Akou farbou vymalovať detskú izbu? Máte tip?

evita
2. aug 2006

tento rok sme sa rozhodli že našim deťom DIANKA 5 r SEBASTIAN 2r vymalujeme detsku izbu kedže menime okno no neviam sa rozhodnuť aku farbu prichadzaju do uvahy teple nejaka marhulkova či niečo do oranžova...... a či dať nejaku borduru zasa nechcem take detičkovske lebo dufam že im to vydrži na dlhši čas ten menši rad maluje po stenach no dlhši čas nedal nijaky autogram hadam ho to nechyti ma niekto nejaky napad alebo maloval detsku izbu či su nejake intern. stranky kde ma kopne nejaka muza,????????? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

melory
16. dec 2006

najhorsie je ze ta zelena tak ukludni ze sa ti nic nechce.

sunny6
16. dec 2006

orange is good 😉 ,mi rozmyslame malovat kuchynu,tiez som chcela slabunko oranzovu,alebo orieskovo karamelovu.
Gauc v detskej je tiez dobra vec,mi tam mame este jednu manzelsku postel,takze vyvalame sa tam velakrat vsetci traja 😀 ,je tam hlavne kvoli mojim rodicom ked nas pridu pozret na par tyzdnov,aby nespali na zemi 😉 ,ale ja to lenm schvalujem 🙂

melory
16. dec 2006

sunny kde ste vo svete?
orieskovo karamelova je na kuchynu taka nenarocna a dobre sa v nej clovek citi, podvedome je tam taky orieskovo - kARAMELOVY KOLACIK.

sunny6
16. dec 2006

no jasne,uz len piect sa naucit 😀
sme v UK,v Peterborough,a vy ste kde?
Inak mas dobry termin,budes mat aprilovu blaznivu babulku 🙂

melory
16. dec 2006

to vyzera ako peterburg v rusku 😉 my sme slovensko.
inac ja peciem o dusu.

melory
16. dec 2006

to sa same upecie ked to budes mat tych farbach...inac ja idem podla knizky a super sa mi dari.

sunny6
16. dec 2006

ze v Rusku 😀 ,nieee nestras....
ja by som chcela piect,ale nerada robim cesto,neviem preco,zboznujem varenie,nemam problem vykostit kura ,urobit vsetky mozne speciality,len to pecenie je bod urazu 😒 ,ale rada robim take nepecene,ovocna torta,pudingove,rafaelo....
Takze uz mas napecene aj na vianoce?

melory
16. dec 2006

mam skoro vsetko ale ja som sa tento rok rozbehla tak este raz tolko budem piect 😀 ale robim aj nepecene napr. karamelove gulky a suhajdy aj kokosove gulky

melory
16. dec 2006

my sme sa pred dvoma tyzdnami stahovali a nemala som po 10 rokov manzelstva trubu a tak teraz ked mam tak jej davam zabrat.

sunny6
16. dec 2006

jee ty robis suhajdy?das mi recept?ja by som ich tiez chcela urobit,ale neviem ako....

melory
17. dec 2006

poslala som ti suhajdy na IP.
co je dobre ze sa nepecu, len varia.

matar
25. feb 2007

Ahoj,som tu nová,ale páči sa mi, že si viete navzájom v mnohom poradiť. ja mám 2,5 ročnú dcérku Nikolku a začiatkom septembra čakáme ďalšie bábo. Neviem sa rozhodnúť, kedy je správny čas na to, urobiť malej vlastnú izbu, lebo aj tak behá po celom byte.

alysea
25. feb 2007

Ahoj matar.Moj Petko ma 2 roky a vlastnu izbicku sme mu urobili pred 5 mesiacmi, postielku ma sice pri nas stale - lebo sa casto v noci budi, ale cez den funguje vo svojej izbicke, rad tam vodi aj navstevy a tesi za zo vsetkeho co mu tam pribudne, tak si myslim, ze aj vy uz mozete zriadit izbicku 😉

matar
25. feb 2007

aj ja som si to myslela. ale teraz máme dilemu. čakáme bábo a nevieme, čo to bude. chceli sme to spraviť tak, že ak bude dievča, budú mať izbu spolu a ak bude chlapec, zrušíme mužovu pracovňu a bude tam. len manžel týmnie je veľmi nadšený 😒

alysea
25. feb 2007

Myslim si, ze malej kludne mozete urobit izbicku aby si uz zvykala a babo, nech to bude chlapec alebo dievca, budes mat najprv pri sebe , tak potom premyslajte nad tym, ze kde ho dat. A kym su maly, mozno sa im bude pacit mat spolu izbu / aj ak to budu rozdielne pohlavia/ vsak aspon im bude veselsie a ked pride puberta a budu chciet sukromicko, mozte ich rozdelit
Sestra ma tri deti - chlapca 13 a dievcene 7 rokov,a asi len rok maju ony dve same izbu a Pato sam, dovtedy boli spolu v jednej a nevadilo im to.

matar
25. feb 2007

to je tiez dobrý nápad. ale malej chceme kúpiť postel, teraz nevieme či normálnu, alebo poschodovú. čo s tým? 😖

alysea
25. feb 2007

My sme rozmyslali, ze by sme kupili taku vyvysenu a ku nej sa kupuje este jedna nizka a da sa otocit aj inak - podsunut pod tu vyvysenu/ nie rovnobezne/ a este aj priestor tam zostava bud na hranie alebo skrinky a tak. Neviem ci vies aku myslim, neviem to dost dobre opisat. / asi tak ako ked mas dve obycajne, pricom su obe v rohu spojene celami a idu do dvoch stran od seba az na to , ze jedna je vyssie /

alysea
25. feb 2007

No a som zabudla, ked budu chciet ist od seba , jednemu zostane vyvysena postel a druhemu ta obycajna 🙂

sue
25. feb 2007

Matar, ja by som jej už vlastnú izbičku spravila, aby si pomaly zvykala a najmä, aby to potom nebrala tak, že ste je do vedľajšie izby "odsunuli" preto, lebo už máte "nové" bábätko a ju už nemáte tak radi a preto je sama...

skrecok
25. feb 2007

Sue ma naprostu pravdu. V prvych mesiacoch samozrejme treba mat babatko pri sebe kvoli krmeniu a ked uz bude vacsie, tak uz ma byt vo svojej izbicke. Viem, ze na zaciatku sa bude bat a bude plakat, ale postupne sa nauci...

matar
26. feb 2007

dakujem za rady. asi to urobime tak, ze kupime poschodovu postel (teda dame si spravit,aby sme tam mohli vlozit matrace ake chceme) a ak bude mala v izbe sama, tak bude mata postel pre kamaratku a ak budu potom spolu, budeme mat o starost menej.

vka
27. feb 2007

ahoj nečitala som vašu diskusiu od začiatku a možno sa budem opakovať dať urobiť poschodovu postel je lacnejšie ako ju kupiť a kolko stoja tak osobitne matrace

matar
27. feb 2007

ahoj vka. ak som dobre pochopila, tak sa pýtaš na ceny, ale ja neviem. ale my si všetok nábytok dávame robiť na mieru (kamarát má stolársku firmu,urobí nám vždy dobrú cenu) a môžeme si tak nakresliť presne čo kde chceme a vytvoriť celú izbu úplne podľa vlastných predstáv. už tak máme vlastne všetky izby a má to veľa výhod. a matrac, ktorý som chcela kúpiť malej do postele stojí okolo 3000Sk (ale je super, antialergický, anatomický, letná aj zimná strana...)

matar
27. feb 2007

neviete mi poradiť,kde sa dajú kúpiť také tie ozdobné úzke tapety alebo otlačky, ktoré sa dávajú do detskej izby (predeluje sa nimi stena ak je viacfarebná). asi som to blbo opísala, ale hádam viete o čo ide.pekne ďakujem 🙂

broskynka
26. jún 2007

ahojte,matar : tá predelovacia tapeta sa nazýva bordúra a dá sa kúpiť v ktoromkoľvek papierníctve, aspoň si myslím, veď skús a uvidíš. My sme našim dvom ratolestiam Katarínke a Palkovi dali pastelové farby, vrchná je žltá a spodná zelenkavá a stredom je bordúrka s detským motívom, ale veď to nevadí, keď budú starší bordúra sa dá predsa odlepiť a dá sa tam iná 😉

matar
28. jún 2007

ahoj broskynka, dakujem, izbičku už majú drobci dlhší čas hotovú (asi podobnú ak otá vaša, môžeš kuk do albumčeku 😉 )

broskynka
28. jún 2007

Mattar, máš pravdu, že tie farby sú presne také isté, tá bordúra je veľmi pekná, naši ju majú s kačičkami a lienkami 🙂

matar
28. jún 2007

tvoje deturence su podarené 😵 hod ku nim foto izbičky 😉

broskynka
30. jún 2007

ďakujem, aj tvoja Nikolka je zlatučká. Foto izby je pridané 🙂

fabiana
30. jún 2007

Ahojte kočky!
Tiež ma zaujíma téma detská izbička... Kde sa dá kúpiť pekný nábytok, ktorý je vhodný tak pre malé deti ako aj väčšie? 😉