Aký máte názor na detskú ohrádku?

matkatereza
25. nov 2014

Mám 10-mesačného synčeka, ktorého mám cez deň na koberci v obývacej kuchyni. Začína sa už stavať na nôžky. Aký je váš názor na detskú ohrádku? Mám obavy, aby si neublížil, napr. o hranu stolíka. Ďakujem!

ikke
25. nov 2014

rozhodne je ohradka 100x lepsia nez choditko 😉

fra
25. nov 2014

ked mal syn cca 10 mesiacov tak som mu v kuchyni prisunula detskú postielku nastavenú na nevyliezateľnú výšku k pracovnej doske a ked som varila aj on si tiež postojačky niečo majstroval alebo na tej pracovnej doske, alebo si sedel v postielke, videl čo robím a bol spokojný (ha, a dodnes je nadšený kuchár a gurmán 😀 ) ... je to pomerne krátke obdobie pár mesiacov (než sa dieťa nenaučí preliezať tú ohradku či postielku) tak by sa mi zdalo zbytočné kupovať dalšiu haraburdu ktorá bude v dome neskor zavadzať, ale v princípe je to celkom fajn vec ak ju máte kam dať 🙂

pribinak
25. nov 2014

Nekupuj, buchnutie hlavicky patri k detstvu a prvym krokom, tak olep hrany stola a nejakeho nabytku. Kupis khratku a nebude tam chciet byt, bude akurat tak revat, ty by si sedela zavreta a cumela na svet cez mreze?

varticek
25. nov 2014

Ohrádka je super vec, škoda, že som na to prišla až pri treťom 🙂 Až tak skoro ju určite neprelezie, môj sa to naučil až ako takmer 2-ročný, lebo tá naša bola polohovateľná do viacerých polôh aj dosť veľká, 1x1m, malý sa tam pekne zahral, tiež som ju mala v kuchyni. Človek môže ísť v kľude na záchod, otvoriť poštárke, ja určite odporúčam.

monyccka
25. nov 2014

Ohradka alebo postielka v najnizsej polohe. Jednoznacne ano! Neviem si predstavit, ako by som inak navarila, popratala, venovala sa starsej dcere atd, keby som musela nonstop lietat padajucemu drobcovi za zadkom,,je to na par tyzdnov, resp mesiacov ale je to velma pomoc.. navykat na nu postupne, zabavnou formou a hlavne neocakavat, ze tam dieta vydrzi bez podnetu hodinu tichucko sediet.. ;)

daisylucky
25. nov 2014

My sme ohradku kupili, ked mal maly 5 mesiacov. Teraz ma 10 mesiacov a stale ju denne vyuzivame. Nemozem ho predsa nonstom nahanat po byte, aby si neublizil. Okrem toho, ze obcas musim ist aj na wc, zobrat nieco z druhej izby a pod. Samozrejme, ze tam nie je cely cas, ale napr. tam aj cez den spava a teda ho mam cely cas pri sebe. Alternativou je postielka na kolieskach, ale ta je podla mna prilis uzka, aby sa v nej zahral. Ohradku teda urcite odporucam.

magdalenkami
25. nov 2014

my mame drev.ohradku,ale otvorenu,deti tam maju hracky,je to taky ich kutik,chodia tam kedy chcu,naucili sa pri nej zdvihat,cvicia .....a samozrejme sme zredukovali vsetky ostre hrany a kusky nabytku,o ktore sa mozu buchnut alebo nan vyliezt,ale vsetkemu sa neda zabranit,dieta sa musi naucit aj padat a buchne sa este vela krat

jasminet
25. nov 2014

my sme mali ohradku pri dcere od jej asi 6m, velku drevenu 120x120 a nemozem si vynachvalit. aj pri synovi, ten tam bol v podstate od narodenia (aby dcera na neho neskocila pri hre), mal tam svoje hracky, spokojne si lezal hral sa, rovno pod stresnym oknom, takze kolko krat som ho nasla, ze len pozera na vtaky ako lietaju, alebo na dazd...

bondy76
25. nov 2014

Ja som kupila velku ohradku (8 dielnu), ale nikdy sme ju ako ohradku nepouzivala. Skor dom jednotlive casti pouzivala na ohradenie miest kde som nechcel, aby deti liezli...

sharmana
25. nov 2014

Pre niekoho pomôcka, pre niekoho zbytočnosť. Ja som sa zaobišla bez nej a to sa moja dcéra stavala na nohy ako 9 mesačná a dokázala prejsť okolo stola. Chodítko sme mali, ale bola v nom minimálne. Ja ked som raz prišla ku svokre a videla som, ako dala moju malú do ohrádky, pričom malá na to zvyknutá nebola a mala nervy, ešte jej aj ťava priviazala dudlík o ohrádku jak psovi, zahlušila by som ju. Možno preto ja mám osobne averziu voči ohrádkam.
Osobne si myslím, že už je neskoro, aby si tam začala synčeka pchať, ak doteraz nebol na to zvyknutý. Hneď si všimne, že je v klietke a bude sa jedovať. Ak sa však velmi bojíš, skús to. Ale na skúšku by som si najskôr ohrádku od niekoho požičala, aby si nevyhodila zbytočne peniaze. Ked ti začne chodiť, tak mu nevysvetlíš, že má trčať v ohrádke dobrovoľne. Bude ti tam jačať.

inffinity
25. nov 2014

My mame jeste tu klasickou ohradku co sem mela ja 🙂 vyuzila sem ji pri prvni dcerce pekne si tam hravala.. tedka ji asi nevythnu bo ji nemam kam dat ale planujeme ji v lete pouzivat u nasich na zahrade malinak bude mit pul roku tak dame na travu deku ohradku a muzeme byt vseci venku pekne 🙂

belllinka
25. nov 2014

Podla mna zbytocnost, dieta potrebuje skumat a objavovat svet, nie byt zavrete v ohrade.

katia7
25. nov 2014

no mne sa to vnutorne prieci dat dieta do "klietky" ale moje nespavaju ani v postielke 😀 ale to uz je podla mna tak celkovo skor o inom zivotnom style, mne to vyhovuje, mam kamaratky ktore ohradky mali a nevedia si to vynachvalit 😉

sense
25. nov 2014

mali sme asi tri mesiace ale dcerka bola v nej velmi malo najviac ju tam bavilo byt ked sa ucila chodit tam sa jej to dobre trenovala a ked padla na zadok tak vzdy do makkeho .....a prv som ju pouzivala ked som potrebovala nieco spravit...po skusenosti by som ale kupila nejaku z bazara lebo nasa stala dost penazi a bola malo vyuzivana, mala som aj viacerych zaujemcov ale kazdy ju chcel tak mozno za desatinu ceny a to som povedala ze nie to ju vyuzijem ako ulozny priestor....

kasiu
25. nov 2014

ja osobne si neviem predstaviť existovať bez ohradky. obe deti sa v 8. mesiacoch už stavali a dostali sa všade. kým by som stihla ísť na WC, tak by mi poprestavovali dom alebo si ublížili. keď som pri nich, sú na obrovskom koberci. akonáhle sa vzdialim, idú do ohrádky.

tajka1986
25. nov 2014

Super vec. Mala sa mi tam zahra este aj teraz ked potrebujem rychlo na navarit,prichystat atd. Je na nu naucena od 7 mes. zo zaciatku aj poplakala ale rychlo zistila ze sa tam d pekne zahrat len co mamina bude moct pojde odtial von. Takze una je to super nenahaditelna vecicka. To by som ine nerobila len ju okrikovala toto nerob hento nehaj lebo ked beha po byte spekulujelen co by zle spravila a ja pri tom nic nespravim 😉

moni244
25. nov 2014

ja som mala cestovnú, čo sa dala aj zložiť a mala sieťku proti hmyzu, my sme ju primárne kupovali ku svokrovcom v lete na dvor, malá tam ale nechcela byť, tak to bolo skladisko hračiek, až neskôr, keď sa naučila dnu liezť, tak ju aktívne využívala, mala tam otvor, čo sa dá odzipsovať

zitaje
25. nov 2014

Ja som mala ohradku len pri najstarsej, revala v nej, bola v nej malo, mala som drevenu. Aj kvoli ohradke sa naucila velmi skoro stavat na nohy a nechcela stvornozkovat, takze som na nu velmi skoro zanevrela... pre mna uplna zbytocnost, spadnut moze aj v ohradke...
Ostatne dve deti som mala volne po byte, nenahanala som ich, len ockom sledujem, a jasne ze si obcas ublizi, ale ako sa ma naucit, ak nie z vlastnych skusenosti?!
Ked idem na wc, aj tak pride za mnou, tak to je jedno 😀 , a varim tak, ze sa maly motka v kuchyni pri mne, bucha varechami po hrncoch a pod. alebo v obyvackovej casti cosi robi, jasne ze vecne odbieham a tak, ale to k detom patri, svadobne hostiny nechystam len take rychlovky.

siska53
25. nov 2014

My sme ju mali,taku makku,latkovu..dostatocne priestrannu..
No moja skusenost je taka,ze bola by to fajn vec,keby tam deti chceli byt.
Ale ani moje "au-pairca",ani moje deti to neocenili a plakali tam..

Takze ja som radsej zabezpecila miestnost tak,aby si co najmenej ublizili a dovolila im skumat svet. Aj tak som viac-menej bola stale pri nich. Padom sme sa nevyhli,najma maly,ktory skor behal ako chodil uz od 11m. Ale padnu ci buchnu sa i teraz,ked su starsi, rovnako,ako i my sa buchneme.

Takze u nas skor ohradka sluzila ako sklad hraciek,rovnako u mojej "au-pairskej"rodiny a i u kamosky to tak bolo.

snopkulka
25. nov 2014

My sme nemali ani pri jednom dieťati, ale pri mladšom som aj zvažovala, je veľmi akčný, všade vylieza, všade je 😀 Ale nejako to viem ustáť. Určite je to však veľká pomoc, staršia generácia si veľmi chváli - moja mamina a tety 😀 Choď do toho, veď tam dieťa neumiestniš na celý deň, iba v nevyhnutných prípadoch 😵 stále lepšie ako riskovať, že si ublíži, obleje sa a bohviečo všetko 😔

katpetdo
26. nov 2014

Mne sa ohradky nepacia. Doma sme v domacnosti po narodeni maleho nemenili nic, neoblepovali hrany stola ani nic podobne. Naucili sme ho fungovat v domacnosti a nikdy si neudrel hlavu do stola, nevytiahol so suflika noz, nepodpalil dom atd. Chcelo to mozno trochu viac trpezlivosti, ale z dlhodobeho hladiska si myslim, ze to stalo za to. Doma amme v strede obyvacky pec, a otvorenu vytrinu s krystalom a tiez s tym nikdy nebol problem.

Mne ohradky pridu ako vazenie a zabranovanie v prirodzenom pohybe. A to som z domu aj pracovala od 9 mesiacov a dalo sa to.

snu
26. nov 2014

ja som mala cestovnu postielku, a malého som tam davala,ked som potrebovala odbehnut,navarit, pripadne umyt dlazky 🙂 celkom sa tam aj vedel prehrat,ked tam mal oblubene hracky.. ked mal volnost v dome, nidky nevedel vydrzat pri jednej hracke ani minutku,, v postielke ano 🙂 zvykol so na nu 🙂 dokonca sa tam niekedy aj pytal 🙂 a cestovnu postielku vyuzivam aj na cesty,pripadne aj ked je marod,tak si ho dam do nej do spalne,pretoze drevenu postielku sme zrusili,kedze spava vo svojej izbe na velkej postielke 🙂) v tej cestovnej sa aspon neudrel,ked vymyslal 🙂 brat mal ohradku,tiez taku sietovanu,ako je postielka,ale mala taky tvar ,,presypacie hodiny,, alebo ako by som to nazvala,ze bola tak v strede malinko zuzena a tu doslova neznasal aj moj aj bratov syn 🙂

liz_lemon
26. nov 2014

ja mam velku ohradku, kde sa zmestia aj dve deti, syn v nej bol do 2 rokov, a bol tam rad, dokonca ked sme ju rozlozili, tak sa na nu pytal, bolo to super, pekne sa pohral, ja som mohla varit, upratat

janka_mamka
26. nov 2014

ja som to spravil atak že som si povedala že nebudem hned kupovat , požičiam a uvidím, a to odporúčam aj Vám pretože ako tu písala jedna vyššie pre niekoho super pre niekoho zbytočnost 🙂 môj malý v nej reval ako pavián tak som ju asi o týžden vratila sesternici ,bola som rada že som nevyhodila peniaze, a presne na vecko aj tak ide vždy somnou, skôr vydržal v chodítku kým som spravila potrebu hygienicku 🙂 a pri varení či upratovani sa vždy motal niekde pod nohami ale dalo sa 😝

jongopongo
30. nov 2014

Aj my sme pouzivali ohradku , a dokonca dnes ma z nej bunker, pomohlo mi to velmi ked som potrebovala nieco porobit, sice moc dlho tam nevydrzala, ale posluzila a sluzi aj nadalej, my sme mali taku ze sa na boku dala odzipsovat, a teraz to je super, ma tam vsetky hracky , je to proste teraz len jej "miesto" 🙂