Akú aviváž a prášok používate, aby veci krásne voňali?

lulufon
15. jan 2008

Ake pouzivate?Ja Silan biely, a nic moc sa mi zdat. Ze vraj rakuske Quanto modre, krasne vonia, neda sa porovnat s kupovanym na Slovensku, tak nemate s tym nejaku skusenost???dikes

bzuco
10. júl 2009

aviváž z prádla viac vyprchá ked je sušené vonka...pokiaľ sa prádlo suší v izbe, aj aviváž je silnejšia...

katrin79
10. júl 2009

ahojte, ja pouzivam persil sensitiv a avivaz biely kuschelweich /to je myslim to iste ako coccollino/ len je to rakusky vyrobok, uzasna vona 😉

roasha
10. júl 2009

bzucinka,aj gel,aj prasok,na cierne,na biele,na farebne..."prasky" na to urcene

helka101
10. júl 2009

Roashi viem že ide aj o zmekčenie... ale ide aj o to ak to vyperem či z avivažou či bez a dam sušiť vonku, tak vôna je fuč, aj mäkkosť.. 😠 j auž neivem.. zavidím aj mamče, aj kamoškam, ked vytiahnu uterak a cely vonia, ten môj po tom ani nepaache..

Pimpulka, aviváže lejem nad risku, nedodržujem navod, bo som si myslela či viacej tym lepšie, ale asi to tak nieje 🙄

jakoubka
10. júl 2009

Já používám Ariel nebo Persil nebo mi teta vozí z Německa.Aviváž Silan(Aromatherapy),nebo bílý Sensitive anebo taktéž jakousi německou značku(název jsem zapomněla 😒 )

Milovala jem prát malýmu v Lovele,juj to vonělo 🙂

Aviváž přidávám i do vody s jarem,když vytírám podlahu,nádherně to osvěží byt 🙂 🙂 ,ale jen trochu.jinak podlaha místy klouže 😒

marianka1122
10. júl 2009

tak ja mam presne ten isty problem. jedine co mi zabralo je taky fialovy silan. neviem presne ako sa volal

lenkab81
10. júl 2009

ja pouzivam na biele pradlo prasok TIDE alpine fresh a ked dam do toho ten modry lenor (v starej flasi) je to nenormalna vona...mozem to "fetovat" milujem tu vonu.. Farebne a cierne periem s woolite pracimi gelmi a s tou avivazou to tiez krasne vonia. A tie gely su lepsie,lebo to farebne a cierne od prasku prasivie... si myslim.
A suhlasim ze ked dam pradlo susuit von,potom tak nevonia pekne,ale ked je vonku horuco a uschne sa mi tak do dvoch hodin,tak vtedy citim tu avivaz... No a tiez davam viac avivaze..ja davam vzdy vrchnak ako odmerku-takze tak jeden a pol.

grettka
10. júl 2009

inak, nechcem byt zla, ale pozor na to davkovanie avivaze...sesternica mala zalubu vo vonavej bielizni, a nakoniec si uhnala taku alegiu, z triciek ju svrbela pokozka a ked som zacitila intenzivnu vonu z jej veci, tak som sa jej spytala, ze kolko jej dava, povedala, ze tak 1,5-2 vrchnaky, tak som jej na to, ze je to privela, ze nech dodrziava to davkovanie. Okrem toho, bielizen moze posobit ako "mastna" na omak. A to "prasivenie" podla toho na akej bielizni, vacsina pripravkov, ci uz gelovych aleb praskovych obsahuje opticke zjasnovace a tie sposobuju to blednutie, preto je vhodne pouzivat prostriedky urcene na farebnu bielizen. A co sa tyka napriklad sednutia spodnej bielizne, pokial je z materialov s primesou lycry, tak na sednuti a vytahovani sa ma vinu prave avivaz.

martina46
11. júl 2009

Pomôžte prosím, stala sa mi taká vec, že po osušení manželových tričiek ostane na golieroch taký smrad, ako stará handra, neviem, či som to dobre napísala. Ale je to iba na golieroch tričiek - polokošieľ, kde je ten golier z takého hrubšieho materiálu. Keď suším dnu, vždy vetram pri dokorán otvorenom okne. Už som skúsila aj zvýšiť množstvo prášku, vyskúšala som woolite ružový, z toho mi vždy všetko až príliš vôňalo na môj vkus. Bojím sa, že pomôže iba oprať na 60, čo ale pri tričkách neviem neviem ☹
Manžela napadlo, či to nie je tým, že tričká suším zavesené dole hlavou, že to potom v dolnej časti, práve kde je golier, dlhšie schne, no neviem. Uteráky mi schnú ešte dlhšie a nič im nie je. Zacalo to robiť nedávno. Nič som nezmenila.

soanpe
11. júl 2009

apon, drogerii a prací prostředky, pleny zásadně Německo 😎

mima1
11. júl 2009

martina46 toto sa stalo uz aj mne a neviem od coho to je. mne to robia tiez niektore tricka. potom sa to neda ani dat na seba musim to oprat druhy raz. nechapem to tiez.

bzuco
11. júl 2009

mne MM hundre, že jedny rifle mu aj po opratí "smrdia"....a pritom dávam rovnaký prášok a ešte dokonca aj aviváž...ked mu ich periem s ostatnými riflami, všetky sú vraj voňavé, len tie 1ny ani za toho... 😅 ...proste mu smrdia...nerozumiem tomu

soanpe
11. júl 2009

holky, je to nekvalitním zrpacováním materialu 😉

monkula
11. júl 2009

martina, veru, TM má pravdu... tá voda, steká do goliera a tam to pomalšie schne.... skús otočiť... 😉

bzuco
12. júl 2009

soanpe....hlavná vec, že stáli 1500,-...nabudúce kupujeme v tescu za 600,- 😅 😅 😅

martina46
12. júl 2009

Dievčatá, ďakujem za radu. Najprv to ale musím oprat v nejakej kyseline, potom už normálne, lebo tu len otočenie v tomto štádiu zamorenia nevyrieši. Nemáte ešte nejaký tip na takú kyselinu, jednorazové odpáchnutie?
No s tou nekvalitou spracovania neviem... sú to práve dosť kvalitné tričká ☹

aponchie
12. júl 2009

a bavi nekoho pradlo tak vseobecne?jako veseni pradla,zehleni skladani?me desne 😀

monkula
12. júl 2009

aponchie, mňa..... ja milujem žehlenie 😵 😵 keDˇsa tá kopa pokrčeného zmení na krásne úhľadné komíniky... 😵 😵

ael teraz ma strašne trápi, že bývame v bytovke a nemám balkón a nemám kde sušiť prádlo, tak suším len vnútria to nie je také voňavé.... ☹ ☹

aponchie
12. júl 2009

taky nemam balkon ..nejlepsi je zahrada na vesnici jak je ta travicka vonava a pradlo schne venku nebo na trave to je boziii 😵 ja taky rada zehlim..chci novou lepsi zehlicku 😝 mam tefal a je na prd..davas i vuni do pradla ?ja jo mydla jeste takove ty Sote mink a tak to mi hrozne voni

monkula
12. júl 2009

jj, záhrada na dedine... 😵 😵 ja som vyrastala na vesnici, a to fakt nemalo chybu... keĎ sme pokosili trávu a tá vôňa, keď schla.... 😵 😵
ja mám novú žehličku, Philips, je perfektná... 😵
sote mink, to nepoznám..... 😕 ja väčšinou dávam na vatový tampónik môj obľúbený parfém a to postrkám medzi svoje veci..a keĎ otvorím skriňu, tak hneď zacítim svoj Diesel 😝
ale mám skriňu spoločnú s MM, tak jemus a to veľmi nepáči 😀
ale medzi uteráky som zvykla dávať malé mydielka a MM straašne hromžil, keĎ si vytiahol uterák a na hlavu mu spadlo zopár mydiel 😀 😅

peppapig
12. júl 2009

Caute babule, ja mam na prani, ktery se dava primo do pracky, avivaz jsem driv milovala a ted jsem si nejak odvykla, kdyz mi asi pred 4mi mesici dosla 😀 . Dneska me dosel i ten praci gel, tak jsem vyhrabala praci prasek, otevru tu 'nasypku' na pracce a uplne cele plesnive, hruuuuza. Tak jsem to vytahla, vydrhla, ale do toho otvoru v prace se rukou ani kartackem moc nedostanu, tak je to stale cerne. Myslite, ze by se to dalo nejak vycistit (nejaky pripravek)? Ono je to logicke, ze to asi zacne plesnivet, kdyz se to nepouziva, je tam vlhko z pracky a mala mi to stale zavira 😒

aponchie
12. júl 2009

ja tu nasypku obcas vemu vythanu a dam do lavorku s vodou anebo vytrikam bilej bref ve spreji nebo savo proti plisnim,ale delam to co mesic tudiz to moc zaspinene nemam,ale taky jsem to prvne drhla karatackem a prace na pul dne 😝

lenkab81
12. júl 2009

no na tie tricka co smrdia..podla mna to preto ked je teraz teplo,to kysne. Nam sa minule susilo v pracovni pradlo uz 3.den...a smrdelo to,vsetko som musela este raz vyprat. Teraz ked byva tak dusno radsej susim vonku...len treba striehnut,nech to nezmokne 😵

a na tu pliesen v nadrzkach by som poradila sodu Luxon (v takych mensich modrych sackoch to dostat kupit aj v coop jednota napr. a stoji to 1 €),je to aj na konvice, na zehlicky a na pracky..je tam navod. Ja som trochu toho nasypala aj do nadrzky,zaliala som to horucou vodou,nechala posobit. a kedze sa to neda nijak vyliat, potom som zapla praci program bud na 60 alebo 90-ku a nechala bezat prazdnu pracku,to sa vyplavi. Odstranuje to vlastne aj vodny kamen.. A najblizsie potom ked pojdes prat,hod nieco biele,alebo periny ci uteraky ...take na 60 stupnov.

peppapig
12. júl 2009

holky diky za radu, urcite na to zkusim neco najit, plisen nenavidiiiiiiim 😠 😠

tittika
12. júl 2009

ahojte 🙂

aj mne sa uz stalo ze mikina smrdela a mamka mi poradila aby som ju nechala par hodin namocenu v octovej vode a potom zas vyprala a bolo OK 😉 to nie je koly nekvalitnym materialom ale pomalemu suseniu 😎

ten ocot po preprani vobec nebude citit alebo ked aj, tak to vyprcha 😵

jarka007
12. júl 2009

Na pranie sliz a pridavam este specialny avivaz pre susicku-jasmin (asi len stvrtinku vrchnaka) . Ak ide pradlo do susicky, nemoze ist avivaz, tak som rada, ze je konecne na trhu 🙂. A potom susim v susicke a pradlo je straasne makke a vonave. Ziadna avivaz sa nevyrovna susicke ;).

peppapig
12. júl 2009

jarka, proc nemuze jit do susicky pradlo prane s avivazi?

jarka007
12. júl 2009

To nam hovorili, ked sme ju kupovali. Ze avivaz zanechava na pradle nejaky film (proste zostavaju nejake zvysky), ktory sa potom pri suseni v susicke prenasa do bubna a zanasa ho. Takto sa vraj skor pokazi. Preto som odvtedy ako sme ju kupili avivaz uz ani nekupovala. Az nedavno som konecne objavila avivaz pre susicky. Vraj je to nejako specialne robene, ze sa ten film, teda tie avysky uvolnuju pri teple susicky.

peppapig
12. júl 2009

jarka diky, vubec by me to nenapadlo. Ja mam pracku se susickou, ale susicku pouzivam jen, kdyz musim. Ted mi ve vetriku plapola uz treti vyprana varka 🙂

jarka007
12. júl 2009

Ja uz ani inak nesusim 😉 . My nemozeme dat pradlo vonku, lebo sused fajci ☹ a mame na zahrade stromy, ktore my vzdy zasrali pradlo tak, ze som ho mala zlte. A pradlo mi skor potom smrdelo a vobec nevonalo ☹ .