Akú hodnotu zastávajú financie v rebríčku vášho života?

abies
23. jan 2008

Zaujimalo by ma, na akom mieste su peniaze v rebricku vasich hodnot v zivote. Ja si myslim, ze su pre spokojny a stastny zivot velmi dolezite. Bez penazi nevyzije ani laska- vznikaju hadky kvoli nedostatku a naslednej neschopnosti zabezbecit zakladne potreby pre rodinu, za peniaze si kupujeme zdravie- nikto vam v lekarni lieky zadarmo neda. Nase stastie je v znacnej miere zavisle od penazi. Aky je vas postoj?

mallorry
22. feb 2008

a co si budem vykladat, penize nekdy zatemnuji mozek 😀

kacka.va
22. feb 2008

nejhorší varianta je, když u některých jedinců se projevuje syndrom čím víc mám, tím víc chci 😠

mallorry
22. feb 2008

kacka va nebo varianta ta, ze i kdyz na to nemam, snazim se vypadat a chovat, ze na vsechno mam, to je taky des 😀

kacka.va
22. feb 2008

jo přesně

mallorry
22. feb 2008

to radsi zkousnu nejakyho machyrka, zbohatlika, kterej na to ale fakt ma 😀 nez nejakou nulu, ktera na to nema, ale chova se, ze ma 😀

tinusi
13. mar 2008

Peniaze vzdy boli a budu... nepripisujem im ziaden velky vyznam...
Ked som v 20tich odchadzala od svojich rodicov (mali sme velke nezhody - trvali na tom, aby som sa so svojim teraz uz manzelom rozisla, dodnes sa so mnou nebavia), mala som niekolko tisiciek na ucte, ktore som si zarobila pocas brigad a narok na ubytko na intraku. Bola som v tretom rocniku studia na VS. Studovala som denne, popri tom som pracovala a dokazala som prezit.
Ked sme sa s mojim manzelom brali, bola som stale studentka, on bol nezamestnany. Pytali sa nas, z coho chceme zit. Povedala som im, ze z lasky. Smiali sa nam... Dnes mame byt, auto - starsie ale jazdi, par koruniek odlozenych pre pripad nudze na materskej... cakame babatko a sme stastni... velmi, velmi stastni... Nikdy sme nemali vela penazi, nikdy nam nikto nic zadarmo nedal. Nikdy sme nedostali od niekoho peniaze, napr. od rodicov a tak... mame na krku uver, ale aj ked bolo tazko, vzdy sme mali za co ist do kina alebo sem-tam na veceru. Chodime na vylety a boli sme pri mori - na vlastnom aute a ubytko bolo poskromne, ale boli sme... nemam na drahe handry, no ani my to nechyba... Manzel zaraba skromne, ale chcem byt s babatkom doma 3 roky. Vzdy sa da prezit: veselo a stastne, ked je clovek milovany a ma koho milovat...
To je dolezite, nie peniaze... 😉

rybecka
13. mar 2008

tinusi,
suhlasim s tvojim nazorom my sme na tom podobne za peniaze si ale lasku a ani zdravie nekupis a to je dolezite ani my nemame vela tiez mame stare auticko na ktore sme si zarobili a teraz mame jedno babo a chcem aj druhe aby nebol na svete sam a nejak tu financnu situaciu zvladneme jednoducho budeme musiet a vzdy sa nejak da no nie?
Ja som stastna ze mam zdraveho synceka a milujuceho manzela. 🙂

marlene
13. mar 2008

peniaze nie su to najdolezitejsie ,ale su dolezite.taka je realita.presla som nedostatkom penazi,kedy som napr.radsej isla peso ,aby som usetrila za listok,aj obdobim ,ked som nemala problem minut nehoraznu sumu na oblecenie len tak a na ucte som to ani nepobadala.
je pravda ze zdravie si za ziadne peniaze nekupis,ale myslim ze vztah nedostatkom penazi trpi a casto vznikaju nezhody.
ja mam rebricek asi takyto: stastie,zdravie,peniaze.som rada ,ze sme financne zabezpeceni,ze mozem detom dopriat aj trocha viac ako potrebuju a ze nemusim uz chodi t peso 😉

digysa
4. mar 2014

Ach tie peniaze...🙂

Keby len na strome rastli........... dobre diskusia, skoda, ze uz som prispela...tak sa nebudem opakovat 🙂

livi
6. mar 2014

peniaze sú najhoršia vec, akú ľudia kedy vymysleli 😒 ak niekto vymyslí spôsob, ako žiť bez nich, tak sa pridám 😀 nemáš ich a máš len problémy - aj keby si bol neviem aký skromný, sú potrebné všade, kam sa pohneš. ani dýchanie už pomaly nebude zadarmo.. 😖 škoda, že máme úplne pokazený hodnotový rebríček a ľudia,ktorí robia najdôležitejšie a najhodnotnejšie veci, sú najmenej ohodnotení ☹