Akú elektrickú rúru kúpiť?

junovka
15. feb 2009

Nerada by som bola, keby ma admini stopli a presmerovali moju temu do Modrej strechy, nakolko tam odozvi sa asi sotva dockam...:/
...aku znacku elektricku vstavanej rury mate vy?
-ste s nou spokojni?
-a aky je rozdiel medzi klasickou elekt.rurou a multifunkcnou?
-co by som dokazala na rure vyuzit, a co nie?.......pri vybere na co mam pozerat?

Vdaka moc za kazdu dobru radu 😉

sirinka
15. feb 2009

junovka ahoj...ja mam gorenje, s touto znackou sme spokojny, mame od nich viacero spotrebicov a vyuzivam najcastejsie cirkulaciu horuceho vzduchu...teda ked ide ventilator a toci ten horuci vzduch v rure dookola...neviem, ako sa ta funkcia presne vola. ja nie som velmi narocna...
obcas este vyuzijem funkciu grilu a to je asi vsetko 😝

vivere
15. feb 2009

junovka, my sice nemame vstavanu ruru, ale s nasou electrolux sme spokojni. to, co spominala sirinka, je teplovzdusna rura. my to malo vyuzivame, najcastejsie klasika - dolny, horny ohrev. klasicka rura je prave tento horny, dolny ohrev, pripadne gril. multifunkcna ma okrem toho aj ten teplovzduch a rozmrazovanie. podla mna prave to rozmrazovanie je najmenej vyuzitelne, ani raz sme nepouzili. ale to je naozaj iba moj nazor. 😉

sirinka
15. feb 2009

vivere diky za vysvetlenie...a diky za pripomenutie, obcas dam na rozmrazovanie chlebik, ked zabudnem vybrat z mraznicky, ale rozmrazuje to totalne pomaly....takze fakt to nie je extra vyuzitelna funkcia...

vivere
15. feb 2009

sirinka, niet za co 😉
este som zabudla, pri teplovzdusnej je vyhodou to, ze sa da piect viac plechov sucasne, napr. vianocne pecivo, ale aj maso a zemiaky...

sirinka
15. feb 2009

a aj to vyuzivam velmi zriedka...ja najradsej peciem zemiaky sucasne s masom na jednom pekaci, vtedy nasiaknu dobre stavickou 🙂

vivere
15. feb 2009

tiez si myslim, ze su zemiaky chutnejsie, ked sa pecu spolu s maskom 🙂

junovka
autor
15. feb 2009

a dlho sa vam baby nahrieva rura, ked ju zapnete na pozadovanu teplotu?

sirinka
15. feb 2009

junovka hm...co je podla teba dlho...ja mam niekedy pocit ze dlho, ked sa ponahlam a ked mam cas tak je to ok 😎

junovka
autor
15. feb 2009

cca asi kolko minut??,....10,15, 20....?? 🙂

sirinka
15. feb 2009

junovka no viac ako 15 min asi nie, nikdy som to nestopovala...ale najblizsie urobim test 😉

junovka
autor
15. feb 2009

taze, asi tak ako mne plynova 🙂

junovka
autor
15. feb 2009

to tu nema uz nikto elektricku ruru???? 😖 😀 😕

kisska
15. feb 2009

junovka - ja som kupila kombi sporak - plynovy vrch a elektricky spodok. Je super mat elektricku trubu hlavne kvoli tej teplovzdusnej rure. Pecie rovnomerne zo vsetkych stran a rychlejsie ako len plynova. Ja mam elektrolux s funkciou aj grilu a hodiniek (sice nezastavi pecienie,ale aspon da najavo, ze cas ubehol 😉 ). Rozohriata je podla mna rychlejsie ako plynova a viem si na nej nastavit presne teplotu aku potrebujem (nielen stupen vyhrievania).

idora
16. feb 2009

mam vstavanu elektrolux, elektricku a som max spokojna. Ma vrtulu, ihlu a vselico ine, je fain. Da sa presne nacasovat zapnutie, vypnutie, mam tam take funkcie ako napr. Pecene kura, zapnem program a sama si vypne, alebo piskotove cesto, presne vyrata, kedy vypnut, atd.

mimikyky
16. feb 2009

ja mám eurotech, teplovzdušnú aj s grilom a čo ja viem čím ešte,a ani to nevyužívam 😀

sakura77
16. feb 2009

ja mam whirlpool,elektricku,vstavanu,multifunkcnu-cize klasika,teplovzdusna,gril-vyuzivam vsetko priebezne,zohreje sa na plny vykon do 15 minut-napr ked som piekla tortu vzdy mi zhora pripiekla-teraz ju peciem na teplovdusno a je to ok 🙂 takze multifunkcnu odporucam urcite 😉

roasha
16. feb 2009

gorenje,sklokeramicka doska,rura teplovzduch,gril....tiez najvyuzivanejsie na nej.. 🙂

mikalove
16. feb 2009

ja mam tiež whirlpool asi ako sakura a som maxi spokojná

kristi
16. feb 2009

ja mam Samsug, i s funkci mikrovlnky a super

junovka
autor
19. feb 2009

http://www.obchodny-dom.sk/whirlpool-akz-431-01...
Mate ju niekto? Ste s nou spokojni? Nakoniec som sa rozhodla, ze asi tuto kupime 🙂 😉

sirinka
19. feb 2009

junovka je ahoj, akurat dnes som stopovala...na 220 mi to vyhrialo za 12 minut...

ina.b
19. feb 2009

my měli Indesit elektrickou horkovzdušnou troubu se sklokeramickou deskou. Pak jsme se stěhovali do nového bytu, kde byl plyn, tak jsme koupili opět Indesit (sporák plynový, trouba horkovzdušná, elektrická). Obojí - maximální spokojenost 🙂

nana11
14. mar 2011

ahoj, rada by som obnovila tuto temu, velmi sa mi paci elektricka rura Gorenje BO71 ORAX ma ju prosim vas niekto?

gabuci
24. mar 2011

Ja mám plynový sporák elektrickou rúrou.Značka MORA 2479 Evolution.Som spokojná.

lucyka1
13. apr 2015

ahojte. aky je rozdiel medzi multifunkcnou a teplovzdusnou rurou??? niekde pisu tak a niekde tak. vdaka 🙂

barkac123
27. apr 2015

Ahoj , tak ja si do kuchyne zaobstarala vstavanou rúru Gorenje (www.gorenje.sk/vyrobky/domace-spotrebice/varna-...) a za mňa : maximálna spokojnosť : - )

bajci
21. okt 2015

@lucyka1
Ahoj , hoci je to trochu stará otázka , dneska som riešil podobnú otázku . Na internete som našiel tieto 2 odpovede :
http://www.mora.sk/dotazy-odpovede/2901/ - výrobca spotrebičov
http://rozdiely.sk/rozdiel-medzi-teplovzdusnou-...
Zásadný rozdiel je v odlišných vyhrievacích telesách.

Snáď moja odpoveď niekomu pomôže 🙂

lucyka1
23. okt 2015

@bajci vdaka. mne pomohla odpoved velmi. a nevies mi pomoct sirka 60cm s hlbkou 44cm vstavanej skrinky na ruru.. neviem ci je dostat taka rura aj aby tam vosla... je ta hlbka normalna? dik