Aký bicykel kúpiť? City alebo crossový?

lefika
12. feb 2008

ahojte.
vedeli by ste mi poradit? prednedavnom sme sa prestahovali do rovinateho terenu, takze sme prestali turistikovat a rozmyslam nad kupou bicykla. akurat ze neviem aky. pozerala som nejake stranky vyrobcov a v ponuke sa vobec nevyznam. budem s nim chodit prevazne po rovine, po asfaltovych a polnych cestach a budem vozit dceru v sedacke pred sebou.
manzel ma presviedca na crossovy ale mne sa zda byt lepsi city. navyse neviem, ci ta sedacka ide upevnit vsade alebo len na niektore...

ikke
12. feb 2008

http://dromedar.zoznam.sk/cl/11188/111244/Kupuj...

ja by som povedala, ze z ponuky na slovensku asi trekkingovy bicykel...

a osobne sa mi zda, ze tazsi bicykel je na cesty lepsi nez lahsi, lebo lahsie byvaju menej stabilne... no a potom samozrejme nezabudnut na blatniky a pripadne krytu retaz.

uhlikova09
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uhlikova09
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lefika
autor
13. feb 2008

uhlikova co sa ti nezda? chcem s dietatom robit aj nieco ine ako sediet doma na zadku a potrebujem poradit. co je na tom divne???

bramburka
13. feb 2008

já bych to taky potřebovala poradit, řeším to samé, chceme v létě na kola! Budem jezdit mimo silnice, ale určitě ne lesem ale po cestách, taky asi trek, ale jakej a kolik ma cenu do toho investovat?

lefika
autor
13. feb 2008

bramburka, kuk na ten link od ikke (inak ikke diky 😉 ), tam nieco je. ja som pozerala www.dema.sk, tam su take nie moc drahe a snad to nieco vydrzi.
a myslis, ze tvoja malicka ti uz bude v lete vediet sediet v sedacke? alebo okrem "normalnych" existuju aj nejake "babetkovske"?

bramburka
13. feb 2008

no jo my si pujcime takovej ten vozik za kolo. Jinak myslim, ze v červenci ji bude 8 měsíců, no tak v srpnu v září myslim, že už jo, ale lepší je ten vozik. svagr ho má.

pattie
13. feb 2008

lefika: Obecně, jestli plánuješ jezdit pouze po silnicích tak je dobré pořídit si silniční kolo (s galuskami), ale to je nevhodné na jakékoliv hrboly. Jestli plánuješ přidat k silnicím i lesní či polní cesty, nejlepší volba je trekingové kolo, což je něco mezi horským a silničním. Má trošku silnější pneumatiky s hrubším vzorkem a větší kola než kolo horské (to se doporučuje spíše do terénu, nicméně má menší kola, je stabilnější a není problém s ním jezdit terénem - hrboly, kořeny, výmoly).
Před pár lety jsme tohle řešila a vyhrálo horské kolo od Authora.
Jestli plánuješ jezdit s dítětem po cestách, tak je asi nejvhodnější trekingové kolo. Doporučuju koupit nějaké značkové a rozhodně nešetřit, bohatě se Ti ta investice vrátí. Velmi dobrá kola jsou právě od Authora nebo Rock Mountain atd. (např Olpran neeee). Záleží na tom, kolik hodláš investovat, jestli více, tak se vyplatí duralový rám, kolo je pak mnohem lehčí.
Rozhodně si zajdi do nějaké autorizované prodejny, kde Ti poradí a rozhodně nekupuj kolo v supermarketu!!!!

lefika
autor
13. feb 2008

pattie, dik 🙂
v supermarkete kupovat nechcem, pocula som vselico o ich "bezpecnosti" 😒 to by som s dietatom rozhodne neriskla.

laola
13. feb 2008

ahojky,

já mám kolo Wheeler a jsem naprosto spokojená 😀 Mrkni na www.wheeler.cz

uhlikova09
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lefika
autor
13. feb 2008

uhlikova, co mas za problem???? sa ukludni.

nobody
13. feb 2008

záleží, jaký polní cesty
pokud jenom malý kamínky a vpohodě trať, tak stačí trekingový

jinak radši krosový 🙂

uhlikova09
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aponchie
14. feb 2008

ja mela horaka znackoveho a byl tezky jak pes tak sme je prodali a v tom samem bazaru si koupili lehci kola manza favoritku a ja polotrekove se sedackou cca 2000tisice jedno a sme spokojeni nad miru manza totiz jezdi denne na kole at je zima nebo leto a ma je vyzkousene a ja jezdim v lete s malou(16kg)potrebuju lehke kolo a jsem taky spokojena.svagrova ma kolo za 12000tis kus a nejezdi na nem vubec ale ma ho ve sklepe! 😀

bramburka
14. feb 2008

dikes, no já nevim, budem to řešit dle financí, když my asi mockrát nevyjedeme, ale zase je fakt, že bych chtěla kolo na celý život...

binki
15. feb 2008

Zkus trekingove kolo, ma sirsi pneumatiku nez silnicni (je stabilnejsi) a je fajn na silnici , sterk i do terenu. Mela jsem authora (www.author.cz). Byl skvely. Dala jsem ho pryc, abych mela prostor na kocar. Dle kamarada je dobre i kellys nebo merida.

pattie
15. feb 2008

Ono na ceně se to samozřejmě taky projeví, ale je to různé, občas se platí mnohem víc za značku, tak je to se vším... Ale kolem 12-15 tis se dá sehnat už velmi kvalitní kolo! Ale Lefika, důležitá je také pravidelná údržba, 1x do roka ho dát do servisu a vyměnit řetěz!

Bramburka: na celý život Ti nevydrží žádné, to si neidealizuj. Manža má kolo cca 10 let, tenkrát stálo 25 tis a teď už je hoooodně špatné, resp. dalších min. 25 tis do něj za tu dobu narval na údržbě a už hodně odchází. Pravdou je, že jezdí docela dost..