Akú aviváž a prášok používate, aby veci krásne voňali?

lulufon
15. jan 2008

Ake pouzivate?Ja Silan biely, a nic moc sa mi zdat. Ze vraj rakuske Quanto modre, krasne vonia, neda sa porovnat s kupovanym na Slovensku, tak nemate s tym nejaku skusenost???dikes

panterka
18. máj 2010

knobloska, já povlečení škrobím a používám na to škrob rozpustný za studena v prášku, rozmíchám ho a dávám ho přímo do pračky😉

bambi09
18. máj 2010

knobloska,ja posteľné neškrobím,nemám rada,keď je také "tvrdé" 😅 😅
ale škrob sa dá aj v práčke použiť,normálne namiesto aviváže naleješ škrob,ja dávam na záclony,na obrusy a tak 🙂 😉

knobloska
18. máj 2010

Panterka a to kupuješ normální Solamyl anebo nějaký z drogerie na prádlo?
bambi mně právě nepřipadá tvrdý, ale naopak děsně hlaďounký a vydrží dlouho voňavý. No není nad postýlku u babičky 🙂

bambi09
18. máj 2010

knobloska,Solamyl je škrob na varenie 😅 😅 😅 panterka asi myslela práškový škrob z drogérie,ja s takým nemám skúsenosti 🙂 😉 a žeby som vyskúšala?? 😅 som práve myslela,že škrobené posteľné prádlo je tuhé 😅 no,učíme sa celý život 😀

knobloska
19. máj 2010

Bambi všaj já vím 😀 , ale babi myslím měla ten, povařila ho ve vodě, nechala vystydnout a dala do máchání.
Ale radši pořídím ten drogerkový, a vyzkoušej taky, třeba budeš spokojená 😉 . Při žehlení se musí potom prádlo pořádně napařit, babičky dříve kropily 🙂

mnamko
19. máj 2010

Ahojte,potrebujem radu,neviem s ničím vyprať špinavé ponožky,aký prášok používate a na koľko stupňou periete ponožky.
Diky

panterka
19. máj 2010

knobloska,, používám UNIPRET, vždycky si namíchám jen potřebnou dávku škrobu a mám ten pytlík na několikrát, leju ho rovnou do pračky, ne do zásobníku, aby mi ho nezadělal, prostě otevřu dvířka, naleju a dám program na aviváž 😉 já používám neparfémovaný, ale je i parfémovaný, určený myslím především na záclony 😉

http://drogeriemarket.cz/produkt/762/unipret-sk...

panterka
19. máj 2010

taky mám ráda naškrobené povlečení a navíc si myslím, že to povlečení chrání a pak se tak neničí 😉 já škrobím i záclony a závěsy, aby pěkně držely tvar, to jsem si přinesla z domova od mamky 🙂

lehna
20. máj 2010

ahojky,

a už jste některá zkoušeli aviváže od Dedry? krásně voní a pak se perfektně žehlí prádlo 😉. jsem maximálně spokojená.

layka
12. júl 2010

Ahojte 🙂. Chcela by som sa opytat, ci mi neviete poradit, kde v Rakusku sa da kupit avivaz Softlan. Mali sme ho raz doma, uz ani neviem odkial a od koho :( ... pradlo bolo po nom krasne dlho vonave a nadherne makkucke 🙂. Dakujem

grettka
12. júl 2010

v BIPA drogeriach urcite

layka
12. júl 2010

@grettka dakujem za tip 🙂. Boli sme v Bipe v Hainburgu, ale mali tam dost slaby vyber a tuto avivaz tam nemali. Skusim niekde dalej od slovenskych hranic 🙂

zuzana76
12. júl 2010

ja periem v Ariely alebo Persile Sensitiv a avivaz obcas kupim na skusku nejaku, ale najviac mi vonia Batole, to je pre mna numero uno, vonia tak detsky nevinne, avivaz vsak pouzivam s mierou, zvacsa len na zaclony, postelnu bielizen, uteraky a moje pulovre. Muzovi to vadi a kycha z nej a synovi veci tiez neavivazujem, naco tolko chemie, staci,ze su ciste a vonaju tak jemne. Ale aspon na postelnu bielizen a tie ostatne veci ano.

grettka
13. júl 2010

na zaclony by sa vraj nemala pouzivat avivaz, vraj po nich zltnu.. ja davam na zaclony trosicku skrobu....
inak davam len na pulovre, aby neelektrizovali...

zuzana76
13. júl 2010

@grettka no to som nevedela, ale nemam ich vobec zlte 😕

matula1194
20. júl 2010

ja som teraz kupila silan biely sensitive a voni krasne a dlho velmi podobne ako lovela..ale ked mozem poradit aj tak nedam dospustit na avivaze a prasky kupovane v rakusku je to sto a jedno..aj ked kupis tam rovnaku znacku u nas vona je krajsia a veci omnoho omnoho dlhsie vonaju a ceny su porovnatelne u nas a aj lacnejsie.. 😉

murinka
20. júl 2010

baby,vyraba sa este CERVENY LENOR FLAMENCO?POUZIVATE HO NIEKTORA?ja ho cca posledny rok nikde nevidim ☹

malalusy
26. júl 2010

žlutej Lenor voní dlouho,hlavně na záclonách a s tím modrým inkoustem je to pravda. Namočit zaclony do stud. vody,ve který rozpustím pár kapek inkoustu.

bzuco
26. júl 2010

ja som si v sobotu kúpila na skúšku v hypernove aviváž pod ich značkou Albert - stála nejakých 70 centov / liter....a musím povedať, že celkom dobrá, ani aviváž wansou nie je zlá 🙂
mali kadejakú vône - aj ked už dosť popreberané, tak som si zobrala na skúšku čierny a som spokojná
lenor mi v poslednom čase prišiel veľmi "prevoňaný" 😒 ...nejako mi začala vadiť tá intenzívna a silná vôňa

cica13
26. júl 2010

@layka Softlan maju v Brucku v Mulleri 🙂

layka
4. aug 2010

@cica13 Dakujem 😉

mamba8157
22. sep 2010

haloo je tu niekto na avivaze tak ako ja??chcem poradit ..ja som na lenor biely ale chcem radu od softlanu 😎

mamba8157
22. sep 2010

@cica13 -vedela by si mi zohnat softlan?

cica13
22. sep 2010

@mamba8157 skus si tu objednat http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9034319&tab=6 ja si tam chodim nakupovat pre svoju potrebu, urcite by som to neposielala, tak vyskusaj u tej baby, co som ti link hodila 🙂

mamba8157
23. sep 2010

@cica13 dakujem ti...a ty ktoru farbu mas najradsej?teda vônu 😀

cica13
25. sep 2010

@mamba8157 ja Softlan nepouzivam, raz som ho mamine kupila, ja som verna Lenoru 🙂 🙂 dnes sme boli v tom Brucku, som si Lenor nakupila po 1,45€, Softlan mali po 2,15 ale tiez len tie dve vone, modry sa mi pacil, ale ten Vanilka-orchidea bol na mna veeelmi sladky...taky nemusim. Ja som velmi spokojna s Lenorom, dnes som si kupila ruzovy Lenor -krvava ceresna......super voni 🙂

mamba8157
27. sep 2010

no ja len biely lenor ten mne najviac vonia alebo tmavo modry neviem mne ten ruzovy moc nie...a pocula som o tych softlanoch tak chcela by som len biely a modry zohnat na skusku vraj su to nadherne vone tak ak zozeniem tak uvidim 🙂

maros16
21. okt 2010

cica , ahoj, soflan je aj v Blave v Dubravke , hlavne modry

trogir
22. okt 2010

Ahojte, viete mi poradit? Niektore uteraky mi po vyprani, pouziti avivaze a ususeni zacnu hned po prvom pouziti smrdiet. Je to taka "potuchnuta aroma". Ostatne pradlo krasne vonia, len tie uteraky...no fuj. Pritom pouzivam kvalitne a pomerne drahe frote osusky. Pradlo necham cez den preschnut vonku a v noci dosušam vo vnutri. Neviem, mam to vyvarit na 90 stupnov? Pokial mate niektora tatkuto skusenost a viete ako na to potesim sa.

marianka79
22. okt 2010

@trogir a nedávaš vela tej aviváže? skus dat menej