Akú vysokú školu študujete? Ako sa vám páči?

ivanka223
17. jan 2008

Cavte baby, piste prosim len nazov skoly a odbor co studujete, a ako sa vam paci. Privitam najma externu formu.

geegee
18. jan 2008

ja som pracovala, nastastie, stale vo svojom odbore 🙂 A rada by som aj po materskej, ale to som si vymyslela nieco ine, tak neviem 😠

katka75
20. jan 2008

ja som maturovala pred par rokmi.teraz by som chcela ist na vysku.potrebujem mat potvrdenu prihlasku zo skoly alebo stacia notarom overene vysvedcenia a maturitne vysvedcko?
tiez nestudujete niektora geografiu a administrativu na prirodovedeckej dialkovo?
pipi tento odbor je externy bez poplatku 🙂

fifitko25
20. jan 2008

ahoj, ja studujem ekonomiku a manazment verejnej spravy a regionalny rozvoj - externe. Do skoly som sla 8 rokov po mature, externe 😀 som v druhaku a zatial sa mi dari 😅 😅

rabiva
20. jan 2008

TUKE, FBERG, Manazerstvo zemskych zdrojov 😔 externe... mala by som teraz koncit... a ak ozaj skoncim, uz nikdy ziadna skola 😠

katka75
20. jan 2008

fifitko a potrebovala si mat prihlasku potvrdenu aj so strednej skoly ked si isla az po tolkych rokoch? alebo ti stacili len tie vysvedcka overene?

vlastulka
20. jan 2008

Študuje tu niekto na UCM v Trnave?

sonoga
20. jan 2008

Ahojte. Ja som vystudovala Farmaciu v BA.
Katka75: mne sa zda, ze vzdy treba potvrdenu prihlasku zo strednej. Kamaratka skusala 3 roky na pravo a stale chodila davat potvrdit prihlasku.

fifitko25
21. jan 2008

katka75: nepotrebovala som potvrdenie zo skoly. Vypisala som si prihlasku, urobila zivotopis a prilozila som overenu kopiu maturitneho vysvedcenia. Dokonca sa uz nevyzaduju lekarske prehliadky - aspon teda na niektorych skolach. Tusim nepotrebujes potvrdenie zo strednej, ak sa hlasis neskor ako do 2 rokov od ukoncenia strednej skoly na vysku 😉

adusum
21. jan 2008

Také vás všechny zdravím!
Já jsem po střední škole pedagogické nastoupila po roce práce na dálkové(kombinované)magisterské studium Učitelství pro I.st.ZŠ.V letním semestru v prvním ročníku jsem otěhotněla a studovala jsem s dítětem...Jeden rok jsem měla i přerušené studium...nějak jsem nestíhala.. ☹ Jezdila jsem téměř každou sobotu 280 km...No děs!Za nedlouho to bude 2 roky,co to mám "za sebou".Pochopitelně jsem ráda kvůli práci,že jsem to nevzdala a školu dodělala,ale nerada na to vzpomínám...stres,mimi,starosti,pak k tomu nástup do práce...druhého syna jsem měla v bříšku na promoci a jeho si užívám mnohem víc v klidu!
Držím palce vám všem,co studujete,nebo se rozhodujete..a vy,co to máte za sebou jako já..vím,co jste prožívaly! 😉

smileko
21. jan 2008

Katka75, potvrdenie zo skoly na prihlasku nemusis mat. Stacia overene fotokopie vysvedceni. Co by si potrebovala vediet o studiu na PriF UK? Mozno poradim. Napis IP 😉

wladka
21. jan 2008

ja som chodila na JAMU - divadelna fakulta, v Brne 😉 .. aj tam je moznost studie 🙂 .. potom som chodila na pedagogicku UKF Nitra 😉 odbor:pedagogika volneho casu.. a momentalne si robim rigorozne.. 😝 tak pisem pisem 😝,popr materskych povinnostiach, da sa to.. ked sa chce, ozaj sa da .. tiez to je na UKF..

a tiez som promovala mesiac pred porodom, bolo to uzasne 😵 .. sice som v talari vyzerala ako vrece zemiakov, ale o to viac to bolo vynimocne, s malinkou kopkajucou v brusku 😉 .. 😵

revayova
23. jan 2008

ja som chdila na fakultu osetrovatelstva v Martine (Bc.) a ma Katolickej v Ruzomberku (Mgr.).Mala som jedno dieta a koncila som tehotna s druhym a dalo sa zvladnut.Naozaj sa to da , ked sa chce.Aj ked mne sa niekedy nechcelo.Je dobre mat niekoho kto podpori a nakopne cloveka 🙂

sasssa
23. jan 2008

ja studujem pravo a vo volnom case modrehokonika 😀 az som si nie ista ci je to v spravnom pomere 🙄

revayova
23. jan 2008

ale sasssa urcite je to v spravnom pomere, ved aj tu sa toho dozvies vela a mozno to pomoze aj v skole 😀 .Ja som tu tiez stale. Mam problem navarit. Deti su na prvom mieste, modrykonik na druhom a potom ostatne 🙂

sasssa
23. jan 2008

revayova🙂)) ja som uplne salena do tychto stranok🙂 travim tam fakt 100% volneho casu, velmi by som chcela tiez mat babatko🙂 potom si musim usporiadat hodnoty a dat "kona" niekam nakoniec🙂 je to proste droga 😎

revayova
23. jan 2008

som zavislaaaaaaaaaaaaaaaa 😀

sasssa
23. jan 2008

volam sa sasa a tiez som zaavislaaaaa🙂)) 😎

rinuska
23. jan 2008

Mne sa už muž vyhráža, že mi vyhodí notebook.Sassa, keď budeš mať bábo, budeš na materskej a kôň predstavuje tak trochu sociálny kontakt, ktorý na MD niekedy chýba.
Ja som večný študent. Najprv som chodila ma medicínu, ale nejak som to nezvládala. Keď mal malý rok išla som na fakultu ekológie a environmentalistiky-nič moc. Tak som si urobila doplňujúce pg. štúdium a teraz robím štátnicu z biológie.K svojmu súčasnému povolaniu som sa dostala veľkou okľukou, tak aby sa ti to tiež nestalo.Dobre to zváž.

kajkas
23. jan 2008

Ahojte. Ja studujem zubne lekarstvo v BA, v septembri cakame babatko a som odhodlana skolu dokoncit. Gratulujem vsetkym maminam, kt. sa to podarilo. 🙂

mexx
24. jan 2008

Tak ja som vystudovala psychologiu v Presove na Filozofickej fakulte. So studiom a skolou ako takou som bola spokojna, som rada, ze som to vystudovala a nasla som sa v tom, viem, ze to chcem urcite robit. Akurat mam problem s uplatnenim, vsakze... Teda - ono je to tak, ze psychologov vsade velmi potrebuju, a podla noriem EU by takmer kazde socialne zariadenie alebo skola mali mat vlastneho psychologa, problem je v tom, ze na to nikto nema peniaze. 😒 Tak teraz prekonavam tazke obdobie, o ktorom vobec neviem, ako dlho bude trvat, lebo je to na spadnutie - uz konecne to musi povolit, vravi mi to kazdy a sama si to uvedomujem, ale niekedy je tazke byt trpezlivy... 😔
Napriek vsetkemu ale nelutujem a som rada, ze som sa vydala touto cestou... 🙂

bibinka
24. jan 2008

revayova- tak ja mám to isté čo ty,momentálne som v 1.roč. mgr v RK. počas škôl som si nadobudla dve deťúrence 😀 😀 😀 ,ale dá sa to zvládnuť.veď načo sú babky,že? 😀 a zrovna mám zajtra skúšku, ble 😝 , ešte som to ani nevidela, ostatne žiadnu skúšku neberiem vážne-veď nejde o život 😅 - urobím-neurobím.ale má byť test-krúžkovanie,tak snáď si nejakú možnosť vyberiem. 😀

sasssa
26. jan 2008

Rinuska - nepodarilo sa to kvoli babu? mam zvazit babo alebo skolu? 😉

tania
26. jan 2008

Ahoj, ja vystudovala Textilni inznenyrstvi na TU Liberec, a ted jeste studuji Doplnkove pedagogicke studium, vse jde studovat i dalkove a musim rict ze na Textilni fakulte je polovina studentu ze Slovenska. Jinak jsem ze zavislosti na beremku presla na zavislost na modrym konikovi 😀. Ted bych si hrozne rada udelala nejaky kurz pocitacove grafiky, nevi nekdo o necem takovym?

rinuska
26. jan 2008

Sassa- nie, bola som bez bába. Nevyšla len tá medicína, FEE áno- ale keby som sa mala znovu rozhodnúť už by som na FEE nešla. Vybrala by som si niečo iné. Ale keď Ti mám poradiť , zbytočne si nekomplikuj život keď nemusíš. Chodiť do školy s dieťaťom nie je med lízať.Kým si mladá , tak sa po nociach dá učiť, teraz s tým už mám problém. Takže najskôr škola, potom bábo.Alebo naopak.Na druhej strane škola popri bábu je aj fajn. Neizoluješ sa od okolia, čas na MD využiješ aj pre seba.Ja som mala denné štúdium, ale individuál takže do školy som chodila na jeden - max.dva dni v t.Raz som musela ostať 4 dni a psychicky som to nezvládala.To sú potom strašné výčitky, že nie si s malým.

emita
26. jan 2008

Neštuduje niekto externe na FHPV PU rozširujúce štúdium? ANJ?

jasterka
21. feb 2008

Ahoj studentky mamicky a buduce studujuce maminky, chcela by som sa opytat,ci niektora z vas nestuduje v Bratislave osetrovatelstvo,alebo hociaky zdravotnicky odbor.
Ja sa stou myslienkou stale zaoberam,ale kedze v blizkej dobe planujeme aj rodinu,neviem ci sa vobec do toho pustit.Vie niekto poradit,ake je taketo studium narocne?

maruschka
21. feb 2008

jasterka, ošetrovateľstvo môžeš študovať na sv.Alžbete-je tam soc.práca-tam študujeme asi 4 z modrého koníka, lab.metódy,ošetrovateľstvo,zdrav.sestra......No podľa rozvrhu to majú náročné, ak chceš, pošlem ti ho a posúď sama, či to zvládneš.Ale ja si myslím, že v pohode. 😉 😉 Netreba sa vzdávať,treba do toho ísť..Veď štúdium sa dá na rok odložiť.Napríklad začneš prvý ročník, a druhý si odložíš o rok, nič sa nedeje 😉 😉

nelinka
9. mar 2008

ahojte babenky, ja studujem pravo v KE ....mala som na dva roky prerusene...ked mala mala rok som nastupila do skoly na denne individualne ale na letny semester uz neudelovali tak som prestupila na externe. chodim v sobotu a som maximalne spokoja.... na dennom troska dril...prisnejsie je to tam ...teraz volnejsie a nie su take naroky....ale inac sa nicim neodlisuje externe od denneho co sa tyka rozsahu uciva...snad iba to ze je platene ale v pohode sa to da.....

a s podporou manzela a rodicov to zvladam tak ze som uplne spokojna....... 🙂

charlinka
9. mar 2008

Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv.Alžbety Bratislava-detašované pracovisko Nové Zámky-odbor sociálna práca
Perfektní při mateřské nebo popři zaměstnání.

cokoladka44
9. mar 2008

ahojte babenky, pocula niektorá z vas o Montessori kurze-pedagogický kurz, robi sa v Bratislave, zatial.Nevie niektorá ci sa da studovat aj blizsie a externe?Alebo nejaký iny pedagogický kurz,hm? 🙂 som na materskej a cakame druhe bejby tak tiez rozmyslam o nejakej skole, ked ste to tolke zvladli,musim aj ja no neee 😝