certica
1. jan 2007

nie, napisala si to uplne zrozumitelne, ja som len chcela ujasnit moju situaciu. Mama je inak zlata, niekedy mi je to fakt aj vhod, ale tie hranice su trochu inde, nez moje predstavy. Tiez bez problemov aj zmeni svoj program a povinnosti,ked treba s malym a pod. Ja to ocenujem, ale niekedy mam az blby pocit, ze to prehana a nahana sa, ked to neni nutne. Lenze ona je proste taka, ina nebude, tak sa snazime ju tak brat, len iste veci som sa este stale nenaucila uplne predychat 😝 😀 . vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody, len nic netreba hnat do extremov 😉

viamka
1. jan 2007

babenky,myslite ze aj snami to tak bude? ze zrazu budeme mat cas upratovat a niektora zacnu prikryvat sedacku? 😝

inak sa cudujem aki zlati ludia z nas vyrastli, napriek takemu tlaku...

certica
1. jan 2007

viamka a vies, ze sa toho obavam? predsa len ci chces alebo nie, nieco sa na teba nalepi, presnejsie vryje 😲 . Mne sa uz stalo, ze mi muz povedal: pocuvaj, ty si uz jak mama 😅

mimi109
1. jan 2007

fafa nepozna tvoja svokra nahodou moju? 😀

fafa
1. jan 2007

Certi, a polozilo ta to, vsak?
Inak ja mam super mamku, fakt..ona to v dobrom...Viamka a vies, co by som niekedy za to dala aby tu boli aj obidve naraz...
A kocky, keby ste teraz videli nas byt... 😲

mimi109
1. jan 2007

certica keby mi hanto povedal moj muz tak ho asi niecim tresnem 🙂 svokru mam rada ale nechcem byt ako ona, to by moja mala asi neskor nerozdychala

viamka
1. jan 2007

certica, tato veta jeu nas ako modry kod.toto ked muz zahlasi, to sa potom dlllllllho u nas zehli a udobruje!!!

fafa, ja to poznam, to napises len ked si viac ako den cesty od nich, ver mi v nr ta to rychlo prejde. alebo aj nie, ked to nie je taky extrem ako u nas!!!

certica
1. jan 2007

nastastie to vyslovil so znacnou davkou humoru 😅

mimi109
1. jan 2007

baby oslovujete svoju svokru "mama"? ta moj by chcela len mne to akosi nechce vyjst z ust

certica
1. jan 2007

inak moja mama ma este jednu uchylku - musi mat prehlad o vsetkom. uz aj nas krpec je zblnuty, ked zvoni mobil, hned skonstatuje: baba 😅 a my s muzom sa ponukame, kto to zdvihne 😀 . sme nedavno vyuzili situaciu, ked sme prerabali byt a popri tom sme nechali zrusit pevnu linku, na ktoru aj tak nikto nevolal okrem mamy a to asi v takomto zneni - cau, ste doma? 😀

newyorkgirl
autor
1. jan 2007

teda, tak pozeram, ze tu zalozite klub dcer mam s upratovacimi maniami 😀 ja teda taku mamu vobec nemam, ta moja ma vyse casu upratovat ako ja a vooobec sa tak nenahana, skor na to kasle 😒 cize to skor ja som taka, nie ze by som to prehanala zasa, ale stve ma to, ked je to tu niekedy akoby padla bomba 😅 ale tak co uz no... zajtra mame zasa navstevu, pride svagor so snubenicou, co sme ho s manzelikom uz 3 roky nevideli, tak dneska zasa pobehujem po byte a upratujem, este aj zajtra ma to cakaaaaa... 😠

certica
1. jan 2007

tak ja tiez furt pobehujem, aspon nejaky pohyb mam, maly chce vysavat pomaly kazdy den, ale to len tak naoko. celkovy efekt nic extra, rozhodne nie nadlho

mimi109
1. jan 2007

NYgirl tak ja som tak pobehovala s handrou,metlou, lopatkou, mpopm a neviem este cim ked mala k nam prvy krat prist muzova sestra, mimochodom neznasa ma a doteraz neviem preco, ked som otehotnela skoro od zlosti praskla, ale ked dosla byt bol ako zo skatulky takze nemohla mat blbe reci 😝 😀

viamka
1. jan 2007

mimi, co ja som sa za to napocuvala, tiez mi to neslo zo zobaka, ale po prvom dietati som zacala babka a dedko a to uz skor zvladam. vedome a dost zrucne sa tomu vyhybam, ze mama, otec!

ny girl ak nabuduce zalozis temu a uvidis tam pariu fafa, certica viamka a pod, mozes si byt ista, ze sa docitas kadeco. my uz sme take.............

aj mna casto nastve, ze je to dokola - toto upracem, potom hento a mozem sa vratit na toto, ale ako inak sa to da? moja kamoska ma 4 deti a zacala pracovat a kazdy piatok mala 4 hod pani na upratovanie a po 6 mesiacoch sa jej sama ponukla, ze bude chodit 2x do t. teraz uz chodi k tomu piatku kazdy pracovny den na 2 hod a pondelok na 4hod tiez....

certica
1. jan 2007

viamka 😎 😀 - k tej partii. tiez mame zauzivane babka/dedko (baba/didi)vlastne kvoli malemu a velmi lahko som si zvykla 😉

viamka
1. jan 2007

som rada, ze nie som jediny genius v krajine 😀

mimi109
1. jan 2007

no ked moja Marianna ma len 4 mesiace 🙂 a spominat švagrinu mi bol cert dlzny akurat volala ze ide k nam 😠 ale mam upratane akurat poutieram dlazku a nech ju aj urve

viamka
1. jan 2007

moji zlatusikovia, za 4 min bez dozoru rozliali jablkovy jujce bez cukru, comu uz neverim, lebo lepil ako slak a pobehali kde mohli!!! tak som dnes umyvala dlazku 2x. myslite, ze teraz ked vsetci spia ju mam umyt zas? vypada totiz ako tyzden nechytena..............