Akú vysokú školu študujete? Ako sa vám páči?

ivanka223
17. jan 2008

Cavte baby, piste prosim len nazov skoly a odbor co studujete, a ako sa vam paci. Privitam najma externu formu.

anaret
30. sep 2008

petka, nie na takú školu by som sa nedala...len všeobecne takéto niečo obdivujem...
ja mám celkovo strach z akýchkoľvek prijímačiek.. zo strednej som vonku už 17 rokov, medzitým som si robila MGR -pedagogickú, ale neviem, ak by ma čakali prijímačky z matiky - tak to by bol koniec...

claudinka
1. okt 2008

kingstonka je to podla mna super napad 😉 ale poradit ti neviem 😒 treba pokukat na nete niekde..

konja
1. okt 2008

Já letos dokončuju pedagogickou fakultu univezrity Hradec Králové - obor učitelství pro 1.stupeň ZŠ, zaměření výtvarná výchova/speciální pedagogika. Můžu doporučit, studium se dá zvládnout i s dvouma prckama 😉

kingstonka
1. okt 2008

claudinka... no musim si najst trocha viac casu a poriadne sa obzriet po internete...

petka_s
1. okt 2008

anaret,
ja som sla na vysku hned zo strednej a tak som otehotnela...my to mame na skole fajn,da sa to,
ale poznam skoly kde je to hroza a tam studovat si neviem predstavit..
ak si 17 rokov von zo skoly,tak si trosicka odo mna starsia..
a poviem ti moja mamina,musela zacat studovat kvoli praci,
bolo to pre nu hrozne,
nieco co si nevedela predstavit,
ani cudzi jazyk nevedela ako bude zvladat ale zvladla..
a poviem ti,vy trosku starsie maminy,ktore zacnete studovat,
tak mate take vynikajuce vysledky🙂
moja mama hrozne stresuje ze nic nespravi,ze ake je to tazke,
ale nakoniec ma same A-cka..
tak si myslim,ze urcite by si to zvladla aj ty 🙂 🙂 🙂

anaret
1. okt 2008

petka, dík za podporu a ja skutočne ešte plánujem sa do niečoho pustiť, len sa musím po niečom poobzerať...
inak - je to ten správny adrenalín...

marcela.m
3. okt 2008

Ahojte mamičky,na buduci rok by som chcela zacať študovať po 12-tich rokoch od skončenia OA v KE 🙂 Dcérka ma teraz rok a pol,tak si myslím,že o rok bude lepšie začať študovať.Buď pôjde do škôlky ako dva a pol ročná,alebo prvý semester zvládneme spolu na materskej.Bývame momentálne v Rožňave a nechcela by som ďaleko dochádzať.Najlepšie by bolo v KE,lebo tam mám rodičov.Najradšej by som študovala v odbore,ktorý by ma aj bavil a zvládla by som to pri malej a potom aj pri zamestnaní,ak sa nájde.
Obzerám sa po štúdiu:
-sociála práca na KU RU, Teol.fa v Ke,
-animácia voľnočasových aktivít na Gréckokat.teol.fak. v PO,
-charitatívna a soc. služba alebo manažment soc.práce na Pravosl.boh.fak. v PO,
-predškolská a element.pedag.,ped. psychosoc. narušených,ped. mentálne postihnutých atď. na Pedag.f. v PO.
Študujete niektorá niečo také alebo poznáte niekoho,kto by mi vedel dať viac info z vlastných skúseností?Na sociálnej práci v Ke mám kamarátku z RV ale ostané by ma zaujímalo tiež.Prípadne aj podobné štúdium /špeciálna pedagogika atď./
Ďakujem veľmi pekne za odpovede.Som dosť dlhá,však? 😀

marcela.m
8. okt 2008

Ahojte.Toľko surfujem po internete a pozerám tie vysoké školy,že hrôza...už o ničom inom ani nerozprávam.Tak nakoniec som to zredukovala iba na Košice,a to socialna praca na KU RU TF KE - bezplatne a TU KE - geoturizmus alebo manažérstvo zemských zdrojov.Viem jazyky a aj by bolo dobre to využiť-teda v tom geoturizme sa študujú dva jazyky.Čo vy na to?Viete o tom niečo?Poraďte mi,prosím.

andy333
8. okt 2008

Marcela. m: Ja som si vybrala studium predskolskej a elementarnej pedagogiky na TU. Studujem druhy rocnik, mam 35 rokov! Da sa to zvladnut, len si musis zadelit poriadne cas medzi rodinu, zamestnanie a skolu. Studium je zaujimave, aj ked niekedy si myslim, ze privelmi obsazne, ale taka je vysoka skola. Ale v com ma najviac studium obohatilo, je asi fakt, ze som v skole " omladla" medzi tymi mladymi babami a uplne som pookriala, pretoze moj zivot sa pomaly dostaval do stereotypu a skola ma z neho urcite vytrhla.

Prajem vsetkym studentkam vela uspechov a pevne nervy a nerozhodnym radim: urcite nieco vyskusajte, Vas zivot nadobudne novy rozmer! 🙂

duskaf
8. okt 2008

Ahoj Marcelka, ja študujem špec. ped.- ped. ment. postihn. v Prešove 2. rok.
Napíš, čo by Ťa konkrétne zaujímalo.
Mňa to veľmi baví, aj keď je to náročné a v priebehu prvého ročníka veľmi veľa ľudí odpadlo- teda nechalo to. Dá sa to zvládnuť, ale stojí to veľa námahy,, no keď človek chce, verím, že sa to dá zvládnuť.

marcela.m
9. okt 2008

Vďaka za vaše odpovede "dievčatá".Veľmi ste ma potešili.Andy,verím ti,že ťa to štúdium vytrhlo zo stereotypu,mňa z neho vytrhla už len myšlienka na výšku 🙂 a to moje zháňanie informácií na nete o čom sa len dá.Duška /resp. aj Andy/zaujímalo by ma,z čoho boli prijímačky,a aké predmety máte.A či treba aj vedieť napr. hrať na hud.nástroji,spievať,maľovať atď.Máte tam aj výtvarnú a hudobnú výchovu?A čo prax?A myslíte,že sa potom dá aj uplatniť v odbore?Vďaka a dobrú noc.Idem pozerať Panelák a čakať manžela z práce 🙂

marcela.m
9. okt 2008

A ešte ma napadlo,učíte sa tam aj nejaký jazyk?

duskaf
10. okt 2008

Marcelka zlatá
My sme mali len pedagogicko- psychologický pohovor, žiadne prijímačky, sedela komisia a každého sa pýtala niečo iné, neviem, aké mali kritéria.
Hudobná bola pre mňa zabiják a to som si myslela, že s tým nemôže byť žiaden problém, lebo som roky rokúce spievala v zbore a hrala obstojne na flautu, ale tá hudobná teória kvintakordy a neviem, čo, lebo som to po skúške okamžite vypustila z hlavy- ale kvôli tej hudobnej veľa ľudí skončilo so štúdiom, ešte v lete máme skúšku z hry n a klavír, tak teraz chodím do ľudovej školy umenia, tam , kde malí drobci, aby som to nejako urobila, ale ľahké to nie je.
S výtvarnou nerobia problém, je to také tvorivé, všetci urobili skúšku.
Prax je v každom semestri, najhoršie bolo, keď sme celý týždeň museli chodiť po Slovensku po rôznych ústavoch- najhoršie preto, že som mala malinkú asi mesačnú a spolužiačky pred našim autom v autobuse, ja s manželom a malou v aute- chodili sme za nimi, aby sme tie jednotlivé ústavy po mestách nehľadali, každé ráno sa odchádzalo z Prešova- celý týždeň.
Ale na druhej strane napriek všetkému, keď som ja skončila prvý ročník, Ty by si určite tiež a verím, že raz skončím a uplatním sa v odbore.

marcela.m
14. okt 2008

Ahoj Duska,
no,to ťa skutočne obdivujem.Tak na toto by som ja asi nervy nemala.Možno malá nebola taká zlá,ako tá moja.Tá vkuse ričala...A neviem,či by ma manžel mohol voziť po celom Slovensku.Asi dosť ťažko.Veď je máločo doma.Aj nedele často robí.Cítim sa ako slobodná mamička 🙂 A tu v RV nemám nikoho,kto by mi s malou pomohol,alebo skôr komu by som ju ja bola ochotná zveriť na postráženie.Takže sa musím zariadiť najlepšie ako sa bude dať.Zostanem pri tých Košiciach - sociálna práca,možno geoturizmus alebo pribudla aj masmediálna komunikácia.Na právo si netrúfam...hoci si manžel myslí,že mám na to.No,ja som radšej pri zemi.Už som si toho užila v živote až až,tak si nechcem dávať ešte viac stresov.Aj keď štúdium na akejkoľvek VŠ istým stresom bude,no hádam to s Božou pomocou zvládneme v zdraví 🙂 A možno sa z toho vysokoškolského zápalu za ten rok aj vyliečim 😀 a nebude z toho nič.Ale hádam nie.Mám fakt veľkú chuť študovať.
Tak sa drž a prajem ti z celého srdca úspešné skončenie štúdia.

duskaf
14. okt 2008

Marcelka, ďakujem Ti, a verím, že sa Ti všetko po čom túžiš podarí, lebo také štúdium pri deťoch je iste aj stres, ale má aj veľa veľmi veľa pozitív. Ja ani nemám pocit, že som na materskej, skôr, že som v jednom kruhu, ktorý sa točí, veselo, šťastne, aj bláznivo a po strese zas obrovská úľava a noví ľudia, nové vedomosti, myšlienky, pocity a plány, že síce iste toto štúdium moju rodinu aj obmedzuje, ale robím to aj pre moje deti, aby som malapotom takú prácu, ktorá by ma napĺňala, robila spokojnou, pokojnou a mohla som byť s deťmi doma cez víkendy a prázdniny a nie to, čo som musela robiť doteraz a bolo to časovo pre moju rodinu a deti zlé. Všetko má svoje prekážky aj výhody a pomaličky sa nám to všetkým musí podariť. Budem Ti držať palce a myslieť na Teba.

marcela.m
15. okt 2008

Ahoj Duska,to si pekne napisala.Je fakt,ze ked je clovek spokojny,teda so svojim zivotom,kam patri aj praca,tak to ma vplyv aj na jeho okolie,zvlast rodinu.Aj ja by som chcela robit v zivote nieco,co by ma bavilo,chodit do prace rada a nie z povinnosti,aby sme prezili.Aj ked by nebolo odveci,keby nas aj moja buduca praca uzivila.Aj ked je pravda,ako povedala moja kamaratka,ze nie vsade treba VS,aby si mala aj dobry plat.Ale je to aj o tych vedomostiach,sirsom rozhlade,novych skusenostiach a moznostiach...bola som po strednej jeden semester na vyske,potom som to nechala a vycestovala...no a teraz mam chut zacat znova,ale uz nie ekonomiku,to teda nie.Tak uvidime,kde nakoniec skoncim.Sama som zvedava.Zivot je plny prekvapeni...
Vsetko dobre prajem tebe aj vsetkym,co citaju tieto riadky.

kvixa
16. okt 2008

ahojte, ja študujem na FF SL-RU ale to je denna..a stale som tam v strese. ale tu v PN mam SOC. PRACU externe a ta sa da aj s prstom v nose, študuje tam vela mamičiek aj s bruškom, 2,3,5 detmi a zvladaju to v pohode 🙂
duska: tak to čo si písala: obdivujem ta, že si to zvladla.

marcela.m
16. okt 2008

Ahoj kvixa,tak to si ma fakt potesila,ze sa socialna praca tak lahko studuje.Vyzera to tak,ze sa pustim do tohto studia aj ja.Zacinam pomaly citat materialy na prijimacie skusky.Zatial celkom v pohode.Biologia ma bavi,je to zaujimave.My sme na OA mali asi len pol roka biologiu.Takze mam co dohnat na tych gymnazistov.Ale zatial v pohode.Moja sestra si zacala robit bakalara v Presove - osetrovatelstvo.Ona ma uz 10 rocnu prax v zdravotnictve.A hlavne,co jej to studium dost ulahcuje,je to,ze je este slobodna a bezdetna,a byva s rodicmi.Niekto si to vie zariadit,vsak 🙂 Aj ja som uvazovala o nejakom zdravotnickom odbore,ale tam externe prijimajú len zdravotnikov s praxou.Skoda.
Duska,budes mat asi viac obdivovateliek... 😀
Tak caute.

kvixa
16. okt 2008

no my sme išli bez skúšok 🙂 takže som to mala ľahšie. Ja som tam šla kvôli mamine aby som ju tam dokopala 🙂 A tak študujeme po sobotách spolu🙂

petrusk
16. okt 2008

ahoj, ja som na Vysokej skole ekonomie a manazmentu verejnej spravy v Bratislave, IKS Trencin a sadla mi super, som s nou zatial spokojna.

duskaf
16. okt 2008

Marcelka, niet čo obdivovať, ver mi, ja keby som si mohla vybrať, tak by som vrátila čas a namiesto toho ošetrovateľstva, ktoré som vyštudovala- pozri aká náhoda s Tvojou sestrou, tak by som hneď po zdravotke išla študovať to, čo teraz s ťažkosťami a externe.
Ale čas už nevrátim a boj ktorý som začala musím bojovať, vlastne chcem bojovať.
Ono je to naozaj lepšie najprv škola, potom rodina, detičky, ale život to často zamieša inak. Niekdy si predstavujem aké by to bolo, keby som bola len na materskej, žiadne štúdium, nič hektické, bezstresová zóna, pokoj, kľud, viac tvorivých chvíľok s detičkami.
Spolužiačky nechápu na čo študujem, trápim sa, keď som to už absolvovala, ale keď mne tie deti nedajú spať- ja keď vidím dokument o mentálne postihnutých deťoch som hotová, hneď sa vidím s nimi v triede ako ich učím ako si pripravujem zaujímavé veci, ktoré by ich chytili, upútali, vďaka ktorým by som ich posunula vpred krôčik za krôčikom. Kvôli tejto predstave to nemôžem vzdať.

kvixa
16. okt 2008

to si pekne napisala 🙂

olise69
17. okt 2008

Ahoj, Duskaf ! Pozerám, že aj Ty študuješ špecku. Ja som teraz v 3.ročníku KU v Levoči. V mladšom veku sa mi nechcelo, teraz ma to chytilo. Ukončila som SZŠ- detská sestra, takže to až taký rozdiel nie je, využívam aj staré vedomosti a skúsenosti z praxe.
Takže baby držte sa , ja študujem keď už mám titul " babka " 😀 😀 😀

duskaf
17. okt 2008

Jéééj ahoj Olise69 ja som tiež skončila zdravotnú a som tiež detská sestra a takisto využívam, čo som sa tam naučila a kde si chodila na zdravotnú , ja v Košiciach.

marcela.m
17. okt 2008

Ahoj Duska,moja sestra chodila na zdravotnu na Kukucinovu v KE.Koncila v r.1998.Vola sa Janka Dz.Nebudes ju nahodou poznat?

mimakro
17. okt 2008

Prírodovedecká fakulta UK, odbor biológia, špecializácia mikrobiológia. Ale dá sa iba interne. Už som síce skončila (2002), ale zopakovala by som si to. Mňa väčšina predmetov veľmi bavila.

olise69
17. okt 2008

Duskaf- končila som v Poprade r.1982 ( ja som také staršie vydanie)
Plánuješ robiť niečo v tomto odbore ?

duskaf
18. okt 2008

Olise- veľmi by som chcela, len dúfam, že si nájdem miesto.
Marcelka, ja som končila v r. 1994, moja sestra dva roky po mne, tak možno ona by Tvoju sestričku poznala.

matast3
6. jan 2009

Ahojte, skončila som Pedagogickú fakultu v Trnave v 2005 . Zacnelo sa mi opäť po škole, aj keď som tam teraz každý deň, ale veľmi by som chcela študovať právo. Vedel by mi niekto poradiť? Išla by som ho študovať externe, ale potrebujem info, prosíííííííííííííííííííííííííííííííííííím. Díky.

natashkaa
6. jan 2009

studuje niekto na fakulte ekonomickych a soc vied UK odbor europske studia? potrebovala by som co najviac info o externom