Akou farbou vymalovať detskú izbu? Máte tip?

evita
2. aug 2006

tento rok sme sa rozhodli že našim deťom DIANKA 5 r SEBASTIAN 2r vymalujeme detsku izbu kedže menime okno no neviam sa rozhodnuť aku farbu prichadzaju do uvahy teple nejaka marhulkova či niečo do oranžova...... a či dať nejaku borduru zasa nechcem take detičkovske lebo dufam že im to vydrži na dlhši čas ten menši rad maluje po stenach no dlhši čas nedal nijaky autogram hadam ho to nechyti ma niekto nejaky napad alebo maloval detsku izbu či su nejake intern. stranky kde ma kopne nejaka muza,????????? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

fabiana
5. júl 2007

Matar, som zo ZM 😉 Pozor na stolárov v okolí 😀 Alebo 😠

fabiana
6. aug 2007

Ahojky!
Ako pokračujete s detskými izbičkami? 😉

mia.
7. aug 2007

Baby, ja som tiež chcela našej dcérke vymaľovať izbičku, no nakoniec som sa rozhodla , že steny budú biele, má obdobie kreslenia po stenách, a namaľovala som jej vlastnoručne na jednu stenu motív z Levieho kráľa.Tú rozprávku má rada, páči sa jej to a izbička vyzerá útulne...

mia.
7. aug 2007

Dala som foto do albumu...

hasleerka
7. aug 2007

mia tá stena je super, ako si to maľovala, my máme na pláne urobiť izbu s mackom pooh, už máme kúpenú bordúru a čakáme na posch.posteľ ... videla som na mimibazare, že sa dajú kúpiť rôzne predlohy na stenu, ale k tomu treba kopec farieb, tak sa mi zdalo že to dosť draho vyjde

fabiana
7. aug 2007

Mia, tá stena je ozaj pekná, ja by som to tak nevedela namaľovať... 😅 Tiež som videla na mimibazáre predlohy na steny, sú pekné, ale som sa rozhodla, že také dávať nebudem. Kúpili sme si bordúrky, stenu namaľujeme v kombinácii zelená/žltá alebo zelená/lila, zatiaľ nie som na 100% rozhodnutá. Už sme vybrali aj nábytok, teraz len pošetriť trochu korunky a ideme na to... 🙂

matar
7. aug 2007

miuš, je to peknučké 😀
hašlerka,ja som tiež chcela vymalovať stenu podla tých predlôh čo su na MMB, ozaj je to podla nich celkom jednoduché, dá sa to. ja som to nakoniec vzdala len preto, že som chcela namalovať taký peknučký motív do rohu izbičky, ale muž mi to zatrhol, kedže o chvílu rodím, tak sa nemôžem naťahovať. 🙂 tak vyhrali bordúry (tiež máme foto v abume). ale niekedy to isto domalujem. inak, tie farby nevýjdu tak draho- ja som kupila normálne akrylové umelecké farby v papiernictve- 15ks za 150sk, tie môžeš miešať s normlálnou finkolorou farbou (ja tak robím decoupe techniku na kvetináče), tá stojí okolo 150sk a to je všetko.
a o 2 týždne máme nový nábytok do izbičky, tak sa vytešujeme 😀

fabiana
7. aug 2007

Matar, a kde ste boli na nábytok? 😉

matar
7. aug 2007

my nekupujeme, všetok nábytok nám robí kamarát stolár na mieru 🙂

fabiana
7. aug 2007

Aha, áno, už si spomínala na predošlej stránke 😉 To máte super, že vám kamarát zhotoví pekný nábytok na mieru, podľa vašich predstáv.

matar
7. aug 2007

ale ved dnes už je celkom slušný výber aj v obchodoch 🙂 ale ved ty to sem nemáš daleko, tu je stolárov dosť 😉 😀

mia.
7. aug 2007

Baby, ja som si normálne zobrala knihu Levý kráľ, nakúpila som temperky, radšej 2 balenia, štetce a keď malá zaspala, išla som na vec... Prvý večer vlastne som to kreslila ceruzkou, manžel sa prišiel sem tam mrknúť, dobre mi padlo, keď mi poradil, či niektorá postavička nemá väčšiu hlavu alebo telo ako by sa patrilo... ceruzka má výhody, keď sa vám to nepáči, môžete to vygumovať.Musím povedať, že mne sa to páčilo namaľované aj ceruzkou, ale pre deti treba farebné.Druhý večer som to vymaľovala farbami, bolo treba viac vody, pretože som to maľovala s dosť malým plochým štetcom . Je ich treba viac a - aj na detaily. Hlavne : NEBOJTE SA A VAšE DIETA URčITE OCENI, ZE STE MU TO MALOVALI VY SAMé!!!

fabiana
7. aug 2007

Matar, žeby sme dali zarobiť kamošovi? 🙂 Ozaj, koľko vyjde taká izbička, keď by ju urobil on? Môžeš do IP, ak budeš chcieť odpovedať.

ukana
9. aug 2007

mia, ta obdivujem, ze si si sama nakreslila nieco na stenu. Ja som rozmyslala nad sablonami, co predavaju na nete, ale ked vravis, ze to nie je take tazke, snad to zvladnem aj sama. Farby si ake pouzila? pojde to potom neskor zatriet? Matko ma jablckovozelenu stenu, tak mu mieco vymyslim 😉

mia.
9. aug 2007

Ukana, dakujem. 😵 Nie je to tažké, použila som obyčajné temperky, obrázok má rozmer 2 krát1,5 m, jedno balenie mi stačilo, ale radšej kúp dve pre istotu - ak by sa ti nejaká farba minula. Ozaj, dôležité je aby si nezabudla z čoho si miešala aký odtieň - a radšej si toho namiešaj viac - aby si to nemusela stále dorábať... 😉 ja som to ešte nezatierala, ale myslím si, že to pôjde, ale to zase závisí akou farbou budeš maľovať a akou zatierať...
Keď si obrázok načrtneš najskôr ceruzkou - nemala by si mať problém, keď sa pomýliš, tak to normálne vygumuješ...
Držím palce a daj vedieť ako pokračuješ 🙂

ukana
10. aug 2007

o.k. nabuduci tyzden mam dovolenku, hlasia ze ma prsat, tak budeme malovat 😉

mia.
10. aug 2007

Nech sa Vám darí!!! 🙂

hasleerka
22. aug 2007

ukana, tak ako si poriešila tú izbu? nákres sa podaril, pochváľ sa?

ukana
23. aug 2007

hasleerka, som sa na to vyflakla 😔 . Prisla nam na 4 dni rodina z ciech, tak som bola s nimi. A neviem sa rozhodnut, kde mam ten obrazok umiestnit. Ja rada presuvam nabytok a aby to potom sedelo a neprekryvala to skrina 😒 .Mam vybraty pekny obrazok NODDYho s loptou, ale neviem.... ☹ Zatial som len malemu kupila korkovu nastenku a pripiname tam jeho vytvory a fotky zo skolky, mame z nej radost. Ten obrazok na stenu si este necham prejst hlavou 😉 Byvame len mesiac v novom byte a ja by som uz presuvala nabytky 😀 😀 😀 😕 😕

hasleerka
24. aug 2007

tak to je super ukana, že máš kde presúvať nábytok ... ja ked sme bývali ešte v prenájme, som bola taká istá, ešte v 8.mesiaci som premiestnovala čo sa dalo ... teraz máme síce malý ale pre nás útulný bytík, tak už sa nemôžem realizovať ... my už máme urobenú posch. posteľ, nalepíme bordúru a potom dám fotku

ukana
28. aug 2007

hasleerka, to ja presuvam Matkovu postel a 1 skrinu co ma v detskej izbe!! 😀 😀 😀 My mame tiez nie moc velky byt, ale Matkova izba je dost velka, spalnu mame malinku, len postel a skrina a uz sa tam ani otocit nemozeme 😀 Zatial sme do detskej nekupovali nabytok, az ked pojde maly do skoly. Teraz sa mi to zda este zbytocne. ma tam koberec na hranie a krabice na hracky, aby sa mu lahko upratovalo. 😉
zuzka ti uz ide spat na poschodovej posteli? Nebojis sa ze spadne? Alebo este spi dole a Miska v postielke?
Daj vediet, ked budu foto, rada sa necham inspirovat 😉

hasleerka
28. aug 2007

ukana ešte nemám pofotené, a ani akosi nestíham ... Zuzka by v tej posteli najradšej spala, hrala sa a hádam aj jedla ... trošku sa aj bojím, je vysoká 160cm, ale má tam dve zábrany, tak dúfam, že nespadne ... spinká už 5nocí a zatiaľ nič, ale preistotu spávam v detskej ... a pod posteľou je zatiaľ postielka, tam príde potom postel a komoda ... my už máme v detskej stolík, lebo by nebolo kde dať počítač, ale musím to trochu poprerábať, lebo Zuzka si nemá kde kresliť

maca793
28. aug 2007

ja som vždy bola za biele 4 steny, ale minulý rok sa to zmenilo. detskú som dala vymaľovať na žlto, len stena pri okne a strop ostali biele. tam je namaľovaný mesiac a kopec farebných hviezdičiek a macko pusík na pauči, ako spinká aj s jeho kamošom belom.
keby mi mal kto ešte namaľovať dúhu s lienkami a kvietkami, tak by sa mi to páčilo.
kuchyňu budem maľovať na bledo modro a obývačku chcem pieskovú. chodba klasika-biela, lebo je tmavá. 😉

broskynka
29. aug 2007

ahoj,maca,kto ti maloval ten mesiac s tými hviezdemi?

maca793
29. aug 2007

bývalý priateľ mojej sestri ale už s ním nie som v kontakte. on si vystrihol z tvrdého kartónu mesiac a hviezdičku, to priložil na stenu a vymaľoval. kupovala som farby neškodné pre deti, boli to vraj farby ktorými sa maľujú modely.

hasleerka
29. aug 2007

ahoj maca, nehodíš do albumu ako vyzerá izbička?

broskynka
29. aug 2007

maca,aj ja by som si tú izbičku rada pozrela 😉

maca793
29. aug 2007

baby rada, ale nemám foťak ńajprv si ho musím požičať od našich a potom, ak nezabudnem, tak vám dám vedieť. OK?

hasleerka
2. sep 2007

baby, nevideli ste niekde dáky nápad na rohový pc stolík 🙂