Aký riad môžem dať do umývačky riadu?

junovka
11. mar 2008

Neviem ci som dobre v teme, ale rada by som bola, keby ste mi poradili.Chcela by som vediet, ci taniere s fareb.motivmi sa zmazu a ci mozem dat do mycky aj umelohmotne tanieriky, lyzicky.....
Proste, napiste mi vase skusenosti.Vdaka 😉

karolinkafe
11. mar 2008

Na riadoch je vacsinou napisane ci su vhodne do umyvacky resp. ze sa do umyvacky nehodia 😉 . Ja tam davam takmer vsetko, aj umelohmotne kelimky alebo krabicky, ale je pravda, ze su niektore umelohmotne farebne taniere (najma vyroba Cina) ktore sa do umyvacky nehodia. Ohladom tych motivov na tanieroch, tak mne sa este nestalo, aby sa nejaky zmazal 😉

susik77
11. mar 2008

junovka: nam sa zmazal motiv na hrnceku-zostyal uplne biely 😎 ale fakt zavisi od kvality-manzelovi sa na hrnceku zmazali nej. veci a moj zostal uplne ok 🙂

alami
11. mar 2008

Sa mi ešte nestalo, ani som nikdy nepočula, aby sa nejaká farba zmazala. Myslím, že to asi musí byť len niečo veľmi málo kvalitné, čo sa zmaže. Ja som dávala do umývačky úplne všetko. Ale už som si to rozmyslela 😉 a viac tam nebudem dávať kovové strúhadlá a sitká - chytá to potom hrdzu.Preto som si kúpila umelé sitko a je po probléme. Nemali dy sa asi ani drevené veci - varešky a tak, ale ja dávam. Keď sa rozpadnú, kúpim si nové 😀 No a umelá hmota - nikdy som s tým nemala problém, ale ja mám takú kvalitnejšiu - z tuppervaru, tak nemôžem hovoriť za všetku umelú hmotu. Potom sa nezľakni, že ti umývačka nesuší, lebo riady z um. hmoty mi vždy zostávajú mokré (prvýkrát som sa fakt naľakala, že nesuší)

tinusi
11. mar 2008

Mne sa stalo, ze sa mi z hrnceka odlupla keramika. Ale pravdou je, ze to bol skor taky dekorativny hrncek. Velmi sa mi vsak pacil a tak som ho zacala pouzivat na ranne kafco.
A pozor na nekvalitnejsie riady. Tie, ktore pri beznom umyvani vydrzia v pohode, mozu sa v umyvacke celkom znicit. Ale ide naozaj o tie lacne supravy, ktore aj na prvy pohlad vyzeraju nekvalitne.

zuzzanocka
13. sep 2008

..a porcelanove taniere mozu ist do umyvacky?

schnek
13. sep 2008

smyje se ten motiv, který není přeglazovaný, tzn třeba pokud máte zlatem zdobené sklenice, dá se čekat, že se smyje . Co se týče plastů, pokud to není plast určený do myčky, časem se na něm (ne na všech, ale většinou ano, třeba na plastových držadlech na kuchyňském náčiní) udělají rýhy, jakoby se vybrousí. Může se tam i poškodit teflon.

prasiatko30
13. sep 2008

napr rucne malovane taniere a ppod. by sa nemali umyvat v mycke, na umelohmotnych tanieroch a hrncekoch mas obycajne napisane ci su vhodne alebo nie, drevene veci - radsej nie ale ja davam do pohody vsetky varesky ale napr uz sa mi stalo ze loparik sa mi uplne prelomil. potom napr. vyrobcovia nozov - normalnych nie priborovych - hovoria ze by sa nemali davat do mycky - ale ja ich davam aj tak. davam aj panvice a hrnce - do pohody.

k tym porcelanovym - vacsina je uz teraz urobena tak aby prezili aj mycku. skor ak sa jedna o nejake starozitne kusy to by som rozhodne do mycky nedavala.

dzany
13. sep 2008

ahoj, tak já jsem myla v myčce hrnečky na kterých byli naše fotky - a už nejsou 😝 postupne to prostě vymizelo. a taky nedávam dřevěné a plastové misky a pod.
Porcelán jestli ho nemáš nějak zdobený tak myslím že by vadit neměl, ale na ty barvy je to dost blbý - a taky myslím že záleží jaký program používaš, jestli vyloženě 30 'C na hrnečky tak v poho ale myju hodinovým na 70'C a to je asi pro barvy záhul 😉

dzany
13. sep 2008

jéé holky já mám dotaz - nestalo se vám třeba některý - ted posledné 2x co jsem zapla myčku, tak se mi neotevřely ty dvířka na prášek - čiže tam zůstal asi celý nepoužitý (nádobí je teda čistý ale nevím co stím?) Prášek používam pořád stejný, i jsem ho zkusila dát mín jestli to není tím 😅 už fakt nevím? a když zkusím tu krabičku otevřít tak jako vycvakne hezky. dík za rady

moncika15
13. sep 2008

ahojte ja odporucam nedavat tam plastovy riad do mikrovlny lebo ten strasne napaxne.

melory
13. sep 2008

dzany moja sestra prisla takto o modransku keramiku 😅
s umelohmotnymi problem nemam, nepachnu, lenb sa niekedy z vysokej teploty vyformuju podla seba 😒

katja78
13. sep 2008

tiež sa nám stalo, že pomaly zbledla farba ručne maľovanej šálky.
ja napr. do umývačky nedávam nože na krájanie (nie príborové), lebo sa vraj tupia.

aponchie
13. sep 2008

ja jsem dala minule porcelanovej servis po babicce kvetinkovatej ,ale asi uz nedam,zda se mi ,ze to trosku odeslo ta barva na nekterych mistech sice nepatrne ,ale riskovat to nebudu 😝

schwarzovka
13. sep 2008

katja78: k těm nožům....mě se ještě žádnej neztupil 😉
jinak nám taky ještě nic nepustilo barvu....ale asi se může stát.... ☹

audreyd
13. sep 2008

dzany, aj mne sa to stalo a odvtedy dávam tabletku priamo do umývačky, nie do tej priehradky... aj tak sa vždy hneď po zapnutí tá priehradka otvára 🙂

mne sa takto povymýval hrnček z dovolenky 🙄 ostal mi na ňom obrázok iba taký aby sa nepovedalo, tak som ho dala ešte párkrát preprať a je total čistý...

baby, v poslednej dobe sa mi stáva, že poháre sú akoby také mliečne... už som vymenila aj soľ, aj leštidlo, aj tablety, umývašku som riadne popreplachovala tým čističom a nič 😖 čo to môže byť??? predtým mi to nerobilo...

janina77
13. sep 2008

ja davam do mycky fakt takmer vsetko. Co ma v poslednom case zarazilo - kvalitne MELAMINOVE riady pre deti, a napisane na nich - neumyvat v umyvacke. Tak to neviem preco, ale ja tam umyvam aj tie, zatial sa im nic nestalo.

K tym poharom - tak aj uz mam tiez zopar kusov uplne mliecnych, alebo doskriabanych, mam pocit, ze im nic ine okrem smetneho kosa nepomoze. Je to zrejme tzv. hrdza poharov. Pritom pouzivam tabletky,a adavam aj lestidlo aj sol. tak neviem cim to je. Zrejme opotrebovanim.

A velky pozor na hlinikovy pribor, ja som mala taky lis na cesnak, supla som ho tam, a lis zniceny - isla z neho cierna farba a nie a nie prestat a vsetok riad spinavy. Z riadu to zyslo, ale lis isiel do kosa.

dzany
13. sep 2008

a myslíš že to nevadí nasypat ten prášek rovno na nádobí? 😕 ty jo tak to mně nenapadlo.audreyd - dík 😵

vinka
13. sep 2008

Pridám sa aj ja.Mám taký problém,že ked som používala tbll.3v1 tak v poriadku.Ale teraz som zmenila za 7v1 a tbl.ostane zvyčajne celá alebo polovica nerozpustená.Slo sa to už niekomu?Rozmýšlam,že začnem ich hádzat rovno do myčky.Ja dávam aj umelohmotné a pri 55 stupnov sa mi roztopila naberačka.Alebo zmekla tak,že po vybratí sa zlomila.Kámoška mi kúpila vínove poháre ručne malované.Odporučujú do myčky ale jej sa farba zmyla.Tak ja ich pre istotu tam nedávam. 😉

ena
13. sep 2008

hlinikove veci by som do umyvacky asi nedavala.
plastove disney taniere v phode, farba sa z nich nezmyla, ale celkovo plastovy riad asi ako ktory, plastove nadoby na potraviny davam bezne, ziadny problem, ale dala som raz vrchnaky z avent flias a sfarbili sa mi - teda maju taky nadych do ruzova, vidno to hlavne, ked ich polozim vedla tych, co sa v umyvacke neumyvali 🙂 a aj ikea biele plastove dosky na krajanie sa mi tak sfarbili.

pezincanka
13. sep 2008

Mne sa stalo, ze ked som pouzivala tablety, ku ktorym bolo treba dat sol aj lestidlo, tak sme mozno neodhadli pomer a ostali nam nenavratne zakalene pohare. Odkedy davame len tabletu all in one, bez soli a lestidla, tak sa nam to nestava.

Plastove veci davam len take, ktore to maju na svojom obale povolene. Vobec tam nedavam veci, ktore pouzivam pre babetko (ma teraz 10 mesiacov).

aponchie
14. sep 2008

ja jsem se vykaslala na vsecky uzasne tablety a pouzivam calgonit prasek ve zlute krabici 2,4kg a jsem naprosto spokojena,tablety se tak dobre nerozpustily.obcas doplnim lestidlo a sul tu beru take calgonit a lestidlo mam od electroluxu nejake jejich a kdyz bylo sklo jakoby mlecne bylo to malo lestidla a soli prave.

ena
14. sep 2008

my tiez len prasok ( vacsinou biely alebo zlty calgonit), nasa umyvacka nema podporu tabliet, takz emy prasok, sol a lestidlo osobitne..

aponchie
14. sep 2008

no moje ma podporu 3in1 ale zkusila sem to jen jednou pri koupi sem dostala ty tablety a fakt hruza,vecne nerozpustene,spatne umyte apod.prasek nikdy nic neudelal tak nemam duvod ho nekupovat 😀

prasiatko30
14. sep 2008

k tym "mliecnym" pharom to zalezi potom aj na vode - cize ak je moc tvrda voda treba menit omnoho castejsie aj sol a vzdy ked ti zacnu vychadzat take pohare tak neostava nic ine len ich umyt rucne aby ostali pekne a zase ich moze supsnut do mycky - inaksie ma napada, ze toto mi robila jedna mycka aj preto ze mala plny - zaspineny filter - alebo teda odtok - aj ten treba ocistit 🙂

tabletky na umyvanie - pouzivame len calgonit 3v1 a nemozem sa stazovat vzdy vyjde vsetko pekne umyte - pokial su teda splnene predchadzajuce podmienky - vycisteny filter, ak je tvrda voda tak +sol - ale teraz pouzivame omnoho menej soli.

a baby tie dvierka na ten prasok sa obcas neotvaraju preto, ze ich zablokujete niecim co ste poukladali do mycky - takze si treba dat pozor ked ukladate veci na ten podnos 😉

aponchie
14. sep 2008

presne tak..ja nez pustim mycku tak oplachnu filtr a zkusim jestli to jde protacet se ty ramena

ikke
22. jan 2009

ulicnica • 15. sep 2008 o 20:56
Ahojte, neviete mi prosím poradiť? Práve sme kúpili umývačku riadu a neviem, aké riady do nej môžem naukladať. Mám bielu obedovú súpravu s kvietkami, ked po nich prejdem rukov je ich tam cítiť, takže je to asi len natreté...nezoškriabe sa to v umývačke riadu? A tiež poháre, podľa čoho mám vedieť, či môžu ísť do umývačky, ked som ich kupovala dávno... a vôbec netuším, čo mali napísané a či to vôbec bolo napísané, že môžu ísť do umývačky riadu... Dakujem

jerryjanka • 17. sep 2008 o 23:45
ulicnica no môžeš tam dať vlastne všetky - ale riskuješ to že sa to časom zošucha
ja som preto teraz kupovala novu sadu čisto bielu
zlate obruby a malovačky na keramike dlho asi nezostanu zaleži asi aj na kvalite riadu
umyvačke sa nestane nič - len riady sa zmenia

jusil • 18. sep 2008 o 09:01
ahoj. ono zalezi aj od prasku aky pouzivas a aj od programu,my sme tiez "mali" poharky so zlatou obrubou 🙂 uz nie su.
casom sme sa naucili ze take veci calgon... je uplne nejhorsi na tieto veci.

snazivecuztata
22. jan 2009

Dievcence
- biely povlak je vdaka tomu, ze je spinava a mastna umyvacka a tak je mozne kupit taku flasku na umyvanie umyvaciek. Date ju do umyvacky hore dnom a pustite program nad 65C a to Vam pekne mycku umyje a odmastni
- do mycky mozes dat co kolvek, neublizi to mycke, ale ide o to ci nebude vadit ak nejaka glazura sa roztriesti vdaka silnemu priudu vody. My tam davame vsetko okrem drahej keramiky a ostrych nozov ( ak nie su urcene do mycky tak sa vam casom vystrbi ostrie )
- jeden opravar mi poradil ze ked mam nastavenu pracku len tabletky tak si ju mam prepnut na praok a tablety pouzivat dalej. Ta sol chrani praku viac proti vodnemu kamenu ako je mnozstvo v tej tabletke a tym, ze sol nie je az taka draha je to lepsia investicia ako vyhodit mycku

Ak by ste mali zaujem sa este nieco opytat kludne mi napiste IP 🙂 nie som predajca ale podla manzelky som uchylak na mycku a znamy sa k nam chodia ucit ako co do nej ukladat 🙂

maja22
6. apr 2010

Ja mám tiež problém so zle umytými pohármi - nie sú "mliečne", ale ostávajú na nich také mapy alebo čo to je, ani to neviem popísať, ale ručnému umývaniu sa to nevyrovná... 😖 Používam tablety všetko v jednom... Už sme skúšali aj pridať leštidlo, ale tie veci potom ostávajú zasa také nechutne mazľavé... 😒 Už to bude rok, čo mám umývačku, je to fajn, že šetrí čas a energie, ale tie poháre ma fakt štvú, na poháre som háklivá, skúsim ešte fľašu na umývanie umývačiek, lebo ja som čistila len tak, že som ju pustila naprázdno, bez čistiacich prostriedkov... Ale pokým to zoženiem, máte nejakú inú radu?

bambusko
6. apr 2010

existuje korozia skla, posobenim cistiacich prostriedkov v umyvacke, nie vsetky pohare su vhodne do umyvacky, zalezi od kvality skla. nechapem celkom ako moze byt umyvacka spinava a mastna? 😨 pouzivame nasu denne 4 roky a nic take som nevidela, treba pravidelne cistit filtre, podla typu umyvacky pouzivat vhodne prostriedky, niektore umyvacky vyzaduju aj sol a lestidlo. umyvacku mame cez den pootvorenu a postupne tak ukladame riady, vecer zapneme, rano povyberame. umyvacka je cista a bez pachov 🙂

http://domacnost.sme.sk/c/3384251/vsetko-co-pot...

alenk
7. apr 2010

maji, podla mna problem s poharmi mas kvoli tabletam. napriklad my mame strasne tvrdu vodu a tak tablety neprichadzaju do uvahy (nemaju spravny pomer soli a lestidla vzhladom na vodu), davkujeme vsetko zvlast a ako pisala bambusko, este sme umyvacku spinavu nemali (dva roky normalneho pouzivania). a privela lestidla tiez skodi, davkovanie lestidla je cele umenie ;)

baby, poradte pribor vhodny do umyvacky, skusila som uz styri typy, vsetko nam casom zhrdzavie (paradoxne naposledy najdhsie vydrzal taky uplny lacak z ikei za 6 euri 😉 )