Alo diamonds a nespokojnosť s touto firmou

zajo79
30. máj 2009

nekupujte od nich nic, mala som drahy prsten s briliantom, vypadol mi, reklamaciu neuznaju, lebo vraj je normalne podla nich ze diamand vypadne... 😕

len tolko...

maria1989
26. mar 2014

@wewika1 k tvojmu príspevku len toľko, že žiadny profi zlatník ti nebude prsteň zväčšovať práve kvôli tomu, že sa môže poškodiť kameň... tak do budúcnosti je potrebné vybrať si rovno prsteň vo svojej veľkosti. škoda že rada s krížikom po funuse 😉

wewika1
26. mar 2014

@maria1989 k tvojmu prispevku len tolko, ze prsty casom vacsinou hrubnu...takze drzim palce ak si vyberies prsten a nebudes nikdy musiet menit jeho velkost...

lussyfuck
15. máj 2014

@drmelka
súhlasím s Vami, manžel mi dal vyrobiť briliantový snubný prsteň priamo u zlatníka, pričom aj sám manžel sa podieľal na jeho výrobe svojou prítomnosťou.. musím povedať, že je naozaj nádherný a aj kvalitný. Keď sa časom trošku zapráši, zdarma mi ho spolu už aj s obrúčkou vyčistia a sú opäť ako nové 🙂

brokos
29. dec 2014

zdravím, Nemáte niekto tip na dobreho zlatnika v Bratislave alebo v okolí? Mám záujem o prsten z bieleho zlata s osadeným briliantom.

Prípadne aké máte skúsenosti so získaním zľavy v alo diamonds ?
díkes
M.

ikebat
10. okt 2015

Mna zaraza, ze ste takmer vsetci ochotni nakupovat v alo. Dnes sme tam boli, mali 0.50 karatovy briliant osadeny do 2.05 gramu zlata (prsten), pricom diamantu chyba certifikacia od GIA. OK, maju "svoj" certifikat, no skuste potom taky diamant nechat ocenit, pripadne predat, alebo brat ako investiciu.

Strucne... farba G, cirost SI1, cena dokopy s prstenom 4200 eur!

Na brilliance.com, alebo na bluenile.com vam to spravia za nejakych max. 1300 eur a to este dostanete GIA certifikat! Spominany diamant s GIA cert. zozeniete za cca 1150 USD, 14K zlato o hmotnosti tych 2.05 gramu stoji par eur (pre porovnanie, 24K zlato o rovnakej vahe dnes kupite za cca 74 eur), a praca zlatnika vyjde povedzme na 100-200 eur maximalne (vo vacsine pripadov skor ku 100).

To naozaj zarabate vsetci tak dobre, ze ste ochotni preplatit 4x normalnej trhovej ceny? Samozrejme 4x je len orientacne cislo, moze sa to lisit, no porovnavali sme viacero prstenov s kamenmi.

ivetka_iv
27. nov 2015
Používateľ ivetka_iv je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivetka_iv.

My sme z ALO nekupovali a pokojne môžem odporučiť butik Briliant, lebo sú to naozaj profesionáli...Kvalita samotných šperkov úplne na inej úrovni http://www.briliant.sk/slk/galeria-sperkov/zoznam/typ:zasnubne-prstene 😵

annix
25. feb 2016

O tých stránkach o ktorých píše ikebat neviem ale mne bolo doporučené obrucky-rydl.sk Majú tam zaujímavé veci, ceny si myslím, že sú také normálne a čo som sa pozerala na ich web tak majú i dosť pobočiek. Skúste sa pozrieť tam či by vás niečo nezaujalo. Uvidíte sama. Inak, samozrejme človek nikdy nevie či kameň nevypadne, može to byť zlatník dobrý ako chce a proste chyba výrobku, nikto nie je neomylný, ide však o to ako sa k tomu firma postaví ako k reklamácii.

dianasvi
13. jan 2017

@junovka
Briliant je druh výbrusu priehľadného kameňa. S diamantom to nemá nič spoločné. Briliant nieje diamant.

radlinka
25. apr 2019

Zienky idem zo zlatnictva Viktoria v Oc Max. Mam rovnaky problem. Obrucku som mala na zvacsenie s 3 brilliantami, isla som si po nu, kedze material neprisiel a nebolo vhodne ju zvacsit. Predavacka mi Obrucku podala a nasla som si na nej vypadnuty brilliant. Normalne z 3 brilliantov som mala dva a pritom su hlboko vsadene tak, ze za 10 rokov kazdodenneho nosenia som nikdy kamen nestratila. Prstene sme mali robene na mieru v nemecku a stali par tisic eur. Este sa na mna madam osopila, ze som si taky prsten priniesla a ona nemoze vediet, ci tam boli dva kamene alebo tri kokos. Ja som nevedela ci sa mam hadat alebo plakat. Samozrejme predavacka z predch. dna si to pamatala, ale Prstene maju pohodene v sacikoch na stoloch zlatnikov, kde sa moze hocico stat. Moj pocit je taky, ze kamen mi bol vybrany a ja som si to akoze mala prebrat a nevsimnut. Tym padom by oni ziskali moj brilliant. Teraz uz nemam vobec doveru voci tejto Slovenskej bande zlatnikov, a v zivote si nedam na slovensku zasahovat do certifikovaneho sperku. Uplne som az nasrata na takyto pristup a este osopovanie na zakaznikov. Teraz uz budem mat poskodeny prsten aj ked mi tam brilliant vratia, nebude to moj original, ktory bol presne robeny na moju mieru a budem ho nosit s pocitom, ze ho zasa stratim vrrrr. Nenavidim tento primitive pristup a sprosty slovensky servise.