Akú vysokú školu študujete? Ako sa vám páči?

ivanka223
17. jan 2008

Cavte baby, piste prosim len nazov skoly a odbor co studujete, a ako sa vam paci. Privitam najma externu formu.

svetlanka111
13. apr 2012

@sisaha dobre tak som hlupaňa...nebudem ti to vyvracať..navyše tvoj názor je pre mňa nepodstatný
a prečo by som nemohla mať obavy..doteraz som sa venovala škole koľko som potrebovala, len odteraz sa budem venovať škole, koľko mi to dovolí čas a toho sa bojím,,,preto som sa chcela dozvedieť aj o takejto "pomoci"...ale nechaj tak prosím ťa, je to môj problém, ty sa aj naďalej venuj svojmu životu..
a okrádanie je vec druhá...ale to je fuk..

svetlanka111
13. apr 2012

@sisaha hmm keď toto je podla teba chrapunstvo najhrubšieho zrna..tak ty asi nežiješ v našom štáte, v dnešnej dobe, v dnešom svete..asi si len teraz spadla z oblakov a žiješ si svoj ružovučký svet, kde je všetko krásne a dokonalé a všetci sme dokonalí ako ty!!
skú si pustiť správy večer v telke..a zistíš čo je chrapúnstvo a čo nie..alebo radšej si nič nepúšťaj, lebo by si mohla z toho aj onemieť..z toľkého chrapúnstva

sisaha
13. apr 2012

@svetlanka111 riadis sa heslom "zlodej kričí, chyťte zlodeja". Nežijem ružový svet, ale len preto, ze vonku je to take ake je, nebudem k tomu prispievať svojím konaním. Ja som svoj nazor na tieto podvody napisala, dalej uz na teba reagovat nebudem. Dufam, ze ta zivot naučí a prevychová...a pevne verím, ze ak si to nechas napísať, tak spravodlivosť existuje a dostaneš prvú facku od života.. 😉

sisaha
13. apr 2012

@svetlanka111 písať diplomovku nie je nič hrozné čo by si nezvládla. Ja som ju písala každý večer po návrate z práce...a som na seba hrdá...

svetlanka111
13. apr 2012

@sisaha keby si tú spravodlivosť priala na inom mieste lepšie by si urobila...
ale máš môj obdiv, keď toto je tvoj "jediný problém" tak ti závidím...

svetlanka111
13. apr 2012

@sisaha ja nehovorím, že je to niečo hrozné...len sa bojím, že na to nebudem mať čas..to je všetko..a chcela som vedieť viac info aj o iných možnostiach..

zabka88
13. apr 2012

júúúj baby, nie sme tu preto aby sme si šli po krku...
@svetlanka111 ako píšeš, je to tvoj problém a tvoje rozhodnutie. aj so svojím svedomím sa budeš musieť vysporiadať sama 😉. Ja ti len napíšem moje dôvody prečo by som to nerobila:
1. pri všetkých záverečných prácach v mojom živote som sa veľa naučila, to že sa prinútiš sadnúť si k počítaču, surfovať,prečítať články po ktorých by si inak nesiahla, konečne prečítať knižky ktoré máš v knižnici a padá na nich prach... iste ide to do času, ale ten čas strávaný štúdiom a písaním práce ťa opäť niekde posunie a budeš mať na vec úplne iný pohľad
2. keď píšeš diplomovku , zároveň sa učíš aj pracovať s textom, úprava, štylizácia.. nikdy nevieš kedy v živote budeš chcieť publikovať alebo písať články či blogy..
3. keď som si spravila školu a šla do praxe, zistila som že mám síce titul ale všetko poznám len akosi zvrchu, škola (typická naša slovenská) dáva iba málo možností, aby si si urobila vlastný prieskum problematiky a išla do hĺbky v téme ktorá ťa zaujala a iba tak zistíš či je skutočne taká zaujímavá a či by sa sa tým vedela zaoberať aj v praxi .. jednoducho aj diplomovka ti môže pomôcť vyprofilovať sa..
4. ale nie naposledy, morálna stránka veci. obrana, však to robia všetci možno obstojí pred okolím ale nikdy nie pred tebou samou, skôr či neskôr si to budeš vyčítať a po zvyšok života budeš mať obavy či to niekto nezistí .. a ako matka určite chceš byť aj morálnym vzorom pre svoje deti..

držím palčeky aby si sa správne rozhodla.. 🙂

svetlanka111
13. apr 2012

@zabka88 očividne sú tu také, ktoré idú po krku..
vieš tvoje dôvody sú fajn,,ale myslím že škola a prax sú úplne niečo iné..sama som sa o tom presvedčila..keď budem pomáhať deťom z DD aby som im našla tú najkvalitnejšiu rodinu tak mi asi veľmi nepomôže diplomovka ohladne toho aká je na sr nezamestnanosť...alebo čo sa týka rómov...všetci sa vedia vyjadriť, poriadok nikto, nikdy nespraví!..ale to je iná téma..
len proste chcela som si otvoriť možnosti pre prípad, že by som nestíhala, nezvládala alebo tak..
ale inak ďakujem

amdeis
13. apr 2012

@svetlanka111 tiez nestiham diplomku. Preto som si poziadala o oddelenie statnej zaverecnej skusky od obhajoby MDP. Vyhoveli mi. Nepremyslala som o napisani MDP niekym inym. Je to nebezpecne a devalvujuce teba ako cloveka na uroven podvodnika, pretoze je to podvod. Teraz v madarsku mal s tym problem prezident. Nic sa ti nestane, ked ti to niekto napise, ale ta hanba ked sa na to pride, ze tak schopny clovek ako ty nezvladol to, co zvladli ini ludia. Poznam menej inteligentnych a menej sikovnych ludi nez ja, ktori to napisali, pretoze boli huzevnati a pracoviti. Svedomie by ma zralo do konca zivota, ze ja by som to nedokazala a oni ano. Diplomku nemusis mat za A. Ide o to, aby si to spravila najlepsie podla svojho svedomia a vedomia. Ja osobne ludi s vynikajucimi studijnymi vysledkami nepovazujem za odbornikov, skor za biflosov. A uz vobec ich neprijimam do prace na zaklade znamok ale makkych a tvrdych schopnosti. Diplom pre znamky je len zdrap papiera. Nevypoveda o tvojich zvnutornenych znalostiach a zrucnostiach v obore.

inkinka
13. apr 2012

@amdeis "Ja osobne ludi s vynikajucimi studijnymi vysledkami nepovazujem za odbornikov, skor za biflosov."
Odbornika z cloveka urobi az prax, ale nejaky teoreticky vklad by mal na zaciatok dat 😉 ty si HR manager? Ake su to tvrde a ake mäkke schopnosti?

amdeis
13. apr 2012

@inkinka nuz trosku som to prehnala s tymi biflosmi. Samozrejme, ze su ludia, ktori sa ucia vyborne a aj rozumeju. Avsak skor mam skusenost s tymi, co sa vedia vsetko naucit naspamat ale nedokazu to upotrebit, pretoze tomu nerozumeju. Co sa tyka praxe tak jasne, ze odbornika robi prax. Bavili sme sa vsak skor v rovine vzdelavacej ako praktickej. Aj tak si myslim, ze na 90% nie je potrebna vysoka skola. Niekedy neovplyvnena , cista mysel vie urobit vacsie divy ako erudovany. Teda v zmysle, ze nie kazde povolanie potrebuje VS. Vhodnu teoreticku bazu dokaze poskytnut aj SS. Nuz ale v dnesj dobe je VS biznis. Tak uz mame aj maintanance manazerov a kozmeticky podlahovych krytin.
Makke schopnosti (soft skills) su osobnostne vlastnosti, zrucnosti, schopnosti, predpoklady. Ovplyvnuju sa velmi tazko, utvaraju sa celozivotne.
Tvrde schpnosti (hard skills) su vedomosti, schopnosti, zrucnosti nadobudnute zamernym vzdelavanim. Nie kazdy, kto ma kompetencie vykonavat nejaku pracu je aj kompetentny. Teda ked vystuduje niekto pedagogiku ma kompetencie vyucovat, len ci je aj kompetentny (vhodny) nie je zo vzdelania jasne. A plati to vsade.

inkinka
13. apr 2012

@amdeis vďaka za vysvetlenie soft a hard skills 🙂

Prirodzene inteligentnych ľudí, čo študovali a študujú dobre bez bifľovania a rozumejú veciam, poznám dosť, môj okruh tvoria ľudia z technických smerov a matfyzáci, takže možno som tým ovplyvnená 😉

amdeis
13. apr 2012

@inkinka Matfyzaci a ini exaktne vedne orientovani su fakt ti, co povacsine rozumeju. Tam to ide totiz dost zle pokial napr. programator nerozumie, len vie ako naprogramovat forcyklus. Si neviem predstavit riesit oblast abstraktnej matematiky lez pochopenia. 😀 To by rychlo doratali. 😎 Obycajne humanitne predmety su dost zahltene tymi, co na to nemaju ale chcu mat vyssi status. A uplne jednohubky su z masmedialnej komunikacie. 🙄 Samozrejme nie vsetci. Ale tam je to o dost viac ako v exaktnych vedach, kde sa hlupak rychlo odhali sam.

charlottka2006
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nori21
2. feb 2013

Študuje niekto vychovávatelstvo na Prešovskej univerzite, mala by som pár otázok.Ďakujem.

zuzulik280
20. feb 2013

@pupi007 Ahoj, ja som skončila vš odbor ošetrovatelstvo, ale chcela by som skusit este verejne zdravotnictvo, maš s tym uplatnenie? zrejme robiš na urade verjn, zdrav. si spokojna? dik za odpoved

pupi007
20. feb 2013

@zuzulik280 Ahoj, ešte som momentálne na MD...ale uplatnenie nič moc....všade plno 🙂

maruska24
21. feb 2013

ja som bola na masmedialke, bavilo ma to, učila som sa poctivo ale uplatnenie nemám žiadne. to je škola vyslovene pre tých, čo už v mediach pracujú, alebo si dokázali urobiť známosti. aj keď ma odbor bavil, už by som tam nešla, uplatnenie nulové. určite by som volila niečo z komenskeho univerzity, alebo dokonca poškulovala po škole v čechách

1aduliatko1
3. mar 2013

ahojte dievčatá...študujete alebo študovali ste niektorá v BB predškolskú a elementárnu pedagogiku externe? aké to je ? dá sa to zvládnuť aj popri zamestnaní? aké boli prijímačky?
chcela by som si tento rok podať prihlášku 😉

jano5301
4. mar 2013

@terezicka
Vieš mi prosim ťa poslať stranku interenetovu na to detašovane pracovisko v Lučenci prečo čudny či je problem robiť skušky tam ?

terezicka
4. mar 2013

@jano5301 ahoj, skú to pozrieť na internete, nie som si istá či UKF ešte v LC funguje tento môj odbor...

zuziq8
21. mar 2013

Ahojte maminky, je tu nejaká, ktorá študuje externe na VŠ a požiadala si o zníženie alebo odpustenie školného? 🙂

pflegerin
23. mar 2013

Ahojte dievčence,viete mi prosim Vás poradiť,že ked si dokončim externý odbor ako zdravotnícky asistent na strednej zdravotníckej škole,či môžem ísť na výšku,alebo musim mať vyššie vzdelanie.DAKUJEM PEKNE. 😀

adika_pl
3. apr 2013

@zuziq8 ahoj. mne znížili bez problémov a o dosť 🙂

adika_pl
3. apr 2013

nie je tu niekto z #ekonomickej?

zuziq8
4. apr 2013

@adika_pl a to si priamo žiadala o takéto zníženie, že si im napísala chcem o toľko a toľko nižšie? Ja si chcem podať na ďalší rok, keď sa vrátim do školy. Ďakujem 🙂

adika_pl
4. apr 2013

@zuziq8 nie. Každá škola ma svoje predpisy a tlačivo. Na našej stránke som si to pozrela, vyplnila a poslala na schválenie. Dovod: RD. Rektor posúdil a znížil mi. Na študijné sa obrat

zuziq8
4. apr 2013

@adika_pl no žiaľ na stránke mojej školy sa nedá nič také nájsť, tlačivo ani nič 😒 a kedy si žiadala, po začiatku ak. roku?

adika_pl
4. apr 2013

@zuziq8 hneď ako ma prijali. veď napíš vlastnú žiadosť: o zníženie školného z dôvodu.... ja som dávala aj rodný list malej

veronika4444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz