Aký máte vzťah s mamou?

vonavakvetinka
20. nov 2009

Zaujimal by ma vas vztah s vasou mamou. Ako casto sa stretavate, ako daleko byvate od seba, ci ma rada vasho manzela, ci sa vam stara do veci, ci vam nieco vycita...

miskachrumka
22. nov 2009

vinka dakujeeeeeeeeeeeeeeeeem si vemi mila 🙂

vinka
22. nov 2009

Miskachrumka nie milá ale myslím ako matka. 😉 😉

roasha
23. nov 2009

ja nemozem povedat nic zle....mam asi tu naj/-lepsiu,-najobetavejsiu/maminku/svoktu a starku v jednej osobe/ na svete. 🙂
dokonca aj moja dcera jej niekedy povie veci,ktore mne nie....a to som bola donedavna presvedcena,ze mi hovori vsetko. 😅 🙂

roasha
23. nov 2009

svokru♥ 😅

katrin21
23. nov 2009

fuuha, dobra tema....

no.. my ked sme s mamou dlhsie ako 5 minut, hned sa povadime... je to diametralne odlisnou povahou, ale aj tym, ze ona cely zivot vsetkych chcela riadit, na vsetko mala svoj nazor( castokrát totalne spiatocnicky) a na otca bola dost zla.. teda v tom zmysle, ze mu vycitala co len jedno pivo co si dal, nikde nikdy nechcela chodit, vsetko bol vzdy problem.. Ocino je pritom skvely otec, sice uz ma asi aj z nej nervy v cudu, ale inak je super, s kazdym si lepsie rozumie ako ona...
Byvala som s nou az do 3Otky a nevedela som sa dockat , kedy aj s dcerou vypadneme.. teraz zije cez ulicu, ale poviem Vam, ze keby mi nebolo luto ocina, tak nemam vobec potrebu tam chodit... za dva roky co byvam sama , som tam nebola ani raz dlhsie ako hodinu... nemam preco... do vsetkeho pchá nos a je proti vsetkemu... stara sa do vychovy, do vsetkeho.,...
Dufam, ze moj vztah s dcerou bude lepsi a robim vsetko pre to.
Bud. rok odchadzam byvat 110km daleko, do Trnavy, a jedine co mi bude luto< ze Kika pride o starých rodicov a vzdiali sa od svojho otca..Lebo ako starka je zase mamina 100bodova... mala ju ma rada a nemozem povedat nic zle, hoci mame konflikty, Kiku miluje a pomaha mi, chodi s nou na hudobnu a tak.. hoci by to zvladala aj sama uz, ale starka je s nou rada.. a strasne tak v dobrom zavidim babam, co maju pelkný vztah s mamou.. mi si v podstate nemame co povedat. Ako ohen a voda..

miskachrumka
23. nov 2009

ja si tiez teraz po tolko case neviem predstavit ze by som mala snou byvat v jednej domacnosti 😕 😨

spevacka
23. nov 2009

zatíname do živého, miskachrumka, ja som sice prežila celý svoj doterajší život s výnimkou štúdií v BA s rodičmi, ale žiada sa mi napísať skôr pri nich. Vidíš ten rozdiel? Otec je síce super, vžda som si sním lepšie rozumela ako s mamou, ale dievča potrebuje v niektorých momentoch práve mamu. A to v mojom živote chýbalo. Mama nie je zlá, ani ma netýrala ani nič podobné, ale celým mojím životom sa nesie pocit, že som jej bola na príťaž. Keď k nám prišla nejaká návšteva, stále ma posielala preč, nepamätám si, že by sme spolu šli napr.nakupovať alebo na kávu, ona vždy uprednostnila svoje kamarátky...no mohla by som sa rozpisovať, ale načo. Asi je to tým, že ma mala až po 30ke, čo v tých časoch už asi bolo dosť neskoro, ale ja som tiež svoje prvé dieťa mala až v 32 a zapovedala som sa, že nikdy nebudem taká ako ona. Moje deti budú určite pre mňa prednejšie, hoci mám naozaj skvelé kamarátky.Takže tak... ☹

simona55
23. nov 2009

no trosicku, by somaj ja prispela,moja Mama bola ta najlepsia mamina nasvete pokym sme boli maly,no ale potom ked sme sa uz povidavali a odisli z domu k muzom tak nanas pomali zacala zabudat, no ale ja som jej aj tak len to najlepsie priala a bola velmi dobra dcera, 😒 narodili sa nam deti kym boli malicke tak isto ich mala rada, ci ich zboznovala to by som asi tazko povedala,no ale pocase ked uz som zunovala ze ja sa musim stale prosit, aby bol klud uz medzy mnou a mamou,otca tu ani nezacnem hovorit lebo, to by som potom uz potrebovala cely den na stazovanie, ☹ no ked mamina potrbovala pomoc, ci auto pozicat ,alebo finacne, alebo hoc co,tak iba ja som exiztovala, ostatny surodenci nic ako by ich ani nemala,, ved naco mala takeho somara ako som ja, 🙂 no ale ked sombola vtom ze ked , potebujem pomoc tak nanu som sa nevedela obratit lebo mala vyhovorku, tak naco uz pomoc ked ma vlastna mama vyhovorky, mama musi byt vtedy mamou ked dieta potrebuje ju. ☹ takze teraz niesom snou vobec v kontakte,a ani nekomunikujem, viac si vazim dzudziu osobu,ako vlastnu mamu,a le zle jej neprajem, len aby mala vela zdravia, ktore potrebuje. mynuli tyzde som sa snou stretla ale som sa jej neprihovorila, len sa namna pozerala. a cim dalej sa nebudeme rozpravat tym horsie to bude prenas dvoch lebo sa oddzudzime .ja neviem este aka budem babkou, ale taka by som v zivote nechcela byt.

dzio2
23. nov 2009

auriane no preto ze tie svetle chvile tiez zratam na dvoch rukach ,som len prenu k....,p...,atd je silna alkoholicka stale som sa snazila ,nosila darceky pomahala financne ,volala som jej kazdu chvilu trpela jej nalady, krik, nadavky bitky,az jedneho dna to posrala uplne a povedala som dost a uzskoro 2roky niesme v kontakte ukoncila som to a ani mi nechyba, hrozne mi ublizila aj mojmu manzelovy a mojej dcere nech sa ma rada

mimkao
23. nov 2009

Bývam od svojej mamy 320 km, na diaľku sa máme radi... Ale ne, mám ju rada aj tak, veľmi mi vie pomôcť s deťmi, keď je u nás, s mojim manželom vychádza dobre, aj on s ňou, to skôr ja som tá, ktorá sa poškriepy, pretože ona" by strašne veľa vecí robila ináč" ako ja... 😒 🙂

digysa
16. aug 2012

Moja mama je odomna vzdialena viac ako 8341km a velmi mi chyba. Pocas teenagerskeho obdobia a zivota na skole mi dost riadila zivot, co ma trochu vytacalo, lebo si myslela, ze to sama nezvladnem. Ale dnes viem, ze vsetko myslela iba v dobrom.....a chcela mi pomoct.

Niekedy su tie deti take nevdacne....ach jo....uz to o chvilu caka aj mna 😅

digysa
16. aug 2012

@vonavakvetinka A ty mas aky vztah s tvojou mamou? Preco si vlastne polozila tuto otazku pred 3-mi rokmi? 😎 Asi si tiez daleko do nej....