Alergia na peľ (hlavne breza) - pomóc

nativa
23. mar 2007

ahojte kočky, mám problém, som silná alergička a už to začalo. Žiaľ antihistaminiká moc brat nechcem, ale je to zúfalé. Stále kýcham a kašlem. Najviac som alergická na brezu a jelšu , trávy a kopu iného.
Máte niektorá podobný problém?

cucuska
23. mar 2007

a si tehulka?????

megie
23. mar 2007

no, aj ja by som bola zvedavá. Bud. týžden idem alergologičke, tak som zvedavá, čo mi predpíše... ak mi vôbec niečo predpíše, ked jej poviem, že som tehu...Nie sú nejaké lieky aj pre tehu, ktoré majú alergiu,??

sstefi
23. mar 2007

Ahojte, tiež sa bohužiaľ hlásim do klubu.Ja om u alerglogičky bola asi v 3.mesiaci, leb som bola objednaná na objednanie špec.vakcíny, ale nič sa nakonalo, lebo som tehu. Povedala mi, aby som sa na začiatku marca ukázala, a že do 5. mesiaca tehu by sa nemali brať žiadne lieky. Potom už sa môžu, ak je to potrebné. A ja ich zatiaľ vôbec nepotrebujem a preventívne som ich nikdy ani nebrala. Len keď to bolo potrebné. Samozrejme počas "sezóny" pravidelne, čo trvá cca od zač. marca do konca októbra 😝 . A normálne nechápem, ja to mám už 13 rokov a tento rok zatiaľ nič 😕 , ale veľmi som rada 😀 a nedbala by som, keby som z toho teraz počas tehu "vyrástla", lebo toho mám už naozaj dosť. Inak takéto daždivé počasie mi stále robilo na alergiu dobre. 😉

megie
23. mar 2007

Ozaj, a ked sa lieky nemôžu môže sa aspoň taký spray do nosa??? (Taffen)

dorotka
23. mar 2007

mne moja alergicka povedala ze nic nemozem len spreje z morskej soli ale su aj homeopatika tak treba skusit moje tehotenstvo nastastie brezu minulo ale travy som si uzila v tych najvacsich horucavach 😠
nastastie u mna sa to este nerozvinulo do kasla mam iba nadchu

expertka8
23. mar 2007

V súčasnosti sa však aj tu črtajú nové možnosti prevencie, na trhu sú dostupné roztoky morskej vody, ktoré pri pravidelnom používaní „splachujú“ alergény z nosovej sliznice.
Tým sa obmedzí kontakt s alergénmi, čo následne znižuje aj používanie lokálne terapie (dekongestíva, lokálne glukokortikoidy), ktorá má nepraznivé účinky na sliznicu nosa.
Jedným z prípravkov na báze morskej vody je aj prípravok Mar Plus, ktorý obsahuje navyše aj dexpantenol, ktorý je známy svojími blahodárnymi účinkami na metabolizmus slizničných buniek, ktoré sú pri polinóze poškodzované.
Vo farmakologickej liečbe sa používakú celkové aj lokálne prípravky z radu antihistaminík, ktoré účinne predchádzajú alergickej reakcii, alebo ju zmierňujú. Pri alergiách neodpovedajúcich na túto liečbu sa používajú glukokortikoidy, ktoré sú vysoko účinné, avšak majú všeobecne známe nežiadúce účinky, takže ich dlhodobejšie používanie je limitované.

bubinko83
21. mar 2011

ahojte vie mi niekto poradit čo s touto alergiou u deti.Maly ma vonku červene očka a vodnaty soplik. Da sa niečo kvapkat do oči? 😒 Alergolog nam predpisal Zodac ale zatial ho nemam.Dik

maria1989
23. sep 2013

napíšem to tu, nechcem zakladať novú tému. pred cca mesiacom mi konečne lekárka zistila alergiu na peľ a kázala mi do novembra brať rupafin. ale mne sa zdá, že odkedy ho beriem, som unavená, depresívna a aj som trochu bezdôvodne pribrala. neviete mi poradiť, či ho môžem prestať brať už teraz, keď už nemám prejavy alergie?

jskuro
10. máj 2015

Skuste si pozriet stranku www.prirodnekremy.eu tam maju norske kvapky proti alergii a su vynikajuce

alergik
11. aug 2015

@nativa skusili ste uz niekto StopAlerg? Priplietlo sa mi to do ruk na navsteve u znamych a cuduj sa svete, aspon teda mne, to zabralo super. Asi po pol hodine sa mi uvolni nos a prestanu stipat oci. Ja teda cakam na palinu, to pride zachvilu. Vraj to uz je v lekarnach. Ja mam zatial darovany. Ale ked to takto funguje, tak sa zacinam na tu palinu tesit. 🙂

adam123456
28. feb 2016

Zdravím.
Manželka je alergická na brezu. Užíva lieky, ale nepomáha jej to. V NAYku sme kúpili čističku vzduchu, dali ju do chodby a za pár hodín ju prestali svrbieť oči a pokožka. Odporúčam čističku aj s ionizátorom do miestností do 40 m2 a čistením cca 150 m3 vzduchu za hodinu. Za dve hodiny nám to vyčistilo 2 izb. byt.

adam123456
28. feb 2016

Manželka je alergická na brezu. Užíva lieky, ale nepomáha jej to. V NAYku sme kúpili čističku vzduchu, dali ju do chodby a za pár hodín ju prestali svrbieť oči a pokožka. Odporúčam čističku aj s ionizátorom do miestností do 40 m2 a čistením cca 150 m3 vzduchu za hodinu. Za dve hodiny nám to vyčistilo 2 izb. byt.

alexxandraa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alergik
8. apr 2016

tiez to v dvoch lekarnach nemali, ale potom v tretej boli ochotnejsi a povedali, ze to vedia objednat. Ze s novymi produktami to tak byva. Mne to pomaha. prvy den- dva sa zda, ze len na kratko, ale potom to uz "drzi". Neviem, asi zalezi aj od toho, o aku alergiu ide. A ta cena bude asi odporucana. Ale v jednej internetovej lekarni ju mali realne na tejto urovni.

wanda87
15. apr 2016

Ahojte dievčatá, ja mam ten istý problém a veľmi mi pomohol jeden prípravok, je to prírodne poradila Mi to kamarátka čo robí v lekárni,vraj nejaká novinka a mne teda super zabralo,beriem to aj pri kojení 🙂 kuknite sem www.stopalerg.sk

wanda87
15. apr 2016

Aha vidím,že už aj niekto iný to spomenul,tak sa pridávam k spojinym užívateľom a určite odporúčam 🙂

barborell
15. apr 2016

Ahojte, možno skúste http://www.stopalerg.sk/p/155/stopalerg-60-tbl-... ako už píšu aj vyššie. Teraz je 60 tabliet za akciovú cenu 16,90 euro. Bežne stojí 19,90. Dá sa objednať cez e-shop a aj v lekárňach by mal byť k dispozícii. Prírodný produkt z prepeličích vajíčok 🙂

barborell
15. apr 2016

@alexxandraa Ahoj, http://www.stopalerg.sk/p/155/stopalerg-60-tbl-... uvádzaciu cenu píšu 16,90 euro, bežne 19,90. Dása objednať cez e-shop, včera som si poň bola na pošte 🙂 Nech pomôže!

alergik
2. máj 2016

@nativa ahoj, ked to tu tak cele obcas prebehnem, tak je asi zaujimave skusit vyzivovy doplnok. Vcera sa nasiel v lekarni v Auparku. Bol sice drahsi ako cez web shop, ale zda sa, ze zabera. stopalerg. uz ten nazov to predpoveda, na co to je. A naozaj. Skus, nic nestratis. Ale cez web usetris.

alexxandraa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patkaba
2. máj 2018

Ahojte baby, tiež som dosť o tomto stopalergu počula, odporučili mi ho na jazdení, takže idem vyskúšať a dám tu potom názor aj ja ako pomohlo, či nepomohlo...

alexxandraa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patkaba
22. máj 2018

Ahojte, tak ja som pisala 2.maja, ze dam vediet ako s tym stopalergom, vyskusala som a mozem s cistym srdcom povedat, ze za tu cenu to stoji. Prirodne zlozenie, tablety chutia ako cukriky, resp. nieco medzi cukrikom a zuvackou, nedavate vsak do seba chemikalie, to mi bolo prvorade. Co sa tyka alergie a jej priznakov, zmena uz po cca 2-3 dnoch a po dvoch tyzdnoch takmer uplny pokoj. Som aj zabudla pisat, kedze som na chvilu zabudla, ze mavam problemy toto rocne obdobie. Mozem teda babeny urcite doporucit.😝

alexxandraa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minyminy
6. feb 2019

AHojte 🙂 POzerám že tu odporucate ten Stopalerg .. máte niektorá že pomohol aj pri opuchohch hrdla? Ja okrem typickych priznakov mavam obcas aj opuchy a je to neprijmene, niekedy neviem poriadne dychat.. Xyzal užívam.. ten zabaerie aj ked nie na 100% ... dakujem

minyminy
7. jún 2021

@patkaba ahoj prosim ta a ty si mala aké príznaky? A pomože aj pri opuchu slizníc? ( hrdla) dik

minyminy
7. jún 2021

@alergik ahoj prosim ta ake priznaky mavas? Pomoze aj na opuch sliznic? Dik

cicamica1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz