Aký depilátor by ste mi odporučili?

lodia
8. dec 2007

Ahojte!

Chcem sa spytat na Vase skusenosti s depilatormi, lebo si ho hodlam zadovazit a neviem zatial ani aku znacku a s akymi funkciami. Neviete mi prosim poradit? Nemozem sa uz holit ziletkami, co robim uz niekolko rokov, zacala som mat kozne problemy a tak to chcem vyriesit depilatorom, ak sa to vobec bude dat..ale za skusku nic nedam, pripadne ho potom niekomu venujem..ake mate skusenosti, co doporucujete?
vdaka za kazdu radu a pomoc..
🙂

jaduska
8. dec 2007

ja som si kúpila depilátor asi pred 8. rokmi a odvtedy som ho použila možno 3 krát. Hoci má aj takú masážnu časť pred kolieskami, mňa to hrozne bolelo a po použití som mala stále červené vyrážky ☹

biccy
8. dec 2007

Lodia,ja ta asi tiez nepotesim. 😅 Ja som dostala depilator Philips (aj s chladiacou hlavicou do mraznicky),aj s holiacou hlavicou asi pred 4 rokmi,ale ani raz som depilaciu nedotiahla do konca. ☹ Velmi ma to bolelo.Este najmenej ma bolelo ked som mala milimetrove chlpy,ale tie my zas nevytrhalo vsetky.Takze ho pouzivam len s holiacou hlavicou. 🙂 Ale teraz rozmyslam,ze ked som prezila porod,tak by som opat mohla skusit aj depilator. 😀 😀

lodia
autor
8. dec 2007

uf, dakujem ti za radu..ta bolest je fakt taka priserna? ja som skusala aj vosky, a tiez to bolo peklo...ale tiez mi to sposobilo hrozne kozne problemy...tie pri depilatore nebyvaju? co to znamena s holiacou hlavicou? ze je na strihanie? takze ho teda nepouzivas na depilovanie chlbkov?
vdaka este raz za reakciu 😉

briluxina
8. dec 2007

Aj ja mám depilátor a stojí mi v skrini. Mňa osobne to depilovanie veľmi bolelo a mala som vždy pocit, že mi tie chĺpky aj tak rýchlo dorastajú. V návode som sa dočítala aj to, že by ho nemali používať osoby s oslabenou imunitou.

lodia
autor
8. dec 2007

takze ho nemam pouzivat asi aj ja.. ☹ ☹ ☹
na vsetko totiz reagujem alergicky..hlavne sa mi to prejavi na kozi...dermatologicka mi odporuca sa neholit vobec, ale ako jej mam vysvetlit, ze nemozem byt chlpata ako opica? nechape, preco sa holim..no a ja si neviem predstavit, ze sa nebudem...vsetky vieme preco 😉

monkula
8. dec 2007

Prečo? 😀 😀 😀

lyly
8. dec 2007

ja ho mam v sufliku, ukrutne ma to bolelo, az som chcela vrieskat od bolesti. tiez som pouzivala len holiaciu hlavu, ale uz sa mi zda ze otupela, takze zase ziletky. je to rychle, bezbolestne...
boze a to stal penez ☹

ale poznam vela bab, co si to pochvaluju a neboli ich to.
niekto si predtym dava pirulku proti bolesti, napr. ibalgin.

monkey1
9. dec 2007

lyly, este aby som zrala ibalginy, aby som sa oholila... 😀 😀 😀 to radsej vezmem ziletku a sup na vec. o pat minut som jak babatko 😝 😀

chrobaak
9. dec 2007

depilator pouzivam uz dlho a je pravda, ze kym som si na to zvykla, prekonala som aj tie spominane vyrazky aj dost bolesti, ale teraz som spokojna.
nebudem sa tvarit, ze to tak funguje u vsetkych, ale moja rada je:
pouzivat ho pravidelne /prve tyzdne alebo mesiace kazdy tyzden/ - jednak kratke chlpky bolia ovela menej, jednak si postupne tie nohy na to zvyknu /ustupia vyrazky aj bolesti - nie uplne, ale tak, ze sa to v pohode da vydrzat, je to teraz ako take stipkanie/.
pravidelnost je ale fakt dolezita a pomohla zatial vsetkym kamoskam. netreba sa tomu vyhybat ani v zime 😀
este take male sukromne pozorovanie: po depilacii je dobre cca 1 den neliezt do vody /ani sa sprchovat/ a kvoli moznym vyrazkam - alebo na upokojenie pleti vobec - si naniest na nohy detsky puder 🙂 na zarastanie chlpkov sa predava taky veet krem, ale ten som neskusala, ja si robim pravidelne peeling sisalom pri sprchovani a funguje to, aj ked, samozrejme, nie 100%tne.
ak mas moznost, pozicaj si depilator od niekoho a vyskusas, nech vies, do coho ides a ci si ochotna nejaky ten cas to pretrpiet...
ja som sa rozhodla pretrpiet, lebo som nezniesla holenie /hnisave vyrazky, ktore neustupili ani po case/ a chlpky mi po holeni zhrubli ☹
ale teraz som spokojna 😉

katarinkad
9. dec 2007

pripajam sa. Ja mam tiez depilator Philips. Zo zaciatku som sa velmi dlho odhodlavala kym som sa pustila do depilacie... uspech bol ked som si vobec jednu nohu depilovala...no slzy mi pri tom tiekli od bolesti...potom som skusala dat si pred tym nejaky drink, potom nejaku tabletku od bolesti, no vzdy to bolo priserne...takze teraz mi lezi v skrini. Myslim si, ze aj bez toho si clovek v zivote vytrpi dost. 😀 😀 😀
Nohy sice potom vydrzali dlhsie bez chlpkov, no dost mi potom chlpky zarastali do koze, co nebolo velmi prijemne. 😵

Ak by mal niekto zaujem, darujem svoj depilator. 🙂 🙂 🙂

cmulinko
9. dec 2007

Ja som rok revala manzelovi,ze chcem depilator.Napokon mi ho aj kupil-najlepsi aky vtedy mali v obchode.No dlho som sa tomu netesila a kratko na to som zas revala,ze ja ten depilator viac pouzivat nebudem....dala som ho mojej svagrinej a vobec mi za nim nie je luto.Ona sa tesila jak mala,ze vzdy po takom tuzila 😀 .No spravila som dobre aj mne aj jej a depilator uz nechcem ani vidiet.Mne inak najlepsie vyhovuje manzelova vibracna ziletka zo 4 cepelmi-to je kava... 😀

biccy
9. dec 2007

Lodia,ano mam s holiacou hlavicou-ktoru si dam na strojcek namiesto depilacnej.Cize potom nemam depilator,ale holiaci strojcek.Mam potom nohy rovnako oholene ako so ziletkou,len je to rychlejsie a robi sa to na sucho. 🙂

bubatko
9. dec 2007

no ja si zas nemozem vynachvalit; pouzivam depilator uz cca 11 rokov, jasne, ze to stale trochu boli, na zaciatku to bolo ale ovela horsie, lebo chlpkov bolo viac; teraz je to uz celkom v poho, mam vela miest na nohach, kde mi chlpky nerastu vobec (povedala by som, ze cca 50-60% zmizlo)

depilujem si cele nohy, teda aj cele stehna, stoji to za to vydrzat a robit to pravidelne, holenie sa neda porovnat, ked potom vyrastaju chlpy ako chlapovi; po depilatore stale jemneju a su menej vidiet, fakt odporucam

nemam ani ziadne kozne problemy, ani zarastanie ani nic, a to som obycajne velmi citliva 😒

no ale pre slabochov to naozaj nie je 😝 hlavne zo zaciatku

miska99
9. dec 2007

ja mam tiez depilator a pouzivam ho na vsetko. tak ako pise bubatko na nohach mi prestali rast chlpy o polovicu. v casti bikin mam jemnejsie chlpy a nemam cervene pupienka a v podpazusi mam tiez pokoj. ked som pouzivala ziletkiu bolo to tak na dva dni a znova. teraz mesiac pokoj. je lepsie ak pojdete najskor ku kozmeticke a prve hrube chlpky vam odstrani ona voskom. ked to urobite dva krat budu jemnejsie a potom pouzivate depilator. len ho netreba hadzat hned do kosa. hej bolelo to v podpazusi ako svina 😝 😅 ale potom to islo coraz lepsie. ak vas to boli najskor sa okupte a potom depilujte a natahujte kozu co najviac. 😉

vesi
9. dec 2007

ja mám strojček Philips s holiacou aj depilačnou hlavou, na tú depilačnú som ešte nenašla odvahu 😝 bolí to jak ... 😠 , ale tú holiacu používam často, je to super, že je to rýchle a na sucho a nevyhádžem sa potom ako zo žiletky 🙂

bubatko
9. dec 2007

ja som teda na podpazusie bola zababelec a isla som radsej na laser

ale aj na tie bikini je depilator super, pripadne depilator plus pinzeta 😉

holenie je des, nikdy nekonciaci zacarovany kruh 😠

karkulka55
9. dec 2007

ja tiez pouzivam depilator na kazdy jeden chlpok co sa najde na mojom tele, aj dole si s nim sklbem uplne vsetky chlpky, prvy krat mi nebolo dva krat do spevu ale zvyknut sa da na vsetko 😅 a je to super, mam pokoj na dlllho, ziletkou som sa musela holit kazdy druhy den 🙄

bubatko
9. dec 2007

no karkulka klobuk dolu 😉 mne stacia aj komplet nohy plus bikini, ale ostatne by som asi skolabovala

ozaj, pouzivas depilator aj na ruky teda? je to bolestivejsie ako nohy alebo menej???

karkulka55
9. dec 2007

to ma kamoska nakecala, a tak som zatala zuby ze ked to ona zvladne musim aj ja. prvy krat som si naliala poriadny pohar vina a bolo 😀 a teraz su tie chlpky take jemne male ze je to v poho.

hej aj na ruky...ani neviem ci je to horsie, by som povedala ze take iste...najlepsi je ked si oholis chlpy a nechas ist trosku narast a potom depilujes, ovela menej to boli ked su take kratke.

ada78
9. dec 2007

aj ja sa depilujem. od 18. (uf, uz 11 rokov 😨 ) prve 2-3 razy som plakala ako dazd, ale nemala som na vyber, lebo zo ziletky som mala hnisave pupaky a na druhy den po holeni to pichalo ako chlapska brada. no a potom som si zvykla.
teraz sa depilujem podla toho ako stiham a aku mam naladu, a ked sa mi nechce, tak nabehnem kozmeticke, nech to vysklbe voskom, aby som si chlpy "nerozmaznala" ziletkou. 🙂 🙂 🙂

inac, v auguste mi drahy kupil novy depilator - novinka od panasonic - na ktorom je napisane, ze je bezbolestny, ale aj tak to stipka. ono sa to bezbolestne asi ani neda vyrobit. vsak aj obocka si trhame pravidelne a vzdy to boli ako svina. teda aspon mna. 😠

bubatko
9. dec 2007

ada ty si presne ako ja od 18-tich pouzivam depilator 11 rokov tak vsetko najlepsie 🙂

monkey1
9. dec 2007

baby, ide vam holenie podpazusia? nechodite potom ako obarene? s rukami od seba? 🙄

bubatko
9. dec 2007

no vravim ja som si na podpazusie netrufla takze laser to istil 😀

magg
9. dec 2007

ja mam tiez depilator a je to super, cim castejsie ho pouzivam tym menej to boli a asi som uchylna, ale ja mam tu bolest celkom rada 😀 , a tiez cim castejsie ho pouzivam, tym je chlpkov menej a su aj jemnejsie

dadus
9. dec 2007

ahojte aj ja pouzivam uz asi 10 rokov depilator znacka philips a tiez prvy krat, hlavne podpazusie mi musela holit druha osoba, aby som sa mohla do niecoho zakusnut a vydrzat tu bolest...teraz to beriem uz v pohodicke, su miesta, ktore bolia menej a miesta, ktore bolia viac....mna to napriklad okolo bikiniek boli menej ako v podpazusi. No a co sa tyka vyraziek, ja sa zvyknem depilovat pred spanim, je jasne, ze mam cervene vyrzticky po vytrhnuti chlpku ale do rana su prec. Co mozem odporucit je, si po depilovani nenatierat ziadny krem....ale to je urcite individualne...a aby to bolo v podpazusi menej bolestive, tak pred depilaciou si podpazusie zapudrujem detskym zasypom....no a co viem od znamych, tak niektore mali problem, ze im chlpky zarastali a ptom sa im to zapalilo, hlavne v oblasti bikiniek a bolo to bolestive, ale to nastastie nie je moj problem....takze ja som za depilator 😉 a presne chlpky su jemnejsie a vidim,ze na niektorych miestach az tak nezarastam....

monkey1
9. dec 2007

vidim, ze nazory sa roznia. mozete mi poradit aj konkretne typy? 🙄 nemusi byt zas za tri litre, aby mi to nebolo luto, keby zapadal prachom v skrini 😀 a ak by to mala byt reklama, tak aj IP... dakujeeeeeeeeeeeem 😎

dadus
9. dec 2007

monkey ja pouzivam philips ak mozem odporucit, uplne nejaky jednoduchy da sa kupit tusim aj do 1500sk, takze pohodicka...myslim ze pridavky typu chladice a pod su zbytocnosti....mne proti bolesti pomaha, ked si miesto pred depilovanim triem drsnejsou hubkou...

valy
9. dec 2007

ahojte, ja som mala dlho philips, bol celkom fajn, ale teraz som dostala braun a ten je uplne super, ma kopu funkcii, rozne hlavy.
spociatku to aj mna strasne bolelo ale zvykla som si na to, ked ma kamoska presvedcila, ze to treba robit pravidelne. a teraz si myslim, ze je to lepsie ako holenie, menej to drazdi pokozku, lebo to nemusis robit tak casto.
ako pisala aj miska, najlepsie to ide po kupeli, vtedy to mna boli menej. mam aj taky chladiaci obklad, ale to mi az tak nezabera.

bubatko
9. dec 2007

ja sa tiez pripajam do skupiny "braun" uz mam druhy od nich a je super, inak ono je to asi dost jedno, je to podobne, ale urcite staci aj lacnejsi model, lebo tie vselijake chladice a podobne kraviny za 3000 su podla mna nanic

milie
9. dec 2007

Takisto pouzivam braun. Je v pohode. Inu znacku som ani neskusala. Ja depilujem kazdy tyzden alebo dva. Mam dosť veľký problém so zarastanim chlpkov. Zacinam vazne rozmyslat nad laserom.