Akú vysokú školu študujete? Ako sa vám páči?

ivanka223
17. jan 2008

Cavte baby, piste prosim len nazov skoly a odbor co studujete, a ako sa vam paci. Privitam najma externu formu.

dicaa
19. apr 2013

ahojte, chcela by som Vás poprosiť o Váš názor. Mám dve detičky a chcela by som ísť študovať na VŠ. Dala som si prihlášku na verejné zdravotníctvo a psychológiu. Pravdepodobne budem prijatá na obe. Čo je podľa vás perspektívnejšie? čo by sa dalo lepšie zvládať popri deťoch? Našla som málo info, najmä ao verejnom zdravotníctve. Psychológiu som si tvrdo odmakala po nociach, aby ma vzali, ale skúšky som zvládla.

grettka
20. apr 2013

@dicaa poslala som ti ip

indiankaindi
5. sep 2013

Až teraz som narazila na túto tému a pozerala som pár strán dozadu a našla som výmenu názorov medzi @sisaha a
@svetlanka111 a strašne som sa pobavila. Sisaha, si strašne strašne vedľa. Záverečnú prácu si dáva napísať, dovolím si odhadnúť, asi 60% vysokoškolákov. Zvyšných 40% si ju píše samo a z nich 90% neprejde, alebo odovzdá podpriemernú prácu, ktorá nejakým zázrakom (asi vieme akým) prejde. Napísanie práce nie je žiadna katastrofa, je to v podstate formalita, pretože ten študent si tú prácu musí naštudovať a obhájiť ju. A obávam sa, že do tejto oblasti nevidíš, pretože pokiaľ študent narazí na profíka, nikto nikdy nezistí, že si prácu nepísal sám. Nie je šanca. Ani najmenšia 😅 V jednom s tebou súhlasím, je to nefér, pretože takto si školu dokončí aj kopec neschopných, ale zase je na morálke autora, akých klientov vezme. Pretože pokiaľ je klient fakt tupý, tak je to skutočne nefér. Ale ak je študent schopný, ale nevie proste dať myšlienky na papier, učí sa, skúšky zvláda a štátnice spraví na áčka, prečo by si nepomohol takto? Je podľa teba fér, ak školu nedokončí študent, ktorý má samé áčka alebo béčka, odštátnicuje excelentne, len mu neprejde práca, pretože myšlienky nedokáže zosúladiť v písanej forme? Je toto fér? 😉

A ešte sa chcem spýtať, či je tu niekto, kto študuje právo externe, chcem sa len niečo spýtať, ďakujem 🙂 (napíšte mi prosím IP)

sisaha
5. sep 2013

@indiankaindi nejdem hladat stare odpovede co som kdesi pisala, ale vyjadrim sa k tomu co si napisala. Ked som ja koncila, z nasho rocnika si nedaval vypracovavat diplomovku nikto, pretoze sme pri pisani uzko spolupracovali. Nepresli iba tí, ktorí flákali celych 5 rokov.. Nerozumiem poznamke, ze do toho nevidim. U nas skusajuci vedeli kto je schopny aku pracu napisat, aj vzhladom na to, ze pocas tych 5 rokov robili skusky a seminarne prace.. Mimochodom aj v nich vidis uroven pisanej formy.
A k zaveru, ano, podla mna je fer, ze skolu nedokonci student, ktory sa nedokaze aj na urovni vysokoskolaka verbalne vyjadrovat a neobhaji si pracu.. VS nie je len o našprtani sa učiva a spravne napisani skusok.

alexandramaria
5. sep 2013

@indiankaindi na zenu co chcela titul JUDr. bez predchadzajuceho studia prava , sa tvoj názor fakt hodí 😀
@sisaha suhlasim. Taky systém predsa nemoze byt tolerovany. Aby prace pisali druhi a student dostane za takyto postup titul... 😖

indiankaindi
5. sep 2013

@sisaha 😀 vidím, že do toho nevidíš. Úzka spolupráca je bežná - so spolužiakmi aj školiteľmi. Ty si to predstavuješ, že niekto si dá napísať prácu a tým to končí, nič iné neurobí? Tak naozaj do toho nevidíš. Možno aj z tvojho ročníka si dala viac ako polovica ľudí prácu napísať a ty o tom ani netušíš. Verbálne vyjadrovanie je niečo iné, ako písaná forma. Vážne by si sa čudovala, že ľudia, ktorí prednášajú a vedia tak narábať s jazykom, že ich všetci žerú nedokážu zosmoliť jedinú logickú vetu na papier. Áno, aj pre mňa je to ťažké pochopiť, ale je to tak. A sú to iné hlavy, nie že študenti 😖 Smutné, ale je to fakt. No a ešte k tým seminárnym prácam, tie si študenti tiež nie vždy píšu sami 😉

@alexandramaria Neviem o čo ti ide a prečo tu toto riešiš. V tej téme som to dosť jasne vysvetlila, ak si to nepochopila, tak sa sem do toho nemiešaj ok? 😅 Iba čo si spravíš hambu. Teba som neoslovovala, alebo aj tu platí, že ranená hus zagága? 😕

alexandramaria
5. sep 2013

@indiankaindi riesim to preto, lebo s prepacenim trepes také hovadiny , az to boli! Tak z mojho rocnika mam spoluziaka, ktory si tu zaverecnu prácu dál napisat, a ten veru nespolupracoval ani zo skolitelom ani z nikým inym. Total vsetko flákal. To co uz je za uboziaka studenta, ktory nevie napisat jednu 50 stranovu pracu?! Na ktoru staru belu sa potom trepal do skoly?!? Mam pocit, ze ty si tiež z tych, co si veci rádi ulahcuju 😉 pričom neschopnost dokazuju naoko dolezitymi dristami, ktoré nemaju ani hlavu ani patu...preto som spomenula tvoj slavny vyplod mat judr. Bez studia prava. Hovoris ze @sisaha do toho nevidi, ja mam skor pocit ze ona je jedina, či vidí veci reálné. Ja by som to kvalifikovala ako trestny čin, pisanie prac cudzimi..a všetkých mudrcov co sa tyn zivia, by sim zavrela tiez. Pokial nedokazes zosmolit kvalitnu pracu, vypadni z VŠ, nemas tam čo hladat- asi tot moj názor na chudakov fo si davaju za seba pisat prace.

sisaha
5. sep 2013

@indiankaindi nas v rocniku koncilo iba 10, takze viem ci si niekto daval nieco vypracovat alebo nie.. K ostatnym tvojim vyplodom ti napisem iba jedno..Nechat si napisat diplomovku hadam mozu iba tupci z niektorych sukromnych skol, ktorí si ju zaplatili iba za ucelom ziskania titulu.. To su telce,ktoré telcami aj ostanú a v praxi príde aj na nich..

A mne to teda nepride normalne, aby sa niekto kto sa dokaze verbalne prejavit na urovni, nedokazal verbalne prejavit na papieri.. Povedala by som, ze na papieri je to dokonca ovela jednoduchsie, pretoze tu myslienku môžeš preformulovať, opraviť, znova napísať, kdežto vo verbalnom prejave máš iba jeden pokus..Ak z teba vyleti sprostosť, mienka o tebe je urobena.. Takze ten, kto nedokáže napísať vlastnú prácu a aj si ju obhájiť si titul nezaslúži. Pekný večer..

indiankaindi
5. sep 2013

@alexandramaria no vidíš a zase sa moceš do čoho ťa nič. Pýtal sa ťa niekto? Prečo si sa ozvala? Škre ťa svedomie? Ty do toho vidíš ešte menej ako tvoja kolegyňa. To, ako sa správal tvoj spolužiak, je jeho blbosť. On bol zrejme z tých blbších. Ale väčšinou sa aj samotní študenti snažia vystupovať vierohodne. A poviem ti, že v 90% prípadov na to nikto nepríde. Podľa teba je ten, čo nevie napísať 50 stranovú prácu úbožiak. Možno tvoja práca je tak zlá, že nestojí ani za reč. A pikoška - niektorí z tých úbožiakov ťa možno aj učia, resp. učili. 😅 sranda že? A ja netrepem dve na tri. Ja do toho vidím viac ako ktokoľvek iný. Nie som z tých, čo si cestu uľahčujú moja, ja som na druhej strane 😝 Aha a ešte detail, to, že by si to ty kvalifikovala ako trestný čin (nepozeráš priveľa kriminálok?) je absolútne nepodstatné. Zatiaľ to trestný čin nie je a tak skoro ani nebude. 😎 a máš pravdu, tí, čo sa tým živia sú fakt mudrci, pretože napísať za pol roka možno 30 - 40 alebo aj viac prác na vysokej odbornej úrovni si nemôže dovoliť hocijakí šuflikant, že? 😉

indiankaindi
5. sep 2013

@sisaha a možno z tých 10 si 11 dalo tú prácu napísať a práve preto prešli. Máš pravdu, je to výsada súkromných škôl, pretože tam študujú ľudia, ktorí sú už dávno v praxi, majú prácu, rodinu a nepotrebujú sa vyburovať na papier. Ovládajú to odpredu aj odzadu, často vedia viac ako knihy, z ktorých by mali písať. Ale už asi dva roky je to bežné na všetkých školách, samozrejme okrem medicíny, tam je diplomovka aj samotná obhajoba niekde inde - tam to možné nie je. Ale nejestvuje odbor, ktorý to nerobí a tiež škola, na ktorej by sa to nedialo. A telcami by som ich nenazývala, ver mi, bola by si sakramentsky prekvapená, kto všetko to robí. Možno ich poznáš a považuješ ich za výborných autorov a skvelých odborníkov a pravda je niekde inde. Takže váž slová 🙂 to len na objasnenie 😉

indiankaindi
5. sep 2013

@alexandramaria a ešte detail, tak napríklad ja ten doktorát z práva mám...hm.. cca asi 10x a Mgr. titul z práva odhadom 20x 😅 ja už študovať nepotrebujem, viem z práva viac, ako mi je milé a doktorát by som zrejme spravila ľavou zadnou 😔
A útočenie na tých, čo si takto zarábajú je len prejav závisti, že niekto má hlavu na to, aby mu zabezpečila blahobyt a luxus v živote, zatiaľ čo iní makajú 8 hodín denne za pásom za almužnu 🙂

sisaha
5. sep 2013

@indiankaindi nemusim vazit slova, ten kto robi nieco podvodom je chudak.. U nas si mozno jedna dala napisat, lebo ju neobhajila a teda zo skoly aj vyletela..
A neviem si predstavit robit advokata v praxi, ktorí chodí na pojednávania a robí si sukromnu školu externe tak, ze podvádza...trosku scestné nie a hlavne nemožné.. či máš na mysli sociálnu prácu sv. Alzbety? O medicine sa bavit nemusime, myslim ze by si nechcela, aby ti liecil slepe crevo niekto, kto tomu vobec nerozumie a pojde ti radsej opravit zuby..hm? A myslim, ze to plati o vsetkych profesiach..
Ak narazas na politikov, ktorí získali svoje tituly podvodmi, o tom mám tiež svoju mienku..

sisaha
5. sep 2013

@indiankaindi prepac, ale tvoj posledny prispevok k alexandramaria je hoden iba toho, ze takemu cloveku ako si ty by som nezverila ani pripad "zverenia psa do opatery". Nezabudni, ze kto vysoko lieta, nizko pada.. A to je moj posledny prispevok k tvojej osobe..

indiankaindi
5. sep 2013

@sisaha nie, nehovorila som o právnikoch, myslím, že tam je logické, že ten človek nie je v praxi, ak ešte nemal ukončenú školu - je to logické nie? Hovorím o iných profesiách, ale ako vravíš, hlavne o sociálnej práci a podobných profesiách. A realitou je, že ľudia, čo to vyštudujú, chcú iba titul. Nikdy to v praxi robiť nebudú. Bohužiaľ, je to smutné. A nie je tomu na vine spôsob ukončenia štúdia, ale ich prijatie. Dnes vysoké školy berú každého, o súkromných nehovoriac. berú aj totálnych hlupákov, ktorí potom končia školu tak, ako ju končia. Veď si pozri test na právnickej fakulte. Je až smiešny ☹ a toto má byť kritérium pre vyradenie tých, čo na to nemajú?

indiankaindi
5. sep 2013

@sisaha neviem, čo si tou tvojou reakciou myslela, ale ok 🙂 potvrdzuješ iba to, o čom tam píšem 😔 Apropo, mne prípady zverovať nemusíš, ja som právo (zatiaľ) nevyštudovala oficiálne

alexandramaria
6. sep 2013

@indiankaindi mocem do čohoa nič? Chapes vyznam slova DISKUSIA? Je tu nato, aby sa zapojil kazdy kto má chut prispiet svojim nazorom. Mna nemá preco skriet svedomie. Moja praca bola napisama odborne a svedomite , vychvalena a zabezpečila mi pracu v advokatskej kancelarii. Takže byt tebou , neutocim na tuto tému. Ako hovorim, velmi zvlastne nazory mas. Mna teda na fakulte učili VACSINOU starší profesori, docenti a o vierohodnosti ich prax nepochybujem. Vtedy VS nieco znamenala, ked ju oni studovali , vtedy sa nemuseli uchylovat k ubohým podvodom, lebo mali rozum 🙂 a poviem ti, neviem ako ty ctis právo ale takto okato podporovat klamstva.. a inak asi do toho nevidis ty, ked hovoris, ze ti co píšu prace za inych su mudrci...😀 ani nahodou. Iba vedia dobre grify ktoré dookola obmielaju. O odbornosti nie je ani rec.
Btw. Ocividne s tebou plodna debata Nehrozi. V podstate sa prezentujes zmylenymi názormi bez hlavy a paty. Vehementne obhajujes podvody a nepravost na poctivých studentoch ktori tu pracu napisu sami daju do nej vsetko, nejaky dement si ju da napisat pričom získa ten samy titul. A ak mas ty doktorat z práva, aj ked len pomyslene, Boh nás opatruj.

alexandramaria
6. sep 2013

@sisaha ja by som dodala, ze test má sukromnych školách 🙂
ja som sa veru na prijimackach zapotila 🙂

indiankaindi
6. sep 2013

@alexandramaria zjavne si ma vôbec nepochopila. A to ten test na práve vyzeral, že skúma aj logiku potencionálnych študentov... no zrejme kedysi to tak nebolo 😒

grettka
6. sep 2013

@indiankaindi trosku by si sa vo svojich vyjadreniach mohla krotit, vyznievaju totiz velmi "bohorovne". Zjavne vies vsetko najlepsie, lebo sa v danej oblasti pohybujes. Ale podla indicii len v oblasti prava.
O kvalite niektorych skol je skoda hovorit, to je pravda, ale nemusis este pausalizovat a hadzat vsetkych do jednoho vreca a zhadzovat a ponizovat svojimi prispevkami dalsie diskutujuce.

PS: slovo "potencionalny" neexistuje, spravne ma byt "potencialny" 🙂

alexandramaria
6. sep 2013

@indiankaindi No o logike sa tu hádam baviť nebudeme. Z logiky a argumentácie som na právnickej fakulte tiež absolvovala skúšku 🙂Predstav si, že na A. Podstatou je, že ty obhajuješ hrubosť najvyššieho zrna, konkrétne písanie prác cudzími ľuďmi, namiesto samotného študenta. Zaobaľuješ to totálnymi blbosťami typu "kto nevie zosúladiť myšlienky na papier". A čo je ten študent totálny dement ? Úplne sa mi zastavuje rozum nad tvojimi trápnosťami čo tu vypisuješ. A ak si taká odborníčka, prezraď nám prosím, čo si vyštudovala, resp. kde pracuješ... A môžme sa kľudne začať baviť v právnickej rovine.

@grettka 🙂 Mňa ani iné diskutujúce pani Indiánka uraziť nemôže. Uraziť ma môže iba ten, komu to dovolím. A pochybujem silno, že v oblasti práva dotyčná niečo vie. veď si nevedela ani v príslušných smerniciach VŠ a vo VŠ zákone vyhľadať, že Rigorózne konanie na titul JUDr. Smie absolvovať iba absolvent právnickej fakulty. Chcela si to uľahčiť s primitívnymi rečami typu, že ona sa to predsa tvrdo naučí a bude to mať ťažšie než Mgr. Právnici...

indiankaindi
6. sep 2013

@grettka máš pravdu, v danej oblasti sa pohybujem a nie, nie je to v oblasti práva, ale v rôznych oblastiach, okrem iného aj právo. A neviem, prečo sa krotiť, ak ti moje príspevky pripadajú "bohorovné" neznamená, že ich zákonite stiahnem 🙂 o tom paušalizovaní máš pravdu, ja ich do jedného vreca nehádžem a nepaušalizujem. Sú aj ľudia, ktorí si prácu napísali sami, ale v tomto prípade sú tie práce kvalitné len v mizivom percente. Väčšinou sa títo ľudia potom, o pol roka, stávajú mojimi klientmi 😒 A môžeš mi napísať, kde som zhadzovala ostatné diskutujúce? Alebo ich ponižovala? Ak sa ti niektorí príspevok taký zdá, je to iba reakcia na vyjadrenia iných diskutujúcich, ktoré o mne nevedia absolútne nič a vyjadrujú sa na moju adresu ako posledné flárky na trhu. A prepáč, ja si po hlave skákať nenechám, zase tiež nie som handra 😠

@alexandramaria vidím, že iný argument, ako moju otázku o získaní titulu JUDr. si na mňa nevieš nájsť. Áno, pýtala som sa na to a buď si tú diskusiu vlastne ani nečítala, alebo si to nepochopila, ale kedysi sa to takto dalo, preto som sa na to pýtala, či sa to dá aj dnes. Ale je to téma o niečom inom, chápem, že sa ťažko dá prijať informácia, že niekto si trúfa zvládnuť to, čo iní zvládajú s odretými ušami 5 rokov. No nevadí, všetci sme nejakí, že? Z logiky som mala skúšku aj ja, predstav si, a tiež na A. A to aj písomnú, aj ústnu a teda jednoduché to nebolo. Ale je to dávno. Darmo tu moralizuješ, stále hovoríme o veci, ktorá tu je, deje sa a diať sa bude. Je tu na to priestor, tak sa to deje. Tvoje moralizovanie na tom nič nezmení. Poviem ti to polopate. Nenapíšem ja, napíše iný. Tak prečo si nechať ujsť príležitosť dobre si zarobiť a niečo nové sa naučiť? Myslím, že je to lepšie, ako obhajovanie vrahov (ak hovoríme o právnikoch) alebo vykonávanie potratov (ak hovoríme o lekároch), či klamanie polovice ľudstva (ak vravíme o politikoch). Alebo by som mohla pracovať aj niekde na úrade, za 500€ mesačne či pri páse v továrni za 300€. Mohla by som tiež kradnúť, spolčiť sa s mafiou. Vieš, je to otázka priorít a hodnôt. Pre mňa je dôležité uživiť rodinu a zabezpečiť jej všetko, čo potrebuje takým spôsobom, ktorý nikomu neubližuje. A odborníčka? Moja vysoká škola mi dala (dnes si to dovolím povedať) základ vedomostí. To, čím sa živím mi dalo podstatne viac. Niekoľko rokov praxe a niekoľko možno aj stoviek imaginárne získaných titulov z rôznych oblastí a tém mi dáva právo o sebe tvrdiť, že sa vyznám v týchto oblastiach. A ak ti moje reči pripadajú trápne, povedz mi, ako majú pripadať mne tie tvoje. 😅 Súčasne som ti odpovedala na otázku, kde pracujem. S nadsázkou môžem povedať, že pracujem v oblasti školstva 😉

grettka
6. sep 2013

@indiankaindi trosku sebareflexie by ti nezaskodilo.
Mozes o sebe zase bohorovne prehlasovat, ze sa vyznas v roznych oblastiach, ale citat text s porozumenim zjavne nevies 😉 Nikde som totiz nepisala, ze mas svoje prispevky stiahnut. Len som vyjadrila svoj nazor.

indiankaindi
6. sep 2013

@grettka to viem, len som reagovala na to, že sa ti zrejme nepáčia, keď na ne poukazuješ a tým som chcela povedať, že mi to neprekáža 🙂

alexandramaria
6. sep 2013

@indiankaindi jaaaaaj , sak to si mohla hned napisat, že tie zaverecne prace pises za tych studakov ty...😀
Tak preto tolka odbornícka z teba...😀 😀 😀

indiankaindi
7. sep 2013

@alexandramaria veď ja som to aj napísala... stačí čítať 😉

sisaha
9. sep 2013

@alexandramaria čo na to povedat, ked niekto sa tu tym, ze robi podvody aj živí...Ozaj, nemal by ju admin zablokovat? Dalo by sa to považovať za skrytú reklamu... 😝 @admin..

indiankaindi
9. sep 2013

@sisaha ja robím podvody? A na to si ako prišla? TY máš právnické vzdelanie??? Preboha, choď vrátiť diplom, lebo zjavne nevieš ani mäkké fň 😠 A láskavo neurážaj, pretože to by bol zrejme tiež podnet na zablokovanie, čo myslíš? Urážaš ma prakticky od prvého príspevku, navážaš sa a za čo? Len som ti chcela upraviť mienku o tom, k čom si ju mala mylnú. Neurážala som ťa, na rozdiel od teba a ty neprestaneš? Neviem, či je to šialená závisť, alebo len otvorená zlosť na niečo, čo nemôžeš mať, ale prosím ťa zobuď sa a upokoj, ok? Okrem toho, ja si tu reklamu nerobím, pokiaľ by si ma k tomu nevyprovokovala, nikdy by som to tu nepovedala. A beztak mám klientov vyše hlavy, ďalšiu reklamu nepotrebujem. Dúfam, že aj túto informáciu stráviš podobne ako tie ostatné. Nechceš zalarmovať aj FBI? Je to trápne, takto sa zhadzovať 🙄

sisaha
9. sep 2013

@indiankaindi si ma pobavila...fakt... Keby som chcela, tak mozem pisat diplomovky aj ja vsetkym tym, ktorí su neschopní si napísať vlastnú prácu... Rozdiel medzi nami je ten.., a dost podstatný, že ja nepodporujem spodinu SK, ktorí získavajú tituly zadarmo..

indiankaindi
9. sep 2013

@sisaha tvoja odpoveď na moju otázku hovorí za veľa 😉

babymaminka
24. mar 2014

Baby ste tu nejaka ktorá študujete alebo idete študovať na Dubnický technologický inštitút?Potrebovala by som nejaku radu ohľadom prihlášky dakujem vam 🙂