Aký depilátor by ste mi odporučili?

lodia
8. dec 2007

Ahojte!

Chcem sa spytat na Vase skusenosti s depilatormi, lebo si ho hodlam zadovazit a neviem zatial ani aku znacku a s akymi funkciami. Neviete mi prosim poradit? Nemozem sa uz holit ziletkami, co robim uz niekolko rokov, zacala som mat kozne problemy a tak to chcem vyriesit depilatorom, ak sa to vobec bude dat..ale za skusku nic nedam, pripadne ho potom niekomu venujem..ake mate skusenosti, co doporucujete?
vdaka za kazdu radu a pomoc..
🙂

monkey1
10. dec 2007

baby, a tie oholene chlpiska padaju na zem, co?! 😒 takze nad vanou? alebo novinami? 😝

chrobaak
10. dec 2007

😀 monkey, ano, padaju na zem. ja sa depilujem nad vanou 🙂
inak, co sa znaciek tyka, nevidim medzi nimi rozdiel /skusala som philips aj braun aj zeppter/ - je rozdiel len co sa tyka prislusenstva.
a este ma napadla jedna vec. aspon pre mna podstatna... bolestivost je dost zavisla u mna aj od toho v akej casti cyklu sa nachadzam. napr. 3 dni pred az 3 dni po MS ma to boli velmi, cez MS je to priam nemyslitelne 😝 ostatne dni v pohode 😉

magg
10. dec 2007

ja mam philips satinelle, uplne jednoduchy ale dobry, mam ho uz tri roaky a vtedy stal okolo 800 SK

nguyen
10. dec 2007

ja som si depilator kupila asi pred 6 rokmi, najskor ma to tiez preukrutne bolelo a vsetko mi puchlo ale potom som sa zatala a po case sa to fakt dalo zvladnut, ale nastali ine problemy a to ze ked sa mi chlpok nevytrhol s korienkom ale sa iba odtrhol pod kozou zacal mi rast pod pokozkou a samozrejme sa mi to zapalovalo, svrbelo ma to a niekedy sa mi to dokonca tak zapalilo ze mi to zacalo hnisat tak som si ten hlpok musela vybrat. Nepomahali ziadne masazne rukavice ani nic. Nakoniec mi z toho ostali jazvy na nohach a drahy depilator v bielizniku 😅 Takze ja z osobnej skusenosti neodporucam depilator.

lodia
autor
10. dec 2007

dakujem za rady,
presne sa bojim ani nie tak tej bolesti, depilovala som si uz voskom, takze viem ako to boli desne, ale skor sa bojim tych koznych problemov, tie mam sice aj z holenia, ale momentalne sa k tomu pridala aj dermatoza po celom tele a lekarka mi neodporuca holit, tak sa chcem spytat aky druh vyrazky sa vam po depilacii vyskytuje? svrbia, ci zapaluju sa? kolko dni trva ich liecba? viem, ze je to individualne, ale fakt neviem, ci skusat, ked som tak citliva...i ked ked clovek asi sam nevyskusa, tak nebude vediet vobec...
este raz vdaka 😉

janetka
21. aug 2008

ahojte, otvaram znova tuto temu, vzdy som tuzila po depilatore, tak mi manzel teraz k narodkam kupil nejaky najsamlepsi depilator, drahy jak slak, ale depilovanie vobec neboli, a je to super...najhorsie je potom, ked vyrastaju chlpky, tak mi zarasta 30% zo vsetkych chlpov pod kozu.. a to sa neda ani oholit, jedine pinzetou povyberat, to mam robotu tak na cely den... neviete ako zabranit tomu zarastaniu?? Naco je potom ten depilator, ked mam s tym viac roboty ako so ziletkou? ☹

lenik15
21. aug 2008

Ahojte ja som mala po porode problem s holenim a asi rok mam depilator najhorsie je to prvy krat zvyknete si na tu bolest a netreba to robit tak ze raz depi a raz holit. Po dlhsom case tie chlpky zoslabnu a nie je citit nic. Zarastanie chlpkov zabranujem ze ovela viac kremovania ako pri holeni a hlavne castejsie peeling. A najviac mi pomaha maleho krem takze som presedlala na decku kozmetiku. Pokozka musi byt pruzna a nie vysusena ja som si stym zazila tiez svoje. Ale skusala skusala... Na tu bolest nehc to nevyznie blbo jeden fernet nezaskodi a robim to raz do mesiaca. Takze manzel uz vie ze ak nakukam do baru tak si idem robit zle

blovitc120
21. aug 2008

Skús v drogérii krémy proti zarastaniu alebo peeling tak 2 dni po depilovaní. Neviem či to funguje, ja s tým problémy nemám, akurát som pri mojom strojčeku mala taký peelingový nadstavec. Presne proti zarastaniu, ale hovorím, ja to nepoužívam, tak neviem, či to funguje.

sumienka2525
2. máj 2009

Aj ja sa holim depilatorom, nohy, pazuchy, okolie bikin a zo zaciatku to nebola ziadne sranda. Dost to bolelo na zaciatku ale potom cim dalej to bolo uz omnoho lepsie. Pokozka si zvykla a teraz ma to len tak stipka aj to nie vsade. Chlpky mam jemnejsie a na niektorych miestach mi rastie omnoho menej chlpov ako pred tym. Ja som s dep. spokojna. Akurat to zarastanie chlpkov s tym si neviem dat rady.

sifia
6. apr 2011

Ahojte chcem sa spýtať či odstranenie laserom stačí raz alebo sa musí opakovat ??

liz_lemon
13. máj 2011

@sifia raz to urcite nestaci, ja som dnes bola na laseri, a povedali mi, ze aj 6x treba ist, ale kazdy je iny, niekomu staci ist 3x, ale jedenkrat ti nepomoze

danim
22. apr 2013

je to vobec dobra vec taky depilator ? poradte, vyhody nevyhody... ( posledny prispevok z pred 2r, tak otvaram tu temu, ci su nejake nove skusenosti 😉 dik

danim
22. apr 2013

pripadne poradte znacku ( ak viete dopiste rovno aj cenu 🙂

ivett1
22. apr 2013

@danim tak ja používam skôr epilátor (aj keď sa s ním dá aj depilovať...)... ale takto mám pokoj na dlhšiu dobu a značka je roventa a teda už ho mám (ak dobre rátam asi 4, 5 roka ...no, ale ešte stále funguje ok ... (má program aj na depiláciu "za mokra", ale toto som ešte neskúšala... 😅 )

danim
22. apr 2013

@ivett1 tak teraz si ma zmiatla... epilator, depilator... to aky rozdiel ? ( neviem )

danim
22. apr 2013

@ivett1 a kolko stal tvoj ? bolestivost je aka ?

ivett1
23. apr 2013

@danim epilátor vytrháva chĺpky s koreňom (ako pinzeta) - máš pokoj aspoň na tri týždne ...a depilátor to je vlastne holiaci strojček ... ale ako pozerám, tu to asi baby nerozlišujú ... môj strojček stál cca 56€ ? ... už si nepamätám presne ... ale má aj nadstavec na depiláciu a nejaké brúsne nadstavce a ešte dve krytky na epiláciu bikín a pod pazuchami... no, ale tak používam len jednu a nadstavec na epiláciu ....🙂 ... má ešte aj nejaký, že masážny efekt, či čo ... slúži na to, že keď máš povrchovo zarastený chĺpok, tak aj ten zachytí ...ale to asi majú už všetky epilátory....
táto rowenta je aj-aj .... a či to bolí ... no skús si vytrhnúť chĺpok pinzetou a predstaviť si, že tých "pinziet je tam asi 6-7 ...😉 ... ešte som nepočula, aby epilácia nebolela ... 🙂

danim
23. apr 2013

@ivett1 pinzetou som skusala a nepride mi to az take hrozne.. ale toho strojceka na vytrhavanie sa nejak bojim 😀 😀 nema suvis taky strojcek a zarastanie chlpkov ? lebo podla toho co citam, mi pride akoby to bolo tym procesom, aj ked logiku v tom nevidim... 😉

ivett1
23. apr 2013

@danim určite nie, veď aj keď si holíš nohy, tak ti chĺpky zarastajú ... nie? ... ako ...tá "bolesť " sa dá vydržať ... už sú aj nejaké chladiace valčeky, takže to fakt bolí minimálne ... a potom je tu ten efekt ...na 3 týždne pokoj 😵 a chĺpky sú jemnejšie ...a redšie a redšie ...😉

danim
23. apr 2013

@ivett1 ja nemam problem so zarastanim.. zatial holim.. ale pohravam sa s myslienkou kupit ten stroj 😉 asi sa vyberiem do obchodu 🙂

danim
23. apr 2013

@ivett1 diky za info 🙂

ivett1
23. apr 2013

@danim nie je za čo😉

katka183
20. máj 2013

nechcete niektorá epilátor philips?Bližšie info v správe

sisaklenkova
30. jún 2013

@chrobaak čistá pravda, je to o zvyku 🙂 ja som sa kedysi depilovala doma strojčekom, potom som chodila 1x do mesiaca do kozmetického salóna na depiláciu voskom, to mi ale už neodporúča cievny kvôli kŕčovým žilám, čo si zase ja myslím, že tá chvíľa toho teplého vosku tým nohám snáď toľko neublíži, ale aj tak to bolo dosť drahé, ale spokojná som bola, takže rozmýšľam, že si tú sadu horúceho vosku zadovážim domov, lebo je to síce tiež bolestivé, ale určite je to skôr hotové ako depilátorom 🙂 starý strojček som vyhodila, mal cca 10rokov, buď kúpim nový alebo tú sadu, žiletka ma ubíja, na druhý deň pichám a strašne mi to vadí 🙂

petula8
6. júl 2013

ja vždy som používala depilátor , teraz som si kúpila remington i-light 4000 na trvalé odstránenie chlpkov tak uvidím či to naozaj funguje 😀 😅

tinuska71
7. dec 2014

@petula8 Ahoj, pred viac ako rokom si písala, že si si kúpila Remington i-light 4000. Rada by som vedela či si spokojná a či naozaj funguje. 😉 🙂

mirka822
18. dec 2015

Já mam teď takovou zlatou střední cestu od Braun https://www.holime.eu/epilatory?b=braun
Když sáhneš po čemkoliv z řady 7, tak si myslím, že budeš naprosto spokojená, stejně jako já. Epilátor se dá používat ve sprše a hlavně má i hlavici na holení (jako depilátor), takže si myslím, že to je celkem dobrá volba 😉

andypok
16. feb 2016

Ahoj mirka823, chcela by som Ťa poprosiť o konkrétny názov epilátora, zaujalo ma totiž, že ide o epilátor aj depilátor, a tie kroré som pozrela v 7 -kovej rafe sú len epilátory...ďakujem, Andy.

mili2000
19. júl 2017

@katarinkad dobrý den Katka, platí este ponuka, ze darujete epilator? Bola by som ochotná aj odkupit. Dakujem Silvia 0903122185