Akú vieru vyznávate?

orinka
10. júl 2008

😀 zakladám túto tému preto, aby sme sa o sebe dozvedeli viac aj z tohto hľadiska 🙂 Pretože mnohé konflitky v témach vznikajú aj kvôli tomu, že vyznávame rôzne náboženstvá, máme rôzne presvedčenia a hodnoty... tak by bolo celkom fajn vedieť aké vierovyznania sa potulujú po týchto stránkach. A možno sa dozvieme aj o náboženstvách o ktorých sme ani nevedeli, že existujú 🙂
Ja som rímskokatolíčka 😀

titkovamiriam
10. júl 2008

ja som ateista aj ked som bola vychovana RK,ale nestotoznujem sa z mnohymi nazormi tejto cirkvy.

mywiel
10. júl 2008

Ja verim ale neskatulkujem sa do ziadnej viery... 😉

daniela1983
10. júl 2008

ECAV
🙂

alionuska
10. júl 2008

Neviem,ci to bol dobry napad?!Urcite sa tu strhne hadka,lebo otazky viery su uz take....Ja uz verim len sama sebe! 😀

orinka
autor
10. júl 2008

alionuska: nechcem obhajovanie jednotlivých vier, ani žiadne argumenty za a proti.. len napísať v čo alebo koho verím 😎

alionuska
10. júl 2008

Ved ja to chapem!Len aby to aj ostatni pochopili... 😉

certica
10. júl 2008

presne tak...
orinka a navyse, nie je to kazdeho osobna vec? 😉 😀

certica
10. júl 2008

totiz, nepochopila som zmysel temy - akoze anketa? alebo si precitam, kto je akeho vyznania a podla toho sa budeme zgrupovat ? 🙄

orinka
autor
10. júl 2008

Robím si prieskum do diplomovky 😉 😀

vroni
10. júl 2008

Dobrý dôvod 😀 😀 😀 Ja som bezbožník. 😀 Ale verím v ľudské svedomie a rozum.

orinka
autor
10. júl 2008

A ešte niečo 😉 kto nechce, tak proste neprispeje, nenapíše.. nikto tu nikoho nenúti, že? 😀 tak neviem, čo sa rozčuľujete 😕

katja78
10. júl 2008

a aká je téma Tvojej diplomovky?
myslím, že ak sa budeš spoliehať len na tento prieskum, nebudeš mať veľmi o čom písať 😅

titkovamiriam
10. júl 2008

orinka mna sa pytaj co chces! 😀 ako pises kto chce sa prida kto nie nech temu ignoruje 😀

tyli
10. júl 2008

Ja som v ECAV. Zobrala som si katolíka a klape nám to. Malý bol okrstený v ev. kostole, no nebudem mu v budúcnosti brániť. Ak bude chceť prestúpiť, prestúpi. Napokon sa toľko hovorí o ekumenizácii, hádam k tomu raz príde. Je to o ľudskom porozumení. Mám veľmi veľa kamarátov katolíckej viery, rozprávame sa o tom a konflikty nemáme. Rešpektujeme sa navzájom. Ja si myslím, že o tejto téme treba hovoriť, prečo nie?

nippa
10. júl 2008

my sme obaja krestania s manzelom ale ja som rodena katolicka a on church of england.....nie je tam vobec ziadny rozdiel pri omsi a ani tak celkovo....az na nejake drobnosti(napr. neuznavaju spoved knazovi ale rovno bohu)

malaskoricka
10. júl 2008

RK.-..

bihan
10. júl 2008

ECAV

deina
10. júl 2008

Ateistka. 😉

katy2
10. júl 2008

RK

marbella
10. júl 2008

verim v boha,ale do kostola nechodim. 🙂

venonna
10. júl 2008

RK

maja22
10. júl 2008

RKC

Orinka, keď chceš viac diskutovať, je tu podobná téma 🙂

kisska
10. júl 2008

Dikibohu ateista 😉 inak verim v seba (co si nespravim, to nemam)a bohuzial, este stale aj napriek vsetkym skusenostiam, v Cloveka... ale to uz mozem rovno verit v mimozemstanov 😉

nguyen
11. júl 2008

ECAV

maca793
11. júl 2008

ja som ateistka, neverím v Boha, lebo ten podľa nás neexistuje ale verím v niečo, čo je niekde ďaleko a ako aj to, že ľudia ktorých sme ľúbili a už nie sú medzi nami, sa na nás pozerajú a dávajú na nás pozor. mám s tým skúsenosti.

mexx
11. júl 2008

Ja verim v Boha (aj ked On musi mat zo mna niekedy ohromnu show, ale verim, ze vramci lasky to zvladame), zatial som stale clenkou rimskokatolickej cirkvi a hoci nie so vsetkymi jej pocinmi suhlasim, v podstate zatial nejako neplanujem menit posobisko. 🙂 Ale paci sa mi z kazdeho nabozenstva nieco a tesi ma, ked som obklopena roznymi ludmi, lebo vzdy najdeme nieco zaujimave. Takze som zvedava aj na to, ako sa to bude v tejto teme vyvijat dalej... 😉

mareklucka
11. júl 2008

Teda baby neviem ako vy,ale myslím že viera a Boh sú dve úplne rozličné veci... Pretože ak verím v Boha je mi jedno či sa modlím v katolíckom kostole či v evanjelickom alebo neviem kde ešte... Boh je predsa len jeden! A je podľa mňa smutné,že ľudia sa takto rozdelili ☹
a mimochodom kuk sem http://www.bleskovky.sk/cl/13/281937/Veriaci-ne...

leniciatko
20. nov 2009

u nás je to takto : ja som evanjelička,manžel nič. svokra katolíčka,ktorá musí chodiť luteránom platiť cirkevnú daň. deti máme len pokrstené-evanjelikov, ale do kostola nechodíme. 😵 a všetci si ohromne rozumieme.

erikasadek
20. nov 2009

tak ja som , narodena, katolicka, a teraz , som koptka..
to je egyptska, krestanska cirkev.. 😉 orthodoxna;.
*
tak ako moj muz a moje deti.. nic nemeni na fakte ze osm stale krestanka; 😉

zuzana76
20. nov 2009

RKC