Aktívne bábätko

magdulienka2
13. nov 2013

Ahojte, ako je to s vašimi bábätkami vo veku do tých 7-8 mesiacov? Ako aktívne ich máte? Moja dcérka sa mi zdá niekedy aktívna až moc. Na brušku síce vydrží ležať aj hodiny, no neustále kopká nohami, búcha rúčkami, hnevá sa, keď sa jej nedá napríklad pohnúť vpred. Aj pri sedení kopcuje nožičkami. Pri prebaľovaní sa mi vyhadzuje do prehadzuje a vyhadzuje zadkom tak, že sa stále posúva.
Máte s týmto niekto skúsenosť? Je to normálne alebo to môže byť začínajúca hyperaktivita?Dosť sa toho obávam.

marylis
13. nov 2013

@magdulienka2 Neboj, ked ti uz zacne lozit, tak to bude lepsie 😉 A to pri tom prebalovani robi aj moj syn a strasne sa jeduje 😀 A nemyslim, ze je hyperaktivny. Deti maju proste vela energie 😉

magdulienka2
autor
13. nov 2013

Zabudla som napísať, že keď na mne (alebo hocikom inom) sedí alebo kľačí, tak rajtuje ako na koni...

dariana263
13. nov 2013

moja ma tiez osem mesiacov a robi presne to, co aj tvoja....a hyperaktivita ma tiez napadla,ale verim,ze sa neprejavi,len si proste teraz potrebuje vybit energiu 😉 🙂

rebellefleur
13. nov 2013

moj bol takýto živý do roka a pol a potom sa mi ukludnil 🙂

demeeri
13. nov 2013

Neboj sa,to nie je hyperaktivita.Môj je tiež taký,síce už má 2 roky a 3 mesiace ale stále je taký priveĺmi aktívny.

iwusik74
13. nov 2013

@magdulienka2 nasa mala robila to iste 🙂 ked sa naucila lozit, tak beha kade da 🙂 a teraz musim za nou behat aj ja, aby nieco nevyviedla.. je neustale v pohybe..cely den nieco robi..nevie sa zastavit 🙂 Ale nemyslim si ze hyperaktivna 🙂 Ked sa naucila vstat v postielke, tak cely den vstala a padala...kym sa nenaucila padnut na zadok 🙂 Moja mama tvrdi, ze aj ja som taka bola a nie som hyperaktivna..ale tiez neviem obsediet, v podstate som stale v pohybe a nieco robim..som taka povaha. Pri prebalovani to robi aj moja...sem-tam mi pomoze ked jej dam nieco zaujimave do ruk..

matozazzo
13. nov 2013

Mam doma take 2 :D vkuse v pohybe od narodenia,manzel je sportovec,tak to neriesim 🙂 vo veku 7-8m uz boli v choditku aspon na chvilku. Inaknv ohradke lebo nechat ich co i len na chvilku na deke zbamenalo ze na seba nieco stiahnu :D mladsia dokonca ohradku rozbila :D Starsia zacala chodit v 11m,nie chodit,rovno behat... a je taka dodnes. Neobsedi,iba ak ju nieco fakt zaujme. Chodi na tanecnu od 2,5r a s manzelom na treningy,kde aj 2hod dokaze behat v hale,cvicit,zliezat rebrinky... kociar sme temer nepoznali,najradsej su vonku a v pohybe alebo na zlozitejsich preliezkach. Maju rady tury,chodenie na huby,bicyklovanie,beh.. Mladsia ma 2 a je to to iste. Kociar nechcela,vzdy len behat,od roka je v skolke a dokonca uz ako 2r tancuje,je najmladsia ale krasne spolupracuje 🙂
Moja rada: necbat kopat,lozit,chodit... proste tu energiu tymto davaju zo seba von ;)

jahodka8
13. nov 2013

Aj u nás to je tak. Je to taká povaha a aj pohybovo nadaná, závisí aj od stravy. Pri kojení je veľa detí živších, lebo mat. mlieko je menej náročné na trávenie oproti UM a tak kojené deti dokážu byť čulejšie a živšie.

magdulienka2
autor
13. nov 2013

takže nie som sama, čo má takéto dieťatako. Najskôr som to neriešila, ale teraz sa proste nad tým zamýšľam, lebo všetky maminy okolo mňa majú tuším tie najkľudnejšie deti pod slnkom, len tá moja je ako keby mala 100rúk a 100 nôh. S manželom sme boli obaja kľudné a spavé deti, aj Katka zo začiatku spávala stále, lenže potom sa to nejako zlomilo a je čím ďalej, tým živšia.
@jahodka8 dúfam, že je to ozaj v povahe. Papáme totiž UM, ale len na raňajky, večeru a v noci na jedno (max. sem tam 2) kŕmenia. Inak má už zeleninkové a ovocné príkrmy a kašičku.

ichbinich
14. nov 2013

@magdulienka2:
To si pisala o mojom motovidle, ze? 😉 😀
Ja mam problem jej nasadit plienku na zadok tak, aby drzala. Kym jej obleciem jednu druhu nohavicu, ona ma uz tu prvu vyzlecenu. Ponozky jej ani nedavam, ledva jej ich obleciem, uz si ich vyzlecie. Taha aj pancuchy, tak potom vyzera ako keby mala o 3 velkosti vacsie oblecenie, lebo si to furt taha...
Ked spi, bezne ju najdem otocenu napriec v postielke alebo uplne naopak ako Pipi Dlhu Pancuchu.
Jedno velke motovidlo je v skolke, druhe male motovidlo mam doma. Ked si s nou sadnem, hned ma pohana, aby som vstala a prechadzala sa s nou. Ked ju dam na brucho, hned sa prevali na chrbat. V postielke sa prevali, zasprajcuje si nohy do ohradky a potom mrauka, lebo sa nevie vymotat...
Predpokladam, ze bude minimalne taka ako syn, ze od rana do vecera budem s nou musiet byt vonku, ked bude vediet chodit. A ja potom budem musiet pracovat po nociach...
A hyperaktivita je o inom. A uz vonkoncom nie je u babatiek 😉 Proste mame doma motovidla. 😀

zvajko
14. nov 2013

@rebellefleur - presne aj moj. teda on sa ukludnil asi az po 20 mesiacoch. @magdulienka2 Urcite nie je tvoje babo hyperaktivne, neboj 🙂