Akú digitálnu kameru kúpiť?

sue
29. aug 2007

Ahojte, nepodarilo sa mi nájsť takúto, alebo podobnú tému, takže zakladám novú...
Zvažujeme kúpu digikamery, ale absolútne nemáme prehľad o tom, akú značku, čo by mala mať, čomu sa pri nákupe vyvarovať, aké by mala mať parametre a podobne...
Podotýkam, že sa jedná o "rodinnú" kameru, takže nepotrebujem absolútnu špičku, "delo", len niečo čo zveční všetko "prvé" v živote nášho drobčeka...
Ďakujeme krásne 🙂

mirka414
22. dec 2008

este mi poradte co robit,ak je to cdcko pre windovs XP a ja mam vistu??

bramburka
22. dec 2008

Aha, Kotenko, v tom je problem, my mame kameru na DVD, tz. nejde pripojit do PC, ale nahraje se to z ní jak jsem psala do VOB nebo VRO souboru, ten však nejde naimportovat ani do pinnaclu ani do adobe ani nikam, musi se to prevadet do mpg nebo avi, coz jsem porad nejak neprisla na to jak.

kotenko
22. dec 2008

Mirka, skus si vygooglit vasu kameru - teda presne cislo a plus nazov a plus skus napisat instalacne cd pre Vistu, mozno to niekde bude na forach upnute.
laicky priklad:
panasonic XYZ 123456 for windovs vista cd/dvd a ak mate vytvoreny premium ucet na rapide, tak mozes do google pripisat "rapidshare.com/files"

ja takto vela krat najdem to, co hladam...

Bramburka - spytam sa draheho aky program pouziva na prekonvertovanie VOB-ka, dam ti odpoved ked s nim budem, o cca 23h

kotenko
22. dec 2008

no skusala som daco vygooglit, bohuzial sa mi nic nepodarilo, prepac, Mirka

kotenko
22. dec 2008

tak, ten program na konvertovanie: Dvd Pean a stiahni tu:

http://rapidshare.com/files/119189677/07_DVDPea...

mirka414
23. dec 2008

kotenko nevadi pisala som do panasonicu co a ako mam robit.dakujem aj snaha sa ceni 😵

kotenko
23. dec 2008

dufam, ze ti budu vediet poradit, my mame tiez Vistu. A naco vlastne potrebujes instalaciu k PC?

mirka414
23. dec 2008

kotenko zrovna mi poslali nejaky link ku viste..ale neviem sa stoho vysomarit.chcem si pomocou Nera ten zrovna stahujem do pc napalovat s kazety na dcdcko.

kotenko
23. dec 2008

ahaa, tak to rozumiem. tak to ano. my si to nahravame pomocou dvd rekordera a tak to dame na Dvd-cko.
Ozaj, a aka je kamera? ake mas z nej prve dojmy? Nam maju zavolat ze kedy pride kamera, tak netrpezlivo cakame 😅

mirka414
23. dec 2008

kotenko kamera je super,lahucka dobre sa drzi a aj obsluhuje.pockaj ako mam postupovat ked to chcem nahrat cez dvdcko?a ake disky mam pouzit??

kotenko
23. dec 2008

zalezi ake dvd ti berie rekorder. my mame samsung a ten berie tusim vsetko, aj plus-ko, aj minus-ko a aj rw. zasadne pouzvame minus-ka dvd-cka, neviem preco, ale zdaju sa nam byt kvalitnejsie a viac spolahlive, ako plus-ka. no a postupujeme tak, ze si kablom pripojime kameru k dvd rekorderu a podla manuala postupujeme dalej pri nahravani. teda iba inicializujeme dvd-cko a zacneme nahravat. a je to 😉
my mame presne tento recorder:
http://www.datart.sk/katalog/DVD-rekorder-s-HDD...

kotenko
23. dec 2008

inak to som velmi rada, ze si s kamerou spokojna. kvalita obrazu je dobra? neseka?

mirka414
23. dec 2008

kvalita obrazu je super,nic neseka a je nadherny cisty displej.este si musim zvyknut na ovladanie,predtym som mala dotykovy displej a teraz pomocou kurzora...

kotenko
23. dec 2008

no, tak my kameru nemame, lebo kurier ju niekde stratil. ale majitel nam slubil, ze zajtra ju budeme mat naisto (to ja dufam)... tak som sklamana, chcela som uz kamerovat pripravy a taaaaak. co uz...

som rada, ze ste spokojni s kamerou, nech vam dlho sluzi...

mirka414
23. dec 2008

kotenko ja musim este mrknut na dvd.pochopila som ta spravne?staci kablom prepojit dvdcko a kameru a spustit start a s kazetky sa mi to nahra na dvd?

kotenko
23. dec 2008

no neviem aky mate rekorder, ale v skratke by to tak malo byt.
ale musite mat REKORDER, nie prehravac.
pokial vas rekorder vyzaduje inicializaciu disku, tak sprav to ako prve, az potom zapajaj kameru k rekorderu. este si to musis naladit na akom programe to mate... my si na vsetkych rekorderoch nechavame "AV"-cko... hm... co este.. spytaj sa... hadam vsetko...

kotenko
23. dec 2008

este som zabudla, na rekorderi si nadstav rezim, ci to chces mat na sp, lp, alebo ako sa ti da, neviem ake rezimi ponuka vas rekorder... hm.... co este......

mirka414
23. dec 2008

co je to sp,lP?

kotenko
23. dec 2008

to je rezim nahravania, u kazdeho rekordera je to individualne, napisem ti, ake rezimi ma nas rekorder:
HQ
60 minút – 9,72 Mbit/s

HSP
120 minút – 7,14 Mbit/s

SP
Štandardná kvalita v ktorej sa distribuujú originál filmy na DVD
120 minút – 5,07 Mbit/s

LSP
150 minút – 4,03 Mbit/s

LP
Často používaná pri 240 min VHS.
240 minút – 3,38 Mbit/s

SLP
360 minút – 2,54 Mbit/s

EP
480 minút – 1,81 Mbit/s

mirka414
24. dec 2008

kotenko prisla uz kamera?ja to skusim nahrat cez video a na videokazetu...

kotenko
24. dec 2008

ahoj, kamera prisla, sme s nou zatial spokojny, ozvem sa vecer alebo zajtra rano "po vsetkom". Pa a stastne a vesele zelam

mirka414
25. dec 2008

kotenko ja som nadmieru spokojna,je to super kamera zachytila aj dcerkin pohyb na smyklavke a ma krasny jasny obraz...

bramburka
25. dec 2008

Kotenka, ted jsem se všimla, díky za odkaz, my používáme SUper, docela to funguje, ale trva to strasne dlouho, ale hlavne ze to jde. A konvertujete ty VOBka na avi nebo mpg? diky

mirka414
28. dec 2008

kotenko ako pokracujete?tu je ten link na vistu,ale zatial sa stoho neviem vysomarit 😠
http://panasonic.jp/support/global/cz/soft/down...

simi.w
29. jan 2009

Ahoj holky,potřebovala bych radu,chtěli bychom si koupit kameru,ale vůbec se v tom nevyznám,cena by měla být do desetitisíc. Máme v úmyslu ji používat na domácí video,takže to nemusí být nějaká super,stačí nám natáčet vzpomínky na našeho prcka. Můžete poradit,případně hodit odkaz. díky

mirka414
29. jan 2009

simi.w ja som spokojna nadmieru s mojou,je super.link mas hore od kotenko aj ona ju ma 😵

babatko88
29. jan 2009

nič proti, len sa zapájam, tak na tu nezabite 😎 my sme kúpili tiež digi a po dovolenke sme boli radi, že sme ju predali

simi.w
29. jan 2009

mirka,na tom linku už se kamera nenachází,můžeš hodit jiný?

simi.w
29. jan 2009

babatko,proč jste nebyli spokojeni?

kotenko
29. jan 2009

simi.w, tu je nasa kamera, ja a Mirka mame skoro rovnaku:
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_videokamery-min...

aj my sme s nou spokojni, ma krasne farby, akurat, ze ma akoby "duchov" v obraze, ale to je asi tunerom sposobene - teda kablom... ci ako sa mam spravne vyjadrit... a ze mame rekorder inej znacky ako kamera.. vraj to vela robi, hmm, no ja neviem