Akú digitálnu kameru kúpiť?

sue
29. aug 2007

Ahojte, nepodarilo sa mi nájsť takúto, alebo podobnú tému, takže zakladám novú...
Zvažujeme kúpu digikamery, ale absolútne nemáme prehľad o tom, akú značku, čo by mala mať, čomu sa pri nákupe vyvarovať, aké by mala mať parametre a podobne...
Podotýkam, že sa jedná o "rodinnú" kameru, takže nepotrebujem absolútnu špičku, "delo", len niečo čo zveční všetko "prvé" v živote nášho drobčeka...
Ďakujeme krásne 🙂

kotenko
20. dec 2008

boze, ako vam zavidim 😉 u nas ju nikde nemaju... ach joooo 😢 a sanca ze ju budeme mat do Vianoc doma je minimalna...

kotenko
20. dec 2008

Ozaj a ked ju kupite, tak daj vediet ako ste s nou spokojni. trosku mimo reci, ale aky program pouzivate na strihanie videa?

mirka414
20. dec 2008

kotenko to som este neskusala,ale v notbuku mam vistu a MOvi boze nenapadne ma ako sa to vola..to chcem len teraz skusit.

kotenko
20. dec 2008

ahaa, tak kazdopadnenapis, ako si psokojna s kamerou...

mirka414
20. dec 2008

jasne ze napisem,ale az 24.lebo musim cakat do vecera na Jeziska pod stromcekom.

kotenko
20. dec 2008

ahaa, super, tak 25.12. daj vediet aka je, aky obraz, proste celkovo ake mas z nej dojmy 😉

mirka414
20. dec 2008

jasne,asi si vsetko zopakujeme,rozbalovanie darcekou a vianoce,aby som to nahrala 😀 😀 .ale nie bude stacit zatial aj kratke video cez fotoaparat a fotky.

kotenko
20. dec 2008

kameru ako prvu rozbalte a potom rychlo zapnut a nahravat 😉
a baterku daj formatovat uz den vopred, radsej 😀

mirka414
20. dec 2008

kotenko nemozem,ako poznam mojho kameru dostanem az poslednu,lebo by som uz nic ine ani nevnimala...

kotenko
20. dec 2008

ahaa, to chapem... chi chi, tak prijemne sviatky zelam

mirka414
20. dec 2008

kotenko aj ja vam,aj ked....je mi strasne luto tvojej malinkej,a neviem ako ti mam zazelat aby to neznelo hlupo ☹ stastne vianocne sviatky.

kotenko
20. dec 2008

mas IP

mirka414
21. dec 2008

kotenko skus tu ju maju zevraaj na sklade http://www.pixmania.sk/sk/sk/805792/art/panason...

kotenko
21. dec 2008

Viem, vdaka, ale pixmanii trva 14 dni, kym dopravia tovar, pretoze oni nie su slovenska firma, ale sidlia vo Gfrancuzsku. 😠 😠 😠
Ale volali sme do Datartu, sice ju uz na centralnom kslade nemaju, ale maju ju na predajniach, tak sa vytesujeme, asi zajtra po nu ideme - dufam...

mirka414
21. dec 2008

A ja som sa asi dotesila ☹ u nas stoji tato kamera cez 9oofrankou co je asi 18tisic a to sa my zda vela 😖 este musim mrknut v nemecku tam je elektronika lacnejsia a asi este chvilku pockam a nasporim si a zvysok doplati manzel,alebo kupime tu na SK.

kotenko
21. dec 2008

no to je sila, u nas je ta kamera o 7 tisic lacnejsia ako u vas. to je predrazenie teda

mirka414
21. dec 2008

ved to doteraz som tu nakupila vzdy elektroniku este lacnejsiu ako svade inde,nieco mi na tom nesedi,uvidim do pondelka,ked manzel pojde pre nu...alebo pre nejaku inu a mna budu zasa slaky triafat,ako ked mi bol kupovat leptop,to si mala vidiet co mi kupil,haraburdu skoro za 25tisic,nastastie sa dala vratit a ja som si kupila o polovicu lacnejsi a podla mojho gusta.to je cely moj manzel,vsetko hr,hr a potom ja musim nadavat 😀 a reklamovat...

emjee
21. dec 2008

mirka414 • 1d • Včera o 19:59
co viem je rozdelenie do skupin:
na male kazetky
na memoristik
na male dvd cko (neviem ako sa to presne vola)
chcela by som poradit,kedze mi dnes moja stara kamera sony totalne odisla aky tip by bol najlepsi na kupu pre zaciatocnicku?potrebovala by som,aby sa zaznam dal aj upravovat cez Pc.poradite,alebo ake typy mate vy?

petka_s • 40tt • Včera o 20:48
ahoj mirka,
tak poprosila som mojho draheho,nech ti poradi,
tak ti o chvilku poslem co povedal

mirka414 • 1d • Včera o 21:12
jej dakujem tato stranka je super najdu sa tu experti na vsetko a hlavne vela ochotnych ludi.

mirka414 • 1d • Včera o 21:32
ty uz mas kameru?ja mam vsetko s nemocnice nahrate je to super,teraz po dvoch rokoch pozerat spetne aka bola malinka aka bola drobnucka.je to super investicia a darcek pre dieta na neskor.

kotenko • snž • Včera o 21:32
urcite ja osobne by som si zvolila Mini dv. super archivacia v nekomprimovanej kvalite, ked si to stiahnes do PC, tak mozes v pohode upravovat a mini dv archivovat, ked postupi digitalizacia, mozes si mini dv neskor napalit na blue-ray disky...
aj my si ideme teraz kupovat kameru, lebo nam tiez teraz dosla a tiez Sony A urcite to bude 3 ccd kamera na mini dv...

kotenko • snž • Včera o 21:33
inak tato tema tu uz je, zrovna dnes som do nej prispievala:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

petka_s • 40tt • Včera o 21:35
no my mame momentalne taku staru,ja sa do takych veci nevyznam,to
vsetko doidno ma na starosti u nas...
a to vazne?si mala nahrany porod?ja neviem ci by som to urobila,skor foto malickej,ale ja
by som sa hambila pozovat...

mirka414 • 1d • Včera o 21:41
petka-s porod nie,ale potom vsetko neskor ano,prve kupanie,papkanie,dni na izbicke...

mirka414
22. dec 2008

no moj isiel zrovna kupit kameru,som zvedava co donesie... 😠

aponchie
22. dec 2008

mame vsecko od Panasonicu v elektronice a nikdy zadnej problem!! 🙂

mirka414
22. dec 2008

jupiii a ja uz jednu mam 😵 😵 nakoniec sa manzel nastval a dal mi peniazky,vzal dcerku von a ja bezala na nakupy...uz sa nabija baterka a potom ideme na to...

kotenko
22. dec 2008

Ahoj, no tak to je super a aku ste si nakoniec kupili? My sme dnes boli u nas v malom elektre a na nase pocudovanie maju kameru na sklad,e ze ju zajtra dovezu a mame ju este aj o 1.000sk lacnejsie, ako v Datarte. hm, sila. tak uz sa na nu tesime.. len sme v tej rychlosti este zabudli doobjednat nahradnu baterku aj s vyssim vykonom, co uz, doobjedname zajtra 😉
tak zelam prijemne kamerovanie

mirka414
22. dec 2008

ja mam trosku iny typ je to panasonic NV-GS320EK-S.este musim pohladat ceske menu a kupit sd kartu a tiez som dostala k nej plus rocnu zaruku,takze mam 2rocnu.a tiez tam bol cenovy skok asi o 2ooosk lacnejsia,lebo to bol posledny kus a k novemu roku sa chceli zbavit veci s predajni...juj to ma nenapadlo,kupit aj do rezervy baterku.

kotenko
22. dec 2008

Aaale, tak ste nakoniec skoncili pri inom type? a smiem vediet preco? Gratulujem ku kupe - zabookovaniu a nech sluzi tak, ako ma...

bramburka
22. dec 2008

ja mam kameru Canon DC 201, no zvažte také v jakém formátu to leze, nám bud v DVD formátu - VOB nebo v VRO dformátu. Ani jeden nelze načíst do stříhacích programl, což je docela problem, musi se to nejprv prevest na MPG a to na ukor kvality, takze jsem pekne nastvana.

kotenko
22. dec 2008

a preco si nestiahneme priamo pri prehravani zaznamu do strihacieho programu? mam skusenosti jedine z VOBkom, ale z nahravanim z rekordera, v tom pripade strihame v Nero-vi, tam sa ta kvalita straca najmenej.

bramburka
22. dec 2008

Kotenko, ted ti nerozumim, pouzivam Adobe Premiere, muzes mi to lepe popsat, dekuji

kotenko
22. dec 2008

co konkretne?
netusim, ako sa z adobe pracuje, my pouzivame Pinnacle 10 (alebo 12?) a to si zapojime kameru do PC, pustime PLAY a v programe pustime nahravanie a tym padom nahravame zaznam do PC. a pinnacle si to samo uklada do MPG, ja v tom softe potom striham, vyexportujem to a hodim na DVD.
ale je pravda, ze mame kameru na MiniDv kazetky, ale v tom by podla mna nemal byt problem

aponchie
22. dec 2008

mirka takze mas Panasonic nakonec? 🙂 jestli jo tak gratuluji pac tuk tuk naprosta dokonalost ve vsech smerech... 😵 btw koupili jsme dvd player pred par lety od Panasoniku a ja do tydne ztratila zarucak a veskere papiry od nej a uz ho amme 4roky a nic se s nim nestalo nikdy... 😲

mirka414
22. dec 2008

kotenko nie pri inom type,ale ine odlisnosti,je to trosku starsi typ od tej tvojej,ale tu vo svajciarsku som dostala skratka len pod tymto cislom...aponchoe panasonik mam prvy x tak dufam,ze viac vydrzi ako sony co som kupila pred tromi rokmi a teraz zo dna na den odisla..