Ako zvládnuť starostlivosť o domácnosť?

newyorkgirl
31. dec 2006

ahojte maminky, uz dlhsie som rozmyslala nad zalozenim tejto teeeemy, lebo ja teda sama potrebujem poradit... 😀

mile maminky napiste mi prosim ako to vsetko zvladate, konkretne vedenie domacnosti popri starostlivosti o mimi, lebo nase je dooost aktivne a vyzaduje vela pozornosti uz od narodenia a ja mam blby pocit, ze pri nej vobec nic nestiham, akurat sa najest a ist na WCko a hned sa zasa cosi zomelie 😖

zaujimalo by ma ci ma niekto nejaky tip ako efektivne upratat a navarit, pranie este stiham, no zehlenie sa mi tu docela kopi a to zehlim len veci pre malu 😅

ako casto robite inak take vacsie upratovanie bytu, myslim take dokladnejsie do hlbky, nielen oprasit a povysavat? a ako casto cistite a dezinfikujete napr. kupelku a WCko?

som si ista, ze nazory a ohlasy sa tu budu lisit, ale dufam, ze nie som sama, kto to nestiha a potrebuje v tomto poradit... este staaale spominam na tehotenstvo ako som prenasala a ku koncu lestila dvierka kuchynskej linky aj kazde 3 dni a teraz som rada, ked ma to raz za cas napadne 😝

katrin
31. dec 2006

nyg... heh.. pobavila si ma 😀 ja domácnosť povedzme že stíham.. Aj keď varenie prenechávam manželovi, ostatné veci sa musia spraviť samé 😎 Je to dosť náročné, ale myslím, že treba využiť každú sekundu času, keď dieťa/deti spia..

čo sa týka dôkladného upratovania, to nerobím.. každé dva dni vysávam, pretože sa u nás hromadí prach, WC-ko a kúpeľka priebežne každý deň. Žehlím každý deň, pretože periem niekedy aj dve práčky za deň. Jednoducho musím... No ale musím povedať, že keby som nemala takého skvelého manžela, tak neviem... asi nejeme 😝

Inak, nič v zlom, ale zatiaľ čo si napísala tento príspevok, si mohla mať niečo doma porobené 😀

briluxina
31. dec 2006

ahoj, newyorkgirl, ja zvladam domacnost ako príde.Nikdy si na svoje plecia nenaložím viac ako treba.Pri babatku sa musia niektoré veci odložit na neskor.Musíš si urobiť plán od najdoležitejšách vecí po menej doležité.Neboj sa na všetko príde, nič ti neujde.Mala by si byt hlavne uvolnena aby si nebola zbytočne v strese. 🙂

mimi
31. dec 2006

ahoj newyorkgirl,neboj sa,najdes si system.Ked sa maly narodil,tiez som nevedela kam z konopy,musela som si odsavat mlieko,rehabilitovat s nim,prat,zehlit.Teraz ked ma viac mesiacov je to dajako lahsie,nemusim si uz odsavat mliecko co mi ulahcilo a usetrilo cas.Upratujem kazdy den,ale vysavam raz za tyzden aj kupelku a WC cistim raz do tyzdna.S varenim je to niekedy tazsie.Snazim sa navarit na 2 dni,ale teraz strasne vela jem,tak mi to nevydrzi 😀 Cez vikend,ked je manzel doma,tak on vari.No a zehlenie,to robim iba vecer,ked je manzel doma z prace,inac by som to nestihala,vsak aj vonku musime chodit.
Ako pise brixulina,ako pride,tak aj ja robim.Dieta je predsa prvorade!Radsej sa budem malemu venovat ako cistit byt kazdy den 😉

newyorkgirl
autor
31. dec 2006

katrin, vsak ja sa snazim kazdu volnu chvilku cosi spravit, mne moj drahy manzel vravi, ze ja uz ani neviem relaxovat, lebo hned ked mam minutku volna, robim cosi okolo domacnosti... 😀 ale stale mam pocit, ze to nestiham tak ako by som chcela, alebo resp. ako by to malo byt... ale je to najma tym, ze nasa mala cez den vobec nespi, tak 20min. mozno, spi akurat vonku v kociku, aj to s nou idem ja, takze doma sa nic nespravi 😒 a dalsia vec je, ze ako mimi pise, aj ja mliecko odsavam a krmim ju z flasky, takze mi to zaberie podla mna 2x tolko casu, no nejdem teda vypisovat, ale piect slane na vecer 😉

andrea.m
31. dec 2006

NYG...tvoja malinká má ešte len mesiac tak čo by si chcela stíhať prosím ťa.neboj nič na všetko si nájdeš systém.ja som sa na prvej MD skoro zošalela z toho ako som chcela mať všetko tip top.potom som poľavila...upratať stačí raz za týždeň,požehliť ak máš dosť oblečka tiaž raz max.2x za týždeň,nákup môže spraviť manžel cestou z práce vždy deň dopredu a čo sa týka varenia var večer na druhý deň,kým ti manžel postráži malú,alebo nech varí on.no a na vyleštené kľučky na dverách teraz chvíľu zabudni a ked malá podrstie príde aj na nich.a ideš piecť slané????tak to si super...ja by som určite kúpila chipsy a hotovo.

maca793
31. dec 2006

ahojte baby ja mám 3 deti a od ich narodenia sa o ne starám sama. bývalý muž deti nebral vážne a tak som sa s ním rozviedla. vychovala som ich sama, naučila ich chodiť, rozprávať, umývať si zuby... Popri nich som stíhala opatriť aj seba, domácnosť, variť, žehliť, upratovať... Po skončení materskej som aj 6 mesiacov pracovala od rána do večera. Ráno som vstávala o 4.15 a domov som chodila s deťmi zo škôlky o 17.00. Aj teraz, keď mám maličké bábo som sama. Všetko stíham a nesťažujem si. Myslela som si, že to nebudem zvládať sama ale oopak je pravdou. Popri materskej ešte aj brigádujem a zarábam si tak peniažky navyše. Stíham úplne všetko. Dvojičky dajú niekedy nervovo zabrať, ale v tom prípade sa zavriem do kuchyne a meditujem pri káve. Večer chodím spávať o 22.00. Nikdy som sa necítila unavená a vyčerpaná z detí. Staršie deti chodia do škôlky a tak si od nich cez ceň oddýchnem. Niekedy sú naozaj nezvládnuteľné. Ale nesťažujem si. ahojte

expertka8
31. dec 2006

...maca793...klobúk dole 😉

certica
31. dec 2006

aj dva 😎 ... ale je pravda, ze cim je clovek aktivnejsi a ma viac povinnosti, tym viac stiha 😉

expertka8
31. dec 2006

..certica ..presne tak... 😉 ..to je ako keď si kupujem kabelku...môžem si rovno kúpiť aj kabelku veľkosti vreca..vždy ju zapracem samými "dôležitými" vecami a budem tvrdiť..že "malá" 😅

dahlia23
31. dec 2006

Certica, máš úplnu pravdu. Keď som chodila do práce, stíhala som úplne všetko. Prácu, domácnosť, šport.... Teraz som doma a mám pocit, že nemám čas vôbec na nič. Ale už aj v škole to tak bolo, keď je človek pod tlakom, zapne akoby na vyššie obrátky a stihne viac.
Iank, ja si stále hovorím: Bordel v byte, šťastné dítě. 😀 Som zvedavá, či si to budem hovoriť po pôrode, lebo teraz sa mi muž smeje, že som ako medvedík čistotný. 😅

titkovamiriam
31. dec 2006

Vsetko sa da zvladnut,no pri babtku je prvorade ono .Ked spi treba spat snim a robotu si odlozit ked je hore.Ved chvilu vydrzi aj v postielke samo.Ja mam uz skoro 7m baby a vobec ma netankovali sviatky.Co som stihla bolo upratane.ked som piekla pomohli starsie deti aj s pecenim aj so strazenim.priatel bol stale v robote aby aspon niekto zarobil peniaze no ked mohol pomohol az mi to bolo niekedy luto.

Zvladli sme aj sviatky a zvladneme aj dnesok.Dufam ze sa Marek na tie rachoty nezobudi-uz mesiac ma trening.Ahojte a krasny novy rok a vela zdravia vam aj detickam,aj tym co cakaju aj tym co sa snazia, nech sa splnia vsetky tuzby....

lindda
31. dec 2006

ak mozem povedat ja sama za seba umyjem riad , sadnem si, vysavam na 5X sadnesi atd,,,,, uz nech sa vrati stratena energia 😉
Maca aj ja sklanam klobuk nad tebou 😲

andy9691
31. dec 2006

Ahojte, tiež si myslím, že dôležité je bábo a pokoj , hoci aj mňa štve, keď vidím natrúsené na zemi, a prach, na to je plávajúca podlaha super, ten je vidieť hneď na druhý deň po umytí ☹ Keď to vyjde, riadim večer, keď som hotová, tak sem tam, keď to "vydá", to isté toaleta a kúpeľňa, precízne vyglančené nemám už hodnú chvíľu, ale to nie je to najpodstatnejšie. Treba byť kľudná a aspoň trochu vyspatá a všetko sa dá. Inak, maca, všetka česť. Príjemný večer a od zajtra samý pozitívny stereotyp plný zdravia, šťastia a lásky.

barunka
31. dec 2006

ahojte. newyorkgirl, neboj, maličká je ešta malá, uvidíš, postupne si nájdeš nejaký systém a všetko bude fungovať tip top. o aktívnych deťoch mne hovoriť nemusíš, ja mám s tým tiež dosť problém, nemôžem ju nechať ani na sekundu samú, lebo pohroma je na svete...
varenie robím tak, že ju nejako zabavím, vyložím jej hrnce, dám varešku a ona trieska o sto šesť. keď bola menšia, tak som ju dala do sedačky a jednou rukou som ju na linke hojdala, druhou varila.
utieranie prachu robím vždy, ked spinká a vysáva manžel alebo ja ale to musí byť simi preč, lebo sa bojí...
pranie nikdy nebol problém, to som len rýchlo nahádzala so simi na rukách, s ňou na rukách vyvešala, žehlenie som tiež robila niekedy s ňou v babyvaku, inokedy som sa na to vykašľala alebo to spravil manžel (samozrejme len plienky, simonkine bodynká a podobné)
Ja by som to s domácnosťou nepreháňala, nemusí byť všetko úžasne čisté, nablýskané, stačí, keď sa ti všade nepovaľujú chuchvalce prachu a špinavé ponožky 😀 😀

newyorkgirl
autor
31. dec 2006

babule, mate pravdu, ale ako sa tvarit potom pred takou necakanou navstevou, riady v dreze a barak ako po mensom vybuchu, ja sa vzdy citim tak blbo, hoci vsetkym je jasne, ze mame male babo a neda sa to stihat vsetko... 😖

andrea.m
31. dec 2006

nečakaná návšteva nemá čo hľadať v kuchyni.ja popri md študujem už teraz pred pôrodom a hlavne cez skúškové to nemám super upratané.manžel pomáha koľko môže ale je živiteľ rodiny v robote od vidím do nevidím.snažím sa udržať aspoň obývačku ako tak čistú a do ostatných izieb nemá nikto cudzí prístup-do kuchyne už tobôž nie a basta.

prajem ti všetko najlepšie v novom roku 2007

mamacat
31. dec 2006

baby, ja si myslim ze kedysi to mali zeny este tazsie... dnesna moderna technika (pracky, susicky, umyvacky, jednorazove plienky, detske vyzivy...atd.) nam materstvo urcite ulahcia 🙂
stastny novy rok!

mimi109
31. dec 2006

ahoj newyorkgirl v tvojom uvode som sa nasla, ja mam tiez taku malu princeznu, ktora si vyzaduje vacsiu pozornost a poznam to ked mas byt ako po vybuchu 🙂 mne sa podarilo upratat a navarit v pripade, ze mala konecne na pol hodiny zaspala (cez den dlhsie nepospi) a ked je hore tak ju chvilu necham rozbalenu nech si kopka, to ona miluje, len sa bojim, aby neprechladla. prve 3 mesiace nehrozilo upratat ona bola typ mimina najedena, sucha plienka ale aj tak revala, preslo ju to ked jej zacal 4. mesiac. ked prisla necakana navsteva tak som radsej zavrela do kuchyne dvere.urcite nie si sama kto nestiha 🙂

lodia
1. jan 2007

zvladam vsetko vdaka pocetnym spotrebicom 🙂))a vdaka svojej energie to zvladnut vsetko, nikto mi nepomaha, len tie ubohe pristroje, niekedy mi ich je luto 🙂))

marekeva
1. jan 2007

takže ja varím ked marek doobeda zaspí lebo pri oboch sa nedá nič robit lebo starší stále zabrda do mladšieho a ten sa po čase rozplače,naštasie po obede ide spat starší filip,takže marek je v pohode.mna zachranila skolka uz sú dlho doma tak sa nudia. inak s nimi dvomi varim bud na dva dni alebo rychlovky-palacinky,lečo,zemiaky,omáčky, cigánsku atd. ak je čas tak aj lepšie.upratujem priebežne ale aj tak filip stejne spraví hned bordel s hračkami,mám umyvačku,automat.pračku ,žehlím iba najnutnejšie veci hlavne do školky,aj tak sú za chlv 🙂 ílu ako prasiatka.dost mi pomáha manžel ak má čas

marekeva
1. jan 2007

a platí jedna zásada na bordel pri detoch,že nechodíme tam kde deti nemajú,alebo už zabudli že ich mali 🙂

viamka
1. jan 2007

ny girl, dakujem za temu lebo ja uz som sa na cosi podobnepytala maminiek na inych temach a fakt sa niekedy nestacim cudovat, ako to ine zvladaju... verulka, moj maminkovsky vzor, co sa tyka stihania mi raz odpisala, ze niekedy pomoze si to proste "nehadzat"....

maca793, to bola tvoja volba byt s detmi sama, alebo okolnosti? tiez ta obdivujem 😉

ny girl, na bordel v byte pomoze vypadnut s kocikom a ked babo zaspi a ty vypustis paru zaparkovat na terase - balkone a sup na to! dobre je aj dohodut sa s kamoskou a jedna strazi dva kociky ked babo spi a druha maka a narevans. nam to tak s kamoskou fungovalo na 100%.

viamka
1. jan 2007

ny girl a este cosi, ja som mala navstevu, co prislana prepadovku a v byte jak naschval peklo: on umyl riad a vysal, ona vyvesala pradlo a spravila kavu a kym som nakojila, svet sa mi zdal krajsi a krajsi......... naozaj je to len vec postoja.... ine veci v zivote su dolezite ako umyte okna, aj ked nepopieram, patria k rodinnej pohode! drzim ti palce a daj tomu cas, najdes si svoj system 😉

certica
1. jan 2007

to je super viamka 😉 - inac myslim, ze ludia, ktori zvyknu nejaku tu prepadovku realiznut, sa nad niecim takym ani nezamyslaju a pripada im uplne ludske a v pohode, ze nie je "vylestene", tak ako im pride normalne niekoho spontanne prepadnut 😀

viamka
1. jan 2007

no ved prave asi by som to nebrala tak v poho, keby to meboli moji blizki zlati priatelia ale prepadovky mojej svokry stali vzdy za to. riesenie - ine mesto iny okres iny kraj a nakoniec aj stat a keby bolo treba aj galaxia.....

certica
1. jan 2007

S tymto mam mimochodom aj ja problem a snazim sa so sebou bojovat - je to v mojom blbom podvedomi, ze treba mat upratane, nachystane(je to asi prebrate z detstva) a co ked niekto nahodou pride... Chcem sa toho blbeho pocitu zbavit,lebo ma zbytocne obmedzuje a ja nerada puta 😎 😀

zuzu13
1. jan 2007

náš deń vyzerá asi takto. Ráno budíček - Lucka 6,30 -7,00 potom budenie syna, chystanie raňajok, desiaty do školy, spoločné raňajky /manžel je v práci/Odchod syna do školy 7,40. Nasleduje upratovanie s Luckou. Malú dám do športového kočíka a všade ju so sebou "vláčim" a rozprávam jej všetko čo robím a ona počúva a džavotá. Okolo 9,00 -9,30 sa napapá, dám ju do kočíka spať na balkon /len ke%d potrebujem navariť, inak ideme von/Dám si kávu, navarím porobím čo treba. Okolo 13,00 príde syn zo školy, najeme sa aj malá a idem von. Príchod okolo 16,30-17,00 a do rána veget. Venujem sa už len manželovi a deťom.

viamka
1. jan 2007

ja ma zas pocit, ze ked aj upracem, vydrzi to len okamih............... ale zatial to inak ani nemoze byt. ja radsej idem von s krpcami trosku vyvencit maminku na verene spile place, na kone, do divala a pod. a kedsavratim, je doma pakes. ked vyzleciem deti umyjem a dam im jest, pakes sa zmeni na neunosny stav a vtedy ako zazrakom deti v normalnom case zaspia, alebo sa hodku dve zahraju na jednom miestecku a ja stihnem vsetko porobit. niekedy su ale chvile, kedy sa zlepsenie nedostavuje a vtedy vyuzivam externe zdroje. mangel ide makat, tak zas inokedy. aspon netromfnem steelovu.... 😀

marekeva
1. jan 2007

no to sa pridávam že mat uprataný nový domček je super ale s našimi dvomi malými je to asi nemožné,lebo filip najradšej skáče po posteliach,varil by so mnou aj piekol a pod. 🙂

mimi109
1. jan 2007

ahojte no keby prisla na prepadovu navstevu moja svokra asi by som sa od hanby schovala do mysacej diery keby som nemala riadne poupratovane 🙂 ona je totiz velky pedant a miluje poriadok aj keby bol byt ako zo skatulky tak by urcite kdesi cosi vykutrala