Akú digitálnu kameru kúpiť?

sue
29. aug 2007

Ahojte, nepodarilo sa mi nájsť takúto, alebo podobnú tému, takže zakladám novú...
Zvažujeme kúpu digikamery, ale absolútne nemáme prehľad o tom, akú značku, čo by mala mať, čomu sa pri nákupe vyvarovať, aké by mala mať parametre a podobne...
Podotýkam, že sa jedná o "rodinnú" kameru, takže nepotrebujem absolútnu špičku, "delo", len niečo čo zveční všetko "prvé" v živote nášho drobčeka...
Ďakujeme krásne 🙂

simi.w
2. feb 2009

kotenko, děkuji 🙂 , něco vybereme.

zuz11
3. mar 2009

anickaajanko • 1d • Včera o 18:39
Ahojte, chcela by som kupit kameru, nie drahu. Len na natacanie maleho. Nevyznam sa do toho ale skratka chcem aby to malo kabel do pocitaca aby som si to sama vedela napalit na DVD ako to mam hladat na nete? Ake parametre? MiniDVD? Alebo ako? Je lepsie na tu SD kartu? Predavaju k tym kameram aj citacky, pokial mam v pocitaci citacku kariet nepotrebujem tu, ci ano?

Dakujem

bibula • 2d • Včera o 19:02
no okoo 22 pride mucinko ,tak ti ho sem pustim,budes mat celu prednasku-on stym robi,takze sa vyzna a navyse si potrpi na kvalitu.... 🙂

anickaajanko • 1d • Včera o 19:05
jej dik bibulka
len kvalitu za rozumnu cenu z materskej sa mi moc neda roztahovat si zlata budem cakat

mirka414 • 1d • Včera o 19:26
ahoj tato tema tu uz je a aj super rady a linky,skusim ju pohladat.

bibula • 2d • Včera o 22:23
Odporúčam kameru so záznamom na SD kartu.Údržba je jednoduchá a menej náchylná na poruchy,pretože sa tam nič neotáča a nehýbe.Kvalitu videa určí vždy kompresia v PC,čiže až výsledné softwérové spracovanie.Každá kamera sa sá prepojiť s TV,takže je možné hneď po zázname pozerať video v TV.Záznam rýchlo vyhľadá,pretože to nemusí pracne hľadať ako pri zázname na pásku.

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?p...

Je aj v striebornom prevedení

anickaajanko • 1d • Dnes o 08:29
bibulka este sa mi prosim spytaj ci to potom dostanem aj na cd alebo dvd

a bude to mozne pozerat aj cez dvd prehravac / pre svokrovcov

luciar79 • 2d • Dnes o 09:05
Ja odporučam s hard diskom...teraz už sa dajú zohnať lacino. Ja som kúpil SONY s 30 GB za 11000 minulý rok v akcii, normálne stála 16000. a myslím, že teraz sú ešte lacnejšie. Robí aj fotky. Pripojí sa cez usb a môžeš buď priamo napáliť dvd alebo si to stiahnuť do počítača a potom napáliť, len vybrané videá.A tiež sa dá len pripojiť k tv a pozerať priamo.

zuzana581 • 1d, 29tt • Dnes o 12:20
Ahoj. Ja by som ti poradila len jeden môj postreh a to, že podla mňa musí mať kamera aj prisvetlenie. Večer keď točíš, napríklad pri opekačkách atď, tak je to velmi vďačná vec. To nočné videnie na kamerách sa mne absolútne nepáči a s prisvetlením vidíš každého reálne a perfektne.

anickaajanko • 1d • Dnes o 12:27
😉

bibula • 2d • Dnes o 16:08
cez dvd prehravac bude mozne az po uprave v pc 😉

simi.w • 1d • Dnes o 17:00
co je to za funkci prisvetlenie ?

krista
29. júl 2009

kiara11 • Včera ve 21:22
Ahoj holky, prcek nam roste a mi stale nemame s cim zaznamenat jeho prvni pohyby.. prosim pomozte mi nekdo vybrat nejakou kvalitnejsi kameru za rozumnou cenu, my jsme v tom nejaky neznaly.. 😅 nebo poslite odkazy ktere jse osvedcily vam, mockrat dík...

beruska2x • 1d • Včera ve 21:25
od profika vim ze fotaky nejlpe Sony (mame a super 1*) a kamery nejlepe JVC nebo Panasonic... hodne zalezi kolik chces investovat..

kiara11 • Včera ve 21:29
Jvc jsou taky dobry? tak vyhradily jsme v rozpočtu častu 10000kč, tak nejak tak, ale zase nechceme aby to byl nejakej šmejd.

kiara11 • Včera ve 21:29
jo a nevim jestly jsou lepsi dvd nebo kartove kamery??
😕

beruska2x • 1d • Včera ve 21:38
no nektere uz maji vnitrni pamet ale jinak bych sla do kartove - mam tak uz i fotak a vyhovuje mi to...

lucul
29. júl 2009

ahoj, chcela by som sa opytala, kto mate kameru Sony aleb JVC, ktore maju funkciu foto, rozhodujem sa kupit, ale rada by som vedela ci robia dobre a pekne fotky. dakujem 🙂

bihan
29. júl 2009

Sony na mini DVD neodporúčam, po roku nám úplne odišlo nahrávanie na disk, čítanie diskov.. fuj.. fotky urobí rovnaké ako naša web-kamera, takže odporúčam nejakú s harddiscom, najlepšie HD 😀 a nefotiť na kamere.. niektoré foťáky síce robia dobré videá, ale ešte som nevidela dobrú fotku z kamery 😉

jalka11
29. júl 2009

Ahoj, mi s manželom uvazujeme o tejto
http://www.pixmania.cz/cz/cz/2506224/art/jvc/vi...
nemate ju nahodou niekto? Budem rada za akykolvek nazor, dakujem 😉

kotenko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xmata
30. dec 2009

Ahoj, ráda bych obnovila tuto diskuzi. Může mi někdo poradit slušnou kameru za dobrou cenu? Ne HDD, náš počítač by nezvládnul zpracovat data a je to trochu mimo naše finanční možnosti. Chceme ji hlavně na natáčení prcka.

kotenko
30. dec 2009

co vsetko musi splnat kamera?
-vaha a velkost
-zaznamove zariadenie (asi mini dv alebo mini dvd, kedze HDD by PC nezvladol)
-cena
-parametre

xmata
31. dec 2009

- váha a velikost není podstatná, dneska už jsou všechny kamery tak akorát do ruky
- asi SD
- max 10000, ale raději asi méně
- parametry nevím, co myslíš
Chceme ji opravdu hlavně na natáčení mimča a pak dětí, ale nechceme zase úplně šunt, aby DVD po zpracování nebylo zrnité nebo kostičkované.

mirka414
9. jan 2010

aky program si mam kupit do pc ked mam Vistu a chcem strihat video?

tilly
20. jan 2010

aj ja by som chcela takú kameru, chcela by som ju dat muzovi na narodky 😀

teraz mame pomerne novu kameru na mini-dv, ale chcela by som nieco, co pripojim k pc a potom napalim na dvd, pripadne postriham a tak, chcela by som aj uverejnovat na webe, aby k tomu mali pristup aj dedkovci a tak... 😀

poradite nieco cenovo pristupne, zaroven kvalitne? ńemusi to mat milion funkcii, to aj tak nebudem vediet pouzivat, chcem len natacat, hodit to do pc a tak...

a aby to malo peky obraz 😀 lebo ked natacam na fotak, je to otras...

cencula
20. jan 2010

prosím vás máme kameru panasonic s HDD, ale ked ju zapojíme do počítača a chceme stiahnuť nahrávané video, tak to nejde poradí niekto?

mirka414
20. jan 2010

cencula aj ja mam tusim taku,pozri uplne hore link od kotenko.to je ta moja.ale ani mne nejde ulozit video do pc mam vistu a tam je program na cdcku len pre XP a vobec sa neviem dalej pohnut ☹ resp.nemam cas a tak sa mi mnozia kazetky.

kotenko
20. jan 2010

baby, treba mat kupenu TV kartu a potom vam pojde vsetko. ja mam v nootebooku (teda drahy) tv kartu a vsetko nam v pohodicke ide, stirhame cez pinnacle studio. Inak tilly, mame nasu kameru na predaj, ak by si mala zaujem, ideme si kupovat vyssiu triedu, ak mas zaujem, napis IP

krasnulka
8. jún 2010

Ahojte mamicky, je tu taka, ktora by mi vedela pomoct? Surne potrebujem instalacne cd na tlaciaren hp 640C, vedela by mi niektora pozicat toto cd, pripadne mi ho predat?

copa
14. okt 2010

ahoj holky
obnovuju tuhle starší diskuzi a chtěla bych poprosit o rady ohledně výběru kamery, chceme jí hlavně kvůli prckovi
zajímalo by mě, jakou kameru byste doporučily, co jsou šikovné funkce a co je naopak zbytečné 😉 jestli už investovat do full hd... atd.
díky, moc

juliagregor
18. nov 2010

@copa tiež teraz riešime kameru...teda mm chce a ja nie... 😎 , mm si vybral JVC
kočky čo máte kameru využívate ju vôbec? pre mna je lepší radšej kvalitnejší foťák, čo myslíte?

copa
18. nov 2010

@juliagregor my už kameru koupili, normálně bychom do ní taky nešli, to jen kvůli prckovi
nechtěli jsme moc utrácet, máme JVC Picsio GC FM2, je na stejné paměťové karty jako náš foťák, má vestavěný USB konektor, natáčí ve Full HD, zvuk natáčí naprosto dokonale, ale při špatném světle není obraz nic moc 😒 taky jsme si delší dobu zvykali na ten dotykový panel, jo a nabíjet se dá baterie jen přes PC/notebook, jinak nabíječka klasická do zásuvky se musí dokoupit, ale to je investice za 2/3ceny kamery, takže do té teda nejdeme 😒
a my teď našeho prcka natáčíme celkem často - začíná lézt, povídat, řechtat se, tak ať má jednou nějakou vzpomínku, takže teď jí využijeme dost
manžel si jí vzal i na nějaký cyklokros a to byl obraz dokonalej, bylo to venku a bylo super počasí 😉 ale třeba doma večer při našem blbém světle je ten obraz hrůza ☹

sendy1977
19. nov 2010

@juliagregor my sme kupovali kameru keď mal syn 7mes pouzivali sme ju možno do jeho 5 r. Teraz ma 9 r a používame ju na synove narodeniny a Vianoce. Foťak čím je syn starší používame pomenej.

juliagregor
20. nov 2010

@copa dakujem za správu, mm si už objednal a som zvedavá, lebo je to ozaj dosť peňazí a ja osobne radšej deti fotím...vybral si tuto http://www.najnakup.sk/Porovnaj_kamery-s-pevnou...

copa
20. nov 2010

@juliagregor - my taky radši fotíme, ale něco fakt stojí za to, mít to natočené 😵
ta vaše už bude dost vymakaná, naše byla skoro za 1/3 cenu... 😉

pia22
2. máj 2011

Ahojte, prosim o radu. Mame digi Panasonic s SD kartou, ale neviem ako na stahovanie a napalovanie videonahravok cez notebook☹ Som z toho uuuplny jelen:-P

lenka3007
2. máj 2011

@pia22 ahoj, väčšina notebookov je už vybavená čitačkou kariet, ak nie, da sa dokupiť za par drobných. Ja filmy z kamery zťahujem a napalujem pomocou Nero 7, je to staršia verzia programu, ale tá nova ma vobec neoslovila. V NERO je aplikácia Nero vision a cez to...

pia22
2. máj 2011

@lenka3007 ja som tie videá uložila do PC, ku kamere som dostala orig. program Panasonic na úpravu a napaľovanie videí, ale PC naň vôbec nereaguje ☹ Takže všetky videá trčia v notebooku 😒

lenka3007
2. máj 2011

@pia22 tak skus toho nera stiahnuť z netu. ja s nim napalujem všetko, hudbu, fotky, videa...dokonca aj obaly na tie DVD si v nom možeš urobiť...A je velmi jednoduchý na ovládanie

joannas
4. feb 2013

@lenka3007 ahoj,čitam že sa viznaš v napalovani filmov z kameri,mne by sy nepomochla viriešiť že ako mam napaliť aby to šlo v dvd? ☹

tibor1955
29. aug 2013

Dnes je veľký výber digitalných kamier.Na amatérske použitie stačí kamera na pamäťovú kartu.U kamery je dôležitá stabilizácia obrazu, či optická alebo digitálna a výdrž baterie.Optická stabilizácia je kvalitnejšia a obraz netancuje čo je dosť rušivé pri sledovaní filmu.Pamätove karty sú myslím lepšie ako hardisk, lebo sa dajú odložiť do archívu a v dnešnej dobe nestoja veľa €.To bola aj výhoda pások.Hardisk sa musí po použitý vymazať.HD rozlíšenie je dnes už štandardom, a z toho sa dá urobiť po prekonventovaný DVD film.Dokonca v kamere sa dá nadstaviť nahrávanie v MPG2 formáte čo je vlastne DVD formát.Medzi najlepšie kamery patria Panasonic, Sony,Canon ...Už v cene okolo 200-300€ sa dá kúpiť kamera na rodinné použitie.Tiež je dôležité spracovanie filmov, lebo bez titulkov a hudby v pozadí nie je to to orechové...Ja na tvorbu DVD filmov používam Pinnacle studio14.V tomto programe sa dajú opraviť a vystrihať bežné amatérske chyby.Dokonca aj vyrovnanie stability, špatne nahraného dielka.Dá sa použiť aj napalovací program Nero 7,8,9, ktorý dokáže vytvoriť úvodné menu, strih a aj obal na DVDčko.Vo Windows 7,8 je program Movie maker ktorým sa dá vyrobiť slušné DVDčko....

konik777
7. jún 2014

Dnes je práve v LIDL akcia VODOTESNÁ KAMERA HD SilverCrest za 49 EUR 🙂
( podpultový tovar )