Akú hodnotu zastávajú financie v rebríčku vášho života?

abies
23. jan 2008

Zaujimalo by ma, na akom mieste su peniaze v rebricku vasich hodnot v zivote. Ja si myslim, ze su pre spokojny a stastny zivot velmi dolezite. Bez penazi nevyzije ani laska- vznikaju hadky kvoli nedostatku a naslednej neschopnosti zabezbecit zakladne potreby pre rodinu, za peniaze si kupujeme zdravie- nikto vam v lekarni lieky zadarmo neda. Nase stastie je v znacnej miere zavisle od penazi. Aky je vas postoj?

ela.masa
25. jan 2008

ano to mas pravdu ale vlakadame do nich vela nie???ved bez nich sme uplne nahraty a uznas ze je jednoduchsie dostat ten papierik ako chodit posusedoch menit chlieb 😀

digysa
25. jan 2008

Ako krasne to pisete, ze pre vas nic neznamenaju, hlavne, ze ICH mate….
Peniaze hybu svetom- smutne…..A preco je to smutne???
Preco su peniaze take zle? To je ako keby ste pisali, ze zbrane zabijaju ludi, je to hrozna vec….ale co takto si uvedomit, ze zbran sama na cloveka nevystreli….Clovek je ten, co musi tu zbran pouzit…

Peniaze su ako zbran- ak si dobry clovek, tak ich vies vyuzit na dobre ucely… a peniaze dokazu urobit radost, plnit sny a tuzby….Peniaze su skvele…

Ale peniaze sa daju pouzit aj na zle ucely…a vtedy su peniaze pliaga ludstva…

Nezabudajte vsak, ze zalezi od ludi, do akej pozicie postavia peniaze.

Pre mna su peniaze vsetko= rodina, stastie, zdravie, zabava, spokojnost, vzdelanie, …..okrem lasky (ta prava sa za peniaze naozaj neda kupit)
No na druhej strane:
- nepozivam peniaze ako prostriedok pri vybere priatelov
- nerozdelujem ludi na zaklade ich financii
- nehladala som si zivotneho partnera na zaklade jeho financii
- nevyvysujem sa nad ludmi, ktori maju menej ako ja
- nezavidim inym, ak maju viac ako ja

Peniaze ako take su uzasna vec a ak nebudu peniaze, tak bude musiet byt nieco ine, co bude nasa spolocnost pouzivat – zlato, diamanty, platina….

Neviem si prestavit zivot bez penazi a myslim, ze ani jedna z vas….tak sa zbytocne nemusite ospravedlnovat, ked vas potesi, ze si mozete kupit tie drahsie topanky, alebo mozete ist na dovolenku kazde leto, alebo mate 2 auta namiesto jedneho, alebo kupite pre
vase deti trojkolku aj bicykel a dokonca aj auticko….

Ja vzdy budem obdivovat ludi, ktori zbohatnu a stanu sa z nich velmi uspesni jedinci vdaka ich praci a vzdelaniu. A doprajem im aj ten prepych a peniaze…..za to stravene obdobie, kedy sa ucili a trapili a snazili nieco dosiahnut pocas ich mladosti.

anippe
25. jan 2008

Peníze jsou velmi důležité,ale nemám je v žebříčku hodnot, je to samostatná kapitola života za kterou si zodpovídám jen já sama. Spojovat peníze s domácím štěstím, životní spokojeností a stavět na nich vztah je pohrchní.

aponchie
25. jan 2008

gedren:nekteri lide nechapou o cem mluvis ale kasli na to 😀

makelka
25. jan 2008

Já bych řekla, že v dnešní době jsou peníze na prvním místě, protože bez peněz by to jaksi nešlo že 😅 Je to sice smutný stavět je na žebříček na přední místa, kde je samozřejmě zdraví, rodina a láska (teda u mě) ale přiznejme si to, je to tak 🙂

aponchie
25. jan 2008

na svete mozna ale u nas ne soce sou potreba k zivotu ale v mentalnim svete je nepotrbuju vubec a nezalezi mi na nich az tak 😀 nekdy premejslim jake by to bylo kdyby se zrusili prasule a byl smenny obchod to by byla nadhera .. 😀 😀 😀

karotky
26. jan 2008

Gedren............jsi filozof,ale málokdo Tě chápe,viď? 😅
Já ano..............pro mě mají peníze stejnou hodnotu jako např.protislužba.Já třeba někomu ušiju kalhoty a on mě za to pozve na večeři domů.No a peníze k tomu vůbec nepotřebujeme. 😀

lenka78
26. jan 2008

peniaze?zaklad fungovania chodu nasej rodiny.

seki
26. jan 2008

dygisa ....super uplny suhlas. presne to vnimam aj ja 😉

andrea.m
26. jan 2008

peniaze v rebríčku hodnôt?druhé miesto,hned za zdravím 😉

marse
26. jan 2008

keby sme nemali peniaze tak zrejme si nedovolim mat deti, lebo by som im nemohla zabezpecit byvanie, stravu, teplo a podobne. Laksa zdravie ano jasne dolezite veci ale z toho sa clovek nenaje. preto peniaze su dolezite a bez nich to jednoducho nejde 🙂

nanyka
26. jan 2008

pre mňa sú peniaze veľmi dôležité, prostredníctvom nich predsa žijem štýlom, aký sa mi páči..nejaké miesto by som im nepriraďovala, ale vďaka za to, že sú 😎 .

marse
26. jan 2008

nanynka presne vdaka peniezom si mozem dovolit to co mam rada 🙂 a zabezpecit rodine standart na aky sme zvyknuti 😉

dominica
26. jan 2008

momentálne sú na prvom mieste, pretože musím otočiť každú korunu a nemôžem si dovoliť, to čo chcem ☹. Ale ak sú, som šťastná, lebo nemám starosti. Sú na začiatku rebríčka samozrejme.

Ak by som ich nepotrebovala k životu, tak sú na poslednom mieste za všetkým ostatným/zdravie, láska, priateľstvo.../

julia225
26. jan 2008

rada by som povedala ze poslednu, ale bohuzial prvu priecku v zivote.... 😒

pacna
26. jan 2008

ja suhlasim s lenkou78.
pretože ked niesu tak nezaplatime hypoteku-zoberu nam dom ked nezaplatime elektriku-odpoja nas
a tak sa da menovat donekonečna takže u nas na uplne prvom mieste ☹

aponchie
26. jan 2008

dneska dm kamosce z vyprodeje nadhernou sadu kosmetiky jen za 26kc slevnenou ze199kc a dostanu od ni neco na malou penize neresime ale odmenujeme se tzv. 😀 ja neco ji ona neco me a mam kolem sebe lidi kteri to taky tak retezove delaji a prijde mi ze jim to nevadi.mam zahradku a z te rozdavam jak silena 😀 a ke me jdou zase sluzby a materialni jine veci ktere zrovna potrebuji a je kupodivu ze to funguje i u pratel kteri maji penez jak slupek 😎

lenka78
27. jan 2008

pacna,dakujem,boli casy,ked sa mi narodil syn a ja som trpla,ci zaplatim najom.a potom kde este vsetko to okolo novorodenca...potom prisiel tucny preplatok za byt a ja som vytesena dakovala Bohu za tento dar 😀 😀 😀

lenka78
27. jan 2008

na poste,ked mam vyplatit inkaso,by sa im asi kosik zeleniny zo zahradky nezdal moc fajn 😀 😀 😀 😀

lenka78
27. jan 2008

A este do tretice,tak ako je ten vtip,ze vies na co ti je zdravie...ludia na Titanicu boli zdravi,no aj tak im to nepomohlo...ti,co mali stastie,tak prezili.Takze zo vsetkeho trosku. 😉 😉 😉

vivien742
27. jan 2008

Možno ma odsúdite, nevadí, mňa tu už odsúdil kde-kto, ale ja dávam peniaze do jednej roviny so zdravým. Je pravda, že za peniaze si zdravie nekúpime, ale keď vážne ochorie jeden člen rodiny a je to napríklad jeden z dvoch zarábajúcich členov rodiny, peniaze začnú byť u bežne situovanej rodiny veľkým problémom. Chýba jeden príjem, lieky, doprava za chorým a podobné výdavky zhltnú veľa peňazí, takže z tohoto dôvodu dávam peniaze do jednej roviny so zdravým.

aponchie
27. jan 2008

lenka78:ale tos nepochopila 😀 to by museli delat takhle vseci...vsichni vime ze tady jsou a musime je pouzivat ale bez nich by to taky slo 😀

lenka78
27. jan 2008

aponchie,takuto fantaziu nemam,aby som si predstavila,ze to bez penazi bude cela planeta.to je jednoducho v sucasnosti nemozne.aj ked zopar jedincov by to chcelo,urcite aj ja,lebo ma to vycerpava,ze je clovek tak na nich zavisly,no jednoducho rozpravka sa nekona.to by bol navrat spat,vymenny obchod tu uz bol.

zuzu13
27. jan 2008

bohužiaľ ich musím zaradiť na prvé miesto... 😠

konoupek
28. jan 2008

bohužel i já je řadím na první místo,nebo aspon na přední místa a je to smuté,ale dnes si za peníze i to zdraví koupíš,zvlášt od nového roku,že? 😠 😠

zuzu13
28. jan 2008

konoupek, presne tak... 😒

anatanka
28. jan 2008

Muj bracha se o penize nikdy moc nestaral, mel takovou "teorii", ze penize jsou vzdycky... Manza ma teorii hodne podobnou. U me taky na prvnim miste rozhodne nejsou.
Blby ale je, kdyz se clovek dostane do situace a tech neni malo, kdy se mu muzou na to prvni misto v zebricku priorit opravdu dostat.
A blby taky je, kdyz se clovek na prachy moc zvykne, to se potom zase hooodne tezko odvyka 😉

monatko
28. jan 2008

hm, neviem ako vy, ale ja zastavam nazor, ze najlepsie veci v zivote su aj tak ZADARMO 😉

kacka.va
28. jan 2008

u mně finance taky nejsou na prvním místě, ale myslím, že jsou potřeba.

malena
28. jan 2008

Zopár rokov som strávila vo Švajčiarsku ako nanny a súčasne štúdiom francúzštiny....veľmi veľa mi to dalo a za čo som tiež veľmi vďačná, že som sa vyliečila z absolútnej túžby po peniazoch, či hmotných statkoch, mať toto, či tamto. Pracovala som vo viacerých rodinách, vačšinoch lepšie situovaných a jedna rodina bola super bohatá a obývala som s nimi jednu z najluxusnejších štvrtí vo Švaj. Čo som videla, mi stačilo,...a čo mi to dalo skúsim zhrnúť asi takto:
1. Najdôležitejšie budú vždy pre mna moje deti, nie kariéra,
2. Moje deti nebudú vyrastať pri žiadnej nanny
3. Nebudem kupovať detom veľa vecí, nechcem aby stratili radosť z darovania (videla som deti ktoré sa netešili už z ničoho.
4. Najdôležitejšie je dať im veľa lásky , nehy, objímať ich a vravieť ako ich ľúbime
5. Nepotrebujem veľa penazí, stačí to najnutnejšie,...platí: najjednoduchšie radosti sú tie najkrajšie
6. Nenahánať sa za ničím, vtedy čas rýchle plynie a akoby sme si ani neuvedomovali, že žijeme

Z toto čo som zažila, videla, vypozorovala u týchto rodín,....som si často hovorila: nechcela by som veľa penazí, ani super kariéru, nemenila by som s Vami. V jednej rodine som mala k dispozicii krásny apartmán, bazén, kuchár, ktorý varil aj pre mna, cestovanie. Vydržala som tam pár mesiacov, všetko ma to prestala baviť už po mesiaci cítila som sa ako v zlatej klietke. Moju "chudobu" na Slovensku si užívam.