Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký bazén kúpiť na dvor?

orchidea79
15. dec 2014

Ahojte 🙂 chcem sa Vás spýtať, aký bazén uprednostňujete na dvor? Sme začiatočníci, a nevieme čo kúpiť spolu s bazénom, napr.filtrácia, chémia, atď. Zatial mám kúpený nafukovací bazén pre rodinu s rozmerom 175x262x50 cm bez filtrácie. Určite budem musieť niečo tam dať aby nebola zelená voda, a aj zakryť s niečim bazén, a aj aby sa teplo udržalo. V ponukách je vela toho, našla som: Bazén kruhový Marimex Tampa, s pieskovou filtráciou, do 200,- Eur + piesok na filtráciu + chémia + altánok, t.j. do 400,- Eur.... neviem čo spraviť, ale mám obavy že z toho obyčajného nafukovacieho budem mať sklamanie, ak voda bude kalná a zelená.... prosím poradte mi, aby som sa lahšie rozhodla, ďakujem. 🙂

aristka
15. dec 2014

voda bude zelená a kalná pokiaľ sa o ňu nebudeš starať ,piesková filtrácia je potrebná ,tak isto ako si posurofovať po nete a získavaŤ info o udržiavaní vody ,nájdeš cenné rady ,plus je tu fórum modrá strecha ,kde nájdeš info .....

mumu12
15. dec 2014

Jednoznačne piesková filtrácia + piesok + chémia ( chlór, ph-, vločkovač )+ plachta na zakrytie, lepšie tá bublinková, ktorá drží teplo, neskôr môžte kúpiť solárny ohrev, plachta pod bazén . Altánok my nemáme, myslím že je zbytočný, ak nebudeš mať ohrev, nebude sa mať voda ako ohrievať, lebo sa ohrieva od slnka.
Samozrejme o vodu sa treba starať, na to tá chémia a raz za čas ho treba povysavať. 😒

orchidea79
autor
16. dec 2014

@aristka
@mumu12
ďakujem pekne. tak asi s tým nafukovacím bazénom nezískam nič.... tam nie sú ani vývody na filtráciu..

anit05
16. dec 2014

my sme pred 10 rokmi začínali s nafukovacím bazénom, mal iba kartušovú filtráciu / úplný základ/, s udržiavaním čistoty nebol problém / zachlórovať, udržiavať pH../, zakryť plachtou,čo bol problém bola teplota vody - preto sme museli kúpiť slnečný kolektor. Keď sme našporili, vykopali sme jamu, osadili plastový bazén z Mountfieldu, tam je už UV filtrácia + piesková, tepelné čerpadlo a zastrešili - a až teraz je to pravé orechové 🙂, kúpeme sa od apríla do októbra.

aristka
16. dec 2014

@orchidea79 marimech tampa by mal mať vývody na filtráciu ...

orchidea79
autor
16. dec 2014

@anit05 jeeeej super 🙂 no však áno, ked si všetko zrátam... tak ma vyjde bazén nafukovací + všetko + zastrešenie cca na 500,- ( PVC altánok, piesková filtrácia, atď ) tak radšej si našetriť a počkať akciu z mountfildu 🙂 pravda? 🙂

anit05
16. dec 2014

no taká " sranda" ako som hore opísala stojí aj 11 tis. EUR, ale aby som ťa potešila, aj gumový nám spravil niekoľko rokov dobrú službu kým boli deti malé, len tá studená voda mi vadila.

orchidea79
autor
16. dec 2014

@anit05 :D ďakujem, takže mám teda nechať na leto nafukovací? 🙂 ako očistím, teda ochránim aby voda nebola zelená?

orchidea79
autor
16. dec 2014

ja som kúpila tento bazén:

juliagregor
16. dec 2014

my sme mali bazen 3,06 x0.72 pod bazen sme dali plachtu 9 Eur v Tescu a pod este stary koberec, filtracia bola kartusova, prikrzli sme to plachtou z Tesca 9 Eur, chemiu sme davali savo... vodu sme menili 2 krat ... celkovo nas to vyslo cca100 eur komplet

anit05
16. dec 2014

@orchidea79 bez filtrácie to bude náročnejšie, nie som si istá či vám postačí iba znížiť pH / sú na to testery/, zachlorovať - na začiatok chlor šok a potom chlorove tablety do plaváka ú kúpiš v Baumaxe, mountfielde, alebo v supermarketoch, treba plachtu, sieťku na chytanie väčších nečistôt, o bazén sa treba jednoducho starať, ale dá sa neboj.

orchidea79
autor
16. dec 2014

@juliagregor ďakujem 🙂 dali ste normalne Savo? to nevadilo deťom?

orchidea79
autor
16. dec 2014

@anit05 ja sem skusim nakopirovat čo všetko som našla na hej,sk 🙂
http://www.hej.sk/bazen-kruhovy-marimex-tampa-3...
http://www.hej.sk/zastreseni-bazenu-steinbach-p...
http://www.hej.sk/filtracny-piesok-marimex-aqua...
http://www.hej.sk/sietka-marimex-mala-skladaci/
http://www.hej.sk/bazenova-chemia-marimex-aquam...
toto všetko vychádza spolu 375,- Eur a možno som aj vynechala niečo... tak fakt neviem čo spraviť.

anit05
17. dec 2014

môže byť, ak bude teplé leto bude vám to postačovať, ak bude leto studené, bez ohrevu vody to bude horšie - voda bude studená, lebo to zastrešenie neudrží teplo. ak sa mi podarí pridám foto nášho bazéna, aby si mala predstavu čo porovnávam s tvojou variantou. a ešte k tomu savu, savo používame aj my miesto chloršoku, nevadí to deťom.

orchidea79
autor
17. dec 2014

@anit05 ďakujem 🙂 Savo na bazeny? je aj take?

juliagregor
17. dec 2014

@orchidea79 na save je davkovanie, davali sme obden poobede po kupani, deti som tam potom uz nepustala

http://www.savo.eu/news-cat-sk/jednoducha-dezin...

mumu12
17. dec 2014

@orchidea79 my sme mali podobný bazén, bez filtrácie a z našej vlastnej skúsenosti viem, že veľmi nebudeš spokojná s tou čistotou vody. Môžeš tam dať chémie koľko len chceš ale jemné nečistoty musíš povysávať a bez filtrácie sa to nedá. Naše deti sa v tom kúpali dva dni, potom sme vodu vyliali a napustili novu, lebo sa to vyčistiť nedalo, hmyz a trávu to povyberáš, ale piesok a pod. to ti ostane na dne. Veľký objem to nemá, takže keď sa aj schladí a zadaždí tak ho kľudne môžeš vyliať a niekde odložiť, čo pri 5 kubíkových a viac, je to už nákladnejšie, preto sa to udržuje tou chémiou...
čo sa týka tých financií, zrátaj si koľko vás ako rodinu bude stáť kúpalisko, s tým, že vo vlastnom bazéne vieš kto sa kúpe a v akom zdravotnom stave, a môžeš sa v nom kúpať hocikedy kedy chceš.
Ináč som pozrela tie linky, keď sú hypermarketoch akcie, kúpiš ju lacnejšie, a sieťku na nečistoty sme kúpili v chov-produkte za 2 Eurá takú na rybičky.
používam Savo originál, keď je v akcii, tak ma to vyjde lacnejšie, chémia sa dáva vždy na večer a potom by sa už kúpať nemalo.
Riadne si to všetko premysli do leta máš čas... 😉

orchidea79
autor
18. dec 2014

@juliagregor
@mumu12
@anit05
ahojte kočky, ďakujem Vám veľmi pekne 🙂 takže si necháme tento bazén, a dám na Vaše rady, budeme dávať Savo do bazéna 🙂 zatial filtráciu nebudeme mať no čo už 🙂 a aj tú sieťku kúpim v chov produkte 🙂 ste veľmi zlaté, veľa ste mi pomohli 🙂 a potom keď niekedy našetrím, tak si zaobstaráme velky bazén. teraz bude aj lepšie ked tento budeme mať, malý má 2,5 roka tak bude preňho bezpečnejšie ako velky bazen. fakt ďakujem, všetko dobre prajem 🙂

florentina1
25. júl 2015

@juliagregor
@anit05
dávate Savo namiesto chloršoku? máte filtráciu a + Savo? alebo čo ešte? ďakujem. 🙂

illyria
26. aug 2015

no neviem, ja by som to riesila poriadnym bazenom. Nemusi byt prave zapusteny, prelivovy a neviem ake vychytavky, ale ked uz take nieco chcem, nech je poriadny. Napr. albixon robi nadzemne bazeny, ale ma to uroven a s poriadnou vybavou. Jasne, ze clovek za to da viac ako za nafukovaci 🙂 ale vydrzi neporovnatelne a kvalita vody atd. je uplne ina

zuzana_kov
24. okt 2015
Používateľ zuzana_kov je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zuzana_kov.

Určite je zásada aby bola voda v pohybe, aby bola buď chemizovaná, alebo potom ak je alergia na chlór tak ísť do solenia alebo potom viem že sa zvyknú nasadzovať aj nejaké organizmy, ale zásada je filtrácia. My keď sme mali takto prvý rok ešte taký bazén čo sa len napustí a sám stojí, tak nás ani nenapadlo že by sme potrebovali chlor alebo filtráciu :D proste savo a ideš :D len sme mali po dvoch týždňoch žaburinku a nie vodu na kúpanie

andrea_269
26. okt 2015
Používateľ andrea_269 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od andrea_269.

my sme dlhodobo mali len taký montovaný a pri prerabke domu sme sa rozhodli, ze si dame spravit poriadny, deti uz boli vacsie, tak sme si povedali ze preco nie a máme tento http://www.albixon.sk/bazeny/prelivove/obdlznik... a boli sme nadmieru spokojní, rozhodne ten preliv je super vec lebo je voda neustále v pohybe a keď som si to porovnala so známou, ktorá má klasický bazén tak my sme mali úplne krásnu kryštálovú vodu celé leto

zuzana_kov
26. okt 2015
Používateľ zuzana_kov je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zuzana_kov.

MMM mať tak takú záhradu kde by som to mohla mať hneď kupujem, vyzerá to krásne :( škoda že máme tak malý pozemok :( ukradnem susede zo zahrady :D

kattyka
18. jan 2016

@anit05 mozem sa spytat, aky typ z mountfieldu bazena mate? a firma vam to urobila, alebo ste svojpomocne? Dakujem za odpoved...

anit05
19. jan 2016

@kattyka ahoj my máme Pegas od MFD-u, predprípravu sme si robili sami, MFDaci prišli, osadili bazén a ostatné sme si robili svojpomocne. Bazén máme tuším od r. 2008-9?, zatiaľ všetko v poriadku, je už prekrytý a tak ho môžeme využívať od jari do jesene.

pampuchovlovely
13. feb 2016

Dobry den, rozmyslame o bazene, vedeli by ste mi poradit, ci existuje nejake riesenie, ktore by sa dalo ovladat podobne ako inteligentny dom?

mooncika
4. mar 2016

my sme teraz kupili tiez ten co poslala fotku @orchidea79 ....poznam nazory okolo chemie ze uplne ale uplne staci savo a vsetky hentie ostatne sprostosti su zbytocne.....my planujeme teda iba pouzivat Savo a vodu vymenit kazde dva-tri tyzdne (mame studnovu - pitnu)...len neviem..aku vlastne funkciu plni filtracia? ked po plavani pochytam bordel do sietky a bazen zakryjem - nebude to na tie dva tri tyzdne stacit?

budova108
4. mar 2016

@orchidea79
Ahoj my používame do bazéna len Savo vo fľaši, vždy ho kupujeme v aukcii za 0,70€ a zvyknene dávať tak 1,5 - až 2 fľaše do týždňa, keď sa často kúpeme a vodu máme teplú aj 30-32 stupňov a čím je teplajšia tým je čistejšia, ale PH musí byť vždy tak ako má, to je základ a potom ešte kupujeme taký špeciálny vyvločkovač na nečistoty, sú to také biele vrecúška a to sa vkladá do skymeru. vodu nevypúšťane celkom už 12 rok, len dopúšťame., takých 5 kubíkov každú sezonu, no a manžel sa oň stará , je to jeho hoby a radosť. Ja vždy vravím, že to bola najlepšia investícia. Na dovolenky nechodíme ale bazém na dvore je super!!!

buba8251
22. júl 2016

ahoj nam sa urobili na dne bazena take male hnede flaky,chemiu sme dali všetku potrebnu,hodnota ph a chloru je dobra poradte čo s tym

domostav
8. aug 2016

Dobrý deň, aby sme uľahčili výber vhodného bázenu pre našich zákaznikov sme napísali krátky blog, ktorý nájdete tu: http://www.virivkysaunybazeny.sk/blog/147-masaz... 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli