Akú digitálnu kameru kúpiť?

sue
29. aug 2007

Ahojte, nepodarilo sa mi nájsť takúto, alebo podobnú tému, takže zakladám novú...
Zvažujeme kúpu digikamery, ale absolútne nemáme prehľad o tom, akú značku, čo by mala mať, čomu sa pri nákupe vyvarovať, aké by mala mať parametre a podobne...
Podotýkam, že sa jedná o "rodinnú" kameru, takže nepotrebujem absolútnu špičku, "delo", len niečo čo zveční všetko "prvé" v živote nášho drobčeka...
Ďakujeme krásne 🙂

hanka274
29. aug 2007

sue, dnes som si vsimla, ze cakas chlapceka, teda presne chlapceka...tak blahozelam....vela zdravicka!

a stastnu ruku pri kupe kamery...

eva4444
29. aug 2007

my mame JVC s harddiskom, ma vyhodu ze uz nemusis dokupovat cd-cka, ani ine media. da sa tam vlozit este aj externa karta, ale tu nepouzivame. ten harddisk vydrzi na ca 9 hodin filmu pri najvyssom rozliseni. ma aj fotak, ale to ma asi kazda.
v prvom rade si urci ci chces s HDD alebo na externe medium. vsetko ma + aj -. potom kvalitu rozlisenia aku chces, a hlavne kolko ste ochotni za nu vyvalit. a zuzi sa okruh na par kamier 😉
este si vsimaj ako dlho vydrzi baterka, pretoze darmo mate napr. HDD na 9 hodin, ked kameru treba kazdu polhodku nabit.
zelam vela zdaru a stastnu ruku pri volbe 😉

sue
autor
29. aug 2007

Evi, asi sa spýtam ako debil, ale HDD je čo? Externé médium čo?

eva4444
29. aug 2007

HDD= harddisk - proste tocis a ides pokial mas plac. my mame tusim 40 giga, ale su aj vacsie, lenze uz dost velmi drahe..
externe medium = moze byt CD-cko, alebo vselijake tie karty co sa pouzivaju aj do fotakov sd, compact flash, atd.. nevyhoda ze maju mensiu kapacitu - menej na ne ulozis, a nahoda je svina ze ano ked sa deculo konecne usmeje tak dojde miesto 😅

emjee
29. aug 2007

hdd bude asi harddisk 😉 externe medium bude paska alebo priamo cd ci dvd

eva4444
29. aug 2007

inac tie CD-cka (su asi polovicne oproti 'normalnym') stoja jeden kus ca 2 Euro a viac..neviem, kolko sa na ne zmesti, ale po case sa podla mna dostane clovek tak ci tak na cenu kamery s harddiskom (tie su podla nasho prieskumu drahsie ako tie na CD-cka)

mirka414
29. aug 2007

ja verim znacke sony mam aj digifotak a ajkameru sice starsiu na kazety no nemam ziaden problem.gratulujem k chlapcekovi.to bude krasny zaciatok roka 😉

sue
autor
29. aug 2007

Ďakujem 😀
...ale raďte kočky viac, čakala som niečo konkrétnejšie 😀 (najlepšie aj link na konkrétny typ...)
(a investovať nechceme nejak strašne moc, lebo na to ani nemáme 😔 )

bihan
29. aug 2007

Chceš link? máš ho mať! 😀 😀 😀
http://www.pixmania.sk/sk/sk/183388/art/sony/ka...
My máme doma túto na mini DVD-čka, na jedno DVD nahráš 30 minút filmu - dajú sa kúpiť aj obojstranné presisovateľné DVD, ale treba dávať pozor na manipuláciu... baterka vydrží na cca hodinu fimovania (máme jednu zásobnú 😉)...
Kamerka je super ľahká, night-shotom (málo využívaný, lebo je to ako infračervené svetlo - vidieť v tme, ale samozrejme žiadne farby 😅), easy-mode, aby si nemusela nastavovať parametre, dotykový displej... robí to síce aj foto, ale v mizernej kvalite... čo sa týka kvality fimlu, úplná spokojnosť 😀

naty21
25. okt 2008

Ahojte. Ako dobre, že tu je táto téma. Chceme si kúpiť na vianoce kameru s hdd, ale zvažujeme aku značku. Mala by to byť kamera na domáce použitie, nie nejakú drahú, ale dobrú. Mohli by ste mi poradiť? díky.

ankam
25. okt 2008

ahojte my mame tuto
http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-DCR-D...
sme maximalne spokojni.......... 😉
aj ked sme predtym mali troska inu tiez na mini dvd a ta nam odisla a chyba bola vo vyrobe 😒 no a nedala sa ani opravit a to mala 2roky-teda naklady na opravu boli take vysoke ze sme si za to kupili novuuuuu a staru ma mala na hranie 😀 😀 😀 ale aspon baterka nam posluzi zo starej do novej 😀

nobody
25. okt 2008

sue, kolik chceš do toho dát peněz? To je asi priorita ... a pak bych možná věděl 😉
jinak k těm značkám .. nej asi Canon a Sony .... Nikon bohužel do kamer nezasahuje ... ale určitě nejlepší procesory v kamerách má Canon
taky záleží, jestli chceš kameru s harddiskem (kde se ti ukládají videa ... něco jako vnitřní pameťová karta jednoduše řečenoú, anebo na DVD (přímo záznam na DVD) .. těch možností je dost

sice jsem "odpůrcem" Canonu (teda ve foto ... protože jsou konkurencí Nikonu 😀 😀 ) .. ale Canon je ve videu jasný .. pokud bys chtěla vybírat podle značky

nobody
25. okt 2008

jo a pokud nespěcháte nějak, tak koncem ledna/ začátkem února je elektronika nejlevnější z celýho roku 🙂 jen malá připomínka

emjee
26. okt 2008

nobody obcas treba kuknut aj kedy sa uzivatelka na danu vec pytala 😉

roasha
26. okt 2008

aj ja som si to vsimla..............ale snaha sa ceni.... 😀 😀

adrioska
26. okt 2008

Ale Naty21 nacala tuto temu, tak mozno sa jej zisla Nobodyho odpoved...aj ked on reagoval na Sue...ja si tiez niekedy neskoro vsimnem datumy...najma ked sa tema javi ako nova... 😉

naty21
26. okt 2008

tak, tak ja si cením každú odpoveď 🙂 Budem rada, ak mi ešte niekto poradí. My rozmýšlame o značke Sony 😉

kotenko
26. okt 2008

Ahojte, urcite doporucujem znacku Sony z objektivom Carl Zeiss Vario-Sonnar T... a ci hdd, mini dv alebo ine.. to zavisi od toho, kolko chcete vrazit do kamery a do jej buduceho dokupovania prislusenstva. ja osobne preferujem mini dv-cky, jedna kazetka - 1 hodinka, sp rezim. na kazdu kazetku si napisem co je na nej nahrate a mam pokojs dalsim archivovanim. potom si to prepiseme na dvd-cko a je to. mame zalohu, ako to ja hovorim. akurat rozmyslame nad kupou novej kamery, takze to bude sony, 3 cipova... teraz to slo dole cenovo, 3 cipova stoji uz okolo 15-20 tisic a pred 3 rokmi som za taku cenu kupila "prditko" kameru. takze tak... do archivacie vrazim dost penazi, lebo jedine co ti ostane su dvd a fotky a spomienky... a tie sa rychlo vytratia.. raz za cas treba kameru cistit, netusim ako sa cisti kamera s hdd, ale na mini dv je to jednoduche, kupis cistiacu kazetu a das ju tam klasicky prehrat.

nobody
26. okt 2008

já reagoval na obě 😀 😉

nobody
26. okt 2008

emjee ..no teď se dívám na datum 😀

nobody
26. okt 2008

naty, a který typ od Sony? Anebo jen zatím berete značku?

naty21
26. okt 2008

Pozerali sme Sony SR32, SR190. Ale iba na nete, v skutočnosti sme ich ešte nevideli 😉

naty21
26. okt 2008

...nemáte niekto s tými typmi skúsenosti?

kotenko, čo to znamená, že 3 čipova? možes mi poradit konkrétny model?

nobody
26. okt 2008

naty .. čip pro každou složku ... tj RGB ... takže je citlivější ... o něco 😀

kotenko
26. okt 2008

trojcip je nieco medzi domacou kamerou a poloprofi.. ma krajsi obraz a veeeela zacinajucich kameramanov na tom fici... je to lacny variant poloprofesionalnej...

kotenko
20. dec 2008

Tak, uz sme si vybrali kameru.. teda nie sme pre nu na 100% rozhodnuti, preto by som bola rada, ak by ste mi napisali vase referencie na tuto kameru Panasonic nv - gs 330 (dufam, ze nevadi, ked hodim link):
http://www.datart.sk/katalog/Digitalna-videokam...

kamera je planovana na domace pouzivanie, mini dv MUSI byt, nech mame niekde "zalohu". rozhodovali sme sa aj medzi SONY kamerami, ale najlacnejsiu som nasla tusim po 18 tisic 3ccd.
radi by sme si ju kupili teraz do Vianoc

mirka414
20. dec 2008

kotenko neuvris,ale zrovna tuto som si vybrala aj ja 😵 😵 ...

kotenko
20. dec 2008

a odkial ju budete brat? lebo zrovna ju pozerame vsade na internete a nikde ju nemaju na sklade!!! A my by sme ju radi mali uz na Viaboce, aby sme mohli kamerovat a taaaaak

kotenko
20. dec 2008

a podla coho ste sa rozhodli pre tuto kameru?

mirka414
20. dec 2008

podla popisu a akurat ju maju u nas vo svajciarsku na predajni.nebudem mojho vsade nahanat a odporucil ju aj predajca.