Aký alkohol použiť na dochutenie plniek do koláčov?

dididi30
20. dec 2008

baby viete poradit aky alkohol sa dava do plniek? pocula som,ze rum a co este sa moze pridat? a hlavne v akom pomere? dakujem 🙂

graziela
20. dec 2008

Didi, tak ja ti potvrdzujem, ze rum urcite a v pomere? Nooooo, kolko len hrdlo raci 😲 😲 😲

dididi30
autor
20. dec 2008

grazi to vazne? 😀 tak jo 😉

vinka
20. dec 2008

Didi ja niekedy dávam len rumovú aromu.A tá pripomýna rum. 😀 Alebo aj iné aromi. 😉

cessy
6. okt 2009

dobre stara tema.....

ja davam rum alebo neaky konak....aky mam otvoreny.napr.napoleon

ichbinich
7. okt 2009

Zalezi na tom, aka to je plnka...

Rum je klasika, ale nie ku vsetkemu sa hodi.
Ja davam rada napr. Cointreau (alebo Grand Marnier), to su pomarancove likery. Tie su super do plniek s bielou cokoladou.
Niekedy (najma do kokosovych plniek) davam Bacardi alebo iny biely "cisty" rum.
Mandlove plnky sa daju zvyraznit Amaretom, ale to treba davkovat opartne.
Teraz v Taliansku som si uvedomila, ze vela plniek je jednoznacne dochucovanych Limoncellom (citronovym llikerom). Mali taku jemnu citronovu chut, ale nie jednoznacne taku silnu, ako keby tam bola citronova stava a kora.
Niekedy pouzivam aj sirupy, najma tie "barove" na coctaily. Napr. mangovy alebo kokosovy, ked chcem zvyraznit chut hlavnej prisady. Ale na zvyraznenie kokosu je napr. super kokosove mlieko v prasku.
Tie klasicke aromy nemam moc rada, lebo mi chutia tak "umelo". Tu jednu flasticku rumovej aromy mam uz roky... Budem ju musiet vyhodit.
Davkovanie sa radi tazko - zacat malym stamprlikom a podla chuti pridavat. Odobrat sa neda 😉

Ale hlavne treba robit vsetko z prvotriednych prisad, potom sa nemusi prekryvat nedobra chut plnky este alkoholom... Ked, tak sa alkoholom iba vlastna chut plnky zvyraznuje, teda bez toho, aby kazdeho hned ovalilo z mnozstva alkoholu. A potom mozu tie kolace jest aj deti 😉

titkovamiriam
7. okt 2009

rum do makovej orechovej ale aj do sisiek,ale aj vino napr.do fánok-aromy nepouzivam bleeee

nadhera
7. okt 2009

miriam si to spravne pomenovala - umeliny,bleeee. radsej trosku rumu-umu. 😉 moja prateta vzdy len rumik dava do plniek. stara skola.

egyptanka
7. okt 2009

aromy eee ... v rume je ten um. 😀

cessy
8. okt 2009

ani ja nepouzivam aromy, pripada mi to byt take umele 😝

erikasadek
8. okt 2009

DIDI ahoj..
mozes amaretto do urcitych receptov, alebo pomarancovy liquer

griotka.. dobra .. 😉

a samozrejme rum..