Akú kozmetiku používate na dlhé kučeravé vlasy?

susik77
20. jan 2008

Ahojte, tiez patrite medzi holky, co maju vlasy, kt.po umyti a uprave vyzeraju super, ale za par dni su neposlusne a rozcuchane? Aku kozmetiku pouzivate? Mne zatial najlepsie funguje kozmetika z kadernictva-Wella SP Repair sampoon a HyDro Mask ale nenasla som ziadny dobry styling.Zatial pouzivam od Welly -take cevene tuzidlo na kucerave vlasy, ale je to slabe...na druhy den znovu poletuju ☹
Tak ak mate nejake vychytavky, piste 🙂 Prip. ak mate nej. sprej na uhladenie, al. na hydrataciu vlasov, kt. sa da pouzivat hocikedy cez den a nelepi vlasy...

snoopy
20. jan 2008

ahoj susik...tiež patrím k tým "šťastným" ktoré majú kučery....ja používam "Gliiskúr" (neviem ako sa to správne píše 😀 ) repair 19 a striedam to so šampónom od Avonu...červen-biely obal....židne kondicionéry si nedávam...po umytí jemne vysuším uterákom...votriem taký olejček z Avon...tiež z tej sady ako šampón a vysuším fénom s difuzerom....takto mi vlasy vydržia "v forme" 2-3 dni...potom musím umývať...ale to skô kôli tomu, že ma začne svrbiež hlava....suché vlasy robia svoje aj na pokožke hlavy...takže t je môj tip 🙂 ale je dosť možné že ty máš inú kvalitu kučier a že tebe tento môj postup nebude vyhovovať....ale sa skúšku nič nedáš....teda okrem peniažkov za kozmetiku 😉

susik77
autor
20. jan 2008

ahoj snoopy: ja som jeden cas pouzivala olej na vlasy, ale vobec sa mi nevstrebal a len som z toho mala mastne vlasy ☹ skor preferujem kozmetiku, co sa vstrebe...asi je to pravda, ze to zavisi od kvality vlasov...

julia225
20. jan 2008

kym som neporodila a mala som dlhe a kucerave vlasy,.... 😠
pouzivala som glis-kur... neviem ako sa to pise, sampon kondicioner, balzam kazde druhe zmytia a sprej na lesk...striedala som s pantene na damage hair....
potom je dobry aj fructis a palmilive zeleny, neviem ci tu zohnat, ja som mala z UK... 😒 kazdopadne som bola otrok svojich vlasov a stale som.... KORUNA KRASY... 😉

kalo
20. jan 2008

na vlnité vlasy BYL naprosto úžasný šampon od Nivey. Jenže ho u nás přestali vyrábět!!! Po něm byly vlnky jako ze žurnálu 🙂 Byl to šampon i kondicioner na vlnité vlasy...Bohužel od té doby jsem na trhu nic podobného nenašla ☹ ☹ ☹

kamajka
20. jan 2008

moja malá má kučerave vlasky a tiež som jej davala Glis-kur... Je fajn, len mi vadí tá vôňa 😨
ale tiež ked som jej rozčsala s tymto glis-kurom tak to mala chvilu dobre a potom už zase afro-háro.
niekde na nete som čítala, že kučeravé vlasy sa majú umývať nanajvýš 2krat za týžden a že sa má používat vyhradne kozmetika na kučerave vlasy.
No neviem, ja mám doma levicu a nepomáha nič, teda nepomáhalo, teraz je už ostrihaná, ale aj tak má výbuch na hlave, lebo jej to začína dorastať, tak sa už teším ked bude mať dlhé, to zas bude roboty.... 😖 🙂

lefika
20. jan 2008

ja si davam raz za tyzden zabal z olivoveho oleja, inak pouzivama uz ten spominany sampon a olejcek z avonu. to staci ako-tak, pokial si vlasy nezehlim. ked ich zehlim, treba ten olejovy zabal castejsie 😠

kalo
20. jan 2008

kamakja: já si bohužel musím umývat vlasy obden...a i ten drhuý den už je mám hrozné a mastné...takže kdybych si je myla jen 2x týdně, tak vypadám jak kdybych vylezla z popelnice 😀

kamajka
20. jan 2008

kalo - tak som to čítala, lebo že vlasy su namahane tým, že nerastu rovno ale sa krútia...
samozrejme ked ti to neprospieva tak sa neda nič robiť 🙂
že z popelnice 😀

briluxina
20. jan 2008

Ahoj,mne sa osvedčil Sunsilk, aj krém na vlasy na neposlušné kučery.Ináč tiež si musím umývať vlasy každý druhý deň, lebo na tretí deň už tie moje vlasy nevyzerajú dobre.

simula
20. jan 2008

Ja som pouzivala elseve ,ten zlty ,ten bol celkom dobry a teraz som si kupila sampon aj kuru na kucery z oriflame ,ale nepocitila som niaku zmenu ,skusim nieco ine .A na styling pouzivam penu na kucery.
Inac super tema , uz som rozmyslala ,ze take nieco zalozim 🙂 🙂

majina.b
20. jan 2008

ja svoje dlhe kučeravé vlasy umývam každý druhy deň.
pri každom umyti striedam šampóny, osvedčili sa mi glis kur v tube 1/3, modry dove, oranžový oriflame.

trápili ma odstávajúce kratšie kučeravé anténky na hlave, ale už som sa stým zmierila.

kasli
20. jan 2008

Já se přidávám také mám vlnité vlasy! Ale u mě je spíš problém ty vlny nějak udržet, po umytí mám nádherné kudrlinky ale pak se vyspím a učešu a na hlavě mám chaos! půlka hlavy je s rovnými vlasy a druhá půlka je jako pudlík! Nemáte nějakou radu jak na tenhle problém?
Co se týče šamponu tak jsme hodne používala GlissKur ale teď jsme objevila od Schwarzkopfu z profesionální řady Smooting shampon (doufám že se to tak píše) a střídám ho s Timotey s henou a jse, docela spokojená.

Snoopy ten olejíček na Vlasy od Avonu je super také používám, krásně se po tom upravují vlasy a hlavně nejsou slepené jako když se dává gel, to nesnáším!!

lendy1
20. jan 2008

tak mě teda obyčejná drogérková kosmetika na vlasy nevyhovuje (mám je dlouhé a dost vlnité, musím si je rovnat, aby nějak vypadaly...), super je Loreal a Wella, ale z kadeřnictví..

občas použiji něco z Profimedu (hlavně lesk na vlasy) je úžasnej a strašně krásně voní-nádhera 😵

a teď čekám až mi dorazí vlasová kosmetika od Lush (mají úplně něco jiného než klasickou kosmetiku a šampóny, vše přírodní - i když s nějakými konzervanty), mraky lidí si to pochvaluje tak uvidím...

mmem
20. jan 2008

ahojte

susik ja pouzivam balzam na vlasy Schwarzkopf profesional BC -bonacure zmyvatelny balzam a nezmyvatelny a ja som velmi spokojna🙂 da sa to kupit u kadernicky,alebo aj v nejakych tych nakupnych centrach kde je kadernictvo to mavaju. Je to trosku drahsie asi 400 CZ, ale vydrzi to dlho,lahko si rozcesem vlasy a ked mi tam este kadernicka kadeco nagebri tak sa aj pekne lesknu a nadherne to vonia,teda aspon mne

a este ma prekvapil minule zabal od schwarzkopu ten jogurtovy,tiez sa mi dobre rozcesavali vlasy 😝

lefika
20. jan 2008

lendy, lesk na vlasy? to pocujem prvy raz 😅 ako to funguje a kde to kupujes?

lendy1
20. jan 2008

lefika, lesky na vlasy fungují na olejové bází, ale strašně záleží na kvalitě a rozprašovači. Třeba Avon má olejový hnus s rozprašovačem (teď nemyslím ten olejíček od Avonu na vlasy, ten je celkem fajn)- to ti udělá akorát mastné, zplihlé vlasy, jelikož kvalita nic moc a rozprašovačem to nanašeš nerovnoměrně a zbytečně moc.
A pak jsou kvalitnější lesky ve spreji, které roztříkáš jako třeba lak na vlasy, takže je to rovnoměrné a jen velmi malé množství, které ti udělá krásné lesklé vlasy bez toho, že by jsi je měla za chvíli mastné. Ale toto mají jen třeba v kadeřnických salónech nebo v Sephoře, Profimedu...

já mám tento:
http://www.profimed.cz/cs/obchod/?c=87&p=720

a ta vůně je naprosto úžasná....

expertka8
20. jan 2008

...ja vam doporucujem na krasne kucery ...obycajnu avivaz 🙂
...na znacke nezalezi 😉
...postup???....umyt vlasky samponom....balzam....zmyt balzam...trosku avivaze zmiesat s vodou....naliat male mnozstvo do dlani...a jemne votriet do vlasov/ako keby ste si "krcili" vlasy/...osusit uterakom..opat "krcivym" sposobom....a garantujem vam..ze kucery budete mat UKAZKOVE...a vonave... 😉
...avivaze by nemalo byt vela...lebo vlasy budu posobit "umastene"...
....ak sa niekto obava ...ze avivaz vam narusi kvalitu vlasov....omyl....ja ju pouzivam cca 5 rokov....a som max. spokojna 🙂 ...len lutujem...ze som skor nedala na radu profesionalneho kadernika 😉

...vonave avivazovanie zelam... 😀

chrobaak
20. jan 2008

😕 ex, takze neopachujes? len si tie naavivazovane vlasy trochu "pokrcis" uterakom?

julia225
20. jan 2008

to som uz niekde citala.... super napad.... skusim, mozno sa samataju a znovu sa zvlnia.... expertka dakujem.... 😀 😀 😀

susik77
autor
20. jan 2008

ahojte, dakujem za inspiraciu 🙂
Lendy, ten lesk vyzera super, ja som si myslela, ze Profimed ma len veci na zuby...

expertka8
20. jan 2008

...chrobak....presne tak..."prebytocnu" avivaz "vypije" uterak 😉
...julia...vyskusaj...a urcite daj spatne exo 😉

julia225
20. jan 2008

ok dohodnute 😝

mysinka
21. jan 2008

Já jsem používala Elseve s Alpha-Jojobou na dlouhé a polodlouhé vlasy. Jenže ho už dávno přestali vyrábět 😒 občas mi ho přivezou kamarádky z Francie 😅 Nebo taky program na vlnité vlasy Elasti-Curl od Kerastase, ale to je drahé jak sviň ☹ A tu aviváž určitě vyzkouším 😉

majcik
21. jan 2008

Ja pouzivam gumu Got 2 be. Po umyti vlasy nerozcesat, len prstami prehrabnut a upravit, naniest gumu a je to 🙂 Vlasy su pevnejsie, viac sa vlnia ... som s tym spokojna. Na konecnu upravu pouzivam uz len obycajny gel.
Ale kedze sa mi vlasy dost mastia, musim si ich umyvat kazdy druhy den ☹

susik77
autor
21. jan 2008

mysinka: to od kerastase som mala tiez, ale ta cena hrozna na bezne pouzivanie, to je pravda

zuzkafuny
21. jan 2008

Aj ja chcem kučeravé vlasy...!!! Hneď! ☹
Mám len také rovnáče... a mám ich aj zrátané 😒 sú presne tri .
aaach...

lefika
21. jan 2008

zuzka, vymenim, ja chcem rovneeeee, nemusela by som to zehlit, ked chcem vyzerat ako clovek 😖

susik77
autor
21. jan 2008

ja by som chcela vlnite, kt.nestoja, ale krasne padaju na ramena 😀

lefika
21. jan 2008

suzik, hej, aj take by sa dali 😀 ale to co mam na hlave ja 😠 keby s tym nic nerobim, tak to je suche a rozletene na vsetky strany, niektore vlnite, ine rovne, dalsie uplne kucerave....

johanda
21. jan 2008

Holky, vidím, že jste tady odbornice, poraďte. Před porodem jsem měla hezké, lehce kadeřavé vlasy, ani česat jsem se nemusela, teď mi každý vlas trčí jinam a celkově jsou děsně přesušené. K světu vypadají tak den po umytí, pak se zase vrátí k frizůře ježek.