Anémia v tehotenstve. Čo si myslíte o týchto hodnotách?

jajanka
11. apr 2008

Ahojte, nenašla som nič ucelenejšie na tuto temu, tak sa chcem spýtať. pred tehu a v začiatkoch som mala krv. obraz v poho, ale teraz ho mam už dlhšie na nič 112 po železe 113 je to do roka druhe babo, tak to hadam nie je nič až tak kritické, ale za mesiac mám rodiť a ak stratím viac krvi... 😒 tak či nemate skusenosť aj s takými hodnotami, dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem moc krasne 😉

dudricka
13. apr 2008

Ahoj, ja som tiez v prvom tehu trpela anemiou, brala som zelezo od 9 t.t., teraz cakam druhe babo, anemiu mam od 30 t.t, a hodnoty som mala 109, a v nemocnici mi klesli na 107.S tym ze som 2 roky po sekcii, a ak nahodou budem rodit sekciou aj druhe, tak mi bolo povedane , ze pokial mi hemoglobin klesne pod 100 uz ma neuspia.Beriem Maltofer, tbl.takze tvoje hodnoty su v celku v norme. Netrap sa ber nadalej zelezo, skus FERRO folgammu obsahuje okrem zeleza aj kys. lystovu, a B12

minitrouble
14. apr 2008

jajanka - to mas podla mna v pohode hodnoty - teda u mne by to bolo super...ja som mala pocas tehu zvacsa okolo 100...kedze som ku koncu uz nemohla brat zelezo lebo ma "zapekalo" tak mi tesne pred porodom kleslo na 80.....no a po porode na 20 - ale to uz mi davali 3 flasky krvi, cim to dorovnali znova na 80 a teraz uz 2 mesiac beriem Maltofer a uvidim aky bude vysledok
ale tie tvoje hodnoty su v poho tak sa neboj 🙂

vierusik
4. jún 2008

ahojte, chcem sa vas spytat, ked ste mali pocas tehu nizke hodnoty hemoglobinu, odzrkadlilo sa to niejako na dietatku? Ja mam 109... mam obavy ci bude vsetko v poriadku..
Ozaj a ako s kojenim? Mate dost mliecka?
Za kazdu odpoved velmi pekne dakujem....

minitrouble
5. jún 2008

ahoj vierusik
no anemia sa na romi nijak neodzrkadlila zatial - prave naopak - tym ze som brala hned po porode to zelezo tak romi mala krasny krvny obraz
no a mliecka asi mame dost - teda stale plne kojim - romi je trosku chudsie babatko ale to je preto ze je take male sidlo -stale sa hybe a stale nieco musi robit 🙂

lienockaa
5. jún 2008

jajanka- moja hodnota 106 pred porodom a to som uzivala zelezo, po porode 92..krvnu konzervu mi nedavali, len opat zelezo cele sestonedelie, po sestonedeli krvny obraz 115..na babatku sa to nijako neodzrkadlilo,je krasny, zdravy a pekne pribera, mliecka mam dost.. 😉

vierusik
5. jún 2008

minitrouble, lienocka- dakujem vam za odpovede....som uz kludnejsia, docitala som sa,ze to nieje az take strasne ako som sa hned vyplasila...
To sa tesim spolu s vami, ze mate krasne a zdrave deticky, ved co viac si moze rodic priat 🙂
pa pa

emaso
5. jún 2008

ja mam cerstve vysledky hemoglobin 99,nasadil mi Aktiferin comp.,fuuuj,boli ma z neho zaludok,v predchadzajucich tehu som anemicka nebola 😒 o babo sa neboj,oni su taki "parazitkovia"a zoberu si od nas co treba,no a potom sa to odzrkadli napr.aj na KO 😒

lentilienka
5. jún 2008

Caute. Ja som tehu 8 TT. A vobec neviem ake mam hodnoty zeleza. Ale ked si nedavam Maltofer - kvapky hned zacnem spinit a krvacat, takze asi dost nizke. Doky mi len teraz robil krvny obraz, len este nemam vysledky. Som zvedava

darlinka
5. jún 2008

Ahojte, tiez beriem Aktiferrin, uz druhe balenie. Nizke hodnoty hemoglobinu som mala aj pri prvom tehu. Je to tak, ze od nas ti mali drobci poriadne "nasavaju", co potrebuju. Ale tak to ma byt...aby boli zdravucki a narastli do krasy 😉

zuzpolka
5. jún 2008

ahojte, ja by som mala tiež brat aktiferrin, ale vysadila som ho lebo ma tiež hrooooozne zapekal 😠 😠 😠 , no dufam,že to nevadi a malinka bude v poriadku 😀

minitrouble
6. jún 2008

baby, inak tie co vas zapeka tak skuste ten Maltofer s kyselinou listovou - co su take zuvacie tabletky - skuste si to dat predpisat - je tam doplatok okolo 200-300Sk tusim ale u mna to bolo jedine co sa ako tak dalo ze to nebolo az take hrozne to zapekanie - no a davajte si aciko kazdy den a vela vody - detickam sa nestane nic ale aby ste vy neboli prilis slabe potom po porode ked stratite vela krvy 😉 ...alebo nedopadli tak ako ja ze mi museli dotankovat 3 flasky 😀 😝

lienockaa
6. jún 2008

minitrouble, presne tak, maltofer fol sa znasa najlepsie, aj na zaludok, aj co sa tyka zapchy..ja som pri nom zapchu az taku hroznu nemala..a recept proti zapche som mala rovnaky ako Ty..acidko a vela vody..🙂 😉

ifunanyia
24. mar 2012

ahojte žienky,prave som začala 7mesiac..mam za sebou tie testy na cukor, vyšla mi v nich anemia že mam slabší krvný obraz, dosť mato vyľakalo,snažim sa stravovať zdravo...hoc ozaj z toho spominaneho zoznamu jem malo veci častejsie..mam hlavne obavy aby to nejako neubližilo malemu ,moja doktorka mi odporučila jesť vic zeleniny brokolice mäsa,cvikly no neviem či nieje lepšie aj uživať aj nejake toželezo v tabletkach vitaminoch...

zuzana76
24. mar 2012

@ifunanyia dobre su aj maltofer fol, ja som anemicka stale aj mimo tehotenstva, mne nevadili ziadne lieky, nebolel ma z nich zaludok, ale tento Maltofer je najsetrnejsi, ja by som brala, lebo inak sa ti moze stat, ze budes velmi slaba, ja som aj odpadla, plus po prvom porode mi chceli davat transfuziu, ale odmietla som, hoci som bola fakt slaba, ale do 2 mesiacoch po uzivani tabliet som bola uplne dobre na tom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre