Aký polohovací vankúš do postieľky pre novorodenca?

thinna33
20. sep 2015

Ahojte,
stačí pod hlavičku klin a nejaké valčeky k tomu alebo niečo také ako ergonomický vankúš pod celé telo bude lepšie? Tento napr:
https://www.babytrend.sk/kategoria/textilie/ost...

Len potom sa dieťa nedá polohovať a otáčať na bok, či? Neviem teda čo kúpiť neporadíte? Dajte mi aj prípadne nejaké tipy či linky, budem len rada, lebo sa v surfovaní už strácam ☹

Ďakujem!!

siska53
20. sep 2015

@thinna33 ja som nemala ziaden. A ked sa nahodou vyskytol slaby sopel,co bolo asi tak raz do prveho roka a 2-3x sp druheho roka,tak na ten cas som dala pod matrac vankus,aby mali hlavku vyssie.
Pokial babo nema.reflux,tak mne to pripada zbytocne. A ked sa zacnu tocit,tak je cele polohovanie zbytocne.

janamt
20. sep 2015

Ja si myslím, že toto je jedna z tých vecí, ktoré sa podľa reklamy tvária, že sú nutné/dobré, no potom mamička príde na to, že sú zbytočné...ale zopár takých vecí má asi každá. Ja by som to nekupovala, ak by sa vyskytol napríklad problém s deformáciou hlavičky, kúpila by som len taký vankúšik proti deformácii (niekto ho používa aj preventívne), ja som ho kúpila, až keď sa dcérke hlavička sploštila a pomohol nám. Ja som obe dcérky polohovala len v postieľke, raz na jedu stranu, raz na druhú, no v štyroch mesiacoch sa začali točiť a už som to neovplyvnila. Mladšia strávila nejaký čas v nemocnici ako 6 týždňová, vtedy som nemala nad tým takú kontrolu a hlavička sa jej tam sploštila, lebo ju prirodzene dávala na jednu stranu. ten vankúšik (kúpila som ho za 3 eurá) to za pár týždňov vyriešil.

sardinka333
20. sep 2015

@thinna33 mrkla som ten link a podla mna je to uuuuplnááá ale ze uuuplná zbytočnosť, ale ak máš zbytočných cca 30 ,,ojri,, tak kupuj...
Všetky deti som polohovala na noc tak ze som ich davala v postielke na bok, vzadu za chrbatikom mali zrolovanu deku aby sa neotlačili o tyčky postielky...a raz na jeden bok a potom na druhy bok - nedeformuje sa hlavička zležaním v jednej polohe a v pripade grcnutia mliečko vytečie z pusiny aj ked ja som ten typ ze mna zobudi každý šuch.
Aj teraz mam krpatu a robim to presne takto. Ziadne vankuše nepotrebujem..pod hlavu sa vobec neodporuča, chrbatik rovny, jedine sa poloha ,,zvyšuje,, ked ma dieťatko silny reflux alebo je zasoplene tak aby sa mu to neusadzalo na prieduškách...
Nehovoriac o tom ze na tej podložke z toho odkazu to dieťatko len leži ako nevidim v tom nejaky ,,vyšší,, vyznam, ale tak každý povazuje za doležité niečo iné.
Celkovo ti radim nenakupuj ,,somariny,, chapem ze je to prvé dieťatko a človek sa neskutočne teší a chce len to top...ale vela veci vo vysledku ani nevyužiješ tak ako si si myslela, ze využiješ a potom sa toho ťažko zbavuje..na bazaroch to ledva predáš za polovicu a inak čo s tým. Ja uz mám niekedy aj problém darovat...ludia vyberaju, preberaju ani zadarmo niekedy nie je dost dobré 🙂 🙂 🙂

gapre
20. sep 2015

no podla mna zbytocnost 😀 ,tiez mam par takych zbytocnosti doma.Dietatko sa polohuje na bok aj preto,ze ked si nahodou neodgrgne ani po pol hodine(vlastna skusenost)tak sa nemusis bat,ze sa zadusi,lebo v polohe na boku vytecie.Tohoto by som sa asi trosku bala.A mas to len na 3 mesiace.Radsej by som investovala peniazky na nieco uzitocnejsie 🙂

jumama
20. sep 2015

Ked je babinko uplne najmesie, v zavinovacke, staci zasulkat na bok deku alebo velky uterak a tym ho polohovat nabok.

cinkatko
20. sep 2015

zadny polstar dite nepotrebuje a ani to podle zdravitniho hlediska pry neni dobre kvuli pateri. Taky jsem deti polohovala mirne na bok - ne uplne aby se neprevratilo na brisko, jen jemne abych vedela, ze se neudusi, kdyby si ubrklo. Miminko davej vice k noham postylky, to kvuli nahlemu posunuti ( je to dost caste) pod deku. Tady v uk jsou na to presna pravidla a neco na tom je. Rucicky davej vzdy ven a deku pevne upevni, preventivne at si ji miminko neprehodi pres tvar.

liebling98
20. sep 2015

@thinna33 mám tri deti, pri žiadnom som nič podobné nepotrebovala. Ako písali ostatné mamičky vyššie, dieťa vankúš nepotrebuje a na polohovanie stačí skrutena deka k tyčkám postieľky a dieťatko dať trochu nabok, chrbátikom oprieť o tú deku. Moje deti spavali v spacích vakoch, byť zošnurovaní v perinke bytostne neznášali. Ja som polohovala tak, že každý večer som dala na iný bok ležať a na tom boku potom ležali nasledujúcich 24h. Robí sa to, aby sa nezležala hlavička na jednej strane a aby sa šijové svaly rovnomerne napinali.

thinna33
autor
21. sep 2015

ok dakujem velmi pekne, super, nič teda nepotrebujem kupovať, som rada že som sa opýtala 🙂 ale ten mali klin za par eur ten kupim preventivne 🙂

liebling98
21. sep 2015

@thinna33 kľudne sa spýtaj 😀
Ten klin Ti stačí kupovať, ak bude mať dieťatko náhodou reflux, alebo bude mať sopliky. Ale moja skúsenosť je taká, že aj keď som podložila (buď dekou pod matrac, alebo knihy pod nohy postele, tak sa bábätko zošuchlo a staršie si priamo aktívne zmenilo polohu a ležalo priečne v postieľke.