Akú výslužku dať veľkonočným polievačom?

mmonika
9. apr 2009

Ahojky ,chcem sa syptat ako vy riesite vysluzku velkonocnym polievacom????
My sme doteraz tento problem ,riesit nemuseli,bo sa nam vzdy "podarilo " byt cez sviatky mimo domu....Ale tento rok ,zial musime byt doma,a navyse dcerka dosla do veku ked sa na oblievacku dost tesi.. 😀 😀 😀 ..Uz od vcera robi same malovane vajicka pre spoluziakov zo skoly... 😀 😀 😀 A ja netusim co davat.. 😖
Pametam si,ze ked som bola ja mala,moja mamka davala "kupacom" daku sladkost a cca 20sk,co bolo vtedy na tu dobu dost...Ale co v dnesnej dobe??? Tiez sa davaju rozne sladkosti,a teraz uz aj eura???A ak ,ano,kolko??staci 1€ a daka pozornost???
Ako to budete riesit vy???
Dakujem moc,za vsetky rady ,a postrehy...Monika

lienocka235
9. apr 2009

ja nedavam peniaze ale drobnu hracku.. auticka a pod.. plus sladkosti.. a maslu od ninky a malovane vajko.. alebo vajko na palicke z papiera. nieco co mala vyrobi... mam odsortovane.. auticka.. pre kamaratov zo skolky a pre jej jedineho bratranca take vacsie.

edita33
9. apr 2009

ja som u nas sama zenska,ale ked k nam pridu znamy z chlapcami tak dam asi po 1erure,vsetci su vo veku mojho syna ,tak asi urcite ich nebudu zaujimat vajicka a zajaciky,,ved za peniazky si kupia co oni chcu,,dam im nejaku cokoladu a hotovo,,po minule roky som nakupovala tolko cokoladiek a potom sme pojedali mi,,aj to co si vyolievali moji chalani,

mmonika
autor
9. apr 2009

Moc dakujem za rady....Ku nam pride len najblizsia rodina,kedze moj syn je jediny vnucik,inak mame v rodine same dievky...takze uvazujem ,ze rodine dam po 1€+daka sladskost a co pridu kvoli dcerke ,myslim spoluziaci a kamarati ,tym dam len daku sladkost...Navyse mame kamarata co je diabetik,takze jemu asi len daku hracku,alebo mozno dia cokoladku... 😉

sasiki
9. apr 2009

akú výslužku dať veľkonočným polievačom??? - vrátiť im to!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

ankam
9. apr 2009

baby po vajci 😀

edita33
9. apr 2009

anka .....aúúúúúú.. 😀 😀 😀 ale sem tam by si zasluzili,,

ankam
9. apr 2009

edita ja som myslela po cokoladovom 😀

edita33
9. apr 2009

😀 😀 😀

bihan
9. apr 2009

Uf, strašne sa teším, že sa ma už oblievanie a výslužky netýkajú 😀 ale keď som bola na Slovensku, nikdy som neuznávala peniaze ako výslužku už len z toho dôvodu, že mám bratrancov a ako dieťa som im príšerne závidela, že oni si "vykúpu" slušné vreckové a ja prd.. takže čokoládové vajíčka, občerstvenie, väčším nešoférom za pohárik.

sirinka
9. apr 2009

tak ja by som v ziadnom pripade nedavala peniaze...
u nas ficia cokoladove vajicka a zajacikovia, kuriatka a spol. a farbene na tvrdo uvarene vajicka...toto dostavaju ako deti, tak aj dospely...

parvitas
9. apr 2009

u nas ziadne peniaze - co je to za system, niekto ma pride obliat, alebo streknut mi na hlavu nejaky smrad, alebo vysibat a ja mu mam za to platit?? 😉 tak to nie, milankovia. pekne dostanu cokoladku, nieco pod zub, nesoferi nad 18 aj nieco na pitie a dovi-dopo
ale nastastie uz teraz chodia normalne navstevy, len rodina, takze je to ako kazda ina navsteva - kava + nieco pod zub a pokeciame

parvitas
9. apr 2009

mmonika: myslim, ze by sa to dalo pekne vyriesit nejakou cokoladkou, zajacom, alebo kinderkom a este malovanym vajickom 🙂
ale peniaze by som fakt nedavala
nech si to tvoja dcerenka uzije 🙂
pekne sviatky!

mmonika
autor
9. apr 2009

Dievcata moc Vam dakujem za nazory.... 😉

My sme prave s dcerkou dokoncili malovane vajicka 😀 😀 😀 este musim spratat ten "bordel"co pri tom deti narobili....Ale v podstate som rozhodnuta ,ze prip.sibacom dat nejake to vajicko,a korunky asi nie je...len ozaj rodinne...vsak ked som si to tak zratal keby dam kazdemu po 1€,hned mam dakych dvadsat polievacov,co je 20€ 😒 😒 😒

Takze nam este zosatva vymsliet dake obcerstvenie,ankupit coko zajacov ,a vajicka a tesit sa na pondelok... 😀 😀 😀

mmonika
autor
9. apr 2009

Pardon,za pripadne preklepy... 😒 som na balkone a sledujem deti vonku 😀 😀 😀

bibula
9. apr 2009

mne sa strasne pacili kedysi masle-ale teraz to uz nie je ako kedysi-doba je ina-decko chce viac peniastek ako vajce ,alebo nejaky iny symbol velkej noci.-)

sasiki
9. apr 2009

no, mašle na korbáče sme aj my viazali.

mmonika
autor
10. apr 2009

no my sme sa prave vratili z obchodu a samozrejme,ze sme si doniesli domov aj coko vaijcka a ostatne "dolezite"veci pre kupacov...
A popravde ked vidim ako sa dcerka tento rok tesi ,tak nemam to srdce jej to pokazit ,a ist dakde pec 😒 Takze si snad po prvy krat uzijeme prave Velkonocne sviatky... 😀

babatko88
10. apr 2009

mne sa páčilo tiež keď sa rozdávali stužky, ešte si to pamätám, ako chalani za rohom počítali, kto ich má viac 😀 bola prča, lebo bráško vždy klamal a už z domu si ich pár niesol vo vrecku 😀
peniaze neuznávam... je to diskriminačné, že mi ženské nič nedostaneme 😠 iba tak bitku 😅
keď tak, tak ozaj to vajíčko, deťom je prednejšia čokoláda ako peniaze a keď prídu starší (z rodiny) tak majú smolu, nedostanú nič, lebo sme už videli ako vajíčka vyhadzujú do koša a pozerajú len na peniaze 😢 trochu chabé, ale čo už

darina77
10. apr 2009

Ja tiež neviem koľko dať. Na niečo boli dobré tie papierové dvadsaťkorunáčky. Teraz mi to príde blbé dať mincu, ale zas najnižšia hodnota papieroviek je 5 euro. Ale čo som sa s kamoškami rozprávala a urobím to aj ja tak, rodine po 5 euro a ostatným 1 alebo 2 eurá. Je pravda že by to nemalo byť o peniazoch, ale zas na druhej strane keď dcérkinej spolužiaci všade dostanú aj peniažky len u nás by nedostali 😕 a potom klasika farbené varené vajíčka a sladkosť.
Ozaj ja si pripadám , že som jediná ktorá ešte varí a farbí vajíčka, nikto v mojom okolí to už nerobí, každý už len tie čokoládové nakúpi a hotovo a teda sa tvária, že z ktorého storočia som prišla 😅 ale mne sa táto tradícia páči. Sa pamätám ako som sa ako dieťa nenormálne tešila na farbenie a lepenie tých ovo nálepiek

kili
10. apr 2009

a prečo je blbé dať mincu? však to je celkom milé, nie?

darina77
10. apr 2009

Kili, ja neviem asi je to ešte sila zvyku 😅

kili
10. apr 2009

no asi, lebo mi to príde krajšie ak dať kus papiera, hlavne, keď už to má nejakú hodnotu.

ale tiež neuznávam dávať peniaze. a keď ide o to, tak ja som závidela aj čokoládovú výslušku, takže by som bola za to skôr dať po tých vajciach ako dať vajíčko 😀 (za to ranné budenie vodou 😝 😝 🙄 )

muriel293
10. apr 2009

baby ja klasika,každému po vajci a hotovo...potom sú decká namotané len na to že si idú na tento divný sviatok takpovediac "zarobiť" a to sa mi nepáči...navyše,čo im dáš? euro? Vyzerá to tak nijako a aj hodnotu to má takú nijakú....ja to väčšinou riešim kinder vajcami a tie sa mi osvedčili aj u "dospelákov" kamošov,sa vytešovali že kinderko už dávno nemali a nedostali 😀

sirinka
10. apr 2009

muriel u nas ma aj jedno euro hodnotu...ja teda peniaze nedavam, ale zase ked uz, ved deti sa musia naucit vazit si hodnotu penazi od malych sum...

angua27
10. apr 2009

ja teda tento sviatok moc nemusím. furt mokrá, týždeň som smrdela ako keby som sa iba v lacných voňavkách vykúpala a to vo všetkých naraz. ale posledné roky to už bolo lepšie. prišli už len kamoši, moc ma nemlátili, ofrkli iba trošku vodou, každý dostal kinderko, jedno farbené natvrdo uvarené vajko, kus domácej veľkonočky (vianočky) a pokecalo sa. 😀
tento rok nič neriešim. nikoho nečakám, nikomu neotváram. malý je ešte moc malý, aby chodil po šibačke a aj tak ho nemá kto zobrať (mne je blbé ísť s ním šibať). takže jedine pre neho mám výslužku (obľúbené mňamky), keďže babina mu zohnala korbáč. 🙂
a tiež sa pripájam ku názoru, že peniažky nie. ani my sme nikdy nedávali.

maja22
10. apr 2009

Ja dám jedno malé čokoládové vajíčko plus figúrku baránka alebo zajačika alebo kuriatka a 2 €... U nás je to tak, že k nám chodí väčšinou rodina a čo dostanú ich deti u nás, dostane zasa náš malý naspäť a mám pocit, že aj viac... My sme boli tiež len baby, ale zasa sme nemali komu čo závidieť, keď brata nebolo 😀 Možno tak všeobecne sme si povzdychli, ako je tým chlapom na svete dobre 😀 U nás dievčatká dostanú podobnú výslužku, keď chodia spievať kvetnú nedeľu a tiež bol zvyk, že chlapci v nedeľu polievali a dievčatá chodili v utorok šibať, ale to už neviem, kto ešte robí... Pre malých chlapcov je to možno ešte zábava, ale tí starší to už berú iba ako povinnosť a obehnúť 7 - 8 rodín a všade aspoň chvíľu zo slušnosti zostať možno tiež dá občas zabrať 😀 😀 😀 Ešte teraz v teplom počasí sa dá, ale chodiť vinšovať na Nový rok v mraze - brrrrr, lepšie je doma, no nie? 😀

maja22
10. apr 2009

Ešte som zabudla, že peniaze sme nikdy nedávali kamarátom a spolužiakom, tým len čokoládové vajíčko 😉 Dospelým tiež nič, tým musí stačiť nachystané občerstvenie 🙂 .

tamia
12. apr 2009

k nám prídu švagrininí chalani 8 a 11 roční a dostanú sladkosť a po 5 euro.

denisocka
12. apr 2009

ja sa zamknem a na zarobky pošlem len chlapov 😀

lucindela
12. apr 2009

tiez nie som za peniaze... 😀