Aký štýl chodenia mali vaše detičky?

cokii
6. aug 2008

Ahoj. Naša Miška sa konečne začala stavať na nôžky a obchádza nábytok, postieľku. Sama ešte krôčiky nerobí, málokedy ju chytíme za ruky a trošku ju "vodíme", ale fakt iba výnimočne. Chodítko ani nemáme. Zarazilo ma, ako robí krôčiky smerom dopredu. Jednu nôžku má chodidlo rovno dopredu ako je to normálne, ale druhú úplne vykrútenú do boku (90° s priamym smerom) - a takto si vykračuje. Znepokojilo ma to... Aký štýl chodenia majú / mali Vaše detičky? Upravila sa im potom chôdza? Pri prvej dcérke som si tento štýl vôbec nevšimla.... Lezie pekne, ruky a nohy strieda... Ďakujem

prunti
6. aug 2008

ahoj, moja daniel zacal sam chodit ako desat mesacny, nohy mu stoja do ocka, ale chodidla ma rovnako, sice nie rovno dopredu, kus captavo ako kacka no nie velmi...asi som ti s tym moc nepomohla, ale ak si znepokojena zajdi a opytaj sa detskeho lekara 😉

ivca82
6. aug 2008

Cokii ahoj, moja malá tiež takto "vykračovala" ale teraz už napreduje normálne, sem tam ešte po špičkách a občas skúša do boku aj si nôžky zapletie občas. 😀

marorlinko
8. aug 2008

moj maly tiez takto zacinal chodit okolo nabytku, nevidim v tom nic zle, lebo nozka este nie je pevna, ani to chodidlo,tvoje babo ma este len 5mesiacov, normalne to moj este len zacinal sa plazit, nie to,ze este chodit, moj mal 8mesiacov asi,ked zacinal chodit okolo nabytku, casom prestal tak captat a chodil normalne, takze sa neboj,ale ak mas obavy, tak zajdi k dr.

karot
8. aug 2008

Adámek začal sám chodit před měsícem.Ze začátku chodil hodně ze široka,protože neměl moc jistotu rovnováhy,ale teď už má nožky blíž k sobě.Pořád to vypadá líp,než kdyby si šlapal po špičkách. 😉
Před tím taky chodil jen kolem nábytku.

bufik
8. aug 2008

Naše Kája stáčela jednu nožičku hodně dovnitř a šla jsem k ní k ortopedovi a ten mi řekl,že je to v pořádku,že když děti začínají chodit,mají jednu nožku dominantní,že se na ní cítí bezpečněji a tou udržují rovnováhu.Jakmile se chůze vypiluje,vše se vrátí do normálu a měl pravdu.Už je to tak,jak má být. 🙂Takže Cokii...buď trpělivá a dej jí čas...Pokud by Tě to ale mělo trápit,raději zajdi k doktorovi,ať jsi v klidu.Mně se taky hodně ulevilo. 😵

marorlinko
12. aug 2008

moj maly skusal aj po spickach chodit, lebo predtym mal chodak,ale nijako mu to neuskodilo, ked bol pevnejsi a mal vacsiu rovnovahu, tak prestal spickovat, inac teraz maly sa dakedy hra na baletaka, postavi sa na spicky a pekne chodi, jak balerina.

danu
12. aug 2008

u nas na dvore chodi jedno dievcatko a ona nehorazne chodi po spickach dokonca aj ked stoji na mieste tak stoji na spickach. Jej maminka mi povedala ze boli v choditku ( samozrejme netrvdim ze chodenie po spickach je len z choditka) ale podla mna robi velmi vela aj pevna obuv. Pytala som sa na to aj jej maminky a povedala mi ze ved tie obycajne topanocky v tom ju von predsa neda. Myslela tym tie klasicke rak zdravotnicke tak jej davala sandalky atd proste nevhodne topanky co jej ani nedrzali nozicku. Pomyslela som si mozno si mala super obute dieta ale ako ti teraz chodi ☹ a to ma teraz 22 mesiacov ☹

marorlinko
13. aug 2008

moj ma vzdy pevnu obuv a to chodenie po spickach ,tak moj maly to robi zo srandy na par sekund a toci sa, rad tancuje. mojmu vzdy kupujem kvalitnu obuv ,este aj v obchode mi poradia napr v clarks ,kde mu zmeraju nozku,aby mal spravnu velkost a poradia aj, aku by mal mat topanocku pevnu, ,u znackovych topanok sportovych, si tiez dam poradit, sandalky nosi v lete,ae pevne, zapinaju sa pri kotnikochnespomeniem si jak sa povie po slov. tak kotnik po cesky, dako zabudam.
moj chodi pekne,aj beha.

katka76
13. aug 2008

tak terezka zacala robit prve krocky ako 13 a pol mesacna. po 2 tyzdnoch viac chodi ako lozi, ale stylom lietadla - teda ruky rozpazene a kyve nimi, sa smejeme, ze mozno onedlho aj vzlietne.... hlavne ze sa ona z toho tesi

monrad
13. aug 2008

Sebastian začal chodit ako 14 mes. Staršia dcérka behala od 8,5 mes. On ešte vtedy nevedel, na čo má nožičky 😉 Teraz má 18,5 mes. a behal by stále len za loptou. Ale mám nervy z toho jeho behu, podkne sa aj na rovnej zemi. Nepadá síce veľa, ale mám strach, aby nepadol na hlavu. Pri dcérke mi to ani neprišlo. Teraz vidím len všetko zle, čo sa mu může stať 😝 Už som z toho unavená. A všimla som si, že z lavou nožičkou "čapce" do vnútra. Pritom aj sandálky má s pevnou patou.

mimakro
14. aug 2008

Ondrej začal ako 10 mesačný (na deň presne), ešte dva dni občas padol a potom chodil pekne. Hanka začala čosi po 11-tom mesiaci. Ale doteraz chodí ako mladé teliatko. Potkne sa aj o vlastné nohy, občas ju sáče zo strany na stranu (akoby mala vypité 😀 ). Tiž spočiatku "zakášala" pravou nohou. Po pôrode som jej ju musela masírovať, lebo mala chodidlo vytočené ako fajku. Teraz už s ňou nezatáča

dasa123
3. aug 2010

Nas Matko zacal chodit postupne sam ako rocny. Ked chodi doma sam tak dava nozky pekne rovno. Ale ked sme vonku a vediem ho za jednu ruku, tak lavu nozku vytaca do vnutra a sem tam sa mu to zamota, tiez dufam, ze to bude dobre, vsak sa to len teraz uci, tak snad na to dojde 🙂

vodnarky
3. aug 2010

nasa zacala chodit ked mala asi 13 mesiacou,tak medzi..volali sme ju baletka,lebo bola skoro stale na spickach,co sa potom po case upravilo..a tiez nedavala uplne rovno nozicky..boli sme sa aj informovat u doktora,ktory nas ujistil,ze by sa to malo upravit do urciteho mesiaca,odkedy zacala chodit...a tak sa aj stalo.. 😉

katarina1989
16. sep 2011

moja mala tiez stava na spicky to by ma ani tak neznepokojovalo ale niekedy ked vstava na nozky tak tu spicku myslim palceky uplne ohne (myslim do vnutra ze to aj mna zaboli ked to vidim) ...... neviete nieco o tom alebo co s tym robit?

vefi89
16. sep 2011

@katarina1989 papučky, alebo topánočky by to určite vyriešili... myslím, že už aj vek má na to, aby dostala obuv 😅
mne to robil tiež, ale ako si vycíbril chôdzu, beh, vstávanie a pod. tak sa to upravilo 🙂

katarina1989
16. sep 2011

@vefi89 pouzivame na doma papucky a po vonku topanocky len ked je bosa ta tak vstava inak nie tak snad sa to upravi ked zacne chodit 🙂

vefi89
16. sep 2011

@katarina1989 áno, určite 🙂 týmto si asi prešla každá mamička, keď sa dieťatko učilo 🙂 a pokiaľ ju to nebolí, tak je dobre 🙂

kahlan1
25. jún 2012

@vodnarky ahoj a nepamatas si do kolkych mesiacov od chodenia by sa mala upravit chodza?

my davame jednu nozicku trosku do vnutra ale co ma viac znepokojuje je to ako by jednu davala tak do boka akoby ju davala ked stupa tak akoby ju mala naklonenu k clenku sa to blbo opisuje :(

vodnarky
25. jún 2012

@kahlan1 -ahoj..uuuuf,tak to si presne nepametam..prepac..ale myslim si,ze je to asi individualne,kedze kazde dieta zacina chodit v inom case jeho veku..a zalezi aj na tom,ako a s cim ma problemy pri chodeni..radcej zajdi k doktorovi a budes lepsie vediet..u nas to netrvalo dlho.. nam sa to upravilo,tak cca,za pol-roka..drzim palce,aby to aj u vas nebolo nic vazne a co najskor sa to upravilo aj samo.. 🙂

kahlan1
25. jún 2012

@vodnarky vdaka za odpoved - nasla som to aj tuto medzi babami z MK ona nasliapuje na vnutornu stranu - ja som to opisala jak taky tlk :D ze je to ormalne ale chcem ist pre istotu k ortopedovi