Ako zvládnuť starostlivosť o domácnosť?

newyorkgirl
31. dec 2006

ahojte maminky, uz dlhsie som rozmyslala nad zalozenim tejto teeeemy, lebo ja teda sama potrebujem poradit... 😀

mile maminky napiste mi prosim ako to vsetko zvladate, konkretne vedenie domacnosti popri starostlivosti o mimi, lebo nase je dooost aktivne a vyzaduje vela pozornosti uz od narodenia a ja mam blby pocit, ze pri nej vobec nic nestiham, akurat sa najest a ist na WCko a hned sa zasa cosi zomelie 😖

zaujimalo by ma ci ma niekto nejaky tip ako efektivne upratat a navarit, pranie este stiham, no zehlenie sa mi tu docela kopi a to zehlim len veci pre malu 😅

ako casto robite inak take vacsie upratovanie bytu, myslim take dokladnejsie do hlbky, nielen oprasit a povysavat? a ako casto cistite a dezinfikujete napr. kupelku a WCko?

som si ista, ze nazory a ohlasy sa tu budu lisit, ale dufam, ze nie som sama, kto to nestiha a potrebuje v tomto poradit... este staaale spominam na tehotenstvo ako som prenasala a ku koncu lestila dvierka kuchynskej linky aj kazde 3 dni a teraz som rada, ked ma to raz za cas napadne 😝

certica
3. jan 2007

inak ja sa zas na muza nemozem stazovat, okrem varenia, zehlenia a umyvania kupelky s wc spravi vsetko 😉 Ked je doma samozrejme 🙂

zuzu13
3. jan 2007

certica ja vravím ako si vychováš, tak máš. Treba im to vyklopiť na rovinu, že nie si upratovačka, a ak si to myslia, tak nech aj platia 😀 😅 😉

certica
3. jan 2007

ten moj si to nastastie priniesol z domu - paradoxne. Totiz nemoze kukat na to, jak jeho mama na vsetkych maka a otec nohy v lufte 😉

mimi109
3. jan 2007

tomu mojmu nepomoze ani preskolenie
milion krat som mu vravela nech si robi po sebe laskavo poriadok, jedine na co sa zmohol ze svoj bordel premiestnil na ine miesto a nikdy nie tak kde patri
a keby som robila to co on tak sa zachvilu zhovarame v 1 izbe cez telefon 😀

zuzu13
3. jan 2007

mimi 😀
tak mu ten bordel zbaľ do tašky do práce 😝 Inak tomu nerozumiem, mate mimčo a roboty máš dosť aj bez toho aby ti on pridával. Asi to je "zanedbané detstvo". Neobskakovala ho mamina ke%d býval s rodičmi???

wanda
3. jan 2007

...skuste im to dat precitat 😉 ...

newyorkgirl
autor
3. jan 2007

teeda, tak tema sa meni na stazovanie na manzelov 😀 moj v pohode, nemozem sa stazovat na trenirky po dome, ponozky sem-tam necha pri stolicke, ale len z vecera do rana, takze mam ho asi vzorneho a dava pradlo do kosa nan urceneho 😝 a pracu mi nepridava nastastie 🙂

wanda
3. jan 2007

new,kde si ho nasla? 😀

barunka
3. jan 2007

zuzu, môjho manžela mamka obskakovala jedna radosť, až do jeho 26-tky takmer, kedy sme sa vzali a odišli bývať inam. dovtedy mu jeho mamka strkala všetko doslova pod nos, navarila, dala to pred neho, keď dojedol, vzala a umyla. špinavé pozbierala aj u neho v izbe sama... no napriek tomu sa na neho sťažovať nemôžem. sem tam si zabudne špinavé ponožky v komode, alebo prázdny papier niekde položený, ale inak je v pohode...
síce mu treba povedať, že budem prať a nech všetko špinavé dá tam kam patrí. že treba povysávať a on vytiahne vysávač a vysáva alebo zatiaľ hopsá so Simi. že treba utrieť prach a on sa ponúkne. keď žehlím a nevládzem, tak sa ponúkne, že uteráky, plienky a podobné hlúposti vyžehlí... dokonca asistuje pri varení a pečení a dokonca rád 😀
Niekedy to musím zopakovať viackrát, ale nakoniec pochopí, čo od neho chcem a zdvihne si zadok od telky...
ja si myslím, že tí naši chlapi majú v mozgu akúsi blokádu, ktorá im neumožňuje dovtípiť sa určité veci, tak im to treba povedať narovinu aj keď niekedy desať krát... 😀

mimi109
3. jan 2007

NY girl tvoj muz je asi vystavny kus 🙂

zuzu keby mu mama neupratala jeho izbu ked este byval tam tak by sa tam mohlo zavriet mensie prasiatko 🙂 on si asi zvykol, ze po nom stale ktosi upratuje, ale zas musim uznat ze ked ho to sem tam kopne tak mi aj pomoze ale bordelar je riadny, dufam, ze mala bude ina lebo je inak cely tata

zuzu13
3. jan 2007

nuž mimi, držím ti palce nech máš pravdu... příklady táhnou... len záleží ktoré... 😅

verulka
3. jan 2007

kocky, teda ja cumim...upratovanie a pod cinnosti robim iba priebezne, mame koberce- tak max vysavam a utieram prah. Riad umyjem vzdy po pouziti (tweraz uz zapajam pomocnikov). Na blbosti sa zvysoka vy.erte. U nas roky nebol poriadok, nakolko mne bolo efektivnejsie lahnut si s detmi ako drhnut...Vsetky navstevy to prezili. Manzel upratuje po mne, nie ja ponom. Varil tiez prevazne on...nemusim zehlit (hned po uschnuti poskladam a jeto- muz nenosi kosele, takze zehlim fakt len par svojich veci), babatku som zehlila vzdy 3 mes.
a stym WC- ja si dodnes dvere nezatvaram, nakolko som vzdy musela mat prehlad a krpci ma zvykli kontrolovat 😎
takze rada ako vsetko zvladnut-- s nadhladom a s kludom eliminovat vsetky zbytocne cinnosti 😉 😀 😀

mimi109
4. jan 2007

baby dnes sa neupratuje? 😀

certica
4. jan 2007

mimi, ja som dnes vcelku makala-od prania, zehlenia, vysavania, prevliekania postelneho, cez utieranie prachu, pecenie, varenie, triedenie hraciek...
ale minimalne tri dni si idem dat pokoj 😎

mimi109
4. jan 2007

no to mas teda teraz veget, som sa dozvedela ze tu pride asi v nedelu svokra, tak to aby som si najala upratovaciu catu aby bola spokojna 😀

sunny6
4. jan 2007

vy ste tu niektore fakt super mamy 🙂
Ja som zo zacatku trosku nervacila,ze nestiham,vsade je bordel,ale nakoniec som sa na to vyprdla 😀
Veci nezehlim,ak tak muzovi koselu,ale ma ich vela,takze zehlim,ked sa mi chce,lebo niekedy mam na to chut.
Inak ide vsetko hned do skrine.Riad umyvam hned,a rano ho odlozim,ked je suchy.Okna som neumyla uz rok,len na kuchyni,kde sa to rychlo zaspini,ostatne sa zdaju ok,jedine zametam skoro kazdy den ked maly spi,a zmyjem podlahu 2 krat do tyzdna.Perem stale,ale to zas robi pracka-super vynalez 😵
Muz vela toho nespravi,ak tak skor okolo domu,zahrada,smeti,popripade ak daco treba navrtat.Inak je lajdak 😀 uz som si zvykla,a ked pride navsteva netrapi ma ci mam bordel,ved mam dieta,ktore robi stale neporiadok,a zmierila som sa ze izby su zaplnene hrackami,ktore sa nedaju uhladne upratat,takze mame plno detskych kosikov,vedierok a krabic kde sa vecer nahadzu 😉
Niekedy ma sice pochyti upratovaci den,ale vecer si potom nadavam aka som unavena,a poriadok uz zajttra aj tak nebude 😒
Inak muz celkom rad vari,a dost casto chodime von ked je doma,cize kvalitne straveny cas z rodinou namiesto upratovania-tomu som dala prednost.

newyorkgirl
autor
4. jan 2007

barunka vy zehlite uteraky? ja ledva stihnem tie plienky, dneska ma to este caka prave sa na to chysta, lebo sa mi uplne nova zehlicka akosi pokazila, tiekla z nej cicerkom voda 😀 ale uz mi ju vymenili, tak idem aj tu "pokazit" a ozehlit muzikovi kosele a malej plienocky, inak som si dnes dala celkom pohov, len klasika uvarit obed, poumyvat riad a prala som... taka oddychovka 😝

mimi109
4. jan 2007

no ja som akurat dozehlila malej plienky a oblecenie, dlazka pocka aj do zajtra, inak aj ja som mala dneska fajn den, navarene od vcera, len som poupratovala 😉

mimi109
6. jan 2007

tak co babenky, poupratovane, polestene, vsetko ako zo skatulky? 😀

zuzu13
6. jan 2007

no jasnééé aj okná umyté 😀 Dnes bola u nás rozlúčka s vianočným stromčekom, tak bol celý byt samé ihličie...

newyorkgirl
autor
6. jan 2007

my este mame stromcek, ale neviem dokedy, dneska sme oddychovali, jedine, co som spravila, preorganizovala vnutro chladnicky a lebedila cely den, ved cely tyzden sa nahanam, tak vikend je v znameni relaxu 😀

mimi109
6. jan 2007

ja odpracem stromcek zajtra alebo v nedeu, no som dneska makala ako fretka, obed navarila, poutierala prach, povysavala, poumyvala dlazky, upiekla kolacik,pozehlila malej veci,...a som KO 😀

zuzu13
6. jan 2007

no u nás odpratali stromček chlapci ako každý rok, no a potom začal "generální úklid"

mimi109
6. jan 2007

ja musim stromcek odpratat sama, keby som cakala kym to uroby manzel by boli zas dalsie vianoce 😀

zuzu13
6. jan 2007

u nás je to každý rok rovnako. Stromček zabezpečím ja a ostatné chlapci...

verulka
6. jan 2007

hmmm, prave som spratala strom, muzik ma dnes priepustku, takze pri neskorom navrate domov, musi iba odniest stromec spod okien ku kosu 😉 a zase rok pokoj 😀

peha
6. jan 2007

caute babulky pripajam sa.
ja mam opacny problem, ja mam maniu upratovat a milujem poriadok (tak normalne) ale to mam asi vrodene, pretoze moji rodicia boli bordelari a ja som to doma neznasala. takze ja mam rada poriadok, a u nas je maximalne pohodena deka cez gauc alebo par riadov, ktore rano zmiznu, pretoze ich moj manzelik uprace.
ale teraz brutalne lezim na rizikovom, lebo sa zacinam otvarat (a ideme na cerklaz) a mojmu to upratovanie az tak moc nejde a navyse ho seklo v krizoch, tak len kukam bezmocne, ako to tu vyzera 😀 a stale mi trha zilky a najradsej by som vyskocila z postele, chmatla vysavac a frcala 😀 povedzte som normalna ???? 😀 😀 😀

verulka
6. jan 2007

peha, drzkajte sa nech etse nejaku tu chvilku vydrzite pokope 😉 (vybrali ste krasne meno)a potom o taky rocik mozes dojst upratat aj ku nam 😉 ja pravidelne ustielam postele poobede 😎

certica
6. jan 2007

peha, nic si z toho nerob, kazdy mame nejaku uchylku 😀
len sa setri, drzim palce. nezavidim, ale co uz, vydrzis. moja sesternica lezala prakticky od 2. mesiaca az do porodu s vyviazanymi nohami 😒

zuzu13
6. jan 2007

peha ležkaj a doupratuješ potom... aleboo rob po troške 😅